Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Smoleńska "przykrywka" Tuska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj w kancelarii Donalda Tuska strzelały korki od szampana. Jarosław Kaczyński ogłosił, że prezydent został zamordowany, a była szefowa MSZ Anna Fotyga chciała wypowiedzieć wojnę Rosji (domagała się skorzystania z art. 5 traktatu NATO).

Nie wiem czy "Rzeczpospolita" padła ofiarą misternej prowokacji, czy też spece do PR Donalda Tuska zwyczajnie wykorzystali nadarzającą się okazję. Stawiam na to drugie. Sam pomysł, że 2,5 roku po katastrofie, umyciu przez Rosjan wraku, będą tam do znalezienia ślady, których znalezienia sobie by nie życzyli jest infantylny.

Skutkiem wczorajszej publikacji będzie wstrzymanie spadku notowań rządu i koncentracja elektoratu antypisowskiego wokół PO. Technika "gotowania" Jarosława Kaczyńskiego i PiS była widoczna gołym okiem. Zdementowanie informacji "Rzeczpospolitej" przez prokuraturę nastąpiło o 13.30, ponad 6 godzin od publikacji feralnego artykułu.

Była to już druga próba w ostatnich tygodniach wciągnięcia PiS w temat smoleński. Pierwsza prowokacja - publikacja drastycznych zdjęć ofiar z katastrofy - w tym z sekcji prezydenta nie powiodła się. Wydawało mi się, że za publikacją zdjęć stali Rosjanie, dziś nie jestem pewien czy nie była to zagrywka naszej "bezpieki". Tym razem Jarosławowi Kaczyńskiemu zabrakło zimnej krwi i kogoś z boku kto zwróciłby mu uwagę, że wypowiedzieć zawsze się zdąży (takie są skutki otaczania się lizusami i tępienia w swoim otoczeniu ludzi samodzielnie myślących).

Rząd Tuska jest jednym z najgorszych w historii Polski. Doprowadził on do horrendalnego zadłużenia państwa - kilkanaście razy bardziej niż Edward Gierek. Długi Tuska będziemy spłacać przez kilkadziesiąt lat. Podwyższył on drastycznie podatki. Okradł ludzi z pieniędzy odkładanych na emerytury podwyższając wiek emerytalny. Jedyną szansą pozostania u władzy tej ekipy jest zrobienie z opozycji wariatów.

Na skutek zabetonowania polskiej sceny politycznej przez finansowanie z budżetu partii politycznych, jedyną realną siłą mogącą odsunąć PO od władzy jest na razie PiS. Tusk nie ma możliwości obrony merytorycznej swoich rządów. Ludziom żyje się coraz gorzej. Spadają płace, rośnie bezrobocie, a przyszły rok zapowiada się dla gospodarki tragicznie. W sondażach ulicznych, najbardziej wiarygodnych i najszybciej pokazujących tendencje różnica w poparciu między PiS, a PO wynosiła już 10 punktów procentowych. W sondażu tym próg przekraczała też Solidarna Polska, a Nowa Prawica Janusza Korwina - Mikke miała 4 proc.

Jedyne co może robić Tusk i jego ekipa, to cynicznie grać kartą smoleńską. Robić wszystko, aby Kaczyński wrzeszczał o morderstwie prezydenta, a jego ludzie bredzili o wojnie z Rosją. To sprawia, że spokojni ludzie poprą kolejny raz Tuska, aby wariat i jego koledzy nie dorwali się do władzy. Oczywiście gra Tuska jest obarczona ogromnym ryzkiem, ale jest jedyną szansą na obronę władzy i jakiego-takiego poparcia w społeczeństwie. PO grozi powolne staczanie się niebyt tak jak AW "S" 12 lat temu. Smoleńska przykrywka Tuska nie tylko odwraca skutecznie uwagę opinii publicznej od machlojek budżetowych rządu i coraz nowych podwyżek podatków, ale też skutecznie cementuje PO i własny elektorat.

Kaczyński dał się wciągnąć w dość prymitywną grę Tuska i wszedł na przygotowane przez niego pole bitwy. To rząd kontroluje wiedzę na temat śledztwa. Politycy PO świadomie grają tą kartą podsycając spiskowe teorie, po to, aby w kluczowym momencie zrobić z Kaczyńskiego i PiS niebezpiecznych maniaków.

Kilka tygodni temu, na jednej z imprez, jeden z "bezpieczniaków" obecnej ekipy powiedział mi żartobliwie, że jak "Jarek wytrzyma w kaftanie bezpieczeństwa", to za rok-dwa weźmie całą władzę. Nie wytrzymał.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Przyznaję, że było to świetnie rozegrane przez strone rzadową.
  A Jarosław...szkoda gadać. Sam sobie przystawia stempel maniaka. Niereformowalny człowiek. Nie rozumiejący zasad GRY w którą jest zaplątany.
 • dokładnie
  tak jest
 • podejrzewam że pan szanowny się zwyczajnie myli...
  a to spowodu narracji która utkwiła mu jak zadra w móżgu i nie pozwala spojrzeć inaczej na coraz szybciej zmieniającą się rzeczywistość i jej ocenę ,najważniejsze jest że w SWIAT poszła informacja o materiale wybuchowym na wraku TU154M podana przez jedną z najpoważniejszych polskich gazet ,i pózniejsze kołomyje medialne juz tego faktu nie zmienią ...i te strzelajace korki ,jak pan raczył napisać to już raczej kojarzą się z ,,WRÓG U BRAM "i narastającą paniką w obozie władzy...a sondaże ??? one zawsze były manipulowane ,tak jak wybory
 • @wacieńka 08:38:24
  hi..hi...na takie numerki to rzeczywiscie mogą pozwolić sobie wacieńki ,fufajki ,śmierdzące onucki bo na to pozwala ich akurat ograniczony móżdzek ,a KACZYŃSKI jest za cwany aby dał się nabierać wielokroć na ten sam aż do znudzenia powtarzany numerek ...hi...hi...
 • Zgadzam się w pełni
  Niestety, tak jak nie wytrzymał Jarosław Kaczyński tak nie próbują nawet wytrzymywać zwolennicy PiS i jadą równo. Jakakolwiek próba powiedzenia czegoś innego (niż wersja z zamachem, próby rozważania skąd trotyl, nitrogliceryna) kończy się zwyzywaniem od ubeków, popaprańców itd. Brak dyskusji, kompletne zaślepienie. Smutne to, wystarczy jedna śmieszna wrzutka od "służb" i jest kompletne zaślepienie.

  Nie wiem, czy to służby, czy po prostu PO to podrzuciło - ten kraj się stacza - jedna wielka kłótnia. Żadnej merytorycznej dyskusji. Jedna i druga strona (PiS i PO) robią szopki nazywane "dyskusjami", gdzie zwolennicy jednej lub drugiej strony coś tam mówią, ale generalnie klepią się po plecach, a wielkie afery znikają we mgle bzdur.

  Niestety, wczoraj na NE też śmiało kilku poważnych redaktorów/blogerów poszło w tę stronę i czuję niesmak.
 • @micra 08:48:14
  widziałeś na konferencji w sprawie Smoleńska por.ARTURA WOSZTYLA ??? SŁYSZAŁEŚ CO POWIEDZIAŁ ??? czy sądzisz że PIS go zmusił ??? widziałeś jak ten człowiek płakał z powodu perfidi co go spotkała i obawy o wlasne zycie po morderstwie dokonanym na jego koledze z JAKA 40 ??? WIEC PRZESTAĆ BREDZIĆ !!!...
 • @val 08:54:11
  Jeżeli doszło do zamachu, to nic skuteczniej nie utrudni odsłonienia prawdy niż lipne historie o trotylu i nitroglicerynie, które zostaną publicznie obalone i wyśmiane. 3-4 takie prowokacje i jak się pojawią rzeczywiste dowody, to nikt w nie nie uwierzy. W fachowym języku, to co mieliśmy wczoraj, to tzw. hartowanie (niektórzy używają słowa "szczepienie") opinii publicznej.
 • @
  Pewnie dokładnie tak było.
  Dementi pewnie pisał sam Hajdanowicz, korzystając z hasła i skryptu.
  Jednak wstrzymałbym się z otwieraniem szampana.
  Nastroje są bardzo złe a będą jeszcze gorsze.
  Skończyła się kasa dla "aparatu" więc spadku PO już nic nie zatrzyma.
  Zaryzykuję twierdzenie, że JK teraz już nic nie zaszkodzi, no może seryjny samobójca.
  Natomiast z punktu widzenia interesu Polski, JK jako polityk naiwny, dobroduszny, łatwowierny - nie jest dobrą opcją. Nawet mając pełną władzę nie rozliczyłby skutecznie tego towarzystwa - brak mu okrucieństwa i bezwzględności.
 • @val 08:54:11
  tak ale faktem jest że chodziło o to by JK wybuchł emocjonalnie żeby trąbić o tym w mediach..inną sprawą jest przerażenie pana A. Wosztyla i prawdopodobnie fakt że ślady materiałów wybuchowych jednak są.
 • @Wyrzutek 09:07:57
  Mhmm. Trotyl w takiej akcji jest więcej niż bardzo prawdopodobny. Może go zdobyć każdy, w przeciwieństwie do innych materiałów które wskazywałyby na organizatora.
 • @Jan Piński 09:04:12
  W swoim tekście miesza pan dwie sprawy: najpierw pisze pan o LIPNYCH historiach na temat materiałów wybuchowych a potem , że zostaną publicznie obalone! To nie jest prawda, bo płk. Szelong NIE ZAPRZECZYŁ kategorycznie, że nie było śladów materiałów wybuchowych a stwierdził, ze musi to być potwierdzone w laboratorium.
  Stwierdzenie, że rosjanie muszą zbadać polskie próbki jest todem z Mrożka i nasze władze dobrze wiedzą, co się stało w Smoleńsku i materiały z nasłuchów i zdjęcia dostała ABW, przekazała je prokuraturze wojskowej a ta je UTAJNIŁA!!! Ta sprawa jest bardzo mocno ŚMIERDZĄCA i władza o tym dobrze wie!!! PRAWDA i tak wyjdzie na jaw a winni zostaną UKARANI!!!
 • @Jan Piński 09:04:12
  pan chyba jesteś niedoinformowany...kilka rodzin pomordowanych w Smoleńsku oddało do znanych laboratoriów ich rzeczy odzyskane z prokuratury ,badania potwierdziły ślady materiałów wybuchowych,inne laboratorium tyle że już w Europie potwierdziło te wyniki ,teraz tylko rodziny czekają na CERTYFIKATY badań potwierdzające w 100% wyniki...to wymaga znacznie więcej czasu i trochę kosztuje ,gdyż pod tym papierkiem muszą być co najmniej trzy podpisy uznanych osób w tym temacie ,mających takie uprawnienia ,jak ten proces certyfikacji się zakończy to ujawni sie go w między narodowej prasie specjalistycznej i nikmt tego nie podważy...pozdrawiam
 • Podstawowa teza o 100 % kontroli sytuacji przez Rosjan jest nieprawdziwa.
  Oczywiście w gabinetach kagiebistów , na papierze ,wszystko wygląda pięknie i gładko , ponieważ najbardziej immamentną cechą ubeków jest poczucie , że panują nad rzeczywistością.
  Rosjanie już utracili kontrolę nad ciałami ofiar i jakąś częścią rzeczy ofiar . Myślę , że cały plan zamachu opierał się na zbyt optymistycznym założeniu , że sytuacja w Polsce będzie pod absolutną kontrolą ludzi podległych Moskwie . W jakimś stopniu to się sprawdza , ale nie do końca.
  Równie nieprawdziwą jest teza o jakiejś trwałej skazie , którą nabył wczoraj Kaczor . Jarosław Kaczyński może zdjąć dzisiaj krawat , wpiąć we włosy kwiat i , kto tam będzie pamiętał wczorajszy dzień . Przecież ludzie mają pamięć dobrą , ale krótką.
 • @Autor
  Szanowny Panie.
  Pisze Pan że: "Jedyną szansą pozostania u władzy tej ekipy jest zrobienie z opozycji wariatów.". Otóż nikt nie musi z Kalksteina, jego kamaryli i tzw "ludu smoleńskiego" robić wariatów, bo oni nimi są, wystarczy to pokazywać, wczoraj dali się sprowokować i wszyscy mogli ich poziom umysłowy zobaczyć.
  Pisze Pan także: "Na skutek zabetonowania polskiej sceny politycznej...jedyną realną siłą mogącą odsunąć PO od władzy jest na razie PiS". Otóż Drogi Autorze przypominam że "zabetonował" tę scenę właśnie PiS, były na niej już dwie partie spoza układu które PiS rozwalił. Teraz jedyną szansa dla Polski jest kompletne rozwalenie PiS, bo jedynie ZAMIAST a nie obok PiS może w Polsce wyrosnąć realna siła przeciwników judeoamerykopolonii i NWO. To co jest teraz to tzw "koncesjonowana opozycja" która jeszcze parę lat temu szła ramię w ramię z PO, pamiętam dobrze wspólne konferencje Kalksteina i Thuska i nawet tworzenie "gabinetu cieni" z kapciowych obu tych osobników który miał zastępować rząd LSD. Później obaj panowie się poróżnili i dziś mamy próby dzielenia przez nich narodu na tzw "prawdziwych wolaków smoleńskich" i całą resztę.

  Odsunięcie obydwu tych szkodników powinno być celem Polaków, a nie zamiana lenia na wariata...
 • @Jan Piński 09:04:12
  panie JANIE ,w tak zwanym demokratycznym Swiecie informacja podana przez uznaną gazetę nie podlega dyskusji, tylko jest niepodważalnym faktem,proszę sobie przypomnieć co spowodowało ustąpienie ze stanowiska ostatniego prezydenta NIEMIEC ??? czy oskarżenie prokuratury o korupcję czy też notka o łapówce w uznanej gazecie ??? i teraz proszę przyjąć że oni tam oceniają informacje podawane w naszych gazetach według własnych standartów,czyli jeśli Rzeczpospolita podała informację o znalezieniu materiałów wybuchowych na wraku TU154M to tamtejszy ŚWIAT medialny przyjął to jako niepodważalny fakt,a jeśli się ktoś zainteresował sprostowaniem to przyjął to jakie nieuprawniony nacisk na dane podane przez gazetę ...i tak i inaczej wszystko działa przeciw TUSKOWI ...stąd dziwi mnie taka euforia w pańskiej opinii ...korki szampana i takie tam bzdety....pozdrawiam panie JANIE...
 • @Warlord 09:56:50
  no ..wariat i psychopata się odezwał...jeszcze jeden wszystkowiedzący smark..
 • @Warlord 09:56:50
  Pełna zgoda. Z mojego punktu widzenia to kłótnia w rodzinie. Szef KFC kłóci się z szefem McDonalda o to czyje frytki są zdrowsze. Ale dla higieny lepiej byłoby, aby PO przestało rządzić, bo robią to naprawdę źle.
 • @val 10:01:25
  "panie JANIE ,w tak zwanym demokratycznym Swiecie informacja podana przez uznaną gazetę nie podlega dyskusji, tylko jest niepodważalnym faktem"

  Bez jaj. Publikacja "uznanej gazety" niepodważalnym faktem w demokracji? To było marzenie Adasia Michnika. "Gazeta Wyborcza" locuta casus finita. Media dają się non stop wpuszczać w kanał. Ciśnienie na newsa rzuca się redaktorom na mózg. Tak się spieszyli, że puścili ów trotyl tylko w części nakładu. Równie dobrze mogli posiedzieć i posprawdzać dłużej. Cała sprawa jest wrzutką lub doskonałym wykorzystaniem okoliczności przez strategów PO i Tuska. Prokuratura ewidentnie czekała z konferencją na wyskoki PiS i Kaczyńskiego.

  A co do euforii w PO. To nie sugestia, to wiedza. Byli wczoraj niebo wzięci.
  Oczywiście zagrywka Smoleńska jest ryzykowana, ale jest jedyną, którą mają.
 • @Jan Piński 10:05:42
  Racja, nikt tego że PO rządzi fatalnie i wyjątkowo szkodliwie nie kwestionuje, powinni zniknąć ze sceny politycznej raz na zawsze.

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 • @Warlord 09:56:50
  Pisze Pan śmieszna rzeczy, że Giertych i Lepper pozasystemowi. Giertych kablował Tuskowi od początku o czym wszyscy mieli świadomość i z tego powodu był poza ważnymi sprawami.
 • @Jan Piński 10:12:26
  no właśnie bez jaj...tam gdzie jest demokracja ,powtarzam demokracja to tak właśnie się dzieje...w NIEMCZECH to media były przyczyną ustą pienia prezydenta ,i nikt ich nie padawał do sądu ani za obrazę ,ani za podawanie nieprawdziwych danych ,nikt nie podwazał ich informacji ,czy to trafia do pana ??? wątpię ,w końcu pan to dziennikarz wychowany na wzorach michnikowszczyzny i GW ...NO CÓŻ TAKIE CZASY...
 • Można tak albo można z inej strony...
  .
  PiS mógłby władzę w Naszym kraju przejąć, ale po co?
  Bez radykalnych zmian, zakrawających na rewolucję np. proponowanych przez KNP J.Korwina - Mikke, Polska ma przed sobą tylko "greckie eldorado".
  To, że nie ma kasy w skarbonce geniusza rostowskiego to jedna sprawa, a SMOLEŃSK to druga.
  J. Kaczyński rozgrywa sprawę nie na przejęcie władzy, ale na wyniszczenie obecnej ekipy obozu PO-WSI. Nie wolno zapominać, że Platformę stworzyli towarzysze ze "służb wojskowych" co by ludzie myśleli, że mamy w polsze "demonkrancję". PIS [dawne PC] to z kolei obóz "spec służb cywilnych".

  Tyle, że "cywile" to nawet są trochę patriotami, a "wojskowi" no to już konglomerat wszystkiego po trochu - syf, kiła i mogiła - trochę sowiet-szpiegów, trochę german i innych którym się udało przeniknąć w struktury agencji wojskowych, bo cywilnych to Jaruzel w '80 latach czapką nakrył i chujnia z grzybnią.

  Zawsze trzeba widzieć tło zdarzenia, to co się nam eksponuje na pierwszym planie jest ważne, ale całość można zrozumieć dopiero w oparciu o tło.
  Smoleńsk jest dla Kaczyńskiego bardzo ważny, to jego pięta achillesowa - i wszyscy to wiedzą.

  Gra jednak nie toczy się o władzę na tą czy inną kadencję, jak się wielu wydaje.
  Rozgrywka toczy się o zupełnie inną stawkę, o byt w ogóle. O to, aby Państwo Polskie nigdy nie było wielkie i bogate, a Polacy samodzielni w swoich działaniach. Nie, nie wolno Nam się zerwać z paska rosyjsko-niemieckiego na którym chodzimy. Dbają o to "Panowie z byłych WSI, WSW itp." będącymi obecnie właścicielami "PełO".

  Proszę zrozumieć w każdym kraju na świecie rządzą "służby specjalne", tyle tylko, że służby służą swojemu krajowi - im kraj bogatszy tym i one mają się lepiej.
  U Nas rządzą również, tyle tylko że są to "służby nie nasze", ale stworzone przez sowietów - ekipa Jaruzelskiego jest za to odpowiedzialna.

  Można się wyśmiewać z Pani Fotygi mówiącej o kondominium, ale babka wiec co mówi. Tak długo dopóki za słowami nie idą czyny, nic się nie dzieje - czyt. "samobójca siedzi w domu i ogląda familjadę", ale jak coś zagraża układowi to "samobójca wyrusza na łowy".

  Polskie "służby cywilne" nawet te peerelowskie mogły by przejąć w Polsze władzę, czyli mógłby to zrobić PiS tyle, że reformy jakie trzeba by przeprowadzić żeby uratować to państwo mocno uderzają w żywotne interesy tej grupy, dlatego dzieje się to co się dzieje.
  Polski Naród jest w tej rozgrywce zupełnie pomijalny, dlaczego - ponieważ:
  1. Sondaże się wymyśla, tak jak wymyśla się całą tą zasłonę dymną zwaną PR,
  2. Wyniki "Wyborów" się ustala znaczne wcześniej, żeby nie było niespodzianek - (nie zawsze wszystko się udaje, świat nie jest idealny, pierwszy zaskok to '89 - naprawiony "sejmem kontraktowym" drugi zaskok to '05 kiedy to nieoczekiwanie wygrał PiS, co było później wszyscy wiemy - zabierz babci dowód)

  Osobiście w takim przypadku wolę naszą swojską bezpieką od bezpieki sowieckiej, mógłby ktoś pomyśleć i głosować na PiS, o nie, nie takie proste to nie jest. Otóż szkopuł w tym, że te dwa światy "cywilnych" i "wojskowych" przenikają się wzajemnie, i mają wspólne interesy np. Amber G. lub podobne - ogólnie nazwijmy je działające w branży "bankowej".
 • @Jan Piński
  //lipne historie o trotylu i nitroglicerynie,//

  1. Historia nie jest lipna, jest potwierdzenie ze źródeł innych niż Rz.
  2. C. Gmyz zdementował Hajdarowiczowe dementi.
  3. Seremet Gyzowi potwierdził wyniki.
  4. (Zły) Szeląg najpierw powiedział, ze trotyla niet, a na koniec, ze badania wykażą.
  5. 6 miesięcy na badania ISM? Panocku, po nawet kilkunastogodzinnej preparatyce próbek (ale zazwyczaj jest to po prostu maźnięcie zwilżonym odpowiednim rozpuszczalnikiem wacikiem) typowy run IMS połączony z GC, HPLC czy po chromatografii powinowactwa (raczej nie stosowanej, ale możliwej) zajmuje od kilkudziesięciu sekund do kilkunastu minut, z detekcją na poziomie pikomoli (czyli ppb = 1 do miliarda, w stosunku do tła). Posiadając odpowiednie wzorce (nawet nie próbki samych związków wzorcowych, tylko spektrogramy w postaci bazy danych) jest w zasadzie niemożliwe NIE wykrycie takich związków.
  6. Podczas wybuchu produkty detonacji oraz niezdetonowany materiał osiadają na wszystkim, we wszystkich zakamarkach (a takowych w samolocie jest przeca dużo). Co więcej, bardzo często wbijają się w materiały, np. w powłoki metali itp. Wania, щётка, ведро i мыло tak łatwo tego nie zmyją. Tak naprawdę to wymagana by była abrazja ilb odpalenie wszystkich plastików i powłok do gołej blachy.
  7. Te związki raczej będą tam gdzie są jeszcze przez długie lata bez w/w zabiegów (vide autentyczne pozostałości mat-wyb na poligonach po latach). I np. spektrografia ramanowska będzie je w stanie dokładnie pokazać i zlokalizować.
  8. Na konferencji smoleńskiej w zeszłym tygodniu wykazano obecność związków, które nie miały prawa znajdywać się tam, gdzie się znajdywały.

  Panie Redaktorze, doczytac o sprawach naukowych i technicznych... a potem się wypowiadać.
 • @prof.Rivell 10:30:04
  Co ma do tego wtopa "rzepy" ano to po prostu kolejna "wrzutka na fiutka".
  "Rzepa" pada jak większość gazet w polsze, ale nie dlatego - bo kryzys, ludzie zwyczajnie już nie łykają tego szajsu, ani GW ani "Rzepy" - politruki nie zajarzyli jeszcze, że w polsze zaszła gigantyczna zmiana pokoleniowa, ludzi karmionych peerelowską socjalistyczną propagandą już nie ma, a nowi mają to w dupie.
  Dziś jedno co mogą wymyślić to ogłupianie Narodu, dlatego padają na pysk. A tego typu wrzutki o "trotylu" są idelaną okazją na to by trochę zarobić.
  Internet jednak to potężne medium, można by sprzedawać gazety w sieci, ale torrenty pozwalają obejrzeć całość towaru za free, a nie tylko marketingową zajawkę. Dlatego tak kiepsko się sprzedają.

  Więc czemu się ludzie podniecają, tym wszystkim, doprawdy nie rozumiem.
  A może rozumiem tyle żeby to wytłumaczyć dogłębnie to trzeba by książkę napisać albo dwie. A i tak nikt by tego nie przeczytał - po co czytać skoro mamy TVN?
 • @val 10:27:56
  Mam certyfikat od samego Adasia Michnika, który publicznie stwierdził, że jako dziennikarz pracuję według najlepszych wzorców KGB...A poważnie niech Pan nie pisze głupot. Jeżeli gazeta, nawet renomowana pisze głupoty, to się je obala, a nie klęka przed "autorytetem". Tego chciał Michnik. "GW" napisała, a więc jest to prawdą. Polemizujesz? Podważasz? To jesteś oszołom, antysemita i w ogóle zły człowiek. Rzepa się wczoraj ośmieszyła.
 • @Mustrum 10:31:23
  O i to rozumiem i to jest napisane wprost, jasno i klarownie.
  dziękuję
  Czy były, potwierdził, ale ich nie było. Wszystko w temacie.

  Wszak świat widziany z pozycji fizyki kwantowej jest, ale jakby go nie było.
  Co ciekawe on jest i go niem jednocześnie.

  Więc odpowiedzi na pytanie - czy był trotyl czy go nie było jest prosta:
  "TAK BYŁ I NIE BYŁO GO JEDNOCZEŚNIE".
 • Warlord,,,,,,,,,
  Gratuluję wiedzy, doskonała ocena POPIS i ,,wariata" i ,,lenia", tak to wygląda, że dziś trzeba zrozumieć, że w interesie Polski i Polaków jest usunięcie koncesjonowanej opozycji i ich rozbicia, ponieważ .JK ma zadanie od swoich mocodawców z NWO robienia za opozycję. Każdy troszeczkę myślący człowiek wie, że Kaczyński robił to samo w polityce i gospodarce co Belka, Kwas, Buzek, Tusk, Miller, J. K. Bielecki. Zapoznajcie się z funkcjonowaniem Fundacji Kaczyńskich i kto im przekazał gigantyczny majątek (D. Tusk) z tego państwowego majątku wypączkowały różne spółki, które nabyły udziały w antypolskiej GPC, która robi za opluwacza Rosji, a w zamian gloryfikowania usraela.
  Obudż się Polsko!!!!!!!! (hasło skanalizowane przez J.K i OTR)
 • Nie ma możliwości wyrośnięcia jakiejś innej opozycji oprócz PIS-u
  Wszystkie dotychczasowe próby były i są duszone w zarodku przez UB . Jedyne na co jest zezwolenie to na kontrowanie PIS-u. Na tym nie da się niczego zbudować. Przyczyna jest prosta , od 5 lat nie rządzi PIS . Zawsze następnym krokiem musi być dobranie się do dupy III RP. I tu kółko się zamyka. Wydaje mi się , że komuna zakradnie się na śmierć i wtedy ,czy chcemy , czy nie , Kaczyński przejmie całą władzę .
 • @Wrzodak Z. 10:52:52
  pieprzysz jak mały jasio...jakby tobie zamordowali brata ,jego żonę i innych wielu przyjaciół to byś współpracował z mordercami ??? no jak współpracowałbyś ???
 • @Mustrum 10:31:23
  1. To czy jest to lipa czy nie - nie wiadomo. Moim zdaniem - jest. A Pana nie. Trotylu i nitroglicerny nie ma poza "rz"
  2. Gmyz przez kilka godzin milczał i pozwalał się rozjeżdżać. Dementi "Rz" pozostaje w mocy usunęli, że napisali nieprawdę. Zostawili, że nie wiadomo jak jest naprawdę. I to jest kompromitacja.
  3. Seremet powiedział dziennikarzom: "detektory wykryły we wraku pewne substancje wysokoeneregetyczne, ale źródła ich pochodzenia mogą być różne i za wcześnie na formułowanie wniosków, na które trzeba poczekać do zakończenia badań". Jak Gmyz z tego trotyl zrobił pozostanie jego słodką tajemnicą.
  4. Dokładnie. Badania wykażą. A "Rz" napisała, że już znaleziono.
  5. Pełna zgoda, ale ja z tym nie polemizuje.
  6,7. Znów - pełna zgoda.
  8. Ale co to ma wspólnego z trotylem Gmyza?

  Jeżeli doszło w Smoleńsku do zamachu, to najlepszym sposobem "zabezpieczenia" tej informacji jest podawania co jakiś czas nieprawdziwych przecieków i hartowanie opinii publicznej. Jeszcze kilka podobnych imprez i żadne dowody nie będą miały znaczenia dla opinii publicznej, bo wszystko już było.

  Ktoś zagrał dziennikarzem i zrobił z tego majstersztyk
 • @Wrzodak Z. 10:52:52
  Pełna zgoda. Pobieżny ogląd działań PiS i całego narosłego wokół patologicznego światka pokazują czym oni są na prawdę.

  Pozdrawiam
 • @Jan Piński 10:49:05
  pan zdaje się nie doczytał moich notek do końca i stąd podobne nieporozumienie...ja wyrażnie napisałem że demokratyczny świat ocenia informacje naszych gazet według swoich standartów ,stąd przyjęło się błyskawicznie w całym świecie oceniać katastrofę smoleńską według informacji mediów rosyjskich gdyż tylko one tam się pojawiły...i to wszystko szanowny panie...
 • @Subaru 10:24:19
  Tak, "wszyscy" mieli świadomość, a największą miał prezes, on ogólnie jest arcyświadomy. Nie żebym tu bronił Giertycha, LPR to było wielu porządnych ludzi a nie tylko Giertych. Cała sprawa pokazuje natomiast nie kim jest Giertych tylko kim jest Kalkstein.
 • @Jan Piński 10:59:58
  no i co z tego ,czyli według pana katastrofa wydarzyła się sama ??? pan szanowny odwołuje się tylko do możliwosci intelektualnych ,,lemingów" ALE PEWNIE SAM SIĘ DO NICH NIE ZALICZA...hi...hi...
 • @Warlord 11:02:40
  muszę powtórzyć ,nawiedzony psychopata i mały posraniec...z ciebie...no i patrz pan jak to zaraz znajdująsię podobni ,po specyficznym smrodzie który rozsiewacie tak szybko się skrzykujecie ,czy inne licho...??? czort wasze walonki pobierit...!!!
 • @val 11:04:32
  Nie ma dowodów obecnie na zamach. Jest fatalnie prowadzone śledztwo, bardziej pasuje słowo: parodia śledztwa, niszczenie dowodów przez Rosjan, którzy świadomie podsycają spiskowe teorie. Jest mnóstwo pytań, na które nie ma obecnie odpowiedzi. Są teorie o wybuchu na pokładzie (znów - teoria - nie dowód, a co więcej, ewentualny wybuch nie musi być zamachem...)
  Należę do tych, którzy w takiej sytuacji zadają pytania, a nie piszą z tezą. W całej tej sprawie skandaliczne jest to, że prokuratorzy tuż po katastrofie ogłosili, że "zamachu nie było". Natomiast pisanie dziś o zamachu bez dowodów jest tylko i wyłącznie wodą na młyn Rosjan.
 • Podobnie myśli prof.Staniszkis
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12772951,Staniszkis_o_publikacji__
 • @Warlord 09:56:50 A WARLOD - KACAPOFIL I ANTYPOLSKI RASISTA JAK ZWYKLE SWOJE O PiS-ie?
  RE: A udowodnic potrafisz choc JEDNO z twoich twierdzen, np. ze "zabetonował" tę scenę właśnie PiS," lub ze "jedyną szansa dla Polski jest kompletne rozwalenie PiS"?

  RE: realna siła przeciwników judeoamerykopolonii i NWO.

  --- Czy masz na mysli siebie i podobnych do ciebie pro-moskiewskich fanatykow i antypolskichm rasistow?

  RE: Odsunięcie obydwu tych szkodników powinno być celem Polaków,

  --- Udowodnij, ze Kaczynski to szkodnik.

  Potrafisz, kacapofilu?

  :)
 • Napisałem wczoraj, że trotyl to sowiecka ustawka, podrzucenie
  info, by media miały czymś żyć. Rzepa dała się wyprowadzić w pole jak małe dziecko. Jest to znamienne, że niby ludzie wykształceni i inteligentni, z doświadczeniem a dają się podpuszczać jak małe dzieci.

  Lemingi na facebooku już zareagowały odpowiednio. Pojawiły się zdjęcia lub teksty o Kaczyńskim , Macierewiczu (typu: gdy rozum śpi, budzi się Macierewicz"). Akcja perfekcyjnie zaplanowana....
 • WKRÓTCE NASTĄPI
  "śmierć wielkich panów".
 • @Warlord 09:56:50
  Za te trzeźwe słowa wielkie dzięki.
  Banda Czworga, jak mawiał pewien osobnik.
  Dawno zrozumiałem, że ludziom nie da się wytłumaczyć że Cała ta hołota okrągło stołowa gra do jednej bramki w jednej drużynie, i pokazywanie Mazowieckiego jako bo"ch"atera to tak jak by Ci zgwałcili żonę, córkę i psa na twoich oczach i zapytali czy ci się to podobało.

  Niestety oglądanie TV i chłonięcie wszystkiego z tamtą robią z mózgu papkę zdolną tylko do zamawiania pizzy w knajpie.
 • nie inaczej
  a ten tzw. "świetny strateg" - ciekawe z kąt to określenie - po raz kolejny dał się zrobić jak dziecko. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie to co zrobił UPR z innym "niereformowalnym"
 • @Warlord 11:02:40
  Trochę się z Panem nie zgodzę. W LPR jest sporo porządnych ludzi - zgoda, ale NIE Giertych. A JK miał świadomość bo Giertycha o wielu sprawach zwyczajnie nie informował. Nie przypadkiem usadził go też na ministerstwie i omijał na radach.
 • Prawda o wybuchu = zamachu wychodzi na jaw
  Z kilku źródeł wiadomo już o śladach materiałów wybuchowych w samolocie. Tusk się boi, a ci którzy sponsorowali jego karierę już szukaja nowego konia, który pociągnie dalej ich interesy w RP. Prokuratura NIGDY nie przyzna, że to ślady materiału wybuchowego. Przynajmniej dopóki Tus i pozostali figuranci mają władzę. Czyli w sumie niedługo... Ten temat juz nie zniknie z rozmów i myśli Polaków, którzy zostali skłóceni, podzieleni, poniżeni bądź uposazeni pracą i przywilejami przez ekipę PO-PSL, a rana podziałów w społeczeństwie będzie bolała przez wiele lat, kiedy po hucpie PO juz sladu nie zostanie.
 • To naiwne, zeby twierdzic: - udawajmy, ze to my puscilismy taka plotke
  To naiwne, zeby twierdzic: - udawajmy, ze to my puscilismy taka plotke
  Reakcja "Rzeczpospolitej" nawet Pana opinii przeczy. Najpierw podali sensacje, potem sie wycofali i w koncu autor-redaktor potwierdzil to co na poczatku napisal. Wiec jednak material wybuchowy byl i "Rzepa" to podtrzymala.
  A Pan jakie ma podstawy, zeby osmieszac J. Kaczynskiego? Dlatego, ze nie przelakl sie grozby jeszcze-premiera Donalda T, to znaczy, ze jest niepoczytalny? Wrecz przeciwnie, po tym artykule w "Rzepie" to Donald T. stracil kontrole nad soba i w pogrozkach zachowal sie jak szef .... bandy, ktory grozi przemoca, a kto wie, czy nie smiercia. A Pan uwaza, ze tego powodu mial potem otwierac szampana.

  Sprawa nie jest taka smieszna i korki szampana strzelac nie beda, w kazdym razie nie u Donalda T. Wie ze dlla niego raczej bedzie dywanik w Moskwie, gdzie bedzie mu nerwowo.
  Nie wiem czy Donald T. zdaje sobie sprawe, ale na pewno czuje na wlasnej skorze, ze po "smolensku", jest wielekroc bardziej uzalezniony od Moskwy niz byl za zycia prezydenta L. Kaczynskiego.

  Mozna taka teorie, jaka Autor przedstawil, oczywiscie glosic, ale bedzie do przyjecia dla wrecz wyjatkowo malointeligentnych odbiorcow.
 • ANTY-PIS-OWSKIE MARZENIA NOWOEKRANOWYCH LEMINGÓW POD "PRZYKRYWKĄ" PATRIOTYZMU :)))))
  .
  Jan Piński:
  ".....Jedyne co może robić Tusk i jego ekipa, to cynicznie grać kartą
  smoleńską. Robić wszystko, aby Kaczyński wrzeszczał o morderstwie
  prezydenta, a jego ludzie bredzili o wojnie z Rosją. To sprawia, że spokojni
  ludzie poprą kolejny raz Tuska, ......"
  ==========================================

  Tow. Pińskij reprezntuje typową lewacką, wsiowo-"patriotyczną"

  i zarazem lemingowo-POlszewicką, idiotyczną logikę odwracająca kota

  ogonem i życzącą PIS-owi jak najgorzej !!!:)))

  Nie spanikowany i przerażony Matoł organizuje narady ze sztabem

  POqurwatorów, i w POspiechu nakazuje złamanemu szelągowi :)) łgać

  jak z nut oraz sam osobiście po chamsku grozi PRZYWÓDCY POLSKIEJ

  OPOZYCJI, ALE

  Kaczyński, który prawidłowo reaguje na upublicznienie

  "przełomowej" informacji w sprawie Zamachu Smoleńskiego

  według lemingów "dał się wciągnąć w dość prymitywną grę Tuska "

  choć mógł "rok-dwa weźmie całą władzę. Ale nie wytrzymał." !!!!:))))))


  To rozumowanie typu:

  "Narobił świństw, naubliżał, i nałgał ci squrwysyn a więc ty

  porządny człowieku nie masz szans dochodzić sprawiedliwości

  przed jakimkolwiek sądem :))))"


  PS
  POwyższe lemingowskie bzdety, dyktowane są LEMINGOM

  przez PObożną cichą nadzieję, że Matoł z jego Polszewicką Mafią

  dalej będą ich kopulować na sucho :)) POnieważ jako masochiści

  bardzo to lubią :))))

  Ale ZAMACHOWO-SMOLEŃSKIE mleko już się rozlało i PIS rozpoczął

  MARSZ KU OCALENIU POLSKI !!!!!!!
 • A mnie się wydaje, że Kaczyński również:
  odegrał rolę w tym przedstawieniu...
 • @Jan Piński - GUBI SIĘ PAN W ZEZNANIACH!
  Mustrum pisze:

  //
  5. 6 miesięcy na badania ISM? Panocku, po nawet kilkunastogodzinnej preparatyce próbek (ale zazwyczaj jest to po prostu maźnięcie zwilżonym odpowiednim rozpuszczalnikiem wacikiem) typowy run IMS połączony z GC, HPLC czy po chromatografii powinowactwa (raczej nie stosowanej, ale możliwej) zajmuje od kilkudziesięciu sekund do kilkunastu minut, z detekcją na poziomie pikomoli (czyli ppb = 1 do miliarda, w stosunku do tła). Posiadając odpowiednie wzorce (nawet nie próbki samych związków wzorcowych, tylko spektrogramy w postaci bazy danych) jest w zasadzie niemożliwe NIE wykrycie takich związków.

  6. Podczas wybuchu produkty detonacji oraz niezdetonowany materiał osiadają na wszystkim, we wszystkich zakamarkach (a takowych w samolocie jest przeca dużo). Co więcej, bardzo często wbijają się w materiały, np. w powłoki metali itp. Wania, щётка, ведро i мыло tak łatwo tego nie zmyją. Tak naprawdę to wymagana by była abrazja ilb odpalenie wszystkich plastików i powłok do gołej blachy.

  7. Te związki raczej będą tam gdzie są jeszcze przez długie lata bez w/w zabiegów (vide autentyczne pozostałości mat-wyb na poligonach po latach). I np. spektrografia ramanowska będzie je w stanie dokładnie pokazać i zlokalizować.//

  Pan odpowiada:

  //
  5. Pełna zgoda, ale ja z tym nie polemizuje.
  6,7. Znów - pełna zgoda. //

  ALE ZACZYNA PAN Z GRUBEJ RURY - co jest zaprzeczeniem powyższego:

  // Sam pomysł, że 2,5 roku po katastrofie, umyciu przez Rosjan wraku, będą tam do znalezienia ślady, których znalezienia sobie by nie życzyli jest infantylny.//

  TO DOWODZI przeciwnej tezy niż ta, którą Pan stwierdza o 11:16:02:
  //Należę do tych, którzy w takiej sytuacji zadają pytania, a nie piszą z tezą.//


  Taki rodzaj wewnętrznej sprzeczności jest charakterystyczny dla żmijowego plemienia, jest to zakłamanie, albo uporczywe trwanie w błędzie.

  Dlatego zadaję PYTANIE OTWARTE:

  CZY NALEŻY PAN DO MASONERII?
 • LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W KONIA!
  To jest odwracanie kota ogonem. Po prostu tama pęka i zaczyna wypływać...
 • krótko i na temat.
  JK sam stwierdził; że JEDYNĄ szansą na uczciwe śledztwo jest odsunięcie PO od władzy (czyt . przejęcie jej przez PiS ) Może tak się stać jedynie dzięki urobieniu opinii publicznej w POLSCE a nie za granicą ( jak chcą dziś twierdzić fanatyczni obrońcy każdej wpadki JK) . Europejsy maja Polskę gdzieś, a Jankesi takoż, a poza tym ponoć wiedzą sami dokładnie , z własnych żródeł, satelitów, nasłuchów itp. jak było nad Smoleńskiem , więc żadne rewelacje o trotylu nie robią na nich wrażenia.
  A pijarowo w Polsce JK tę sprawę przegrał. Wystarczyło ustosunkować się tak:
  " dotychczasowe dowody zebrane przez komisję Millera oraz prokuraturę są niewiarygodne, dlatego podchodzimy do tych rewelacji z dużą rezerwą. Jedynie niezależne od Rosji i rządu Tuska ośrodki badawcze mogą wydać wiarygodne ekspertyzy. Zgłosiliśmy się do takich ośrodków i czekamy na wyniki/jesteśmy w posiadaniu takich wyników."

  Oraz zająć się sprawą zamordowania Remigiusza Musia, zamiast ekscytować się i opinię publiczną trefnym info.
  Pisałem wczoraj podobnie jak Autor:

  http://podkrakowska.nowyekran.pl/post/78358,kazdy-sobie-rzepe-skrobie
 • @prawi co wiec 17:05:06
  Mylisz się, a urządzenia pomiarowe się nie mylą.. Znaleziono materiały wybuchowe:

  "Tymczasem test przeprowadzony przez amerykański National Institute of Justice z udziałem spektrometru Itemiserwykazał zero fałszywych alarmów przy wykrywaniu trotylu (używano do jego „zmylenia” pestycydu 3-metylo-4-nitrofenolu). Producent spektrometru Sabre 5000 chwali się wskaźnikiem fałszywych alarmów poniżej 1 proc. Niemiecki Institut für Umwelttechnologien podaje, że ich przenośny spektrometr ma liczbę fałszywych alarmów poniżej 4 proc."

  http://mirek.nowyekran.pl/post/78446,jak-zly-szelag

  "PED-8800 Pro to urządzenie najnowszej generacji, które służy do
  wykrywania materiałów wybuchowych różnego rodzaju. (...) udało się
  zredukować poziom fałszywych alarmów do zaledwie 1%. "

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7577&Itemid=100
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7578&Itemid=100
 • @kontra 17:08:56
  "Mylisz się, a urządzenia pomiarowe się nie mylą.. Znaleziono materiały wybuchowe:"

  znaleziono , ale gdzie? na pasie przekazanym instytutowi amerykańskiemu, czy na szczątkach Tupolewa badanych przez "naszych" śledczych?

  Dlaczego Putin pozwolił wykryć te ślady?
 • @Autor
  Nie zgadzam się ze stawianą przez wielu komentatorów tezą, że wczorajsza "prowokacja" najbardziej uderzyła w PiS i w samego Kaczyńskiego. Z prostego powodu. Mianowicie gros polskiego społeczeństwa bądź jest przekonana, że w Smoleńsku doszło do zamachu, bądź wersji zamachu nie wyklucza. A to co przekazują prorządowe media głównego ścieku, to co mówią w telewizorze prokuratorzy, POlitycy i pseudo eksperci nie ma już dla nikogo żadnego znaczenia.

  Aby uderzyć w PiS i w Kaczyńskiego należałoby "przewerbować" na swoją (POwską) stronę gros społeczeństwa. A nie oszukujmy się, dziś za PO stoją murem tylko najbardziej zatwardziałe lewackie lemingi, które tezy o zamachu nie przyjmują do wiadomości tylko z jednego powodu: nienawidzą Kaczyńskiego i PiS-u. A ile jest takich lemingów? To zaledwie od 15 do 25 proc. wyborców (twardy elektorat PO i komuchów), czyli co najwyżej 2-3 miliony tzw. polactwa, któremu los Polski i Polaków zwisa i powiewa. I zawsze zwisać będzie!

  Tak więc wczorajszy dzień moim skromnym zdaniem nie miał większego znaczenia. Co prawda wywołał polityczną burzę i zrobił kotłowanie w mediach, ale ludzie mają już ugruntowany pogląd na całą sprawę i żadne medialne wrzutki tego nie zmienią. Zatwardziały leming zawsze będzie lemingiem ślepo zapatrzonym w Słońce Peru, bez względu na dowody i fakty, a mohery i wątpiący (motający się) swój rozum mają i ciemnoty nikt im nie wciśnie...

  I jeszcze kwestia samego zamachu w Smoleńsku. Że to był zamach w zasadzie nie mam wątpliwości, aczkolwiek nie opieram się na dowodach czy na ustaleniach zespołu Macierewicza. Wystarczy mi to co widziałam w mediach po 10 kwietnia 2010 roku. A więc paniczny strach w oczach Donalda T. i jego świty, niezliczone matactwa i wrzutki medialne, mega uaktywnienie się pseudo ekspertów i pożytecznych idiotów, "raporty" MAK-u i komisji Millera, które nadają się tylko do podtarcia dupy, "samobójstwa" i mnóstwo innych wydarzeń, które mówią jasno: to nie była zwykła katastrofa!

  Dziś trzeba być chyba kompletnym debilem z ilorazem inteligencji pierwotniaka, aby nadal wierzyć w pancerną brzozę i kozakujących pilotów tupolewa pod komendą pijanego generała, którzy rozbili samolot na podmokłym terenie w drobny MAK. Niestety, takich debili jeszcze spotykam w swoim środowisku i to jest dla mnie najbardziej smutne...

  Jedno jest pewne. Prawda o Smoleńsku prędzej czy później ujrzy światło dzienne i co do tego nie mam wątpliwości. Umoczeni w zamach "polacy" też zdają sobie z tego sprawę. Mogą jeszcze mataczyć przez rok, dwa, trzy, zastraszać dziennikarzy i robić niepokornym kolejne samobójstwa? Ale co im to da? To tylko odroczenie nieuniknionego wyroku!
 • Przeceniacie za bardzo Tuska i jego ekipę
  Faktem jest, że nie wyglądało to dobrze, ale moim zdaniem, mogło być akurat odwrotnie??? Chodzi o to, że było potrzebne coś, co pozwoliło zrobić krok do przodu, i według mnie była to świetna okazja, by problem trotylu, który jak już się dowiedzielliśmy został nieformalnie ujawniony, przez nieoficjalne badania??? Potrzebny był, tak spektakularny incydent, by przygotować ludzi, że coś jest na rzeczy, i tyle??? Pomiętajmy, że PIS, nie jest partią znikąd, przez chwilę miała władzę i posiada języki w wielu instytucjach, tak, że nie można mieć pewności zaskoczenia??? Tzn. mógł to być przemyślny ruch szachowy, który dzisiaj wielu blogerów na etacie, próbuje przerobić na klęskę??? W świecie, już dziś piszą o treotylu i możliwej zbrodni na polskich patriotach i prezydencie, to ma wielkie znaczenie, bo w jakimś stopniu wersja MAK-owa, została zdewaluowana???
 • @kontra 16:38:24
  Otwarcie odpowiadam: nie należę do masonerii. Moja rodzina jest rdzennie polska (herb Lubicz ze strony ojca). Jeden z dziadków zginął na Syberii (skąd w 1946 r. jako dziecko wrócił mój ojciec), rodzony brat mojej babci ze strony Mamy Mieczysław Uniejewski był egzekutorem Armii Krajowej i żołnierzem Osy-Kosy, który wysadzał dworce w Berlinie w czasie wojny i został rozstrzelany przez Niemców.
  Jestem dziennikarzem od 14 lat. To co pisałem/filmowałem jest w większości dostępne w internecie. Dla przypomnienia: ujawniłem taśmy Michnik-Gudzowaty, Oleksy-Gudzowaty, zdjęcia Aleksandra Kwaśniewskiego z Dochnalem, spotkanie Jana Kulczyka z Ałganowem i parę innych rzeczy. Tyle o mnie. Jak Pan chce zawsze służę informacją na swój temat.

  Nie myśli Pan logicznie. Skoro Rosjanie umyli wrak, to gdyby dowodził on jakieś ich zbrodni, to nie wpuściliby polskich śledczych, tylko wrak by np. spłonął (ew. został ukradziony) itp. Logika. Pomysł, że 2,5 roku po zdarzeniu Rosja na swoim terytorium trzyma dowód "swojej" winy jest więcej niż zabawny. Chyba, że to nie Rosja podłożyła ładunek (jak miałaby nawiasem mówiąc to zrobić).

  Gdybym miał wiedzę o zamachu (a takowej nie mam) obstawiałbym uszkodzenie urządzeń i doprowadzenie do katastrofy. Zeznania załogi JAK-a mówią o poleceniu zejścia na 50 metrów. Po co łamać procedurę i zostawiać świadków dla samolotu, który zaraz wyleci w powietrze?

  Problem Polski polega na tym, że fanatycy PiS, chcą mieć monopol na patriotyzm, a stado ich wolontariuszy i opłacanych internautów każdego kto nie chwali JarKacza i nie wyznaje wiary w zamach za ubeka i zdrajce.

  Z mojego punktu widzenia PiS i PO są siebie warte. PiS rządził lepiej, ale nie chciał zmienić systemu. Dodatkowo jego szefowie są odpowiedzialni za stworzenie kartelu politycznego, w którym partie w parlamencie dostają ogromne pieniądze. Ktoś kto chce z nimi konkurować nie ma szans, albo musi złamać prawo. I tyle
 • @Jan Piński 18:19:23
  Jan Piński:
  ".........Moja rodzina jest rdzennie polska (herb Lubicz ze strony ojca).
  Jeden z dziadków zginął na Syberii (skąd w 1946 r. jako dziecko wrócił
  mój ojciec), rodzony brat mojej babci ze strony Mamy Mieczysław
  Uniejewski był egzekutorem Armii Krajowej ........"
  ========================================

  Panie Piński wszystkie te pańskie korzenie są bardzo "pikne" i "cacy"

  naprawdę !!! :)))

  ale ostatecznie decyduje "PO owocach ich POznacie" :)))))))

  Dzierzyński też miał piękne, polskie korzenie :)))

  i Rokossowski też i nawet się urodził w Warszawie :))))

  i Jaruzel nawet ojca stracił na Syberii :))))

  nie mówiąc o Bulu-Komoruskim, którego ojciec AK-owiec został

  nawet oficerem ruskiej I-AWP :))) a Tusek to nawet miał dziadka patriotę

  co go niemcy zamknęły w obozie koncentracyjnym !! - a potem zmusiły

  do wstąpienia do wermahtu !!!!:))))
 • @Jan Piński 18:19:23 Znowu blad
  cytat:
  "Nie myśli Pan logicznie. Skoro Rosjanie umyli wrak, to gdyby dowodził on jakieś ich zbrodni, to nie wpuściliby polskich śledczych, tylko wrak by np. spłonął (ew. został ukradziony) itp. Logika. Pomysł, że 2,5 roku po zdarzeniu Rosja na swoim terytorium trzyma dowód "swojej" winy jest więcej niż zabawny. Chyba, że to nie Rosja podłożyła ładunek (jak miałaby nawiasem mówiąc to zrobić)."

  A gdyby rzeczywiscie Rosjanie nie zrobili tego zamachu, to w jaki sposob otrzymalibysmy od nich sfalszowane zapisy czarnych skrzynek?
 • zalatwiliśmy to tak jak chcialeś
  http://www.youtube.com/watch?v=CE_8SGo6vUY&feature=g-all-u
 • --------PAMIĘTAJMY !!
  http://www.youtube.com/watch?v=hgm3_BLDMuY
 • @Jan Piński 18:19:23
  Panie Piński,wiele pan osiągnął, niezaprzeczalnie, ale kiedy słyszę, że po co procedura i jej łamanie, skoro samolot miał wylecieć w powietrze, to albo pańskie osiągnięcia, to nie pańska zasługa, tylko czyjaś przysługa, albo udaje pan idiotę, do którego nie dotarło jeszcze, że najpierw miało być uderzenie w ziemię z winy pilotów właśnie, ale kiedy piloci okazali się mistrzami w swoim fachu, dokonano odpalenia ładunków, które przygotowano właśnie na tą okoliczność??? Proszę to przemyśleć...
 • @Warlord 11:00:34
  Warlord i niejaki Wrzodak !! = to niżej debilizmu ! Gorzej już być nie może ! Tragedia !
 • @joasia 23:27:46
  Gorzej już było. Wczoraj. W roli dyżurnego debila prezes i jego kamaryla. Idź, pomódl się do niego, tyle ci zostało...
 • @Jan Piński 18:19:23
  Zadał Pan dwa kluczowe pytania, może raczej jedno pytanie i pewien wywód logiczny: Otóż po pierwsze to faktem jest, że teraz wszelkie dowiedzenie ewentualnego zamachu będzie bardzo trudne, bo skutecznie kompromituje to Macierewicz razem ze swoimi "ekspertami". A kluczowe pytanie brzmi: jeśli był zamach (którego najpierw należy dowieść a później mówić że był) to kto ewentualnie zamachu dokonał? Kto zyskał na tym, albo przynajmniej odblokował sobie pewną opcje? Rosja nie zyskała nic, kto zyskał i cały czas zyskuje?
 • @Warlord 00:13:12
  Ma Pan 100 proc. rację. Mój problem polega na tym, że jestem z racji zawodu osobą publiczną i mniej mi wolno pisać niż wiem, szczególnie, że musiałbym spekulować. Jak mawiał mój nieżyjący mentor dziennikarz, to nie ten co pisze co wie, tylko ten co wie co pisze...;-)
 • @balsam 21:37:52
  W tym problem, że posługuje się logiką. Jeżeli w Tupolewie był materiał wybuchowy (na co obecnie nie ma żadnych dowodów), to głównymi podejrzanymi nie są Rosjanie. Ja zaś, prywatnie, uważam, że ich odpowiedzialność za katastrofę jest największa.
 • PANIKA !
  Panika i to wielka oraz strach w kręgach rządzących, którzy już nie maja szans na cieple fotele w Brukseli.. A co mówi ulica ? Ulica już wie ze badania mobilnymi wykrywaczami IMS są na 99% pewne. Czy oni liczą na 1% pomyłki aby utrzymać się przy władzy ? wątpię, raczej należy spodziewać się represji, a zdolni są do wszystkiego. Sytuacja jest tak dynamiczna, ze w ciągu zaledwie paru dni przeszliśmy od brzozy do trotylu, czyli przesunęliśmy się znacznie w stronę zamachu. Raczej w tak szybko zmieniającej się sytuacji nie możemy mówić o wygranej, czy tez przegranej rządu. Jedynymi przegranymi jesteśmy my - szeregowi Polacy. A na scenie politycznej teraz wszystko zależy od PSL, nie uciekną od decyzji czy staną za Polakami, czy tez za PO i w konsekwencji zostaną zmieceni ze sceny politycznej. Zobaczymy...
 • @Zbigniew-Grzymski 19:14:23
  Pan natomiast ukrywa się pod pseudonimem. Skoro jest Pan taki odważny proszę się przedstawić, prawdziwie. Albo ja to zrobię za Pana.
 • @Jan Piński 13:15:47
  .
  Jan Piński:
  "@Zbigniew-Grzymski 19:14:23
  Pan natomiast ukrywa się pod pseudonimem. Skoro jest Pan taki odważny
  proszę się przedstawić, prawdziwie. Albo ja to zrobię za Pana."
  ==============================================

  Widać, że puszczają panu nerwy :)))))

  Radzę uważać na słowa, które mogą stać się przyczynkiem do

  wznowienia dyskusji na nie dokończony spekulacyjny temat

  "kto wydał Kulę Lisa" ??:))))))
 • @Zbigniew-Grzymski 13:40:46
  Nie lubię sytuacji, w których ktoś chowa się za pseudonimami, okłamując innych. Czy mogę ujawnić to co wiem na Pański (chodzi o nicka) temat? Wydaje mi się, że jesteśmy zwolennikami jawności, ale na wszelki wypadek pytam.
 • @Jan Piński 16:06:57 - Żadnego Zezwolenia Nie Ma !!!
  .
  Jan Piński:
  "Nie lubię sytuacji, w których ktoś chowa się za pseudonimami, okłamując
  innych. Czy mogę ujawnić to co wiem na Pański (chodzi o nicka) temat?
  Wydaje mi się, że jesteśmy zwolennikami jawności, ale na wszelki wypadek
  pytam."
  =========================================

  Nie lubię jak redaktorzy z "NE" tacy jak pan (którzy zamiast neutralnie

  informować kłamliwie komentują wydarzenia) bezwstydnie i bezczelnie

  szpiclują blogerów próbując ich zastraszyć !!! To pachnie służbami

  znanego autoramentu !!! Zwłaszcza, że obecna sytuacja wolności

  słowa i demokracji w Polsce jest taka jaka jest !!!

  Żeby było jasne.

  Nie ma i nie będzie żadnego mojego zezwolenia na ujawnienie

  jakichkolwiek moich danych przez "NE" wobec kogokolwiek i

  w jakikolwiek sposób !!!! Jeżeli postąpi pan wbrew temu mojemu

  oświadczeniu to w Wolnej Polsce spotkamy się przed sądem !!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 16:46:13
  Tak myślałem. Jest Pan tchórzem. Kończę rozmowę, bo nie dyskutuje z anonimami.
 • @Jan Piński 17:10:11
  .
  Jan Piński:
  "Tak myślałem. Jest Pan tchórzem. Kończę rozmowę, bo nie dyskutuje z anonimami."
  ================================================

  Oj Piński ! Piński !

  tchórzliwy szpiclu i lewacki, płatny propagandzisto :)))))

  Wolna Polska zajmie się sprawiedliwą oceną takich jak ty :))))
 • @Jan Piński 09:04:12
  Bez przesady, widać że coś nie gra ze śledztwem smoleńskim. Komisje Anodiny i Millera przedstawiły fałszywy obraz katastrofy.

  Komisja Macierewicza doszła do zatrważających dla niektórych wniosków o eksplozjach. A seryjny samobójca grasiuje :-)
 • @wacieńka 08:38:24
  to się jeszcze okaże te wszystkie gierki wyjdą na jaw prawda zawsze wygrywa
 • @wacieńka 08:38:24
  A wacieńka ma walonki??? Przestań pisać bzdury, bo wystarczy tych na GÓWNOPRAWDA!!!!
 • Poseł Gabriela Masłowska
  Strona internetowa Pani Poseł Gabrieli Masłowskiej

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Serdecznie prosimy o składanie podpisów pod listem w obronie Radia Maryja”

  http://www.maslowska.pl/

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Tu można złożyć podpis

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/13748,list-otwarty-polskich-naukowcow.html

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Wśród osób, które podpisały się pod listem między innymi

  Biskup Edward Frankowski (numer 5 216)

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/JKRUK_20090512_BP_EDWARD_FRANKOWSKI_IMG_1959.jpg/179px-JKRUK_20090512_BP_EDWARD_FRANKOWSKI_IMG_1959.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930