Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Cejrowski: czyli jak zarobić na byciu oszołomem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Brunatny kowboj”, „faszysta” – to najłagodniejsze epitety, którymi określano Wojciecha Cejerowskiego, gdy w 1994 r. rozpoczął prowadzenie telewizyjnego programu „WC Kwadrans”.

„Jeżeli „Ciemnogród” oznacza osoby, które chodzą do kościoła, modlą się, spowiadają, przyjmują komunię, uważają świętego Mikołaja za biskupa, a nie krasnala to ja się nie obrażam” – odpowiedział Cejrowski i zaczął organizować zloty Ciemnogrodzian. Atak tzw. „salonu”, który miał go zniszczyć i usunąć z życia publicznego Cejrowski wykorzystał do zarabiania pieniędzy. Dziś jest najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce, jedynym gościem programów telewizyjnych, który za wywiady pobiera wynagrodzenia. Jego wypowiedzi natychmiast są cytowane przez media, nawet salonowe. I to nawet wtedy gdy bez pardonu ów salon atakuje. „TVP to komuniści, TVN to tajni współpracownicy komunistów, kapusie, donosiciele. A Polsat to tajne służby, goście o 17 paszportach i 18 nazwiskach - stwierdził w niedawnym wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego” Wojciech Cejrowski.


Ładna biografia

48-letni Cejrowski (urodził się 27 czerwca 1964 r.) ma spójny życiorys, z którego nie musi się tłumaczyć. Będą uczniem warszawskiego liceum im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, którzy wyłamali mu wszystkie palce. Powód był prozaiczny. Uczniem równoległej klasy był zamordowany przez milicjantów w 1983 r. Grzegorz Przemyk. Ta śmierć zszokowała całą Polskę i stała się powodem demonstrowania solidarności i sprzeciwu wobec komunistycznych morderców. Władza postanowiła przekazać młodzieży ostrzeżenie. Cejrowski, jako wyróżniający się krnąbrnością uczeń, idealnie pasował do zostania „przekaźnikiem” informacji. Sprawa pobicia i wyłamania palców Cejrowskiego stała się głośna. Mówił o niej nawet osławiony rzecznik rządu Jerzy Urban twierdząc, że porwanie to był happening przyszłego studenta aktorstwa. „Pan Cejrowski dostał się do szkoły teatralnej i świetnie zagrał tę rolę, była to rola jego życia, wszystkich nas oszukał” – przekonywał Urban.


Prosto w oczy
Siłą Cejrowskiego jest jasny i prosty przekaz. „Jezus był radykałem, nie ściemniał, nazywał rzeczy po imieniu, mowa jego była prosta: tak-tak, nie-nie. (…) Moje poglądy w sprawach doktrynalnych się nie zmieniają, bo doktryna Kościoła jest niezmienna. Z tymi samymi poglądami co dziś, trzydzieści lat temu nie byłem radykałem, a teraz jestem. Dlaczego? Świat zdziczał” – mówił w jednym z wywiadów Cejrowski. W liceum w czasie komuny wymyślił akcję „ściany płaczu”. Polegała na wystawieniu kartonów, na których młodzież miała możliwość pisania czego chce. „Pisz co chcesz tak jak ja K. jest dupa” – napisał na początek akcji Cejrowski. K. był wicedyrektorem liceum. Pomysł upadł nie z powodu wpisu Cejrowskiego, a innego ucznia, który opisał szczegóły z prywatnego życia nauczycielki. Rada pedagogiczna postanowiła dać uczniom jeszcze jedną szansę. Powtórne wystawienie kartonów zakończył uczeń wpisując wierszyk „Jak chcesz się nabawić kiły z (tutaj nazwisko nauczycielki) zadawaj się mój miły”. Akcja była jednak głośna i sprawiła, że o pomyśle Cejrowskiego pisał tygodnik młodzieżowy „Na przełaj”.
Telewizja dla niewidomych
Osobą publiczną i rozpoznawaną Cejrowski stał się w 1994 r. gdy ruszył program „WC kwadrans”. Wcześniej pracował w Radiu Kolor. Na początku 1994 r. jeden ze słuchaczy, Waldemar Gaspar, bliski współpracownik ówczesnego szefa TVP Wiesława Walendziaka zaproponował mu prowadzenie programu. Powodem rozmowy był satyryczny komentarz Cejrowskiego do pomysłu ówczesnych władz TVP zrobienia telewizji dla ociemniałych. „Genialne – kpił Cejrowski. Telewizja, której nikt nie zobaczy. Jakie to stwarza możliwości przekrętów. Kasa pójdzie na programy, których i tak nikt nie zobaczy! – komentował Cejrowski.
Gaspar zaproponował Cejrowskiemu zrobienie telewizyjnego przeglądu prasy. Skończyło się na pomyśle „WC Kwadrans”. Programu podczas którego 5 minut zajmował przegląd prasy, 5 minut rozmowa z gościem, a 5 minut piosenka country.


Won ze studia

Właśnie ten program na lata ugruntował wizerunek pierwszego kowboja RP. W dobie coraz silniejszej poprawności politycznej i popularności poglądów a’la Unia Demokratyczna Cejrowski nie bał się otwarcie wyrażać swoich „reakcyjnych” poglądów. Do historii przeszedł program, w którym szefa Monaru walczącego z narkomanią Cejrowski przywitał w rękawiczkach, a rozmowę prowadził przez szybę. Miało to symbolizować strach przed zarażeniem wirusem HIV. Wówczas mieszkańcy miejscowości, w których Kotański otwierał ośrodki bali się nieznanej choroby. Kotański podczas rozmowy przyznał, że Cejrowski ma prawo do strachu. Jeszcze większe wrażenie zrobiła jego rozmowa z mało znanym wówczas działaczem rolniczym Andrzejem Lepperem.
- Proszę pana, wziął Pan kredyt?
- Tak.
- W banku spółdzielczym?
- A wie Pan, co to jest bank spółdzielczy?
- No tak, to taki bank, gdzie wszyscy spółdzielcy składają pieniądze do kupy, czyli taka kasa zapomogowo-pożyczkowa.
- Czyli co?  Pańskim banku spółdzielczym są pańscy sąsiedzi zza płotu, tak?
- Tak.
- I nie oddał Pan tego kredytu?
- Nie.
- I nie ma zamiaru Pan oddać?
- Nie, bo to były lichwiarskie kredyty, więc nie powinno się ich oddawać.
- Jak się nazywa ktoś kto pożyczył pieniądze i nie chce oddać?
- Złodziej.
- Jest Pan złodziejem, który okradł własnych sąsiadów?
- Tak.
- No to won ze studia, bo ja ze złodziejami nie rozmawiam, a zwłaszcza z bezczelnymi, którzy jeszcze namawiają innych do tego, żeby pożyczać i nie oddawać. Won!
    Do czasu Cejrowskiego, a także później żaden z dziennikarzy nie rozmawiał w ten sposób z politykami. Ten sam standard stosował on do wszystkich swoich gości. Dyrektorka jednego z warszawskich liceów prowadziła w swojej szkole lekcje pod czas, których uczniowie musieli opowiadać o „swoim pierwszym razie”, a także uczyć się nakładania prezerwatyw z użyciem bananów. Cejrowski poprosił dyrektorkę o to, aby wykonała publicznie, przed telewizorem polecenia, które mieli wykonywać jej uczniowie.
Wrażenie było piorunujące. Salon był wstrząśnięty. Oto lata edukacji i tresowania młodzieży w politycznej poprawności waliły się w gruzy. Cejrowski stał się publicznym wrogiem nr 1 „Gazety Wyborczej” i innych postępowych mediów. Na dodatek nie dał się zapędzić do narożnika. Z epitetu „ciemnogród” zrobił atut i przekuł go na komercyjny sukces. Gdy w 1996 r. koalicja PSL-SLD zdobyła władzę nad telewizją publiczną Cejrowski był jedną z pierwszych ofiar nowych rządów. TVP nie tylko wstrzymała produkcję programu, ale nawet nie zapłaciła za 4 ostatnie programy, z których 2 później wyemitowała. – Postawa Cejrowskiego, autora programu „WC Kwadrans”, nie jest zgodna z zasadami dobrego wychowania, jakim ma hołdować telewizja publiczna”.
    Kwestie finansowe związane z programem „WC Kwadrans” dobrze pokazują charakter Cejrowskiego. Gdy jeden z pierwszych producentów programu nie zapłacił gościom, Cejrowski zrobił to z własnej kieszeni, wychodząc z założenia, że to on zapraszał ludzi.


Guru prawicy
Przez następne półtorej dekady Cejrowski dowiódł, że tzw. salon, niezależnie od swojej siły, nie ma możliwości zniszczenia człowieka. Po wyrzuceniu z TVP Cejrowski miał „wilczy bilet” na większości polskiego rynku medialnego. Zdawał sobie sprawę z tego już wcześniej. Przygotował więc plan awaryjny. Jeszcze mając program w telewizji opracował wzorowana na amerykańskich tradycjach osobiste show tzw. stand-upy. W wersji Cejrowskiego były to ostre monologi na tematy polityczne i obyczajowe, podane z humorem. Był atakowany fizycznie, ale również to udało mu się przekuć na sukces. Jeden z występów rozpoczął od wyjścia w sztormiaku z prośbą, że jeżeli ktoś chce rzucać jajami, to niech to zrobi teraz. Posypały się jaja, Cejrowski, zdjął sztormiak i normalnie kontynuował występ.
    Wydał wówczas książkę „Kołtun się jeży”, która stała się bestsellerem (według Wikipedii sprzedano 98 tys. egzemplarzy), rok później wydał swoją pierwszą książkę podróżniczą „Podróżnik WC”, która również stała się bestsellerem. Trzy lata później otrzymał bilet powrotny telewizji (prywatnej RTL 7) prowadząc z Alicją Resich-Modlińską program „Piękny i Bestia”.
Z bycia kontrowersyjnym Cejrowski uczynił swój atut. Stanisław Cat Mackiewicz zwrócił kiedyś uwagę, że bardzo rzadko osoby rozumiejące co się dzieje w polityce i życiu publicznym mają odwagę nazywać rzeczy po imieniu. Cejrowski robi to od ponad dwóch dekad i nieźle na tym zarabia. Dziś jego pojawienie się w audycji oznacza zwyżkę oglądalności o 2-3 razy. Za swoje występy publiczne domaga się najczęściej honorarium wychodząc z założenia, że jeżeli ktoś zarabia sprzedając jego wizerunek, to powinien zapłacić. Cejrowski dowiódł, że można lansować w mediach głównego nurtu takie wartości jak ochrona życia, konserwatyzm, odpowiedzialność. Można otwarcie potępiać komunistów, postkomunistów czy obecny reżim. Tyle, że trzeba to robić dobrze. Cejrowski ma znakomite wyczucie mediów. Wie co i kiedy powiedzieć, aby „sprzedało” się w mediach. Gdy w 2008 r. występował w programie Jana Pospieszalskiego przez 18 minut w ogóle się nie odzywał. Program był poświęcony edukacji seksualnej. Poproszony o komentarz do wypowiedzi prof. Joanny Senyszyn z SLD stwierdził „z głupkami nie warto rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić”.
Programy podróżnicze Cejrowskiego oglądają nawet ci, którzy jego poglądów politycznych nie akceptują. Podobnie jak wielu z tych, którzy zaczytują się jego podróżniczymi książkami. Jego sposób przekucia ataku salonu na pieniądze jest pouczający i inspirujący.


 Przy pisaniu tekstu wykorzystałem biografię Wojciecha Cejrowskiego autorstwa Grzegorza Brzozowicza.

Tekst opublikowany w tygodniku "Najwyższy Czas!"

KOMENTARZE

 • No dobra dobra...
  ale niech mi ktos powie... jesli TVP, TVN, Polsat to media reżimowe, to czym jest występowanie w nich? Czy nie jest to hipokryzja?

  Pan Wojciech występował/występuje przecież we wszystkich z nich.

  Jesli uwazam ze cos jest złe, to staram sie tego zła unikac.
  No chyba ze chce zmienic te stacje od srodka :)
 • ..
  Cejrowski mówi, że świat zdziczał.
  NIE
  Ten świat odkąd sięgnąć pamięcią zawsze był dziki, bo jest rządzony przez szatana.
  Przypominam Panu Cejrowskiemu, że jeszcze kilkaset lat temu biskupi w Polsce posiadali OFICJALNIE po kilkadziesiąt nałożnic. Zdarzało się, że topiono noworodki w beczkach.
  Celibat został wprowadzony właśnie dlatego aby ukrócić zdziczenie kleru, który uprawiał nierząd i chlał miód pitny i wino na potęgę.
  Również dlatego, aby uniemożliwić dziedziczenie dóbr materialnych przez szeregowych członków hierarchii KRK.
  Obwieszanie się katolicyzmem jest po prostu idiotyczne.
  Człowiek o poglądach Cejrowskiego nie powinien w ogóle wymieniać imienia Jezus.
 • @Wieszczu 08:24:36
  "W mieście, którego nazwy wam nie powiem, na nic się bowiem do rzeczy nie przyda; w mieście ponieważ zbiór pustek tak zowiem, siedlisku grzechu, gdzie gości ohyda, było trzy karczmy, bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki. W tej zawołanej świętości stolicy wielebne głupstwo od wieków mieszkało; pod starożytnej schronieniem świątnicy prawych czcicieli swoich utuczało. Zbiegał się wierny lud, a w okolicy wszystko odgłosem uwielbienia brzmiało. W tym było stanie rozkoszne siedlisko świętych próżniaków. Ach, losie zdradliwy! Ty, co z głupoty własnej masz igrzysko i nieszczęść ludzkich jesteś tylko chciwy, mniejsza, źeś wojny wygrał i systemy skruszył, będziesz tak śmiałym, żebyś kościół ruszył? Czytaj i pozwól, niech czytają twoi, i niech z nich każdy nad winą łzy leje, żaden nagany sobie nie przyswoi, ni się nie zgorszy /mam taką nadzieję/. Nigdy się przecież nikt nie zdenerwuje, jeśli przyczyny zarzutu nie czuje. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, niechaj występek jęczy i boleje. Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale, bowiem nieprawdy nigdy nie pochwalę!”

  Ignacy Krasicki
 • @Glors 07:51:17
  Kasa, kasa....
 • @Andrzejek 08:31:41
  Dokładnie o to chodzi:

  "Tacy to przez odpowiednie słówka zwodzą serca prostaczków"
 • @Wieszczu 08:24:36
  re: "jeszcze kilkaset lat temu biskupi w Polsce posiadali OFICJALNIE po kilkadziesiąt nałożnic"

  No to wymień mi bolszewicki Głupku kilkadziesiąt nałożnic biskupa Krasickiego. Jak nie pamiętasz, bo za dawno to było, to czasy bliższe i łatwiejszy sprawdzian. Tylko kilkanaście nałożnic biskupa Jana Pawła Woronicza Ty szmaciarzu bolszewicki,
  Szczęść Boże Czytelnikom tych urbanowych pomyj
 • @Żorż Ponimirski 08:34:19
  Dobrze, ze się przyznałeś, bo wariaci rzadko to robią!!! Ty nie
  rozumiesz, kim jest Cejrowski, i dlatego piszesz takie bzdury!!!
 • all
  podoba mi się
  więcej takich ludzi i system posypie się jak domek z kart
  swoją drogą -dobra nauczka dla tej posTEMPowej dyrektorki- nie czyń drugiemu co tobie niemiłe...
 • @Żorż Ponimirski 08:34:19
  ..hehe... i vice versa....to chyba nic złego, że Cejrowski chciał wyedukować seksualnie tę maniaczkę-ekschibicjoniskę ;-))

  ..oto chodzi, że właśnie tak samo czuli się ci uczniowie, którym publicznie kazała opowiadać o sprawach intymnych, więc dlaczego ona nie miałaby zrobić tego publicznie?
 • WIWAT GRECY I HISZPANIE
  KIEDY POLSKA?
  Jak zapewne dobrze już rozumiecie, temperamenty są na wysokich obrotach w niektórych miejscach. Ludzie zaczęli się budzić na fakt, że coś jest na opak i jak zwykle, są oni tymi, którzy będą nosili największy ciężar tego czasu, który nadchodzi. Wasze społeczeństwa były utworzone w bardzo specyficzny sposób, mianowicie w taki, który przynosi korzyści tylko kilku osobom kosztem całej waszej reszty. Obecnie, tych kilku na samym szczycie zaczęło zauważać, że ich imperium rozpada się na ich oczach i postanowili stoczyć potężną bitwę, ażeby uratować je przed całkowitym zniszczeniem. Oni toczą przegraną bitwę, ale to nie jest dla nich w tej chwili wiadome.
  Nie nauczyli się niczego z ostatnich upadków ich kolegów-uzurpatorów, że użycie brutalnej siły nie opłaci się przy tłumieniu ‚niepokojów’ pośród ich ‚wasali’. To nie jest dobry sposób, gdyż to dolewa jeszcze więcej oliwy do ognia wolności zamieszkującego w sercach każdego człowieka i ten ogień płonie jaśniej z każdym dniem.
  Ich ‚modus operandi’ staje się jeszcze bardziej przejrzysty, gdy jedno europejskie państwo po drugim jest ‚rzucane na kolana’ przez wymagania tego, tzw. świata finansów. Pod pretekstem ratowania danego państwa, wchodzą oni i wprowadzają własne prawa bez względu na wpływ jakie będą miały na rdzennych mieszkańców. Spójrzcie wokół siebie i zobaczcie co się dzieje, gdy prawa demokracji są rażąco unieważniane przez instytucje finansowe. W wyniku tego naprawdę będzie wielki bałagan i nadszedł czas, aby te narody powstały i zażądały wolności od tych niegodziwych prześladowców. Obserwujcie jak ludzie jednoczą się,widząc jak ich życie kruszy się pod stopami tych rekinów finansowych i wyjdą na ulicę w liczbie jakiej oczy ludzkie jeszcze nie widziały dotychczas na waszej planecie. To doprawdy rozprzestrzeni się jak dziki ogień, gdy coraz więcej waszych towarzyszy ostatecznie obudzi się na fakt, że byli oni paszą z własnej woli w tej wielkiej maszynerii wielkiego biznesu. Lecz teraz nadszedł czas, by powstać i brzmiącym głosem powiedzieć NIE, kiedy ci nieubłagani, nienasyceni pożyczkodawcy żądają od was jeszcze więcej dla ich malejących zasobów.
  Pamiętajcie, jesteście 99%, a oni nie są niczym więcej niż tylko malutkim ułamkiem tej liczby, lecz dotychczas udawało im się was prowadzić na bardzo krótkiej smyczy. Ta smycz jest czymś co wy wszyscy teraz możecie zrzucić, jeśli zobaczycie jak wielka siła tkwi w waszej liczbie. Mamy to na myśli w sensie dosłownym, gdyż nie mogą oni kontynuować budowania swoich domków z kart bez waszej gotowości do dawania im zarówno wartości pieniężnych jak i bardziej konkretnych środków. Bez tego, niekończącego się strumienia pieniędzy i bez waszej gotowości na niewolnictwo w nieprzyjaznym wam środowisku pracy, będą oni dosłownie pozbawieni ‚paliwa’, aby utrzymać tę całą swoją maszynerię w ruchu i nic nie przeraża ich bardziej niż myśl, że możecie wzniecić rebelię przeciwko temu rozmyślnie skonstruowanemu pasożytniczemu porządkowi świata.
  Wielu już wpadło pod koła tej okropnej machiny i w rezultacie niemalże zostali przez nią zgnieceni. Nie są w stanie dalej płacić rachunków i coraz częściej dosłownie są wymiatani na ulicę przez ten system, który utrzymuje ich w niczym więcej jak tylko w pogardzie. Innymi słowy, ten system nie został ustanowiony po to, aby zapewnić dobrobyt dla wielu, a tylko po to, aby napełnić kieszenie tych kilku. Nigdy w całej historii ludzkości położenie tak wielu nie było rozgłaszane jak teraz i obecnie po raz pierwszy reakcje będą na skalę globalną. Nie możecie sobie siedzieć błogo w waszych własnych domach, nieświadomi wysokiej ceny jaką tak wielu waszych współtowarzyszy płaci z powodu tego opresyjnego systemu i właśnie teraz przyszedł czas na globalne powstanie.
 • @Łażący Łazarz 10:55:01
  Żeby jeszcze tak Migalskiego, bo kiedy nie otworzę NE to tylko Migalski jest zawsze na pierwszych stronach...

  otwieram lodówkę i Migalski....
 • @Łażący Łazarz 10:55:01
  Nieładnie, inne zdanie, inne niż głównego nurtu na NE nie pasuje do całości? Wywalacie tych z odmiennym zdaniem? jak wywalicie wszystkich i zostaną tu tylko ci z odpowiednimi poglądami, portal stanie się nudny a blogerzy zupełnie oderwani od rzeczywistości.
  Cenzura to nie rozwiązanie, a co do regulaminu to konkretnie który punkt został złamany?
 • Są rzeczy ważniejsze od kasy
  Wiem, wiem. Tylko dla mnie. Bardzo szanuję Cejrowskiego, za jego bezkompromisowe poglądy i artykułowanie ich ze swadą , bez kompleksów wobec sralonu. To jest jego niezwykłą wartością, oraz fakt, że z poglądów konserwatywnych zrobił mieszankę normalnosci ze zdrowym rozsądkiem. Bez fanatyzmu, za to z celnym punktowaniem głupoty i kretynizmu lewackiich kabotynów. To jest jego największym sukcesem. Przypomina mi się jak świetnie ośmieszył niejaką frytkę w jednym ze swoich programów. Po prostu majstersztyk w ukazaniu odrażającej strony tzw "sił postępu" i "wyzwolonych" szczególnie wyzwolonych z szacunku do siebie zwykłych dziwek, uchodzących wg sralonu za nowoczesne i bezpruderyjne, a faktycznie godne pogardy wywłoki, które za kasę i popularność zrobią dosłownie wszystko i każdemu...
 • CEJROWSKI JEST OK !!! - MA MAŁĄ PLAMKĘ NA ŻYCIORYSIE - GŁOSOWAŁ NA PO-LSZEWIĘ :))))
  .
  Jan Piński:
  "48-letni Cejrowski (urodził się 27 czerwca 1964 r.) ma spójny życiorys, z
  którego nie musi się tłumaczyć.......
  Siłą Cejrowskiego jest jasny i prosty przekaz. „Jezus był radykałem, nie
  ściemniał, nazywał rzeczy po imieniu, mowa jego była prosta: tak-tak, nie-nie.

  (…) Moje poglądy w sprawach doktrynalnych się nie zmieniają, bo doktryna
  Kościoła jest niezmienna. Z tymi samymi poglądami co dziś, trzydzieści lat
  temu nie byłem radykałem, a teraz jestem. Dlaczego? Świat zdziczał” –
  mówił w jednym z wywiadów Cejrowski. ....."
  ==================================================

  Żeby było jasne lubię Cejrowskiego !!! Jest OK !!!

  Trzeba jednak powiedzieć całą prawdę - Popierał POlszewię i Matoła

  głosując na tę zarazę :)))

  Chwała Bogu, że Cejrowski się nawrócił !!! i , że jest tak aktywny

  dla PRAWDY i dla SUWERENNEJ POLSKI !!!!
 • @panMarek 08:37:31
  "Ty szmaciarzu bolszewicki"
  ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  Widzicie Czytelnicy
  Właśnie w ten sposób to działa. Podejrzewam, że tego rodzaju obelgi wypisują wrogie Polakom osobniki, aby przedstawić w złym świetle Katolików jako wściekłe stado wilków z pianą w pysku, co to nie umieją polemizować, jeno ujadać. Od takich uchowaj nas Boże!
  Zdecydowana większość Katolików to wspaniałe osoby.
  Większość mojej rodziny utożsamia się z KRK i przez gardło by im nie przeszło nazywanie kogokolwiek szmaciarzem.
  Mnie również, chociaż mam złe zdanie na temat hierarchii KRK, a zwłaszcza tej ściśle związanej z Watykanem i Jezuitami.
  Uważajcie na tego typu ludzi.
  Zwracajcie uwagę na ich komentarze, pełne pogardy dla Jezusowych wytycznych
 • @Wieszczu 13:10:07
  Miałeś szmaciarzu bolszewicki wymienić te "nałożnice biskupów" w ilości po kilkadzesią sztuk każdy i nie udawaj tu niewiniątka.
  Zapomniałeś co napisałeś niecałe 5 godzin temu? Nie potrafisz? Zapomniałeś? To Ci przypomnę co napisałem:

  re: "jeszcze kilkaset lat temu biskupi w Polsce posiadali OFICJALNIE po kilkadziesiąt nałożnic"

  No to wymień mi bolszewicki Głupku kilkadziesiąt nałożnic biskupa Krasickiego. Jak nie pamiętasz, bo za dawno to było, to czasy bliższe i łatwiejszy sprawdzian. Tylko kilkanaście nałożnic biskupa Jana Pawła Woronicza Ty szmaciarzu bolszewicki,
  Szczęść Boże Czytelnikom tych urbanowych pomyj

  Dodam jeszcze: nie myśl, że będziesz tu pluł na Kościół i Biskupów!
  Nie będziesz szmaciarzu.
 • @panMarek 14:23:47
  No kolega przesadził trochę, ale teraz też czasami biskupowi zdarza się skasować latarnię, albo inne drzewo.

  Niektórych to szokuje, ale jak dla mnie księża też są ludźmi z krwi i kości, mają swoje potrzeby i słabości. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.
 • @Forn 16:31:47
  Nie bardzo rozumiem co ma skasowanie latarni przez biskupa (nawet na fleku) z pomówieniem, że biskupi mieli po kilkadziesią nałożnic.

  Proszę mnie oświecić, choćby w tym, bo o przykłady z nazwiskami to widać, że już się nie doproszę,
  Szczęść Boże
 • @panMarek 17:09:15
  Odniosłem się do całości jego wypowiedzi i pomimo grubej przesady(patrząc na zdrowy rozum, kto byłby w stanie obsłużyć kilkadziesiąt nałożnic?) jest tam jakieś ziarenko prawdy.

  O przykłady oczywiście się nie doprosisz, bo Wieszczu, gdzieś zasłyszał, gdzieś przeczytał, nie sprawdził w żadnych źródłach i od siebie pewnie jeszcze dodał.
 • autor
  ...rozumiem, że szanowny autor chętnie wskoczyłby w buty oszołoma ...już pewnie próbuje... cytując i powołując się często na tzw gówno wyborcze...troszeczkę chyba żal dupcie sciska ...hę ..proponuję podejść na najbliższą komende i poprośić o wyłamanie wszystkich palców ...potem to już z górki ..nie trzeba będzie się produkować w dziale wiadomości NE...
 • Oswojony i niezbyt
  głęboki, w gruncie rzeczy wygodny dla reżimu tak samo jak JKM - obaj lansują "prawicowość" rozumianą jako skrajny egoizm, chciwość. Ta skrajność i prymitywizm sprawiają, że śmieszą i zarabiają, mówiąc to samo co Balcerowicz. Różnią ich tylko ornamenty i tonacja. Jest natomiast sprawny i jak każdy kto jeździł daleko ma o czym opowiadać.
 • ----- mam Cejrowskiego w rodzinie / blizniak /
  --- po jego wyjściu -- już nikt z rodziny nie marzy o wygranej w LOTTO -
  -wszyscy są szczęśliwi !!!!!--już wygrali !!- nie żyją w Średniowieczu
 • --------------ROZRÓŻNIENIE -----------
  -------- można być Patriotą
  ---------można być katolikiem
  --------natomiast POLAKOKATOLIK to już WRÓG Polski

  ----------------PATRIOTA ma za OBOWIĄZEK !!!!! ROZDZIELIĆ !!!!

  ----------------co cesarskie Cesarzowi ---co boskie Bogu -----------
 • Choć katolik, to lubię Cejrowskiego...
  Bo katolicy jak wszyscy dzielą się na złych i dobrych :)
 • @Leon. 02:07:48
  I to tak jest zawsze...Temat jest ciekawy, każdy coś napisze, zaś póżniej zaczyna się opluwanie...ech ludzie kiedy zmądrzejecie ?
 • To ja sobie krzyknę!
  Precz z gejami!
  nawet bosymi
 • @Leon. 02:07:48
  Nie ma dobrych katolikow. Sa tylko katolicy nieswiadomi tego, ze stosuja przemoc w imie boga, ktory nie istnieje. A nieswiadomosc nie swiadczy o dobru.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930