Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Braun: nie doszacowałem ilu trzeba rozstrzelać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- Myślę sobie, że mówiąc "co dziesiątego" chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało - powiedział Grzegorz Braun, nawiązując do swojej wypowiedzi o rozstrzeliwaniu dziennikarzy TVN i "Gazety Wyborczej"

"Myślę sobie, że mówiąc "co dziesiątego" chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało. Ja jestem państwowcem, fanem państwa polskiego - chciałbym, żeby istniało. Śmiertelnie zagraża państwu bezkarne obnoszenie się z zaprzaństwem i zdradą. Jest to praktyką w obu tych gwiazdach śmierci (...) i w gwieździe śmierci na Czerskiej i w tej drugiej, o której mówiłem" - powiedział.

"Proszę przyjrzeć się tej paradzie sprzedawczyków, która tam występuje jako eksperci" - ciągnął. I jeszcze: "Jeśli zdrada stanu nie tylko nie jest karana, a nawet piętnowana, byt państwa jest zagrożony. Bo jeśli coś się promuje, tym samym stwarza się popyt na zdradę i zaprzaństwo. I z festiwalem takiej postawy mamy teraz do czynienia, zwłaszcza w ciągu 2,5 roku po zamachu smoleńskim. Nie tylko w tamtych centrach propagandy antypolskiej przewinął się szereg takich bezczelnych zdrajców i zaprzańców, którzy najwyraźniej czują się bezkarni".

- Prokuratura wdrożyła postępowanie sprawdzające w kierunku przestępstwa polegającego na wzywaniu do popełnienia zbrodni - oświadczył w poniedziałek rzecznik Prokuratury Generalnej Dariusz Ślepokura. - Prokurator uzyska ewentualne nagrania z tego spotkania, ustali świadków i gdy stwierdzi, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu śledztwa. Podstawą postępowania jest art. 255 paragraf 2 Kodeksu karnego: "Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

- Chciałbym, żeby prokuratura stosowała takie same standardy wobec wszystkich - zareagował na te wiadomość Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, i podał przykład Janusza Palikota, który - jak mówi - wiele razy nawoływał do agresji i wsadzania do więzień bez wyroków.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,12924504,Grzegorz_Braun_podtrzymuje_slowa_o_zabijaniu_redaktorow.html#ixzz2DOrdmVbe
 

KOMENTARZE

 • Czy państwo zamierza całkowicie usunąć prawo i wymiar sprawiedliwości,
  że walczy z tymi, którzy piętnują zło i bezprawie?

  Dojdzie do tego, że sądy będą zajmowały się wyłącznie ochroną organizacji przestępczych, zamykaniem patriotów i zajmowaniem majątku za wykroczenia drogowe.
 • @
  Braun znalazł swoje 5 minut. Jak go skarzą to będzie męczennikiem. A teraz jest gwiazdą. To jego 5 minut i widać, że wie co robi i wie jak je wykorzystać.
  Nie lubię takich ludzi dla mnie niczym nie różni się od tych, do których chce strzelać. To zwykła menda.
 • @Andrzejek 08:25:19
  Mogłeś sam to powiedzieć, miałbyś swoje 5 minut. I mógłbyś nawet zostać męczennikiem.
  Inna sprawa że on ma rację. Co dziesiątego rozstrzelać. A pozostałych dziewięciu to co?
 • @vortex 08:31:19
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  Ma rację?

  Pewnie i ty, i on (Braun) jesteście katolikami.
 • @vortex 08:31:19
  Tylko co dziesiatego? dopusc palikota to wystrzela cala opozycje, reszte wysle do Mandzuri.
 • antykomar.pl
  Rozstrzelać mendy!

  Po ekranie wciąż się szwenda
  jak Lis wielka wredna menda.
  Gdy więc mówi, że rozstrzelać
  trzeba mendy, Grzegorz Braun,
  ja choć nie lubię powielać
  cudzych myśli,bez dwóch zdań
  przyłączam się do apelu
  (ze wstrętu aż dymi czacha)-
  Do mend strzelaj, nie chyb celu,
  wykop spod ziemi kałacha!

  Jeśli prokuratura uważa, że żyjemy w praworządnym państwie to jakim prawem za obywatelski donos wszczyna sprawę?Rozstrzelanie powinno się odbyć przed plutonem egzekucyjnym po sprawie sądowej o zdradę własnego narodu. Kodeks karny przewiduje za to karę śmierci.
 • Lubię Brauna równy gość
  Lubię Brauna to równy gość
  A gdy on mówi nie mam dość
  Ta jego mowa jest przejrzysta
  Tak jakta nasza wódka czysta

  A gdy wykłada mądrze prawi
  I wiele dusz tu nawet zbawi
  A ja te słowa jego tak cenię
  I zdania swego tu nie zmienię

  Bo Braun to WIELKI patriota
  Nie jak Palikot ten idiota
  Co sprzeda Polskę za dukata
  I śmieje się ze swego brata

  Obrońmy Brauna my rodacy
  Jesteśmy prawi tu Polacy
  Zgnić w więzieniu mu nie damy
  A na pohybel to wy chamy
 • @vortex 08:31:19
  //Inna sprawa że on ma rację. Co dziesiątego rozstrzelać. A pozostałych dziewięciu to co?//

  ... a to, że pozostałych dziewięciu, to Andrzejkopodobni.
 • @vortex 08:46:45
  rzadko z panem się zgadzam ,ale tym razem to całkowicie ma pan szanowny rację...pozdrawiam
 • BRAUN ma rację...!!!
  jeśli tak nie chcą aby ich wystrzelać to ja mam propozycję dla pana BRAUNA ,ZAŁATWIĆ ICH ,,METODĄ GÓRALSKĄ" ,schwycić jednego po drugim za łeb a nawet i po dwóch ,wystawić nad przepaść i ....,,puścić wolno "
 • Grzegorz po kolejnej rozprawie
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UIATmHEFpCE#!
 • PRZESTĘPSTWO
  Braun nie nawołuje do przestępstwa tylko do UKARANIA PRZESTĘSTWA !!!
 • @lju 07:33:44
  Pewien mój znajomy sędzia, jak sobie troszkę popiliśmy powiedział do mnie tak: słuchaj stary, jeśli masz jakiś problem to ostatnią rzeczą którą bym ci poradził jest póście z tym do sądu.
 • Grzesiu nie odpuszczaj..
  A jednak czerwone mendy zaczynaja strzyc uszkami, czy czasami ktos nie nadchodzi z klebkiem sznurka...I dobrze, najwieksza kara dla zbrodniarza jest nie tyle sama egzekucja ,co oczekiwanie na nia, a jest on a nie uchronna...

  Trzymaj sie Grzesiu i jakby co , to Ty juz wiesz co masz zrobic..:))

  Polskie Panstwo Podziemne
 • @Sayan 08:45:37
  Palikot to Jaś Fasola "polskiego" sejmu.
 • @Andrzejek 08:39:38
  a ty andrzejeku to pies Rusłan hauczesz i hauczesz, dostaniesz za to gnata, ale nie skorzystasz bo jesteś bezzebny już Rusłanie
 • @circ 07:11:17
  Tak właśnie działała tzw. "Polska Ludowa", zwłaszcza bezpośrednio po zakończeniu wojny. Nic nowego...
 • @andrzejek
  „Braun znalazł swoje 5 minut.”
  Jest tylko jedna sprawa, o której ty zapewne nie wiesz!
  Mianowicie, to „5 minut” Grzegorza Brauna trwa już od długiego czasu, z tych „5 minut” zrobiło się ładnych parę lat, to tak dla wyjaśnienia.
 • @Andrzejek 08:25:19
  Jakie jest z Ciebie bolszewickie ścierwo to nawet sobie nie zdajeszz tego sprawy więc lepiej poczytaj jak Cię postrzegają inni a od katolików to trzymaj się z daleka bo namordowaliście ich tyle, że Panu Bogu Niebo się przepełnia męczennikami komunistyczny tumanie jeden.
 • Co do meritum to p. Grzegorz Braun popełnia jedną drobną niezręczność.
  Rozstrzeliwuje się żołnierzy a nie ścierwo. Ścierwo dostaje sznurek i zakreśla się mu ramy czasowe (wg metody ks. Jeremiego Wiśniowieckiego). Tyle w tym temacie.
 • POlityka Kalego jak się patrzy!
  "art. 255 paragraf 2 Kodeksu karnego: "Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". - prokuratura nie zauważyła R. Sikorskiego, który nawoływał do "wyrzynania watahy"?
  Osobnik nawołujący do wyrzynania watahy nie tylko nie zostaje napiętnowany, a zostaje uznany za "światowego myśliciela"!!!
 • no cóż ...
  ,,gumisie" ze szczujnego GW..na narobili w pory ze strachu ...ich można powystrzelać także z ŁUKU !!! będzie trochę ciszej ...
 • A ja uważam
  że za zbrodnie pierwszego stopnia, za zdradę państwa, afery finansowe urzędników państwowych i polityków powinna być kara śmierci! W USA zbrodniarzy się usypia zastrzykiem i nikt nie krzyczy że USA to kraj faszystwoski! Za przekazanie planów bomby atomowej Stalinowi przez żydowskie małżeństwo Rosenbergów, amerykański sąd posadził ich na krześle elektrycznym i nikt nie krzyczał że to faszyści! Dalej, nie dawno Izraelczycy kropneli rakietką przywódce Hamsu i nikt nie krzyczy że Żydzi z Izraela to faszyści!! A jak Polak powie że zdrajców Polski trzeba rozstrzeliwać, to zaraz krzyczą że to faszyzm a nawet antysemityzm! A tu tylko chodzi o JAWNYCH ZDRAJCÓW POLSKI!!
  Wara każdemu do naszych zbrodnairzy, aferzystów i zdrajców Ojczyzny!! Zdrajcy z GW i TVN to są nasi zdrajcy, wychowani na naszej krzywdzie i nikt nie ma prawa nam dyktować co my chcemy z nimi zrobić!
 • @circ 07:11:17
  Ja urodzony w latach '70 XX w. w Polsce za czasów PRL doskonale pamiętam ten sam klimat, taki właśnie jak dziś. W tv znany i ceniony "expert" zespół w zespół z redaktorem tv rozprawiał się z wrogami "ludowej demokracji".
  Młodzi tego ogłupiania nie pamiętają, a co do tzw. "wymiaru sprawiedliwości" to jest kolejny aparat represji wobec obywatela.
  Mamy PRL-BIS, czy to się komuś podoba, czy nie.
  Niestety mam dziwne wrażenie, że Prof. Stanisław Michalkiewicz ma całkowitą rację, w tym co mówi - a mówi głównie na antenie dziś jeszcze wolnego medium TV TRWAM.
  Jak długo to potrwa, nie wiem, chyba nie długo.

  Niestety żyjemy w 2 alternatywnych i wzajemnie się wykluczających rzeczywistościach:
  - 1 to Nasza rzeczywistość, kombinowanie jak oszukać fiskus, jak załatwić szybciej sprawę w urzędzie itp.
  - 2 rzeczywistość to rzeczywistość urzędnicza, czyli praca od 8-16, zielona wyspa tuskolandu, i polska w budowie, a że budowniczy są po zawodówkach to się kuźwa nie dziwię że to wygląda jak wygląda.

  Oczekiwania i możliwości zaczynają się rozjeżdżać, a Panu Braunowi serdecznie współczuję, no chyba że jest twardy chłop, a to SZACUN WIELKI.
  I gdyby nie dał rady to ja chętnie pomogę, a tvn dobrym słowem też wesprę - "na drzewo buraki, liście pompować a nie tv robić"
 • Grzegorz Braun O
  A kto to ten Braun!?

  Kto jeszcze nie wie, to niech obejrzy!

  http://www.youtube.com/playlist?list=PLD6BAC4439A315AB0
 • WOLNOSC WYPOWIEDZI DLA BRAUNA
  Braun ma prawo mowic co mu sie zywnie podoba.

  Podobnie inni maja takie prawo.

  Jednak prawo w Polsce jest uzywane w taki sposob, ze ochrania wolnosc wypowiedzi jednych - muchniakow, niesiolow, sikorskich (nb. "dorznac watahe"), komorow, lisow, palikmiotow, urbanow - a stosuje sankcje za wypowiedzi wobec ich oponentow, np. Brauna.

  Jest to uzywanie prawa w sposob dyskryminacyjny, przestepczy.

  Ci, ktorzy to robia, musza za to kiedys odpowiedziec przed sadem, podobnie jak zdrajcy narodu.

  Albo karzcie wszystkich za wypowiedzi - nie tylko Brauna, ale tez muchniaka, nisiola, palikmiota, sikroskiego, itp. - albo NIKOGO.

  Najlepsze dla Polski jest aby nie karac zadnego Polaka za jakiekolwiek wypowiedzi. Niech bedzie "wolna amnerykanka informacyjna." Zobaczymy, kto w niej wygra - czy my, normalni, tj. patriotyczni Polacy, czy polonofobiczny chlam.


  I raz jeszcze: wladze, ktore jednych karza za wypowiedzi a innych nie karza za takie same czy podobne wypowiedzi, dzialaja w sposob przestepczy. To dzialanie przestepcze nie moze byc zapomniane i wybaczone, ale musi byc kiedys surowo ukarane.
 • A ja modlę się aby znaleźć w Polsce chociaż 100 Braunów.
  Ale nie Juliuszów ale właśnie takich jak p.Grzegorz.
 • @policjant łapówkarz 09:22:29
  Proszę nie obrażać Rowana Atkinsona to jeden z najwybitnieszych
  komików wszech czasów !
 • @policjant łapówkarz 09:22:29
  Najwybitniejszych !!!
 • TRZEBA UNICESTWIĆ !
  Metoda nie ma już znaczenia jeśli dotyczy działań osób,które swymi działaniami dążą do prawnej i ekonomicznej utylizacji i suwerenności narodu!
  Zatem na tapecie powinni znaleźć sie wszyscy,którzy przyłożyli do tego rękę z listy dotychczasowych polityków z wyjątkiem wszystkich ogłupionych wyborców !
 • Brawo Panie Braun, Pan jeden ma odwagę nazywać rzecz po imieniu
  A do prokuratury apel - wypuście lepiej więźnia politycznego Pana Staruchowicza, którego przetrzymujecie ponad pół roku bez żadnych podstaw, a tylko dlatego, że wywieszał na stadionach hasła krytykujące Tuska.
 • @vortex 08:31:19
  "utopić" :-) da da da
 • Do Andrzejka
  Jędrek Sienkiewicza tez za nim zmądrzał swoich łupił
  Jednak w końcu zrozumiał że się strasznie wygłupił
  Swoje błędy czynem znosił potem i głębokimi ranami
  Taka prawda mości panowie i panie tutaj między nami
  Choć się teraz "Andrzejka" mnóstwem epitetów obrzuci
  To młody jeszcze głupi więc może się kiedy i on nawróci
 • @Andrzejek 08:25:19
  Zaporoscy Kozacy do osobnika o ksywie "Andrzejek"!

  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz Ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z Tobą ziemią i wodą, kurwa Twoja mać. Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński Ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa Twoja mać.
  O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz Ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

  Podpisali: Ataman Koszowy panMarek ze wszystkimi zaporożcami
 • @oleg 11:07:40
  Bez obaw.
  Czasami się coś wyrodzi i tym przypadku tak jest.
  Pan Grzegorz Braun jest Bardzo Porządnym Człowiekiem którego poznajemy po czynach a nie po gadaniu,
  Szczęść Ci Boże
 • A co to było jeśli nie groźby ze cały świat słyszał?
  1.Dorzniemy watahy- Sikorski -PO

  2.Wyginiecie jak dinozaury - do opozycji - Tusk-PO

  3.Ślepy snajper by trafił - Komorowski..-PO

  4. Zastrzelić I wypatroszyc Kaczyńskiego - Palikot -PO
  Jakaś reakcja ze strony prokurwatury i ślepej kury?

  proszę dopisać do listy inne groźby wypowiedziane przez wrogów Polaków..
 • @200gram 08:52:17
  swietny wierszyk popieram
 • @Eclipse 13:57:03
  Bardzo dobrze - trzeba stale przypominac ICH pelne nienawisci wypowiedzi.

  Przypominac je stale, nie poopuszczac.
 • @autor
  Czy ta "gazeta" jest tak nielubiana czy tylko "kocha " się bać ?


  http://epoznan.pl/news-news-36788-Poznan_chcial_podpalic_siedzibe_Gazety_Wyborczej,_trafil_do_aresztu
 • @Andrzejek! Spadaj bolszewicki POmiocie!
  "Pewnie i ty, i on (Braun) jesteście katolikami.

  ---> Ty nie masz prawa nawet pisać takich słów, jak Braun, katolik ...!
  Po katolicku ci mówię: Won ścierwo esbeckie!
 • @panMarek 13:44:12
  to jest więcej niż swietne ,tego szkoda dla takiej padliny ,to trzeba podesłać znacznie ,znacznie wyżej...pozdrowienia...
 • @solfernus
  Jesteś wieszczem! Napisałeś:
  "Choć się teraz "Andrzejka" mnóstwem epitetów obrzuci"

  a ja przed chwilą to zrobiłem, zanim Twój komentarz przeczytałem :)

  Pozdrawiam
 • @Pan Marky 15:05:18. I były to groźby spełnione..
  A czym jest zamach smolenski, spełnieniem w/w gróźb..to nie przypadek..
 • Nomen omen...
  Braun po niemiecku znaczy: BRUNATNY.
 • @indris
  "Braun po niemiecku znaczy: BRUNATNY."

  ---> Naprawdę??? Ale "odkrycie"! :)))
  Popatrz: A qTuska można po angielsku odszyfrować ...
  Natomiast w erze na PIT-y, czyli w PITerze, jedynie PIToLenie słychać i widać - zarówno z Budy Ruskiej, jak i z Rudej Buźki ... chciałoby się powiedzieć: ... MOrdy - stawiając Kropkę nad I: BO, czyli Bolszewickiej Ordy!
 • @indris 19:37:27
  A po debilsku indris to znaczy debilu?
 • @Eclipse 13:57:03
  Tego zdania o dinozaurach to tuskofobi albo nie zrozumieli albo udają, że nie zrozumieli.
  Dinozaury wyginęły NIE dlatego, że ktoś je wymordował, ale dlatego, że nie sostoosowały się do znieniającego się świata.
 • @indris 02:02:08
  "Dinozaury nie dostosowaly sie ...." bo zapomnialy sobie kozuchow poubierac i zamarzly.
  Co za medzrzec z ciebie.
 • @Eclipse 19:21:37
  RE: I były to groźby spełnione.. A czym jest zamach smolenski, spełnieniem w/w gróźb..to nie przypadek..

  --- Arcysluszne uwagi!
 • @indris 02:02:08 TUSKOLUB? :)
  RE: tuskofobi

  --- A kto to taki? Czy krytycy phemieha i pelo?


  Hm, kim jest ktos, kto jest tuskolubem, no kim?
 • @SINNER 23:29:10 INDRIS ZNACZY MALPA :)
  Indrisy to odmiana lemurow, malp z Madagaskaru.

  :)
 • @indris 02:02:08. Sluchaj Ty POlizusie...
  Polityk, ktory grozi opozycji w taki sposób jak Tusk w normalnym kraju byłby OUT z wielkim HUKIEM...
  Tylko w kraju kacapskich agentów to jest OK...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930