Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Jak PiS niszczy prawicę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Janusz Korwin-Mikke to rosyjski agent, który sieje dezinformację na temat zamachu 10 kwietnia 2010 roku na prezydenta Lecha Kaczyńskiego – to jedna z teorii lansowanych ostatnio przez zwolenników PiS.

Partia ta w ten sposób stara się stworzyć monopol po stronie polskiej prawicy, dezawuując inne ugrupowania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że PiS w warstwie gospodarki ma program socjaldemokratyczny. I ten program forsuje jako receptę na nadchodzący kryzys.

W 2001 roku uchwalono przepisy o finansowaniu partii politycznych z budżetu. Inicjatorami i zwolennikami tej ustawy byli przyszli posłowie PiS. Ustawa ta faktycznie stworzyła kartel partii politycznych preferujących ugrupowania otrzymujące dotacje, czyli praktycznie te, które są w Sejmie. Jednocześnie wprowadzono zakaz przyjmowania pieniędzy od firm i ograniczono wpłaty od osób prywatnych. W ten sposób doprowadzono do stworzenia quasi-monopolu już istniejących partii, które Janusz Korwin-Mikke nazywa „bandą czworga” (PO, PiS, SLD, PSL). Wejście do tej grupy Ruchu Palikota było możliwe tylko i wyłącznie dlatego, że lider tego ugrupowania Janusz Palikot ma majątek szacowany przez media na ponad 100 mln złotych. Ugrupowanie to weszło do Sejmu, mając ogromne długi, które zaczęło spłacać z dotacji budżetowych. To pokazuje, jak obowiązujący system finansowania partii eliminuje konkurencję polityczną.

Prawica light

Obecna taktyka polityczna kierownictwa PiS ma na celu za wszelką cenę nie dopuścić do powstania realnego bytu z prawej strony, który mógłby być alternatywą dla tej partii. Liderzy tej partii mają świadomość, że ich program jest prawicą w wersji light. Nie chodzi tylko o kwestie gospodarcze, w których program PiS jest zwyczajnie lewicowy (socjaldemokratyczny). Także w sferze wartości – i to najważniejszych, jak życie: PiS nie zgodziło się w 2007 roku na zmianę ustawy, które dopuszcza zabijanie dzieci chorych lub poczętych w wyniku gwałtu. Mając świadomość, że w kwestiach najważniejszych dla prawicy – takich jak wolność i ochrona życia – PiS prezentuje, delikatnie mówiąc, miękkie stanowisko, działacze tej partii z dużą zawziętością atakują potencjalną konkurencję.

Z lewicą pod rękę

Doskonale widać to było na ostatnim marszu 29 września w obronie Telewizji Trwam. Wspólnie z PiS maszerowała „Solidarność”, głosząca skrajnie lewicowe postulaty obciążenia dodatkowymi opłatami umów o dzieło i umów zleceń. Charakterystyczne jest, że o ile Jarosław Kaczyński wygłosił na marszu swoje przemówienie pod hasłem „Przebrała się miarka. My, polscy patrioci, mówimy nie!”, Piotr Duda, szef „Solidarności”, mówił o „umowach śmieciowych” i tym, jak rzekomo szkodzą one ludziom. Przyzwolenie na używanie lewicowej demagogii jest bardzo niebezpieczne. Zrealizowanie postulatów „Solidarności” nawet w części oznaczałoby pozbawienie pracy kilkuset tysięcy osób. Niezadowolenie z rządów Platformy Obywatelskiej jest powszechne. Legitymizowanie przez PiS związkowych radykałów grozi „przejęciem” przez nich ewentualnych protestów.

Brak alternatywy

Dla PiS bardziej znaczącym wrogiem jest obecnie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro niż rządząca PO. Ziobro, cieszący się sympatią o. Tadeusza Rydzyka i mający otwarty dostęp do jego mediów („Naszego Dziennika” i Radia Maryja), ma potencjał stworzenia alternatywy dla PiS. W kwestiach gospodarczych Solidarna Polska jest nawet bardziej lewicowa niż PiS. Wynika to z przekonania liderów tej partii, że wyborców w Polsce bardziej kuszą obietnice podarunków od władzy niż hasła niskich podatków, wolności i odpowiedzialności. Solidarna Polska ma dziś poparcie na granicy progu wyborczego (5 proc.). Politycy PiS starają się, jak mogą, osłabić konkurenta. Co rusz partia ta ogłasza, że nastąpią transfery z SP do PiS. Te scenariusze się nie sprawdzają, pokazują jednak, że w walce o niedopuszczenie do powstania alternatywy dla elektoratu PiS nie cofnie się przed niczym.

Gra wartościami

Politykę PiS instrumentalnego wykorzystywania prawicowych wartości najlepiej widać w praktyce. Dziś PiS głosi poglądy eurosceptyczne, ale to jego politycy uzgodnili i podpisali traktat lizboński. Podobnie widać to w wypadku kary śmierci. Pod koniec 2011 roku PiS zaczęło domagać się jej przywrócenia. Jednak kiedy miało większość w parlamencie i prezydenta, nie zrobiło w tej sprawie nic. W podobny sposób należy traktować obecnie zgłaszane przez posłów PiS hasła ochrony życia od poczęcia. W 2007 roku Jarosław Kaczyński, mając pełnię władzy, zatrzymał nowelizację prawa. Obecne działania mają więc cel propagandowy, a przy okazji sieją zamęt w szeregach PO, której w kwestiach ideologicznych grozi rozłam.

Wolnościowcy na pokaz

Tworząc Solidarną Polskę, Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę, że PiS nie ma realnej możliwości sięgnięcia po władzę z uwagi na brak koalicjantów. Rzucił wówczas hasło utworzenia „drugiego płuca prawicy”, którym miała być Solidarna Polska. Aspiruje ona do elektoratu, który nigdy nie poprze PiS, ale ma konserwatywne poglądy. Podobną rolę, tyle że z programem faktycznie prawicowym, spełnia obecnie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Zmęczenie obecną władzą jest duże i ludzie chcą nowych twarzy w polityce. Jarosław Kaczyński nie bez powodu uważany jest za doskonałego stratega politycznego, mistrza taktycznych rozgrywek. Właśnie postawił na frakcję wolnościowców w PiS, którą tworzą tam byli zwolennicy Unii Polityki Realnej – m.in. Przemysław Wipler. Problem polega na tym, że pokazywanie wolnościowców idzie w parze z głoszeniem socjalistycznych poglądów. Kaczyński stara się zagospodarować wolnościowy elektorat, ale jednocześnie idzie pod rękę z roszczeniową „Solidarnością”, której pomysły skutkowałyby dorżnięciem polskiej gospodarki.

PiS lub zdrada

Media sympatyzujące z PiS (od „Gazety Polskiej” do „Naszego Dziennika”) nie dostrzegają istnienia innych prawicowych ugrupowań. Lansują koncepcję wojny, w której każdy przeciwnik Platformy Obywatelskiej musi być zwolennikiem PiS. Osoby krytykujące PiS są traktowane jako wrogowie. Doskonale widać to po wpisach zawodowych komentatorów internetowych (zapewne opłacanych przez partię) piszących na najważniejszych prawicowych portalach. Każda opinia krytyczna wobec PiS jest przedstawiana przez nich jako akt zdrady narodowej i dowód na bycie zwolennikiem PO. W tym szaleństwie jest metoda. Dzisiaj w mediach głównego nurtu dziennikarze biegają koszulkach albo z napisem PiS, albo PO. Próba tworzenia niezależnych, krytycznych wobec władzy i opozycji mediów jest skazana na atak z obu stron. Obecny system odpowiada bowiem obu stronom. Liderzy PO mają świadomość, że największe szanse na utrzymanie władzy daje im toczenie sporu z PiS. Dopuszczenie do powstania realnej alternatywy nie jest w ich interesie. Jarosław Kaczyński zaś gotów jest posiedzieć kolejne cztery lata w ławach opozycji, ale nie dopuścić do urośnięcia w siłę prawicowej alternatywy dla PiS. Taka taktyka jest szkodliwa. Ostatnie pięć lat dowiodło, że PiS nie jest w stanie samo sięgnąć po władzę. Jednocześnie próbuje zdusić w zarodku każdą rosnącą siłę polityczną, która mogłaby być jego koalicjantem. Jest to dokładnie odwrotna strategia niż ta, którą forsuje rządząca PO. Wylansowała ona Ruch Palikota i dzięki temu może wybierać między koalicjantami: PSL, SLD lub Ruchem Palikota. I na tym nie koniec. W swoim ostatnim wywiadzie Roman Giertych zapowiedział powołanie kolejnej partii prawicowej. Jej celem jest „zabrać PiS, ile się da, i domknąć układ rządowy, jeżeli byłaby taka potrzeba”. Gołym okiem widać, że PO sprzyja powstawaniu bytów politycznych zagospodarowujących elektorat, który nie chce już popierać partii władzy. PiS natomiast każdą tego typu inicjatywę próbuje niszczyć. Ze szkodą dla siebie.

Tekst opublikowany w tygodniku "Najwyższy Czas!"

KOMENTARZE

 • Panie Piński
  To co pan robi, to było już przerabiane. Ja rozumiem, ma pan swoje poglądy polityczne, wierzę w pańską niezależność, ale na tym koniec.

  "Dla PiS bardziej znaczącym wrogiem jest obecnie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro niż rządząca PO. Ziobro, cieszący się sympatią o. Tadeusza Rydzyka i mający otwarty dostęp do jego mediów („Naszego Dziennika” i Radia Maryja), ma potencjał stworzenia alternatywy dla PiS."

  Mam proste pytanie: ile razy, w przeciągu miesiąca. Ojciec Tadeusz Rydzyk, udzielił Zbigniewowi Ziobrze swoich łam i fal eteru?
  W marszu "Obudź się Polsko" i owszem podziękował panu Ziobrze i SP. Ale za co? Ano za to, że się stawili na Marsz. A co poza tym?
  Teraz bez owijania w bawełnę. Pan się bawi w podział Polaków, panu się wydaje, ze ma pan wpływ na rzeczywistość, panu się marzy jej kreowanie.
  Nie pójdę dalej i nie zarzucę panu niecnych rzeczy.
  To PiS ma 39% poparcia, pan reprezentuję opcję trzy procenty, w granicach błędu.
  Zalecam panu więcej pokory.
  Jako stały i twardy elektorat PiS nie życzę sobie zdrajców w naszym obozie. Rozumiem, pan ma trzecią drogę. Człowiekowi dano dwie nogi. jest pan balastem. Amen.
 • Tutaj przykład
  Tak działają propagandziści PiS:

  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/75960,nowy-nowy-ekran#comment_632438

  Żenada. I potem się dziwią, że tracą zwolenników.
 • @gallux 20:03:27
  Gdzie Pan widzi zdradę?
 • @gallux 20:03:27
  Jeszcze jedno, czy Polak ma obowiązki wobec Polski czy wobec PiS?
 • Gdzie jest dno?
  Korwin Mikke, no NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Panie Piński
  A czy wizyta Pana Opary na ślubie "Kwaśniewski już prawie wracam do polityki" to jest umacnianie prawicy?
  A może coś napisać o współpracy, piszącego na tym portalu milionera, z utożsamianym z lewicą, innym milionerem?
 • @gallux 20:03:27
  Tekst pisany był tuż przed marszem i w trakcie. Przykładów, że o. Rydzyk nie kładzie się do politycznego grobu ze swoimi nadziejami jest więcej. Był okres że i między nim a PiS ostro iskrzyło (po blokadzie zmiany ustawy). Prosta analiza, jest elektorat popierający do niedawna PO, który nigdy na PiS nie zagłosuje. W interesie tej partii byłoby powstanie satelitów odbierających głosy PO nawet za cenę straty 1-2 proc. własnych.
 • @Rebeliantka 20:04:41
  skąd wiesz że to propagandziści PIS a nie wtyki PO rozmontowujące solidarność społeczną tego portalu i przypatrującym się temu biernym czytelnikom.
 • @Rebeliantka 20:08:05
  Zaproponuj jakąś alternatywę dla PO PIS i innych partii.
 • @Rebeliantka 20:04:41
  Puki co, pomimo tej roboty, jednak zyskuja. Choc wolno.

  Dawno tak uczciwie jedyneczki nie postawilem. To na to wachniecie w sondazach taki kwik?
  PIS sie nie chce posunac, zeby miejsce bylo dla Korwinka? Toc to skandal! Korwinka nie brzydzi, ze socjalisty maja sie posuwac i mu miejsce na jupiterze rychtowac?
  Niech zadzwoni do kumpla, ktorego pomogl wypromowac! Napewno sie posunie po przyjacielsku. Doceni, ze go nigdy Korwin nie oplul, jak innych i nie popiardywal w jego towarzystwie. Toc dwoch dzentelmenow pelna geba! Napewno sie dogadaja. Nawet jak tlum bedzie skandowal: Janusz! Janusz! to obaj zarobieni i im w sadazach pyknie do gory. Podpowiedz - to ten co przejscia z SLD i PO co trzy dni oglaszal i kutafonem wywijal.
 • @gallux 20:03:27
  Ja nie reprezentuje żadnej opcji. Mam - powtarzając za Stefanem Kisielewskim - poglądy ekonomiczne, a nie polityczne. Po prostu zaczyna mi się robić niedobrze jak PiS idzie pod rękę z "Solidarnością", która jest skrajną lewicą.
 • @BBC 20:18:43
  Też się nad tym zastanawiałam, ale obstawiam, że to jednak propagandziści z młodzieżówki PiS, którym ktoś wmówił, że chamskie ataki na ludzi zadających krytyczne pytania, to najlepsza metoda budowania elektoratu PiS.
 • @Torin 20:21:54
  Przeczytałeś zalinkowaną wypowiedź?

  Nie wypowiadałam się nt. Korwina, tylko nt. chamskiej agitacji.

  Nie jestem zwolennikiem Korwina.

  I ja nie kwiczę, dżentelmenie.
 • @BBC 20:19:52
  Jestem zwolennikiem opcji katolicko-narodowej.
 • Łał jako zwolennik PiS
  Dowiedziałem się, że jestem:

  ". Doskonale widać to po wpisach zawodowych komentatorów internetowych (zapewne opłacanych przez partię) piszących na najważniejszych prawicowych portalach. Każda opinia krytyczna wobec PiS jest przedstawiana przez nich... "

  Panie Piński jest mi całkowicie obojętne czy PiS jest prawicową partią, czy nie. Polskie tzw, prawicowe partie uważam za niezdolne do przeprowadzenia w Polsce jakichkolwiek pozytywnych zmian, a wręcz przeciwnie obawiam się ich destruktywnych pomysłów!

  Zarzuca pan programowi PiS lewicowość. Jednak oni przynajmniej program mają. Proszę pokazać jaki program ma p. Ziobro?

  Co do umów śmieciowych, to na takiej byłem i wiem na jakiej łasce i z jaką pogardą się ze strony pracodawcy spotkałem - nie, dziękuję i proszę mnie na siłę nie uszczęśliwiać!
 • @Rebeliantka 20:06:55
  Gdzie widzę zdradę? Tam gdzie posłowie, wybrani przez elektorat PiS-u, zaraz po wyborach, zakładają własną partię udając, ujmę to słowami posłanki Kempy, wyrzuconymi brutalnie przez Prezesa. Wszystko to pichcą w tonie kombatanckim jako skrzywdzonych przez Prezesa.
  Zgniłe jabłka wywala się z koszyka. Mogła Kluzica jeść obiadki, w trakcie kampanii prezydenckiej z Palikotem? Mogła. A nam by to do łbów nie przyszło. Jawicie mi się jako uczestnicy palikotowego stołu. Zdrajcy, zaprzańcy, bezideowe mumie.
  Panów posłów zgubiła ich własna nielojalność, na dodatek podwójna. Raz, że użyli mandatów PiS-u, dwa, że byli nielojalni względem elektoratu PiS.
 • Pan Piński pieprzy głupoty
  Panie Piński widzę że lubi Pan mieszać i nie ma dla mnie znaczenia czy to dla przyjemności czy za kasę Pan robi.Wiem rozumiem że chętnie by Pan zlikwidował związki zawodowe w Polsce i na świecie i wtedy właściciele zakładów pracy płacili by ile im by pasowało .Wiem kto o tym marzy więc albo Pan do nich należy albo dla nich Pan pracuje.Sam jestem kapitalistą ale znam granice i uważam że mam święty obowiązek dzielić się wypracowanym kapitałem z tymi którzy mają wpływ na jego wytwarzanie.A co do Korwina to jest pewne że jest agentem.Jego udział w obaleniu rządu Olszewskiego oraz ośmieszeniu lustracji jest niewątpliwy.Panie Piński skończ waść wstydu oszczędź Ps sa dowody na to że to Korwin rozbija prawicę.Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Rebeliantka 20:04:41
  Już o tym kiedyś pisałem. Mimo że nie jestem za PiS pragnę jeszcze raz zauważyć że ludzie tego pokroju i stylu pisania komentarzy jak
  przykładowy pajac nie są absolutnie za ta partia (PiS). Są to
  pre-medytacyjne działania w celu odwrotnym, czyli odepchnięcia potencjalnych zwolenników od PiS. Czy wiedząc ze jakaś partia ma w swoich szeregach ludzi pokroju wspomnianego "delikwenta" zapisała by się pani do niej? Przecież był by to obciach. O to właśnie w tych postach chodzi! Obrzydzić rzekomo własną partie!
 • @amadeusz2006 20:29:01
  Na całe nasze szczęście, głos pana Pińskiego, nie jest nawet głosem wołającego na puszczy. On szuka głosów wśród tłuszczy. Tak, wiem, zaraz dorobi mi się gębę.
  Ujmę to tak: wolę mieć gębę ś.p. Lecha Kaczyńskiego niż Amber Gold. Każdemu według oczekiwań i zasług.
 • @gallux 20:28:43
  Człowieku, co Ty mi tutaj opowiadasz o swoich resentymentach wobec "Solidarnej Polski"? Nic mnie to nie obchodzi. To Wasza wewnętrzna sprawa.

  Mnie interesuje w Polsce opcja katolicko-narodowa, której nie można zbudować przez ordynację wyborczą, zaprojektowaną wyłącznie dla partii obecnych w parlamencie, które uniemożliwiają demokratyczną rywalizację.

  I przestać obrzucać ludzi wyzwiskami, bo to nie uchodzi wobec nikogo, a już kobiet w szczególności.
 • @Stara Baba 20:33:20
  Niekoniecznie musisz mieć rację. Niestety, znam takich pisowskich zwolenników i działaczy partyjnych w realu.
 • Jedyna recepta.
  Aby załagodzić i nareperować nasza scenę polityczna czy nie lepiej
  było by zaorać ten cały polityczny majdan (bez wyjątku) i postawić
  na ludzi młodych i bez układów? Było by to najlepsze wyjście. Ludzie o których wciąż w naszej polityce głośno albo się splamili albo nie mieli jaj
  aby się przeciwstawić. I jedno i drugie dyskredytuje ich z mandatu na dalsze polityczne działanie. Wiem o czym mówie. Ci wszyscy pseudo politycy nie powinni myśleć nawet o posadzie sołtysa. Bez wyjątku!!!
 • @Rebeliantka 20:27:29
  Ta, Grzymski mi podpadl juz dawno i Stara Baba moze miec racje.

  Co do reszty nastapilo nieporozumienie. Do Ciebie bylo pierwsze zdanie.
  Widocznie rozdzielenie tekstu i zaczecie nowego akapitu od : "Dawno tak uczciwie jedyneczki nie postawilem." bylo niedosc czytelne. Przepraszam moj blad.
 • Ekonomia Pani Piński, ekonomia
  Twierdzi Pan, że posiada poglądy ekonomiczne a nie polityczne.
  Ja Panu wierzę, bo czym innym jak nie ekonomią jest zdyskredytowanie Jarosława Kaczyńskiego apolitycznym i "ekonomicznym" tytułem Pańskiego powyższego postu : JAK PIS NISZCZY PRAWICĘ".
  Ekonomia, Panie Piński, ekonomia, czyli pieniążki Misiu, pieniążki. Zniszczyć Kaczora, będą pieniążki.
 • @Torin 20:45:21
  OK :)
 • @Stara Baba 20:45:20
  Być może tak. Metoda "wszyscy won"?
 • @All
  Zgadzam się z autorem. 5*

  Precz z socjalizmem !!!
 • @Rebeliantka 20:39:01
  Resentymenty to ma pan Piński.
  Jakie wyzwiska? Zdrada to zdrada. Kurwa to kurwa. Czyżbyś znalazła cudowny środek? Pudło. Bezideowość, sprzedajność, interesowność... ludzie obdarzeni tymi cechami nic nie zbudują. Co najwyżej mogą szczać na nogawki.
 • Autor.
  Panie Piński! Przyznał się pan, że ma poglądy "ekonomiczne a nie polityczne" i to pana dyskwalifikuje, bo pański tekst jest stricte polityczny ale wnioski są w większości chybione!!! JKM jest dla mnie inteligentym oszolomem, który miesz dobre pomysły z głupimi i dlatego jest na marginesie polityki. J. Kaczyński jest JEDYNYM politykiem na prawicy, który ma duży talent polityczny i wyobraznię, dlatego jest taki niebezpieczy dla tej bandy ryzego matoła i jej popleczników. Dla mnie nie jest wazne, czy rządzi Tusk, Kaczyński, kowalski itp. , ale ci, którzy rządzą z woli wyborców, powinni za nasze pieniądze robić to, co do nich nalezy a nie niszczyć i sprzedawać nasz kraj, czyli POLSKĘ!!! Przypomnę, że J.Kaczyński, po wygranych, podwójnych wyborach, nie chciał być premierem, aby nie było zastrzeżeń, ze to "bracia rządzą Polską", choć prezydent nie rządzi! Przez 14 miesięcy rząd J. Kaczyńskiego wykonał ok 100 punktów swego programu a potem został rozwalony przez "aferę gruntową", którą zorganizowały "służby specjalne". Ryży matoł przysiągł zemstę braciom Kaczyńskim za podwójną porażkę i tą i informację ujawnił jeden z PO. Dlatego "MENDIA" zaczęły wściekłą nagonkę na PIS, bo naruszył sporo interesów róznych grup. Te przegrane 6 wyborów musiały być manipulowane, bo kolejna wygrana PIS przerażała SALONY!Ja podziwiam odporność J. Kaczyńskiego po tragedii smoleńskiej, bo wielu wycofałoby się z polityki. Pana pomysły, aby dopuścić jakieś kanapowe partyjki do wspólnego działania, są niepowazne i polacy widzą ich działania, dlatego mają one słabe notowania. Mam nadzieję, że w przypadku nowych wyborów, Solidarna Polska będzie miała dobry wynik i będzie ew. koalicjantem PIS. Przypomnę, ze ten sondaż zrobiła firma TNS OBOP, w której pracuje sporo pogrobowców socjalizmu. Jedyną firmą, która przewidziała podwójne zwyciestwo PIS i ś.w.p Lecha Kaczyńskiego, była Polska Grupa Badawcza i robiła sondaże na ulicach a nie przez telefon,. gdzie jest lista 1000-1500 osób i odpowiadają na tendencyjne pytania. Ludzie mają już dosyć tego zakłamania i niszczenia POLSKI, i dlatego wyszli na ulicę , aby zaprotestować. Związki zawodowe w Polsce nie są całkiem lewicowe i bronią ludzi pracy a ci utrzymują ten bajzel! Mam nadzieję, ze nie będzie pan pisał więcej tendencyjnych artykułów i podszkoli się w polityce. Komentarze chyba mówią same za siebie-nie?
 • panie Pinski
  Propagandzisto za trzy grosze.Moze tak zaczlbys czlowieku od zdefiniowania co znaczy slowo PRAWICA a pozniej przestalbys pan siec propagande bo z korwina prawicowiec jak z koziej pi--- trabka.Prawica tagze na swiecie wydaje pieniadze na socjale ale zawsze zyje w zgodzie z tradycja danego narodu a korwin z jaka tradycja ma cos wspolnego.SZKODA SLOW NA OTUMANIONYCH PROPAGANDZISTOW
 • @gallux 20:54:29
  Przykro mi, nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie komunikuję się w takim języku.

  W moim świecie przeciwnik czy rywal polityczny ma też godność. Można rywalizować nie obrzucając obelgami elektoratu i siebie wzajemnie.
 • Ekonomisto Piński
  I bardzo dobrze Panie Piński, że PiS nie zostawia miejsca dla innej (konkurencyjnej) prawicy. PiS robi to wyłącznie z troski o to, żebyście tam między innymi Wy nie znaleźli miejsca z tymi Waszymi Mikami, Gudzowatymi, Migalskimi i tym podobnymi osobnikami
  PiS mówi do Was (a Wy nie słuchacie niestety ) :
  OCZYŚĆCIE SIĘ, A ZOSTANIECIE DOPUSZCZENI.
 • @Rebeliantka 20:58:19
  W moim świecie, osoba, która używa ogólników, udająca, że nie rozumie co piszę - a staram się pisać na poziomie gimnazjalisty - to albo: głupek, albo udający głupka.
  Over
 • wiesniacka ta polska scena polityczna...
  Az

  sie prosi o swierzosc, o naprawde nowa jakosc ...A

  tu alternatywa; Kczynski badz Ziobro...normalnie wymioty,

  o JKM...to juz wogole,

  ide o zaklad ze skumalby sie palikotem...
 • @gallux 21:04:51
  Więc nasze światy pozostaną rozbieżne. Osobiście nie żałuję. Z takimi uprzejmymi "mądralami" nie mam życzenia przestawać.
 • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Autor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BTW - NE tez nie zablysnal ostatnio. Nawet zeby krotkiej wzmianki/relacji z wczorajszego marszu KNP - rozumiem, ze 'kolo' jest kontrowersyjny, ale KNP to nie tylko 'kolo' - to poglady kilku % ludzi - a kilka, to nie znaczy 0!!!
 • Dziwny tekst i w dziwnym czasie opulbikowany
  Czy nie ma on aby nic wspólnego z ostatnim sondażem? Wszystko to jest odgrzewany kotlet.

  Korwin? Jeżeli nawet nie jest czyimś agentem, to tak się zachowuje w najważniejszych momentach. Jako jakieś częściowe zadośćuczynienie nędznego działania w polityce można mu przypisać pozytywne propagowanie wolnego rynku.
 • @victor 21:08:58
  A ja, jak czytam te wypociny na temat J. Kaczyńskiego i Zobry, to nie mam odruchu wymiotnego, ale żałuję, że czytam takie teksty!!!
 • @Jan Piński
  Nic Pan nowego i ciekawego nie odkrył - to, że PiS, ale też PO, są partiami socjaldemokratycznymi to sprawa oczywista, to, że tocząc wojnę ze sobą zmonopolizowali scenę polityczną też jest oczywiste od początku tej wojny, to, że przegłosowali sposób finansowania partii politycznych tak by maksymalnie utrudnić konkurencję polityczną to też oczywista oczywistość.

  Ale przydały by się jakieś wnioski. Co robić by obalić ten "układ" PO-PiS?

  Moim zdaniem należy walczyć o JOW. To rozbije ten układ, a wokół JOW da się zbudować bardzo szerokie poparcie społeczne.
 • Dlaczego PiS niszczy prawicę?
  Na przykład dlatego, bo proponuje na premiera profesora Glińskiego, byłego tzw. "uwola", który m.in. (to tylko nieliczne exempla):

  jest gotów rozmawiać z palikotowcami o zagrożeniach dla ruchu homoseksualnego
  http://narodowcy.net/kandydat-pis-na-premiera/2012/10/04/

  afirmował naloty na Belgrad
  http://jeznach.nowyekran.pl/post/76033,lewactwo-za-wojna#comment_630458

  Itp., etc.
 • @zibi 21:14:31
  dlatego, ze czytasz czy jestes fanem...
 • Można Panie Piński mieć inne zdanie
  na temat ekonomii w kryzysie (permanentnym w Polsce).
  Pana potępienie jest wyrazem żalu, że Pana praca jest znana bardzo wąskiej grupce blogerów, a PIS nie chce sie posunąć, aby miejsce Panu wymościć. Socjaldemokracja w jakimś stopniu jest konieczna do tego, aby przeciętny człowiek czuł się bezpiecznie w swoim kraju, bo dzisiaj mój ziomal w kraju czuje się zagrożony w swojej egzystencji materialnej, w przyszłości swojej i swoich dzieci i coraz większym brakiem sensu w tym wyścigu szczurów, w którym wygrywają, depcząc pozostałych, tylko wybitnie negatywne jednostki. Patrzę na to z zewnątrz i widzę, że ta agresja w ludziach staje się powszechna, czego dowodem jest Pański artykuł. Przepraszam za styl, ale trudno mi się jakoś po polsku pisze...
 • Jeszcze rok temu wierzyłem Wam w ciemno, dzisiaj to się bardzo zmieniło
  Dokąd zmierza Nowy Ekran?
  Niedawno w podobnym anty PiS-owski duchu pisał Pan Opara, obserwujący z tzw. boku manifestację w Warszawie. Żal kapał mu z pióra, bo nie został na nią zaproszony, tak jak na ślub Kwaśniewskiej.

  Dzisiaj Szef Wiadomości Nowego Ekranu wali w PiS jak w bęben z małpiej skóry, czepiając się już sam nie wie czego, określając znaczących wrogów, lewicowość, sojusz z "S".......

  Opamiętajcie się Panowie, weszliście na złą drogę. Najgorsze jest jednak to, że jesteście przekonani o swoich racjach.
 • Chacialbym bardzo skromnie przypomniec...
  ... o zacieklej obronie wysokich emerytur ub-owców i innego czerwono-chazarskiego scierwa przez wyzej wspomnianego Korwina.

  Pytanie: jak takiego inaczej nazwac?
 • PiS jest zwyczajnie częścią UKŁADU - mającego monopol na władzę w RP
  Dla mnie PiS jest nierozerwalną częścią UKŁADU, który rządzi Naszym Krajem od czasów manipulacji "Okrągłego Stołu". Pisałem o tym wielokrotnie.

  Przecież Prezes Kaczyński jest w polityce od tamtych właśnie czasów. Był na dworze u Wałęsy w AWS etc etc. Wspólnie ze swoim Ś.p bratem, Lechem - miał nawet pełnie władzy. I co w tym czasie tak naprawdę dla Polski zrobił? Wielkie NIC.

  A teraz jest w opozycji, tylko i wyłącznie po to aby być w opozycji. Aby właśnie nie dopuścić do głosu nikogo spoza UKŁADU.
  Z tego tytułu dostaje olbrzymie pieniądze z kasy Państwa. Pytam za co?
  Czyż może być lepsza, lepiej płatna praca w naszej RP, niż piastowanie funkcji lidera opozycji. Nic nie trzeba robić - tylko udawać. Nikt nie rozlicza godzin pracy. A w dodatku żadnej ale to żadnej odpowiedzialności.

  I co z tego, że w sondażach zyskuje popularność. A nawet jak wygra wybory - to co będzie dalej - wejdzie w koalicję z którąś z partii UKŁADU.
  I co - wszytko będzie tak samo.

  Ja nie chcę i absolutnie się nie zgadzam.

  Najwyższy czas zmienić UKŁAD - to jedyna szansa dla przyszłości Polski.
 • Jeśli sekta korwinistów ma być tą prawdziwą prawicą, to ja dziękują.
  To jest niebezpieczne kukułcze jajo, podrzucane nam przez masonerię. To taka specyficzna prawica, która w każdej obronie praw zwykłych ludzi widzi bolszewię, a zawsze znajduje wytłumaczenie dla występków bogatych, cwanych, przebiegłych i cynicznych - bo oni są przecie przedsiębiorczy, czyli sól tej ziemi. A jakby kto chciał ich z tych majątków rozliczać, to robią ryk, że święte prawo własności, i kradzież oczywiście. Wtedy dla nich jest już kradzież, WTEDY.
  Czytałem na początku lat 90tych refleksje jakiegoś Niemca, który odwiedził Polskę. Tak mówił - ja mój biznes budowałem długo, pierwszego eleganckiego mercedesa kupiłem po 20 latach, później wciąż firmę rozwijałem, nowe techniki i technologie, ciągłe doskonalenie organizacji, i teraz jestem bogaty. A tutaj w Polsce widzę mnóstwo bogatych tak jak ja, a nawet bardziej. Jak oni do tego w kilka lat doszli? TO NIEMOŻLIWE aby dokonali tego uczciwą drogą, ciężką wydajną pracą, to absolutnie niemożliwe.
  Solidne "socjalistyczne" niemieckie państwo męty, oszustów w gospodarce tępiło, i jest jakie jest. Korwin w istocie proponuje, aby im pomniki stawiać, zawsze jakoś ich wytłumaczy. To ja dziękuję.
  A jakie są ostateczne efekty takiego zachwycania się bogatymi czego by nie robili pokazuje poniższy film z Ameryki Południowej. Tam bogaci , w ramach rozwijania prywatnej inicjatywy (podobno zawsze lepszej od działań państwa) wymyśli nawet "szwadrony śmierci", czyli półprywatne policje (raczej gangi morderców) do zastraszania i likwidacji niewygodnych obywateli. Zaiste piękny przykład dynamizmu i pomysłowości prywatnej przedsiębiorczości według Korwina. To w końcu wywołało społeczną reakcję, najpierw oddziały "banditos" których kochały miliony ludzi. Później pojawił się rzeczywiście bandyta czystej wody okrutny Pablo Escobar, i też go kochali przez lata, bo jebał bogatych i USA, a wspomagał co nieco biedotę. Mógł działać bezkarnie przez tyle lat, bo te miliony to było jego zaplecze. Tak liberalne pomysły z kuchni Korwina prowadzą do rozkręcenia spirali zbrodni. Zdaje się zresztą, że oni do dzisiaj mają problem z resztkami komunistycznej partyzantki, a przecież komunizm to też pomysł masonerii. Tak to przewrotne kółko się zamyka. Masoneria w ten przewrotny sposób uruchamia spiralę odwetu i zemsty, spiralę nienawiści.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2G12sGGKbfI
 • @Bogdan 21:26:02
  faktycznie stawianie na JKM jest smieszne wrecz traci brakiem umyslu...Ale

  i po pis prosze sie wiele nie spodziewac;l dzis debaty, a przeciez jeszcze nie tak dawni K., pis obiecywalo IV RP, a co oznaczalo calkowite zerwanie z trzecia...co sie wiec z pis stalo gdy nadeszla okazja by zerwac wlasnie z trzecia...

  - jestem wyborca pis, ale zanosi sie, ze dolacze raczej do tej wiekszosci czy polowy, co na wybory nie chadza
 • @vortex 21:40:09
  Piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd.
 • @Łażący Łazarz 21:38:14
  ...uczynilbym to z checia, ale emigracja Panie. Szlifuje fach na obczyznie, coby za pare lat budowac ojczyzne, a nie obczyzne - mam nadzieje wielka!
  I nie ma tu rodacy zadnych podszytych sugestyji. Pozdrawiam serdecznie!
 • @tańczący z widłami 20:50:08
  Kaczor juz sie sam zniszczył. Zrobili parę knifów pod publikę a za plecami zafundowali nam czerwone (niewolnicze) paszporty. Gdyby zależało im na Polsce to skupiliby wokół siebie patriotyczne środowiska narodowo-katolickie. PIS jest drugą stroną tego samego garnituru
 • @Beatrycze 20:53:58
  dopiero co słuchałem na Twoim poście filmiku o BRD GmBH, czyli o ratowaniu organizacji państwowej (i wszystkich związnych z tym zdobyczy, także socjalnych) a tu widzę Twoją niekonsekwencję... popraw się:-)
 • @pawel-and 21:50:29
  "Piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd."

  Taaa? To może bardziej konkretnie - GDZIE WPROWADZAM LUDZI W BŁĄD?

  Uważam że trafiłem w dziesiątkę, to ważna i bardzo celna diagnoza - tak uważam.
 • @Jan Paweł 21:50:54
  //Kaczor juz sie sam zniszczył.... Gdyby zależało im na Polsce to skupiliby wokół siebie patriotyczne środowiska narodowo-katolickie//

  Dokładnie tak.
 • --------- POLACY -prawda jest taka ------UKŁAD --
  -------i święty boże nie pomoże --------SKOMPROMITOWANE STARE -SAFANDUŁY -zutylizować -dla dobra Polski

  -----KUKIZ i JOW od podstaw i dla POLAKÓW !!!!!!!!!!!! tylko tak !!! Polacy dojdą do WŁADZY -w żaden inny sposób KARTEL nie dopuści do rządów !! od 1989r -raz szpak dziobie bociana a póznej jest ZMIANA !! ------------a Polska konsekwentnie w tym czasie - bul -bul i pod wodę -niestety razem z NAMI !!!!
 • @vortex 21:55:15
  To, że JKM chce ciągłości zapisanych umów to nie oznacza żadnej zakamuflowanej opcji. Jest legalistą a ty chcesz wprowadzić anarchię a najlepiej noc długich noży. Zarąbałbyś każdego SBeka za to, że pobiera emeryturę. Myślę, że w furii dostałyby również sprzątaczki z urzędów bezpieczeństwa. I właśnie, żeby nie doszło do takiej masakry wolę głosować na JKM niż np na ciebie i twój głos. Nie zaprzeczaj bo nakręcasz wszystkich do takiej nienawiści. Uważam, że jesteś niebezpieczny i tyle.
 • Rebeliantka...
  Niektórzy tutaj a u Góry chyba wszyscy, zapomnieli że Polacy są poddanymi Matki Boskiej Królowej Polski, która już wiele razy pokazała nam Polakom swoja MOC (broniąc naszego Kraju) (zresztą nie tylko Polakom pomagała
  http://marucha.wordpress.com/2012/10/08/auxilium-christianorum/) i wszelkie majstrowanie wokół tak pojetego Królestwa nie kończy sie dobrze dla Polski. Więc dopuki PIS nie podniesie sztandaru narodowo-katolickiego i nie zjednoczy tego Ruchu, to nie ma najmniejszych szans na odbudowę suwerennej Polski. Szoda czasu na kolejne bezsensowne wybory.
  Grzeszymy wszyscy, ale nie odrzucajmy panowania naszej Królowej, jeżeli nie chcemy utracic naszej państwowości (juz powoli ja luikwidują) i stac sie zwykłą spółka z o.o. tak jak niemcy (zreszta już nią jesteśmy):

  http://www.youtube.com/watch?v=qgaEK6iER3I
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  Ba

  ale jak zmienic UKLAD gdy scena polityczna w Polsce jest zabetonowana...A
  nawet jak ludzie wyjda na ulice - to wydaje sie, ze tez sa juz zagospodarowani...I

  ida raczej nawracac wadze' i prosic o ustepstwa...niz wlasnie raczej kreowac swoja wlasna niezaleznosc w oderwaniu od skompromitowanej wadzy' (wylaniajac np. swych wlasnych liderow)...przeciwko ktorej wydawaloby sie, ze wyszli w protescie na ulice.


  - pelna kontrola gorzej niz za wczesnego PRL'u.
 • @Bogdan 21:26:02
  > Jeszcze rok temu wierzyłem Wam w ciemno, dzisiaj to się bardzo
  > zmieniło

  Nic się nie zmieniło - ja ciągle tu piszę i ciągle krytykuję PiS. Np. ponad rok temu tak pisałem: http://gps65.nowyekran.pl/post/11019,pis-to-agentura-na-100-tak-samo-jak-po
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  Właśnie zrobiłem o tym notkę: http://gps65.nowyekran.pl/post/76247,po-i-pis-to-to-samo
 • Szanowny Autorze, jestem z Panem.
  Rebeliantka - szacunek, za poziom dyskusji. Parę zdań i widać jakość człowieka.
  Społeczeństwo oczekuje zmian, ale na kogoś, kto w końcu dotrzyma obietnicy sypania manny z nieba albo raczej z kieszeni sąsiada.
  Słusznie Pan pisze, że przy dokonywaniu wyborów, trzeba mieć poglądy
  gospodarcze, nie polityczne. Tam gdzie jest polityka, upada gospodarka.
  Wg. mnie, trzeba uwolnić Państwo, gospodarkę i nasze życie od polityków.
 • @Łażący Łazarz 21:38:14
  Przecież są relacje!: http://jkm.nowyekran.pl/post/76152,juz-sa-dostepne-filmy
 • ludzie weźcie to na trzeźwo
  PIS istnieje na scenie politycznej dość długo,Kaczyński jak by nie patrzył jest patriotą,partia ma kilka nośników informacji,współpracuje z Radiem Maryja i tym samym skupia wokół siebie katolików,rodziny ofiar Katastrofy Smoleńskiej i współpracowników śp.Lecha Kaczyńskiego oraz innych ludzi poszkodowanych przez ten system a za nimi podążają inni mający dość tego bagna.Wiecie dlaczego?Bo każdy trzeźwo myślący widzi,że pozostali już byli a ci nowi są zbyt słabi żeby się przebić medialnie, nawet jeśli chcą prawdziwej demokracji tzn:referendum,okręgów jednomandatowych,zabrania immunitetów i naprawdę grubej kreski.
  Tak więc PIS skazany jest na zwycięstwo.Ale jest tutaj też szansa na utargowanie czegoś z PIS-em.Wszyscy ci mali mogą się zorganizować i poprosić PIS o spotkanie na którym mogą coś urwać dla demokracji.
  Odnośnie umów śmieciowych i Dudy to widzę,że niektórzy nie chcą patrzeć na te problemy przez pryzmat globalizacji(otwarcia rynków zbytu),sprzedaży i prywatyzacji polskiej gospodarki,polityki podatkowej państwa względem obcych firm,bezrobocia oraz zapaści ZUS-u.Panie Piński z całym szacunkiem tu nie chodzi o ideologię a o naszą ojczyznę(nasze państwo,które nie spełnia zadań ,które powinno spełniać)
 • @victor 22:13:47
  > ale jak zmienic UKLAD gdy scena polityczna w Polsce jest
  > zabetonowana

  "Wszyscy won" - najkrócej mówiąc :)

  Wolnościowy Ruch Społeczeństwa Polskiego
  Ludzie Przeciwko Władzy

  Inicjatywa: Wyzwolenie z Ekonomicznej Niewoli


  ...sobie możemy zrobić plebiscyt na nazwę ruchu oporu przeciwko WSZYSTKIM obecnym politykom - może to połączy blogerów NE na początek :)


  Ja w każdym razie zapraszam do jednoczenia się UCZCIWYCH i normalnych ludzi we wspólnym celu: stworzenia normalnego państwa, w którym uczciwi i normalni ludzie czują się jak w domu:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  http://m.nowyekran.pl/8da7427dcb08a73b61695b2ba3a1b19e,0,0.jpg
 • @GPS.1965 22:14:54
  Ty faktycznie walisz wciąż w tę samą bramkę, przynajmniej jesteś konsekwentny, co nie znaczy, że zgadzam się z Tobą, ale generalnie linia portalu wyraźnie przesunęła się na apozycje bliskie JKM
 • @Reign 77 22:18:48
  Tu wyjaśniłem kto szkodzi prawicy: http://gps65.nowyekran.pl/post/10846,kto-szkodzi-prawicy
 • @victor 22:13:47
  Betonem są wyborcy a nie politycy (oportuniści).
 • @Bogdan 22:23:15
  Jestem tu od początku i uważam, że linia portalu wciąż jest podobna - wolnościowców, takich jak ja, i naszych notek, które są promowane, jest tu ciągle tyle samo - tak na moje oko jakieś 20%. A JKM jest tu zajadle i po chamsku atakowany od początku.
 • @Stara Baba 22:25:57
  To też prawda.
 • @Rebeliantka 20:23:24
  też tak uważam
 • @sense 22:16:48
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 20:28:09
  a ja chrześcijański-narodowej.
 • @Reign 77 22:18:48
  rozbija w ten sposób, że skoro już tam jest to spoczywa na nim ODPOWIEDZIALNOŚC, której na imie POLSKA! a nie UNIA czy STANY
 • @Freedom 22:23:04
  Moim zdaniem jednoczyć się powinniśmy wokół postulatów zmiany ordynacji wyborczej na JOW. Moim zdaniem da się do tego zebrać takie poparcie społeczne, by wygrać referendum, a zatem uważam, że można zdobyć większe poparcie niż ma w sondażach najbardziej popularna partia (dziś już PiS, a jeszcze niedawno PO). A wprowadzenie JOW rozwali obecny "Układ" i stworzy warunki do budowania sensownej politycznej alternatywy dla tego "Układu". Tak na moje oko JOW popiera jakieś 80% blogerów NE i chyba cała redakcja, administracja i właściciel portalu.
 • @Stara Baba 22:25:57
  > Betonem są wyborcy a nie politycy (oportuniści).

  :) Stara Baba jak zwykle w formie! Dobrze powiedziane.

  Aczkolwiek uważam, że wyborcy to ofiary najpotężniejszej współczesnej broni masowego rażenia - massmediów.

  Jest to broń doskonała, bo nie powoduje fizycznego uszkodzenia ofiary - a jednocześnie całkowicie ją obezwładnia umysłowo - do tego stopnia, że podbijane społeczeństwo nawet nie traktuje tej broni jako zagrożenia!!!

  Dlatego ciężko ich winić za to, że są bezmyślnym betonem - bo dosłownie użyto przeciwko nim najpotężniejszej na świecie broni - powodując często nieodwracalne uszkodzenia umysłów, a nawet podstawowych instynktów samozachowawczych...

  To jest gorsze niż "Matrix" - bo tam wystarczyło połknąć pigułkę, żeby się obudzić i zobaczyć prawdę - w prawdziwym życiu - NIE MA TAKIEJ pigułki, która mogłaby nas obudzić, otworzyć nam oczy - jesteśmy całkowicie BEZBRONNI...
 • @maro 22:19:48
  Dziękuję za rozsądny tekst w tej powodzi uprzedzeń i głupoty!!!
 • @maro 22:19:48
  Patriota nie oddaje suwerenności swojej Ojczyzny (mówie w tej chwili o bracie-Prezydencie i podpisaniu Traktatu Lesbijskiego) i in tam podobnych sprawach
 • ciekawe czy w tej restauracji to tez przy okraglym stole siedzieli
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/699363,Pawlak-spotkal-sie-wieczorem-z-Kaczynskim-

  smiech na sali - kurwa z ta co 'chcialaby a boi sie' spotkaly.
 • @GPS.1965 22:30:20
  Też długo tu jestem i uważam, że w przeszłości linia portalu była przesunięta bardziej na prawo, a takich zmasowanych ataków ze strony redakcji NE na PiS na pewno nie było, były ale bardziej wyważone.
  Teraz na czele antyPiS-owców stoją najważniejsze osoby z NE.

  Co do JKM to zgoda, jest on przez wielu zaciekle atakowany. Wystarczy jednak uważnie przyjrzeć się jego działaniom, żeby stwierdzić, że mają oni podstawy do tego, żeby to robić
 • @autor
  Popieram w 100%

  Z. Grzymski napisał jak to PyS chce ratować Polskę:
  http://zbigniew-grzymski.nowyekran.pl/post/72839,jaroslaw-kaczynski-plan-ratowania-polski

  W komentarzach wkleiłem filmik ze St. Michalkiewiczem:
  http://www.youtube.com/watch?v=il9dWgSMZNI

  Grzymski go skasował. Potem dodałem jeszcze kilka razy ten komentarz i tyle razy Grzymski go kasował.

  To sie nazywa przyjmowanie krytyki.
 • @zibi 22:36:48
  Wiesz co to jest PO/PI?, to samo co Cola i Pepsi (juz pisąłem o tym) obojetnie co kupisz, to i tak pieniądze idą do tej samej kieszeni... Więc dajcie sobie spokój z kompromisami. To juz było
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  "I co w tym czasie tak naprawdę dla Polski zrobił? Wielkie NIC." ......
  "wyłącznie po to aby być w opozycji"...........
  "dostaje olbrzymie pieniądze z kasy Państwa. Pytam za co?"...........
  "I co - wszytko będzie tak samo."..........

  Poziom argumentów żenująco niski , co się dzieje z NE ?
  Właśnie straciliście stałego czytelnika . Szkoda mojego czasu . Może skoncentrujcie się jednak na ogłoszeniach .
  żegnam.
 • @eks-leming 22:49:16
  Żegnaj!
 • @GPS.1965 22:30:20
  > A JKM jest tu zajadle i po chamsku atakowany

  A nie widzisz w tym zasługi samego JKM'a?

  JKM robi nam największą krecią robotę: OBRZYDZA ludziom zdroworozsądkowe poglądy na masową skalę!

  Swoją arogancką, niewyparzoną gębą przyciąga 1% młodzieży - ale w tym samym czasie ZRAŻA do siebie nieodwracalnie 90% ludzi.

  Dodatkowo zraża do siebie nawet swoich zwolenników, którzy po okresie pierwszej fascynacji dorastają i zaczynają myśleć samodzielnie - i nagle widzą, jak bardzo JKM obrzydza ludziom słuszne poglądy, prezentując je w najbardziej chamski, agresywny, idiotyczny, kontrowersyjny i NIEUDOLNY sposób...

  On jest zawodowym publicystą - i żyje ze skandalu jaki wokół siebie robi - go nie interesuje ani dobro Polski, ani dobro rodaków, ani nawet wygrana w wyborach - o czym otwartym tekstem wielokrotnie mówił - a jego młodociani fanatycy patrzą w tego osła jak w obrazek...
 • @Jan Paweł 22:37:55
  Masz rację ale mam nadzieję,że wyciągnie jakieś wnioski i się zrehabilituje!
 • autor
  Panie Piński ! To chory bełkot !!! PIS lewicowa partia ! to rządy PIS-u też lewicowe prawda ? to ja bardzo chcę tych "lewicowych" w/g Pana oczywiście rządów, bo to były najlepsze rządy dla polskiego społeczeństwa po 89-tym roku i takie są fakty Panie Piński ! Wedle Pana teorii to Kaczyński winien się świetnie dogadywać z Millerem a jakie są ich wzajemne relacje każdy widzi ! ale co tam fakty prawda Panie Piński ? Najważniejsze są Pana PO-rąbane teorie !
  I jeszcze jeden bełkot !
  "Wspólnie ze swoim Ś.p bratem, Lechem - miał nawet pełnie władzy. I co w tym czasie tak naprawdę dla Polski zrobił? Wielkie NIC"I . Pan kłamie z premedytacją Panie Opara ! Dla Pana samo istnienie w polityce w czasach tzw. "okrągłego stołu" już definitywnie dyskwalifikuje człowieka !? To nadużycie i łgarstwo ! Okrągłostołowi politycy to Michnik, Geremek , Mazowiecki, Wałęsa i im podobni razem z całą postkomuną ! ale nie Kaczyńscy !!!!! I Pan to dobrze wie ! Po co więc te fałszywe i krzywdzące teorie ?
 • @maro 22:58:09
  A jeśli nie?
 • @GPS.1965 22:35:50
  > A wprowadzenie JOW rozwali obecny "Układ" i stworzy warunki do
  > budowania sensownej politycznej alternatywy dla tego "Układu"

  "..i Pan w to wierzy..?"

  Grzesiu, proszę Cię - czy to ma być jakiś żart..?
 • @Freedom 22:23:04
  No

  ladnie TO wyglada...)))


  od dawna jestem za opcja zerowa czyli cejrowskim; wszyscy won!
 • Taa, jasne
  wszystkiemu winien pisss :)
 • @Stara Baba 22:25:57
  tyle razy robiono wyborcow w konia...A

  nawet raz jak zaszla taka potrzeba bo wadzy wybor wyborcow sie nie spodobal i wadza wybory powtorzyla...To

  betonem nazywac wyborcow...Too

  trzeba miec nerwa.
 • @Rebeliantka 22:59:57
  Jeśli nie to pewnie niektórzy będą tak zdesperowani,że obróci się to w przemoc!
 • @zawsze.d.u.c.h 23:09:10
  Nie o tym jest ta dyskusja, tylko o niszczeniu prawicy.
 • Piński ma tu całkowitą rację, choć nie cierpię jego meinstremowej/onetowej postawy
  wobec Nowego Ekranu.

  Sęk w tym, że w Polsce nie ma żadnej prawicy, bo Korwinowcy używają liberalnej retoryki w stosunku do ekonomii, a to Luter, wyklęty przez Kościół.

  Polska prawica albo będzie katolicka, jak chodzi o filozofię, albo jej nie będzie.
  Korwin to mentalny protestant.

  Polsce potrzebna jest zmiana filozofii ustroju, a PIS tego nigdy nie zrobi.
 • @BBC 22:32:02
  a ja narodowo wolnościowo - konserwatywnej :)
 • PRZEKAZ DNIA DLA KRYPTOKOMUNY - "ATAK NA KACZYŃSKIEGO I PIS !!" :)))))
  .
  Jan Piński:
  "Janusz Korwin-Mikke to rosyjski agent, który sieje dezinformację na temat
  zamachu 10 kwietnia 2010 roku na prezydenta Lecha Kaczyńskiego – to
  jedna z teorii lansowanych ostatnio przez zwolenników PiS.
  .......................
  Obecna taktyka polityczna kierownictwa PiS ma na celu za wszelką cenę
  nie dopuścić do powstania realnego bytu z prawej strony, który mógłby
  być alternatywą dla tej partii. ......."


  gallux:
  "Panie Piński
  To co pan robi, to było już przerabiane...........
  Pan się bawi w podział Polaków, panu się wydaje, ze ma pan wpływ
  na rzeczywistość, panu się marzy jej kreowanie.
  ..................
  To PiS ma 39% poparcia, pan reprezentuję opcję trzy procenty,
  w granicach błędu. Zalecam panu więcej pokory.
  Jako stały i twardy elektorat PiS nie życzę sobie zdrajców w naszym obozie.
  Rozumiem, pan ma trzecią drogę. Człowiekowi dano dwie nogi. jest pan
  balastem. ......."


  mnich zarazy:
  "Panie Piński jest mi całkowicie obojętne czy PiS jest prawicową partią,
  czy nie. ........Zarzuca pan programowi PiS lewicowość. Jednak oni
  przynajmniej program mają. ..."


  widzine z USA:
  "....panie Pinski
  Propagandzisto za trzy grosze.Moze tak zaczlbys czlowieku od zdefiniowania
  co znaczy slowo PRAWICA a pozniej przestalbys pan siec propagande bo z
  korwina prawicowiec jak z koziej pi--- trabka......"


  Ryszard Opara:
  "....PiS jest zwyczajnie częścią UKŁADU - mającego monopol na władzę w
  RP Dla mnie PiS jest nierozerwalną częścią UKŁADU, który rządzi Naszym
  Krajem od czasów manipulacji "Okrągłego Stołu". Pisałem o tym wielokrotnie.
  ....."
  =======================================================

  Potwierdziło się jednak, że wyniki ostatnich sondaży to sygnał

  dla kryptokomuny do ataku na PIS !!!!:)))

  Na pomoc głównym ideologom przybyła nawet sama szefowa femistycznego,

  kryptokomuszego magla na NE - "Rebeliantka" :)) - sławna ze stosowania

  bluzgowego słowotoku zamiast argumentów :)).

  Oczywiście można dyskutować z panem Pińskim i Panem Oparą

  co do definicji "prawicy", a nawet się zgodzić, że kryptokomunista

  JKM, który przez dwadzieścia lat był członkiem SD i wyznawał komunizm

  nawrócił się nagle na prawicowość :)))) Można nawet przyznać Panu Oparze

  rację, że ma prawo uznawać siebie za prawicowca chociaż też

  służył swego czasu (być może nie świadomie albo bez złej woli)

  jako oficer LWP komunizmowi.

  Jednakże ostatecznym celem tego ataku na PIS - nie ważne czy prawicowy

  czy nieprawicowy - jest odebranie mu jak najwiekszego elektoratu.

  Bo PIS to zagrożenie dla POkomunistycznej oligarchii i wrogiej

  obcej agentury oraz orędownik rozliczenia komunistów za ich

  zbrodnie w przeszłości a także za malwersacje w obecnej Komunie II.

  No i za prawie pewny Zamach Smoleński.
 • @serendipity 22:46:12
  Wlasnie tez to tez widze...
  pis gdzies uciekl od ideii IV RP...dlatego z tej przyczyny - skonczylem z K. i pis.

  ...stad zapewne ta niebotyczna cenzura na niezleznej.pl sie wziela,

  tubie K. i pis gdzie liczy sie interes partyjny pis a nie wolnosc slowa; skreslisz cos nie tak o pis kierujac sie wlasnym osadem rzeczy - a juz siedza ci na glowie ublizajac od najgorszych...oczywiscie bez mozliwosci odpowiedzi ze wzgledu wlasnie na cenzure - takie upokorzenie odmiennie myslacego na o zgrozo na - niezaleznej...)))


  PS. tzw drugi obieg zostal skalany...
 • @circ 23:16:40
  No wlasnie! ;)

  poza tym :
  Piński ma tu całkowitą rację, choć nie cierpię jego meinstremowej/onetowej postawy
  wobec Nowego Ekranu.
 • @victor 23:10:31
  A jak to nazwać inaczej jeżeli o ile glosujemy lub nie to i tak nie ma większej różnicy bo DOBROWOLNIE glosujemy wciąż na tych samych?
  Kto jest temu winny? Kto służy tak naprawdę UKŁADOWI?
  Czy układ przetrwał by bez wyborców? Czy wyborcy niezgadzający się
  z polityka układu tak naprawdę zrobili coś porządnego aby go zlikwidować? Czy wystawili swoich odrębnych kandydatów ze swoimi koncepcjami na działanie? Nie, nie wystawili gdyż myślą ze nic nie zmienia lub nie chcą zmienić bo jest im dobrze jak jest. Czyli to my tak naprawdę jesteśmy prawdziwym betonem a politycy oportunistami (z naszego środowiska) węszącymi łatwą sławę i zdobycz.
 • @Stara Baba 23:28:03
  > Kto jest temu winny?

  My wszyscy ;)
  Pozwolę sobie powtórzyć:

  > Betonem są wyborcy a nie politycy (oportuniści).

  :) Stara Baba jak zwykle w formie! Dobrze powiedziane.

  Aczkolwiek uważam, że wyborcy to ofiary najpotężniejszej współczesnej broni masowego rażenia - massmediów.

  Jest to broń doskonała, bo nie powoduje fizycznego uszkodzenia ofiary - a jednocześnie całkowicie ją obezwładnia umysłowo - do tego stopnia, że podbijane społeczeństwo nawet nie traktuje tej broni jako zagrożenia!!!

  Dlatego ciężko ich winić za to, że są bezmyślnym betonem - bo dosłownie użyto przeciwko nim najpotężniejszej na świecie broni - powodując często nieodwracalne uszkodzenia umysłów, a nawet podstawowych instynktów samozachowawczych...

  To jest gorsze niż "Matrix" - bo tam wystarczyło połknąć pigułkę, żeby się obudzić i zobaczyć prawdę - w prawdziwym życiu - NIE MA TAKIEJ pigułki, która mogłaby nas obudzić, otworzyć nam oczy - jesteśmy całkowicie BEZBRONNI...
 • @Zbigniew-Grzymski 23:25:27
  podziwiam taki elektorat...

  mozna sie nawet zgodzic, ze poszed atak na pis, ale zeby pis przypisywac, ze chce skanczyc z trzecia, to juz przesada...)))
 • o Grzymskim 23:25:27
  W drodze do tych szlachetnych celów, jak:

  zagrożenie dla POkomunistycznej oligarchii i wrogiej obcej agentury rozliczenie komunistów za ich zbrodnie w przeszłości a także za malwersacje w obecnej Komunie II
  rozliczenie za prawie pewny Zamach Smoleński

  PiS wyznacza na premiera profesora socjologii od ekologii i społeczeństwa obywatelskiego - niejakiego byłego członka UW Glińskiego, który np.:

  jest gotów rozmawiać z palikotowcami o zagrożeniach dla ruchu homoseksualnego
  http://narodowcy.net/kandydat-pis-na-premiera/2012/10/04/

  afirmował naloty na Belgrad
  http://jeznach.nowyekran.pl/post/76033,lewactwo-za-wojna#comment_630458

  Itp., etc.

  Tak wygląda program prawicowy w wydaniu PiS.

  Grzymski myśli, że ma tu do czynienia z frajerami.
 • re
  dawno nie czytałem tak słabego tekstu...
 • @vortex 21:40:09
  Szkoda że nikt merytorycznie nie ustosunkował się do tego mojego postu. Gdzie wyjaśniłem istotę morderczego korwinizmu. Najpierw zrobić tak, aby w glorii prawa, pod hasłami specyficznie rozumianej wolności kilka procent społeczeństwa wdeptało w grunt resztę. Później oczywiście przyjdą bolszewicy (bo takie coś nie może się za długo utrzymać) i wypalą wszystko do gołej ziemi, cywilizację, wiarę, dobro. O to w tych pomysłach tej niby nowej prawicy chodzi - jacyś jeźdźcy apokalipsy, coś takiego. Na nich trzeba naprawdę uważać. To już wolę ten pejebany PiS.
 • @lju 23:41:06
  Nie bądź taki pesymista.
 • Brawo , brawo Nowy Ekran
  widzę tu stałą tendencję maszerowania po równi pochyłej w kierunku Gazety Wybiórczej. Jak tak dalej pójdzie zostaniecie tu z samymi debilami , którzy tworzą towarzystwo wzajemnej adoracji pod chasłem PiS i PO to dawne PZPR. Panowie , skąd wy się zerwaliście z ZSMP-e ??
 • @Zbigniew-Grzymski 23:25:27
  Wyjasnil Pan tym komuchom i ich agentom wystarczajaco.Nie ulega watpliwosci,ze jest to nowy przekaz na atak PIS,ktory zadaje kolejne ciosy Tuskowi,a ten broczacy krwia,ledwo sie broni,ale wstaje i probuje jeszcze.Niewiele brakuje juz,aby padl i wiem ,ze to nastapi jeszcze w tym roku.
  Pzdr.
 • @Stara Baba 23:28:03
  Zgozilbym sie z Toba gdy w POlsce panowala demokracja...A

  co za tym idzie wybory bylyby wolne, bo z tego co sie mowi - wybory w Polsce nigdy od przekretu okraglostolowego nie byly wolne...A

  ostanie to juz fakt - wrecz szly przez ruskich.


  PS. okazuje sie, ze obalenie rzadu Olszewskiego - to tez najprawdopodobniej sprawka ruskich i Bolka...
 • @robinsoncrusoe 23:45:39
  A Gliński, Kryze i Kaczmarek oraz setki innych, to skąd, Robinsonie?
 • @Robert.K 23:45:49
  Tak, tak i Gliński nastanie jak Feniks z popiołów na tych gruzach.

  I ""Odrodzi się jeszcze wspanialszy". Kto? Układ!!!

  Być może.
 • @victor 23:48:18
  > wybory w Polsce nigdy od przekretu okraglostolowego nie byly wolne

  Obawiam się, że nie zdajemy sobie sprawy z tego jak potężną BRONIĄ są massmedia (tv, prasa, radio)

  Wydaje nam się oczywiste, że wybory były sfałszowane, bo to niemożliwe żeby ludzie tak głosowali...

  ...obawiam się, że jest znacznie gorzej - ludzie chyba rzeczywiście tak głosują!!!
  Nasi rodacy, znajomi, przyjaciele, rodzina - oni naprawdę drugi raz mogli wybrać Donalda T. - choć to normalnym ludziom w głowie się nie mieści...

  Jak to kiedyś powiedział w przypływie szczerości jeden z top'owych dziennikarzy do studentów na jakimś spotkaniu:
  "Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje. Są jeszcze głupsi"
 • @Freedom 23:30:33
  "Aczkolwiek uważam, że wyborcy to ofiary najpotężniejszej współczesnej broni masowego rażenia - .massmediów"
  "Mas-media" to tylko narzędzie służące do użycia prawdziwej broni
  jaką jest utrata własności prywatnej. Człowiek celowo pozbawiany
  (przez kretyńskie pożyczki lub rozporządzenia itd) swojej własności
  (ziemia, dom, mieszkanie itd.) staje się głuchy i podatny na wpływy manipulantów. Zanika u niego poczucie patriotyzmu, gdyż ono występuje tylko i wyłącznie przy własności prywatnej. Za tym wiąże się obojętność występująca z przyczyny nie identyfikowania się z miejscem urodzenia, rodziną, pierwszej miłości itd. Powoduje to także małodzietność z powodu braku przekazania jakiejkolwiek świętości oraz rodzinnego symbolu dla następnych pokoleń.
  To tu ma pan prawdziwą broń "lichwy". Człowiek pozbawiony symbolu
  swojej własności jest jednostką obojętną na to co wokoło niego się dzieje.
 • @Rebeliantka 23:15:13
  Niszczenie prawicy, czy zagrzybianie może zatrzymać tylko porządne naświetlenie i dotlenianie. Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 23:53:34
  Proces niszczenia kraju zaszedl tak daleko,ze kazdy kolejny rzad,obojetnie jakiej opcji,potrzebuje minimum 10 lat na minimalna naprawe.
  Jesli zas chodzi o "ukady',takowe sa w kazdym kraju.W Polsce afery wybuchaja czesto z powodu nieudolnosci zlodzei,ktorzy kradna na potege,nie zwracajac najmniejszej uwagi.
  W kraju,gdzie panuje jako taka demokracja,tylko po jednej aferze Amber Gold,rzad w calosci bylby zmieciony.Wyglada na to,ze w kraju mamy miekki totalitaryzm.
 • tak przy okazji
  "Wejście do tej grupy Ruchu Palikota było możliwe tylko i wyłącznie dlatego, że lider tego ugrupowania Janusz Palikot ma majątek szacowany przez media na ponad 100 mln złotych."

  Ryszard Opara ma majątek szacowany wg Wprost na 180 mln $. Czekam na efekty procentowe.
 • @Rebeliantka 23:50:46
  coby byc uczciwym , ja tez sie zapisalem do ZSMP, bo chcialem pojechać na tzw. OHP, inaczej OCHŁAP. Dzięki temu zarobiłem sobie kiedyś na motorower. Ale gdy przyszedł czas zademonstrowałem swoje przekonania wpisując się na liste NZS-u. Mimo tzw. przeszłości nigdy mi mózgu nie zlasowało i zawsze potrafię odróżnic czerwone od biało czerwonego.
 • panie Piński, popieram zdanie p. Galluxa z pierwszego komentarza w 200%
  j.w.
  przez lata miałem wątpliwości od dwóch lat miałem 90% przekonania, ze niestety JKM to rosyjski kapuś...po ekscesach z prof. Biniendą trzeba naprawdę zdrowo umysł wyłączyć, zeby mysleć o JKM jako osobie niezależnej... po prostu, nauka (Binienda) kontra pomówienia i oszczerstwa JKM... a propos, dodam, że Kaczyński z mojej bajki nie jest...ale dzisiaj nie widzę nikogo kto dały kopa tej badzie sprzedajnych qrew POlitycznych i tego co maTole zwłaszcza
 • @Stara Baba 23:59:50
  Hmmm... wydaje mi się, że podbój (czyli odebranie własności) jest tu jak zwykle ostatecznym celem użycia broni - jaką są massmedia.

  Z resztą ciągu przyczynowo skutkowego oczywiście się zgadzam.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 23:59:50
  Bingo!

  A która z walecznych prawicowych partii w parlamencie walczyła z lichwą, prywatną emisją pieniędzy z niczego, lub choćby z komunistycznym przywilejem bankowym (bte - bankowym tytułem egzekucyjnym), nadużyciami i przywilejami dla firm windykacyjnych, chorym systemem doręczeń sądowych, który z każdego (tak!!!) może zrobić bez jego wiedzy niewypłacalnego dłużnika, itp, etc.
 • @lju 23:41:06
  ..."Problem leży w tym że jak pojawia się ktoś z zewnątrz...."
  No właśnie. Tu jest problem. Może i pojawiają się z zewnątrz ale czy oni
  są od nas, od tych którzy się buntują? To są ludzie których my sami wyglądamy lecz nie chcemy ich wyłonić spośród nas. Tu widzę problem. Uciekamy od odpowiedzialności za przejecie steru.
 • panie Gallux przybij pan piątkę
  j.w.
  popieram pana w 200%
 • @goodness 00:00:51
  Odwzajemniam serdeczne pozdrowienia
 • @Robert.K 00:01:21
  Wiesz co, przyglądałam się uważnie głosowaniom PiS w Parlamencie w kilku ostatnich kadencjach i przygotowanym przez nich ustawom. Niestety, im też nie wystarczy 10 lat nawet na minimalne zmiany. Bo ja nie widzę u nich właściwego kierunku. Jak powiedział ich kandydat na premiera - profesor Gliński, on się będzie zajmował: lepszym administrowaniem, wypracowywaniem wizji rozwojowej i tym podobnymi "rzeczami", a więc "czarno to widzę".
 • @robinsoncrusoe 00:02:11
  Tak? A w sprawie niszczenia prawicowych wartości przez przez kandydata PiS na premiera masz coś do powiedzenia?
 • @Rebeliantka 00:07:27
  Wierzę, że pamiętasz o mojej prośbie w sprawie naszej listy Konfederatów, która jak nowa energia powinna już zacząć pulsować, co miesiąc. Zobaczymy ile jest Polaków obecnych w Polsce.
 • @lju 00:03:42
  Widzę, że obecne partie już się tak skompromitowały, że ruchy obywatelskie i JOW mają coraz większe szanse. Przy Boskiej pomocy.
 • @gorylisko 00:05:42
  A kandydat na premiera Gliński to się sprawdzi w realizacji tego szlachetnie-radykalnego programu?
 • @goodness 00:15:07
  Pogadamy w czwartek. Dobrze?
 • @robinsoncrusoe 00:02:11
  Kandydata Glińskiego miałam oczywiście na myśli.
 • @Stara Baba 00:06:34
  Trafna obserwacja!
 • PiS niszczy nie prawicę (bo tej jeszcze nie ma) ale ruchy patriotyczne, obywatelskie, antysystemowe choć trochę
  To jest opaczne, korporacyjno-mafijne postrzeganie demokracji. To funkcjonariusze NEW WORLD ORDER na etatach patriotów koncesjonowanych, część UKŁADU-SYSTEMU III RP.

  Uzurpują sobie rolę jakby republikanów z USA, ale III RP to III RP. Mamy tradycje bliższe nam z II RP, chcemy sejmu tętniącego różnymi siłami politycznymi, tu nie ma szans na scenę dwubiegunową, w każdym razie jednego bieguna PiS nie stworzy, prędzej wolnościowcy za dekadę przeciw wszystkim, coś jak kiedyś Samoobrona na zupełnie inną skalę.

  Jest miejsce dla wolnościowego ruchu, dla III drogi nawet w tej ordynacji, na tych regułach, to kwestia naszej determinacji i połączenia sił. Ruch wolnościowy absolutnie nie musi być spójny programowo.
 • @lju 00:24:17
  W dużym stopniu tak.
 • @Marek Kajdas 00:28:35
  PiS niszczy pojęcie prawicy. Miesza ludziom w głowach nazywając prawicą coś co nigdy nią nie było.
 • @Bogdan 22:45:20
  Jeśli PiS był kiedyś tutaj mniej atakowany, a teraz jest bardziej, to jest to przesunięcie na prawo, bo im bardziej się atakuje socjaldemokratów, tym bardziej się przesuwa na prawo, nieprawdaż?
 • @cezar 00:32:53
  A na was czekają już "banditeros", czyli ludowy zbrojny ruch samoobrony. I was wyrżnął debili co do jednego, kurwa cwaniackie korwnisty co wywijacie prawem i zasadami, tylko po to aby ludzi okraść.
 • Autorze, P. Piński
  Treść tej notki wpisuje się w wielokrotnie już przerabiane w Polsce polityczne piekiełko - rozbijanie tzw. prawicy na "kanapy", co zawsze skutkuje dominacją na scenie politycznej różnych odcieni postkomuny.
  Oczywiście jedną z tych "kanap" jest środowisko kontynuatorów myśli Kisiela. Skądinąd mądrych, ale nie mających nic wspólnego z realną polityką. Państwo jesteście tylko klubem ideologicznym, bez szans na realizację swojej ideologii - utopii, zwłaszcza w dzisiejszym świecie rosnącego kontrastu pomiędzy biedą szarych ludzi a bogactwem złodziejskiej finansjery. Właściwie, to sytuacja dorasta do jakiejś kolejnej "rewolucji ludowej", a nie do budowania klasycznego liberalizmu, - zwłaszcza pod patronatem złodziei - komunistów przepoczwarzonych w kapitalistów.
 • @joasia 22:58:58
  > PIS lewicowa partia !

  Tak! A konkretnie socjaldemokratyczna. Czy socjaldemokracja to nie lewica?
 • @Freedom 23:00:09
  Dowody na to są empiryczne - wszędzie tam, gdzie zmieniono ordynację z proporcjonalnej na większościową, skutkowało to dużym przemodelowaniem sceny politycznej.
 • @lju 00:39:50
  Też pozdrawiam ;)
 • @Rebeliantka 00:18:51
  napewno lepiej od JKM o którym mam zdanie, ze to rosyjski kapuś co Glińskiego nie wiem...ale początki sa obiecujące jak choćby to, ze nie nawkładał Biniendzie w stylu jakim to zrobił JKM...
 • @gorylisko 01:00:27
  Ja nie pytałam o Korwina, tylko o kandydata Pis na premiera - Glińskiego, który m.in. (powtórzę):

  jest gotów rozmawiać z palikotowcami o zagrożeniach dla ruchu homoseksualnego
  http://narodowcy.net/kandydat-pis-na-premiera/2012/10/04/

  afirmował naloty na Belgrad
  http://jeznach.nowyekran.pl/post/76033,lewactwo-za-wojna#comment_630458

  Itp., etc.

  A poza tym najlepiej zna się na ruchach ekologicznych i społeczeństwie obywatelskim - finansowanych ze środków publicznych.

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/76239,jak-pis-niszczy-prawice#comment_632605
 • @Rebeliantka 01:10:56
  "PiS zaproponował "po sukcesie" na Premiera profesora socjologii Glińskiego, który m.in. (powtórzę): jest gotów rozmawiać z palikotowcami o zagrożeniach dla ruchu homoseksualnego"

  Ale skandal. Może jednak zacznij czytać między wierszami zamiast takiego tępego "kopiuj / wklej". To że "jest gotów" nie znaczy że cokolwiek im da - to są zabiegi PR-owskie mające go pokazać jako znacznie bardziej liberalnego/lepszego Kaczyńskiego - nic więcej. Przestań czytać Korwina bo Ci kompletnie mózg przeżre.
 • @Ewidentny Oszust 01:15:04
  Sukces to odniósł ks. Tadeusz Rydzyk.

  A PiS zaproponował "po sukcesie" na Premiera profesora socjologii Glińskiego, który m.in. (powtórzę):

  jest gotów rozmawiać z palikotowcami o zagrożeniach dla ruchu homoseksualnego
  http://narodowcy.net/kandydat-pis-na-premiera/2012/10/04/

  afirmował naloty na Belgrad
  http://jeznach.nowyekran.pl/post/76033,lewactwo-za-wojna#comment_630458

  Itp., etc.

  A poza tym najlepiej zna się na ruchach ekologicznych i społeczeństwie obywatelskim - finansowanych ze środków publicznych.

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/76239,jak-pis-niszczy-prawice#comment_632605

  I proszę mi nie mówić, że takie wybory personalne PiS-u, to jest coś bez żadnego znaczenia.
 • Być może Korwin nie jest agentem ...
  ... ale z pewnością jest wielkim szkodnikiem. Korwin jest np. zwolennikiem GMO, uważa on że rynek nie powinien mieć przeszkód dla przedsiębiorców, a więc jeśli jacyś truciciele wymyślą świetny sposób na kasę to przeszkadzać im będą tylko ludzie o komunistycznej mentalności - taka jest logika Korwina. To tylko przykład. On albo jest idiotą albo faktycznie agentem mającym skompromitować myśl liberalno konserwatywną której sam jestem zwolennikiem.

  Symptomatyczne jest to, że najpierw sygnał do ataku na PiS po ich wielkim sukcesie "Obudź się Polsko" na nE dała SOWA, potem poprawił ŁŁ a teraz kontynuuje to jeden z częściej promowanych na tym portalu Jan Piński. Panowie ktoś Was koordynuje czy Wy tak sami z siebie bo Wam gul skacze? Sorry ŁŁ - ale wpisałeś się w ten nurt, więc Cię wymieniam.

  Wiele zarzutów względem PiSu jest albo słuszne albo o słuszność się ociera, jednak autor zdaje sobie nie zdawać sprawy, że to nie jest właściwy moment na atakowanie PiSu A priori - co innego im wytknąć to czy tamto, ale twierdzenie że PiS niszczy prawicę jest nadużyciem. PiS zamraża procesy tworzenia się alternatywy na czas gdy tworzenie takiej alternatywy będzie bezpieczne - teraz nie jest. Najważniejsze by wyrwać Polskę z łap PO, porządzić parę lat - wyczyścić agenturę, przetrącić do końca kark mafii. Potem można będzie bawić się w drugie czy trzecie płuco prawicy. Takie ataki na PiS to dziecinada w wydaniu Korwina, który kipi nienawiścią o przysłania mu ona większy cel. Gotów oddać PO kolejne 4 lata chucpy zwanej rządzeniem niż pozwolić komuś ze strony PiSu zasiąść na fotelu Prezesa Rady Ministrów. Takim atakiem Korwin po raz wtóry udowadnia że jest małpą która dorwała się do brzytwy, tak samo jak wtedy gdy przedwcześnie zdetonował ustawę deubekizacyjną, wprowadzając ją z taką ilością błędów, że niemożliwym stało się później jej dobre wykonanie.
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  Dobrze Pan to ujmuje. Należy obnażać te pozoracje i czas zaczynać mówić prawdę bo Polska ginie na oczach.
  Pozdrawiam
 • @Ewidentny Oszust 01:19:06
  Najpierw przeczytaj, co napisałam, a potem pluj. Wielokrotnie napisałam podczas tej dyskusji, że nie jestem zwolennikiem Korwina.

  Natomiast podzielam pogląd, że Kaczyński psuje ideę rządów prawicowych w Polsce. Kandydatura Glińskiego jest tego dobitnym dowodem. Szczegółowych argumentów powtarzać nie będę.

  I nie rozśmieszaj mnie, że prof. Gliński to konieczne rozwiązanie, bo zamiast niezbędnego programu realnych zmian wystarczy program PR.

  Polska ma już dość pr-owców.
 • I jeszcze dodam
  Dość najlepszych strategów od oddawania władzy i nieprzychodzenia na najważniejsze głosowania w Sejmie.

  Dość tych krętactw i mamienia społeczeństwa rzekomymi kompetencjami do ratowania kraju.
 • @Rexturbo 00:42:38
  Co dokładnie jest rozbijane? Ktoś tutaj odchodzi od PiS? Czy też nie wolno myśleć - wśród opozycji pozaparlamentarnej - o własnych sposobach zdobycia Parlamentu? Tym bardziej, że PiS nie jest zainteresowany współpracą?
 • @Rebeliantka 01:27:09
  Ile razy otwierasz buzię [klikasz w klawiaturę] mam wrażenie ze Krowin Ci dyktuje co masz pisać. Może jesteś "krypto" zwolennikiem Korwina, może czas na "comming out"?
 • @Rebeliantka 01:33:33
  Zawsze kiedy coś jest o Korwinie to się aktywnie włączasz do dyskusji i dziwnym trafem nigdy go nie krytykujesz, powielasz jako "myśl" a jednocześnie teraz piszesz że nie jesteś jego zwolenniczką - skąd to rozdwojenie jaźni?
 • @Ewidentny Oszust 02:18:55
  Bez insynuacji i protekcjonalnego tonu! Nie ma w Polsce kandydatów na premiera posiadających prawicowe poglądy i umiejętności negocjacyjne, czy tylko Kaczyński takich nie bierze pod uwagę? Zawsze mamy znosić jakichś uwoli albo pzpr-owców? Prawicowi wyborcy mają się zawsze zadowalać ersatzami (to w najlepszym przypadku) lub trojańskimi końmi?

  Przykro mi, ale pomysł z Glińskim, to klęska!!!!!

  Kaczyński lekceważy własnych wyborców i dlatego znowu odbije mu się to potężną czkawką. Tak oceniam sytuację i nie zamierzam być w tym zakresie "cicho".

  Chce Kaczor wygrywać wybory, niech poważnie zawalczy o prawą stronę wśród wyborców i potencjalnych sojuszników. Poważnie!!!
 • @Ewidentny Oszust 02:20:39
  Co ty zmyślasz? Co to ma wspólnego z rzeczywistością? Zawsze miałam poglądy katolicko-narodowe, wiec nie insynuuj mi innych. Trochę więcej szacunku dla prawdy.
 • @Rebeliantka 02:29:26
  "Chce Kaczor wygrywać wybory, niech poważnie zawalczy o prawą stronę wśród wyborców i potencjalnych sojuszników. Poważnie!!!"

  Lepiej niech tego nie robi, bo a nóż kogoś zwiedzie:)
  Jego 30 z okładem lat w polityce daje obraz z wizerunkiem bez złudzeń.
  Czas już zakończyć tę bajkę z "naprawianiem Polski" przez pana Jarosława.
 • Zbigniew-Grzymski 08.10.2012 23:25:27
  Proszę nie sugerować, że atakuje PiS.
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  Ale Pan w tej kwestii nic konkretnego nie robi! Boi się Pan im narażać, czy ma Pan jakiś tajny "układ" z tymi z UKŁADÓW?!
 • @Jan Paweł 22:10:42
  NIE PRAW KAZAŃ, BO TO BAJKI, DLA PROSTAKÓW Z ZABITYCH DESKAMI WSI!
 • @Freedom 22:23:04 i wszyscy Blogerzy i Komentatorzy!
  Kilka razy sugerowałem:
  1. róbmy listę wrogów większości narodu - szukajmy i publikujmy kompromitujące materiały o nich -0 to na pewno podetnie im nogi!
  2. oraz listę uczciwych, odważnych ludzi, chcących działać dla większości Polaków, a nie tylko dla SIEBIE I SWOJEJ KLIKI !

  Nawet bez dotacji państwowych możemy dużo zrobić, tylko trzeba zacząć działać, a nie m,arzyć i obiecywać gruszki na wierzbie!

  Nazwanie jest aż tak ważna, ale winna być bardziej realna, a nie górnolotna!
 • @Marek.Lipski 22:45:42
  Realnie będzie POLSKA DLA WIĘKSZOŚCI OBYWATELI !
 • @Zbigniew-Grzymski 23:25:27
  DLA NARODU DZISIAJ PARTIE

  Dla narodu dzisiaj partie
  Są naprawdę nic nie warte!
  Z komunizmu te wyrosłe:
  S- L- D, P- S- L – obie!!!
  Ani te z Solidarności,
  Co prowadzą mnie do mdłości
  Gdy się czyta ich lub słucha
  To aż więdną oba ucha
  Krótko mówiąc PIS i PO
  To wstyd dla narodu i zło!!!
  ---
  Dziś najgłupszy nawet ciołek
  Gdy zdobędzie jakiś stołek,
  To drze mordę w niebogłosy
  Że ci drudzy to są osły,
  Co się pchają do koryta
  Aby nażreć się do syta!
  Stąd bez przerwy są afery,
  A ich przecież od cholery!
  A on jeden jest wyjątkiem
  Nie kąpano go we wrzątku!
  On popiera tylko prawa!
  Owszem także lubi brawa
  I legalne przywileje
  No bo przecież dają wiele!
  Dla biedaków zaś nagrodą
  Jest, gdy pracę dostać mogą
  I to dla nich już jest wszystko,
  A on chce mieć stanowisko
  Dobrze płatne i bez pracy
  Z piersią pełną do odznaczeń
  Tak jak senatora, posła,
  By mu pensja stale rosła,
  By się z nikim już nie liczył!
  Więc ze swej obory ryczy
  Głośniej niż to do tej pory:
  Idź wyborco na wybory !
  To twój święty obowiązek!
  ---
  NIE ! Nie mamy się, co łudzić,
  Nikt nam pomóc już nie musi!
  Im ustawa gwarantuje,
  Że tak żyją jak nadludzie…
  Gdańsk 6.11.2009 Franciszek Krzysiak
  (socjolog-politolog)
 • @Rebeliantka 23:37:26
  Mierzy innych swoją miarką!
 • PiS to takie samo gówno jak PO !
  PO to zdrajcy narodu,sprzedawczyki gospodarki za grosze i unijne stołki,to wreszcie degeneraci ekonomiczni i sługusy.Służą głównie swoim układom ! Zadłużyli kraj ponad jego możliwości bez jakiejkolwiek szansy na spłatę i upokorzyli naród zniewalając go ekonomicznie ! Posługują się tylko zdewaluowanymi hasłami unijnymi !
  A PiS nie lepszy !
  To totalne kałmuki ekonomiczne grające hasłami bez twardych fundamentów ekonomicznych.

  Platfusy mają poparcie unijnych notabli a PiS funkcjonuje na bazie haseł patriotycznych i chrześcijańskich których nadużywa do celów politycznych bez szans na ich realizację !

  Obie zatem są zgubą dla całego naszego narodu
 • @Rebeliantka 23:53:34
  //Tak, tak i Gliński nastanie jak Feniks z popiołów na tych gruzach.

  I ""Odrodzi się jeszcze wspanialszy". Kto? Układ!!!//

  Jaką doktrynę zaproponuje nam socjolog Gliński z socjologiem Zybertowiczem jak nie inzynierię społeczną pod hasłami agnostycyzmu postprotestanckiego, czyli jakiś socliberalizm z władzą Układu?

  To nie jest propozycja dla katolickiej Polski! To neolewica.
 • @gorylisko 00:05:42
  // Kaczyński z mojej bajki nie jest...ale dzisiaj nie widzę nikogo kto dały kopa tej badzie sprzedajnych qrew POlitycznych i tego co maTole zwłaszcza//

  I o to chodzi Układowi, by nas bujać pomiędzy dżumą a cholerą.
 • Wybór między PiS a PO to wybór między kiłą a żeżączką.
  Jednego i drugiego się człowiek brzydzi. Nie mówię tu o szeregowych działaczach tylko o szyldach partyjnych. Gromadzą się pod nimi ludzie z wybujałym EGO, którzy swoje urazy i obrazy przenoszą na społeczeństwo. To nie są podziały zwykłych ludzi, tylko polityków. Obydwie partie sa odpowiedzialne za sianie fermentu w Polsce. Kaczyńskiemu z każdym pod rękę kto zadarł z Tuskiem. Co potem, po przejęciu władzy? Typowy szturmoszczyk bez myślenia co potem. Najpierw władza. Ja się pytam po co?
 • Korwin nie jest rosyjskim agentem, ale sprawia takie wrażenie
  bo to duchowość protestancka, czyli ta, która zrodziła zarówno komunizm, liberalizm jak socjalizm.
  Nie znacie się na ideach, bo jesteście lenie i nie słuchacie prof. Guza, ale jakieś bzdety polityków. Matoły.
 • No iwyszlo szydlo zworka NE to postPRLowska SBecka komorka pilnujaca
  POrawnosci POokroglostolwej z agentami ktorzy sa oplacani z Moskwy takimi jak Opara ktory nigdy nie przestal byc wierny Kacapom oraz jego Nowo Ekranowa psiarnia.

  NE to dywersyjna anty Polska propagandowa jednostaka zudokomusza.
 • @circ 07:04:11
  Wolę już posłuchać ptaków w lesie niż prof. Guza. Ten człowiek gada głupoty i myli pojęcia.
 • @vortex 00:40:06
  "A na was czekają już "banditeros", czyli ludowy zbrojny ruch samoobrony. I was wyrżnął debili co do jednego, kurwa cwaniackie korwnisty co wywijacie prawem i zasadami, tylko po to aby ludzi okraść."

  Właśnie o tym pisałem wcześniej. Jesteś niebezpieczny. Chcesz mordować jak Stalin inteligencję w Katyniu.
 • @Stara Baba 00:06:34
  "To są ludzie których my sami wyglądamy lecz nie chcemy ich wyłonić spośród nas. Tu widzę problem. Uciekamy od odpowiedzialności za przejecie steru."

  RzBiK nie ucieka:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/75949,ida-nowe-wybory-najnowsze-wnioski-i-postanowienia-prezydenta-rzbik

  Zapraszam do "wyłaniania" w sposób prawdziwie demokratyczny.
 • @Marek Kajdas 00:28:35
  " Mamy tradycje bliższe nam z II RP"

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/63634,rzbik-czyli-o-turanszczyznie-i-bizantyjskosci

  Optuję za tradycją Konstytucji 1935 r. - na tym etapie skończyliśmy.

  Właśnie - i taka jest RzBiK. Tyle że w RzBiK nie ma partii choć mogą być stronnictwa za daną sprawą, np. stronnictwo Marka Kajdasa optujące za powołaniem Obrony Terytorialnej czy stronnictwo Rebeliantki i Circ za kierowaniem się katolicką nauką społeczną, stronnictwo prof. Przystawy za JOW. Sam zaś RzBiK to głównie animacja, administracja, reprezentacja i egzekutywa.
 • jako pisowiec
  powiem tak: JKM, gdy tylko rzeczywistej komunie zaczyna się palić pod ogonem, natychmiast przyśpiesza z pomocą- najczęściej za pomocą zawziętych zwolenników oczytanych w pierdółkach o wolnym ryneczku. Do tego lans o prawicy polskiej zawsze mającej głowę wetkniętą w pośladki rosyjskiej lochy (bo o niedźwiedziu trudno pisać w przypadku tego bandyckiego państwa będącego w stanie rozkładu). Pan Piński i jemu podobni, nie potrafią z tego rewiru wyjść, sądzę, że niebawem zacznie się odsłona Smoleńska, która zmiażdży putinowską agenturę i jej zakłamany śpiew, więc musi ona powrócić do pisania pierdółek o wolnym ryneczku, intensywnego obsrywania PiS: jako lewicy, czy partii bezideowej. Panie Janku, wyjmij pan główkę z pośladków i zacznij samodzielnie myśleć.
 • @Ewidentny Oszust 01:19:38
  "Symptomatyczne jest to, że najpierw sygnał do ataku na PiS po ich wielkim sukcesie "Obudź się Polsko" na nE dała SOWA, potem poprawił ŁŁ a teraz kontynuuje to jeden z częściej promowanych na tym portalu Jan Piński."

  Jakieś dowody na tę SOWĘ czy tylko chlapanie ozorem. Na razie w IPN na Oparę jest tylko to:

  http://lustratorpolski.salon24.pl/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

  Piński jest redaktorem NE i chyba jest zrozumiałe, że jego praca (nie hobby) jest częściej eksponowana. Zapewne jest rozliczny z klikalności.

  Łazarz napisał niewinny tekst o 3 drodze, której temat pociągnął bloger Thot (upatrując w niej partię polityczną nie zaś zalążek polskiej Tea Party - ruchu obywatelskiego, do którego Łazarz od dawien dawna się przyznawał). Ta zbitka Thota z Łazarzem tudzież wolnościowy (nie partyjny) przekaz NE poskutkowała w maju 2011 sciosobączkiem.

  Akcja rodzi reakcję i dalej już poszło. Niestety nie ma komu powiedzieć temu STOP, bo NE nie jest postrzegany przez część środowisk PiS-owskich jako partner dla dokonania realnej ZMIANY w Polsce lecz jako wróg. Oprócz tego zaczynają się pogłębiać wątpliwości czy faktycznie PiS da nam Polski, której chcemy. Wygląda jednak na to, że żadna partia niczego nam nie może "dać" jeśli my - obywatele sami się nie zorganizujemy.

  Mój pomysł na organizowanie się BiK-ów na portalach politycznych to RzBiK. To struktura zupełnie niezależna od NE.
 • @drhumor 06:13:54
  Zbierać się należy wokół pozytywnych celów - nie negatywnych. Inaczej utworzysz getto nienawistników.
 • @Freedom 22:57:01
  Można i tak popatrzeć
  http://nathanel.nowyekran.pl/post/76091,ktory-wodz-jest-wiekszy
 • @michalko 07:03:02
  "Najpierw władza. Ja się pytam po co?"

  Władza być musi - tylko przedstawiciele obywateli posiadający mandat społeczny uzyskany podczas prawdziwie wolnych wyborów (nie zmanipulowanych medialnie, zmanipulowanych ordynacją, podziałem środków z budżetu, wg. czytelnych reguł opartych o bezpośredni wybór z ograniczeniem wpływu kapitału, etc.) mogą zarządzać zgodnie z interesem Polski (przedkładać propozycje obywatelom).
 • Mało pisze się o osobach które nie głosują i frekfencji wyborczej .
  Zwykli ludzie uganiają się za chlebem .Część pochłonięta jest sprawami bytowymi .Zapewne niema takiej wiedzy jak Państwo.Raz na jakiś czas
  mają przywilej zagłosowania .Jest w tym momencie refleksja na kogo
  czy mi będzie lepiej czy łatwiej załatwie przedszkole czy w szpitalach będzie lepiej .W telewizji mamy festwal piękności na Mis Mistera do sejmu senatu.Refleksja mówi jedno te same partie te same
  postacie oni już byli było tak samo.Intuicja mówi będzie tak samo zostaje w domu. Jest ten elektorat obojętny pamietajcie o nim.

  Przeczytajcie co piszecie czy zwkły człowiek zagłosował by na wasze poglądy???.Mam wrażnie że piszecie sami do siebie miedzy sobą i walczycie by udowodnić swoje racje poglądy i sympatie.
  Czasem na granicy chamstwa .Więc głosując na was głosuje częściowo co jest teraz- wojna wszystkich ze wszystkimi
  1Mnie interesuje jaki mamy czy partie mają plan awaryjny gdy kryzys się pogłęb.
  2Dokładnie jak ma być wygladać i z czego finansowana służba zdrowia.
  Jak ma wyglądać to wszyscy piszą tylko z czego finansowana ?
  3Grozi nam wojna w Iranie której Polacy nie chcą Jakie jest dokładne stanowisko wszystkich Partii czy mamy wziąś udział jak tak to czy pobór powszechny obowiązkowy czy wsparcie moralne wysłanie ochotników czy zostajemy z boku nie mieszamy się czego by każda Polska rodzina chciała.
  4 System emerytalny jeśli nie PO i tak zwane przejście na emeryturę i zaraz na cmentarz to jaki system emerytalny z czego finansowany.
  5 umowy śmieciowe samozatrudnienie umowy zlecenia prace na czarno
  kto i w jaki sposób z tym skończy .
  Pozdrawiam Państwa proponuje zejść na ziemie jeżeli chcecie zagospodarować połowe elektoratu który nie głosuje
 • @Prezydent RzBiK 08:20:22
  Do władzy się dochodzi dla Polski, dla ludzi. Władza celem samym w sobie staje się wynaturzeniem. Jeżeli ktoś aspiruje do władzy, musi przekonać społeczeństwo, ze wie co należy zrobić. Osobiście mam dwójkę dzieci, dla których nie mam miejsca w przedszkolu, bo nie mieszkam w mieście. Nie mam opieki medycznej (czekam na operację już rok czasu i jeszcze poczekam), nie mam pewności czy będę miał emeryturę i kiedy na nia przejdę. Równocześnie płacę wszystkie podatki, Zusy itp. Jeżeli ktoś mnie przekona że będzie w stanie zapewnić polskim rodzinom takie "luksusy" . Będzie miał mój głos. Jak do tej pory ci co siedzą w sejmie tego nie zrobili. Dlatego na ostatnich wyborach oddałem głos nie ważny.
 • @circ 06:55:50
  Dokładnie.
 • @antykrytyka 07:54:52
  Nie jestem korwinistą, ale nie potrafisz opisywać swoich zastrzeżeń bez obelg?
 • @lju 08:48:55
  Nie wyobrażam sobie państwa bez władzy - problem w tym jaka to ma być władza (o tym pisałem wyżej).
 • @Freedom 22:23:04 - Zła retoryka - Panie Freedom
  "Wszyscy won!" - to TAKŻE styl JKM...
  Rozpoczynając od "ANTY - CO BY TO NIE BYŁO..." - wpada Pan w koleiny "lamentującego leminga".
  NIE! --------------- nie - WSZYSCY WON....
  Odwrotnie -
  WSZYSTKIE RĘCE DO WIOSEŁ!
  KIERUNEK - POLSKA BEZ NIEWOLNIKÓW.

  To ma być jedyny nasz ws[ólny cel.

  Polki mają weyjść na ulicę z transparentami:

  NIE BĘDZIEMY WAM RODZIĆ NIEWOLNIKÓW.
  i
  ZACZNIEMY RODZIĆ, KIEDY ZAGWARANTUJECIE, ŻE NASZE DZIECI NIE URODZĄ SIĘ ZADŁUŻONE.

  I niech wyjdą do tych Polek "nasi" reprezentanci i "katolicy zrzeszeni przy episkopacie".

  Nich proponują prokreację...

  ---------------------------------------
  Kaczyńskim często zarzuca się, że mimo €Urosceptycyzmu - podpisali traktat. Nikt nie wyjaśnia dlaczego. Jak to mozliwe?
  A wyjaśnienie jest proste:
  Nie mając pieniędzy - chcieli na swoje "mocarstwowo imperialne" pomysły - zdobyć pieniądze z ęU. Liczyli, że "Zachód" - wyłoży kasę na krucjatę antyrosyjską.
  Że naród - jakże antyrosyjski - wesprze te działania - i wybaczy służalczość wobec €Uropy. że machnie ręką na sprzedanie gospodarki za bezcen.

  Plan udał się połowicznie

  Zachód przyjął gospodarkę za bezcen - ale krucjaty - NIE SFINANSOWAŁ.

  Sprawa się rypła.
  Na placu boju pozostała PO - z Polską "na tacy".

  Stąd w obecnej retoryce PiSu - brak akcentów antyrosyjskich.

  Ale brak też koncepcji na pieniądze do finansowania władzy.
  Stąd - debaty ekonomiczne - mające zastąpić rzeczywistą ekonomię ANTYNIEWOLNICZĄ.

  PATRIOCI - SKOŃCZYLI MISJĘ.

  BĘDĄ ZADŁUŻAĆ i WYPRZEDAWAĆ POLSKĘ - DLA DOBRA POLSKICH NIEWOLNIKÓW. (Już bez ideowych sporów z PO )

  A DŁUG ROŚNIE SZYBCIEJ, NIŻ POPULACJA.

  Stąd troska wszystkiej "bandy juz pieciorga" - o prokreację. Żeby dłużej się przy korycie utrzymać.

  Dlatego jesteśmy w potrzasku.

  Gdyby tak te Polki wyszły z tymi transparentami na ulicę....
 • @Paweł K. 08:27:22
  Kasuję pierwszy raz w historii za chamską manipulację.
 • @michalko 08:31:29
  Widzi Pan właśnie o tym napisałem .Ale oni są tak zatrzetrzewieni walką ze sobą że zapomnieli o narodzie :)Wszędzie tylko od agentura zdrada no dobrze trzeba może pisać o tym ale dzieci tym Pan i ja nie nakarmi. Że jesteśmy zieloną wyspą czy Jarosław Polskę zbaw to kwestia wiary nie stanu materialno bytowego
  Pozdrawiam szkoda pisać zamknąć ich w osobnym pomieszczeniu na parę dni byśmy mnieli reality show

  Halo ziemia wzywa kosmitów jest tam ktoś puk puk.
  żegnam
 • @zwykły człowiek 09:01:28
  W każdym kraju są ludzie szkodzący. Takich trzeba izolować. U nas tacy są u władzy i decydują. To jest problem.
 • @wiki 07:11:37
  Dużo tych bluzgów jednym poście. I zero merytoryki.
 • @michalko 08:31:29
  Poczytaj sobie "Księcia" Makiavellego - tam wyraźnie stoi, że tzw. lud zdecydowanie trafniej typuje właściwe osoby niż rozwiązania. Problem jest więc taki, by "lud" (obywatele) mogli w sposób prawdziwie demokratyczny i wolny od manipulacji (jak, o tym pisałem wyżej) wybierać swoich przedstawicieli i jak ich odwoływać (mandat związany).

  Piszesz o programach wyborczych. Program wyborczy, przynajmniej w zarysie, powinien mieć każdy kandydat (nie partia) do objęcia stanowiska w Polsce. Wyłonieni w sposób bezpośredni przedstawiciele (nie poprzez partie) powinni zawierać rozumne kompromisy, by zrealizować to co mają w mandacie wyborczym. Zwornikiem tak wyłonionych przedstawicieli, by zapobiec możliwemu chaosowi i paraliżowi państwa powinien być Prezydent wyłoniony w wyborach bezpośrednich (który też ma swój program wyborczy) wybierany bezkadencyjnie. Gdy Prezydent (burmistrz, wójt) przeholuje, zdaniem obywateli, powinien móc być w sposób prosty odwoływany poprzez referendum.

  Obywatele najwięcej powinni mieć, co do szczegółowych rozwiązań, do powiedzenia na poziomie własnej gminy (lecz nie tylko gminy). Progi referendalne powinny zostać zniesione, a za referenda gminne powinni płacić zainteresowani konkretnymi zmianami jej mieszkańcy - z własnej kieszeni, by zapobiec pieniactwu.

  Sędziowie powinni być wybierani w okręgach przez tych, których mają sądzić.

  Powinny być wprowadzone i egzekwowane surowo rozwiązania, które ograniczają wysokość wydatków na kampanię wyborczą - by zapobiec dyktatowi kapitału.
 • @Jan Piński 08:56:49
  A kasujcie sobie towarzyszu, ale prawdy nie skasujecie.
 • @lju 09:02:33
  Dotknąłeś ważnej sprawy: "wakat w Brukseli". Dlatego musi być grupa osób (w RzBiK jest to szlachta RzBiK)

  *http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/75183,26-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik

  która widzi swój osobisty interes* w tym, by był realizowany interes narodowy. Rekrutować się ona powinna w dużej mierze z byłych? wojskowych bowiem to właśnie wojsko stoi w pierwszym rzędzie na straży niepodległości państwa. To wojskowi nadstawiają karku, by chronić innych. Wojsko dobrze wie co to jest służba.

  "Wakat w Brukseli" - owszem, ale nie dla pełniących wcześniej stanowiska rządowe (Rząd Prezydencki), które miały wgląd w sprawy państwa lecz dla osób wyłonionych spośród szlachty RzBiK (zakaz ustawowy).

  Dla pełniących wcześniej stanowiska rządowe godziwa emerytura.
 • @Paweł K. 09:24:29
  Prawda jest taka, że w życiu przegrałem 2 procesy z Jacekiem Dubois i Cezarym Stypułkowskim za swoje materiały. Kraśko przepraszał za dziennikarzy TVP..., i nie za szkalowanie tylko za błędną datę koncesji, którą wzięli z 2 dokumentów rządowych (CBA i prokuratury)
  Redakcja "Wprost" zawarła ugodę z J&S w wyniku, której firma ta straciła kilkuletni koszt procesu i wpisy sądowe sięgające kilkuset tys. zł. Po ugodzie ja drugi autor awansowaliśmy. Tyle fakty. A to co przekleiliście to kłamstwa kłamstwa zakompleksionych piarowców, którzy nie lubią dziennikarzy, których nie mogą kupić.
 • @michalko 07:03:02
  Jak chcesz pisać o polityce, to powinieneś mieć WŁASNE ZADANIE o tym, co się w Polsce dzieje. Nie porównuj PO do PIS, bo to pokazuje, ze jesteś pilnym oglądaczem stacji "całe gówno całą dobę-WSI24".
  Rząd J. Kaczyńskiego zrealizował ok 100 punktów swojego programu przez 14 miesiecy!!! Napisz, co zrobił nieżond ryżego matoła przez 5 lat, to może opadną ci klapki na oczach!!!
 • Dopowiedzenie
  "która widzi swój osobisty interes* w tym, by był realizowany interes narodowy."

  oraz chronić obywateli przed silnie umocowanym Prezydentem (szaleńcy się wszak zdarzają). W RzBiK głosy szlachty RzBiK ważą więcej w kwestii wyboru Prezydenta, jak i jego odwołania z funkcji. Jak ma w REALU wyglądać ta "większa waga" - do przemyślenia. Może to być wprost, jak jest w RzBiK lub szlachta zrzeszona w Związku Szlachty Rzeczpospolitej powinna mieć (oprócz Sejmu) prawo do stawiania wniosku o dymisję Prezydenta lub miks obu ww. rozwiązań.
 • @lju 08:48:55
  > Władza musi odejść nad narodem i ustąpić miejsca służbie dla
  > narodu. Niech chcący rządzić idą precz!

  Jakże bliska jest mi ta filozofia!
  Zapraszam do propagowania Nowej wizji państwa:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  w której m.in. nie istnieje pojęcie "władzy publicznej" - tylko SŁUŻBA publiczna!


  Nie żyjemy w średniowieczu i nie jesteśmy niczyimi poddanymi - żebyśmy potrzebowali bata władzy nad głowami - jesteśmy WOLNYMI LUDŹMI - wszyscy - i to co nam potrzebne to służba publiczna obsługująca społeczeństwo - a nie władająca nim władza.

  Zapraszam :)
 • @BTadeusz 08:55:21
  Ma Pan rację - potrzeba pozytywnego celu - nie negatywnego.

  Takim pozytywnym celem jest NOWA WIZJA PAŃSTWA - czyli kraj dla UCZCIWYCH i normalnych ludzi:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  Jeśli powtarzam za Cejrowskim "wszyscy won" - to tylko dlatego, że na mostku kapitańskim siedzą sami nas PRZEŚLADOWCY i łowcy niewolników - nie ma więc komu krzyknąć "wszyscy do wioseł" - bo wszyscy normalni ludzie siedzą zamknięci pod pokładem (PRZYKUCI już łańcuchami do tych wioseł) - i nie mają fizycznej możliwości kierowania tym statkiem (Polską)

  ...to wyraz pewnej desperacji, przyznaję - ale Pan wie przecież, że ja mam bardzo konkretną POZYTYWNĄ propozycję dla naszych rodaków :)

  http://m.nowyekran.pl/8da7427dcb08a73b61695b2ba3a1b19e,0,0.jpg
 • JKM
  Bez wątpienia JKM lansuje hipotezy zgodne z ustaleniami MAK-u i komisji Millera. Dlatego już mu nie ufam. Czy on agent wpływu ruskich ? Pewnie co najmniej użyteczny idiota.

  Co do bandy czworga to istotnie uczepili się władzy jak bolszewicy, a bolszewicy jak wiadomo raz zdobytej władzy nigdy nie oddadzą :-)
 • @zibi 09:35:18
  Zarówno Pan Tusk jak i Pan Kaczyński nie interesują mnie jako przywódcy kraju. Tusk - karierowicz, kłamca. Kaczyński zbawiciel (Jarosław Polskę zbaw). Gdy obydwaj panowie wciągną nas w wojnę z Iranem zrozumie Pan kim są nasi wodzowie.
 • @Prezydent RzBiK 09:12:55
  Kidy już bedziemy mieli sądy "równych sobie", demokrację, głodnych wykarmionych, policję i wojsko, to czym mieliby się zajmować "rządzący"?
  Czy - jak to Pan eufemistycznie ujął: "właściwe osoby"?

  Piastowaniem urzędów? (kasa i celebra)
  Może niechby piastowali własne dzieci?

  Może Pan podać jakieś przykłady decyzji arbitralnych - zastrzeżonych dla tych "wybrańców"?
 • @
  Polecam wszystkim wywiad z prof. Wolniewiczem
  "Prof. Wolniewicz o upadku Polski"
 • @Freedom 09:57:50
  Wiem-:))))))))))
  I afirmuję.
  Ale cały czas nie schodzi mi z myśli poszukiwanie motywu zapalnego.
  Jak poruszyć większość - i to - do KONSTRUKTYWNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO CZYNU.

  Wyjaśnić uczciwą ekonomię i do niej większość przekonać, TO PRYSZCZ, kiedy już będzie wolno mówić prawdę...
 • Tak wyglądacie
  A tak skończymy wszyscy jak ten orzeł, dzięki wam.:

  http://youtu.be/Tb1XTIcqaa4
 • @lancelot 10:17:16
  Że co, że czarna dziura?-:)))
 • @Freedom 09:51:04
  Proszę bez demagogii. Proszę opisać lepiej w jaki sposób ma funkcjonować państwo bez władzy.

  Każdą decyzję na szczeblu państwowym mamy zatwierdzać w referendum i delegować specjalistów, którzy będą na przedkładali rozwiązania? Kto będzie dbał o to, by wyniki wyborów referendalnych będą wdrażane, kto będzie ustalał priorytety, dbał o spójność działań - zespół specjalistów? Kto będzie rozstrzygał kto jest specjalistą? Nie specjaliści? Czy nie widzisz, że to prosta droga do budowania kasty jajogłowych, których idee mogą być jak najdalsze od tego co chcą obywatele? Będzie dokładnie tak jak chcą obywatele lecz gdy się to pozbiera do kupy wyjdzie jak ustawa w Sejmie czyli potworek (każdy coś od siebie dorzuci ze szkodą dla jakości).

  Najlepszy jest JOW w małych okręgach - ludzie wiedzieliby na kogo głosować, gdyby nie system partyjny, który ich wybór sprowadza do nominatów partyjnych. Partie mogą istnieć lecz wara im od kasy z budżetu, przełożenia na media ogólnopolskie i system wyborczy (listy partyjne). Każdy kandydat ma prawo do wydatkowania tej samej, niezbyt wysokiej, kwoty pieniędzy. Kandydat - nie partia.

  Jeśli nie specjaliści, a posłowie, którzy tworzą Rząd - to Rząd też jest władzą i to zależną od kaprysów posłów. Co zrobić, gdy każdy chcieć będzie czego innego - sprawy państwa mają stać odłogiem??

  Przyjrzyj się KK - dlatego jest on dobrze zarządzany, bo istnieje hierarchia - i to dożywotnia. Papież nie ma poddanych - ma za to lud boży i pasterzy nie wybieranych demokratycznie lecz nominatów. Skoro jednak w państwie takim jak Polska są obywatele to musi być jednak demokracja, by wyważać interesy - nie cyberdemokracja czy państwo specjalistów lecz państwo, które posiada własne elity (z wyborów i z nadania) żywotnie zainteresowane realizacją interesów narodowych. Te elity w RzBiK są nazywane szlachtą (przez sentyment dla naszej polskiej tradycji).
 • po jaką cholerę ten przedruk?
  Mało tu Korwina i jego ruskiej propagandy? Jak będzie chciał, to sam to napisze.
  To, że jest on do obrzydzenia pro-rosyjski widzi każdy, kto ma choć gram mózgu, dotyczy to zresztą całej tej kanapy.
 • PIS JEST PARTIĄ CHRZEŚCIJAŃSKO-DEMOKRATYCZNĄ A LEWICY W POLSCE NIE MA !!!:))))))
  .
  joasia:
  "autor
  Panie Piński ! To chory bełkot !!! PIS lewicowa partia ! to rządy PIS-u też
  lewicowe prawda ? to ja bardzo chcę tych "lewicowych" w/g Pana
  oczywiście rządów, bo to były najlepsze rządy dla polskiego społeczeństwa

  po 89-tym roku i takie są fakty Panie Piński ! Wedle Pana teorii to Kaczyński
  winien się świetnie dogadywać z Millerem a jakie są ich wzajemne relacje
  każdy widzi ! ale co tam fakty prawda Panie Piński ? Najważniejsze są Pana
  PO-rąbane teorie !
  I jeszcze jeden bełkot !

  "Wspólnie ze swoim Ś.p bratem, Lechem - miał nawet pełnie władzy. I co w
  tym czasie tak naprawdę dla Polski zrobił? Wielkie NIC"I . Pan kłamie z
  premedytacją Panie Opara ! Dla Pana samo istnienie w polityce w czasach

  tzw. "okrągłego stołu" już definitywnie dyskwalifikuje człowieka !? To
  nadużycie i łgarstwo ! Okrągłostołowi politycy to Michnik, Geremek ,
  Mazowiecki, Wałęsa i im podobni razem z całą postkomuną ! ale nie
  Kaczyńscy !!!!! I Pan to dobrze wie ! Po co więc te fałszywe i krzywdzące
  teorie ?"


  GPS.1965:
  "@joasia 22:58:58
  > PIS lewicowa partia !
  Tak! A konkretnie socjaldemokratyczna. Czy socjaldemokracja to nie lewica? "
  =================================================

  Cytat: "Panie Piński ! To chory bełkot !!! PIS lewicowa partia !"

  Słusznie !! To chory bełkot !!

  Znowu za sprawą żydokomuny lemingi i kryptokomuniści świadomie

  i nieświadomie mylą przymiotniki

  "socjaldemokratyczny", "socjalny", "socjalistyczny", "lewicowy" :)))

  SOCJALNY znaczy społeczny !!! SOCJALISTYCZNY znaczy

  komunistyczny !! SOCJALDEMOKRATYCZNY to lewicowy, demokratyczny

  i socjalny zarazem, KOMUNISTYCZNY i POSTKOMUNISTYCZNY

  to antydemoktartyczny czyli bolszewicki !!

  Według standardów zachodnich a nie komunistycznych (bolszewickich)

  PIS nie jest partią "socjaldemokratyczną" ale prawicową !!!

  chrześcijańsko-społeczną podobnie jak niemiecka CSU !!! - czyli

  jest partią chadecką kształtującą politykę w oparciu o zasady

  chrześcijańskie i społeczne !!! - obie te partie są wyraźnie

  antykomunistyczne czyli anty-socjalistyczne !!:))))

  Cytat: "Chadecja anty-socjalistyzna?" - absolutnie tak !!!!

  Chadecja była i jest antykomunistyczna !!!!

  Cały ten "mętlik przymiotnikowy" stworzyły celowo salonowe

  żydo-komunistyczne "elity" III-RP !!! - to one też przeforsowały

  i wpoiły Polakom równoznaczność "lewicy" czy "socjaldemokracji"

  z postkomunistycznymi partyjnoidalnymi organizacjami (SLD, PSL, RUPA)

  stworzonymi przez służby specjalne rodem z PRL !!!

  To nie jest LEWICA ale KOMUNA !!!!!!!! czyli bolszewia !!!!

  Lewicy w Polsce nie ma !!!!!!!:)))))
 • @BTadeusz 10:11:18
  Proszę przeczytać uważnie wyżej podany link - tam jest parę przykładów i mój sposób rozumienia "szlachectwa".
 • W imieniu elektoratu niemającego na kogo głosować
  Podsumuję Państwa dyskusje i waszych przywódców ludzikowych.
  Od prawa do lewa i centrum
  http://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko&feature=related
 • Hołownia też myślał że ma monopol i jest nieomylny
  http://www.youtube.com/watch?v=9X5vSmlcpYQ
 • @Prezydent RzBiK 10:23:21
  Nie wiem czy nie tracę czasu podejmując z Tobą dyskusję ale spróbuję:

  > Proszę opisać lepiej w jaki sposób ma funkcjonować państwo bez
  > władzy.

  Już to zrobiłem - choć jeszcze nie wyczerpałem tego tematu:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/64723,polska-naszych-marzen-innowacyjna-wizja-panstwa
  i tu:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/67546,polska-naszych-marzen-nowa-wizja-panstwa-organizacja-wladzy-w-panstwie

  Kluczowe są tu kompetencje naszych przedstawicieli - to one decydują o tym, czy mają oni WŁĄDZĘ nad nami - czy tylko zarządzają państwem, administrują nim w naszym imieniu i interesie - a prawdziwą WŁADZĘ mamy my nad naszymi przedstawicielami.

  Jeśli ja jako Twój premier - mogę decydować o Twoim życiu - to ja jestem Twoim panem - a Ty jesteś moim poddanym.

  Ale jeśli ja jako Twój premier - mogę jedynie realizować to co Ty mi wskażesz, i do tego to Ty możesz mnie w każdej chwili zwolnić - to wtedy ja jestem tylko Twoim przedstawicielem, delegatem - a Ty jesteś władcą swojego życia.


  > Najlepszy jest JOW w małych okręgach

  System wyboru przedstawicieli nie ma z tym nic wspólnego. Nie chodzi o to JAK wybieramy - tylko KOGO: czy WŁADCĘ, czy OBSŁUGĘ państwa i społeczeństwa.


  > Przyjrzyj się KK - dlatego jest on dobrze zarządzany, bo istnieje
  > hierarchia - i to dożywotnia. Papież nie ma poddanych

  Przykład dobry - ale go nie rozumiesz.
  NIE MA PODDANYCH - to jest najważniejsze. Przynależność do kościoła jest dobrowolna - i NIKT NIE MA PRAWA ZMIENIĆ PRAWA - czyli Słowa Bożego !!!

  PRAWO JEST NIEZMIENIALNE - dlatego Papież nie jest władcą ludu Bożego - tylko pasterzem, przewodnikiem, największym SŁUGĄ !!!

  Teraz jaśniej? :)
 • @Ryszard Opara 21:34:27
  Pana wizyta u Kwacha poraża - jeżeli to prawda. Więc niech nie pisze Pan o układzie bo w układzie to Pan się obraca. Tylko być może ten odłam akurat jest z boczku.
 • @Zbigniew-Grzymski 10:25:11
  Tu wymieniłem wszystkie najważniejsze elementy programu socjaldemokratycznego:

  http://gps65.nowyekran.pl/post/1391,socjaldemokracja

  Których z nich PiS nie wykonywał za swoich rządów, które zwalczał albo przynajmniej próbował zlikwidować?
 • Będę powtarzać do upadłego:
  wszyscy WON!
 • @Bendix 10:43:42
  "Pana wizyta u Kwacha poraża - jeżeli to prawda."
  Widzę wszyscy lubią używać zasłyszanych plotek. Ma ktoś dowody na to, że pan Opara tam był? Na jakiej podstawie są formułowane te wypowiedzi? Póki co to wygląda, że ktoś po prostu zarzucił temat i reszta się "onanizuje" przy nim bez żadnych dowodów.
 • @Bendix 10:43:42
  O jaką wizytkę u Kwacha chodzi?
 • @Bibrus 10:53:36
  Bo taki kierunek jest właściwy. Należy jednak uważać aby między Narodem a krzesłami do władzy nie powstało puste miejsce gdyż znowu robaki się zalęgną!
 • @Prezydent RzBiK 10:25:18
  Nie bardzo widzę jakiś link...

  A nie odpowiedziałby Pan na moje pytania?
  Niemerytoryczne, czy może trudne?
 • @ all
  Szanowni Państwo,

  Przeczytałem dokładnie wszystkie komentarze. Niektóre merytoryczne i wyważone. Niestety duża większość to zwyczajna "nawalanka", bluzganie.

  Jakość tej dyskusji jest żenująca, to bardzo przykre niestety fakty, sugerujące, że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może na dłuższą metę nie do utrzymania. Tego typu dyskusja zaprzecza wszelkim wartościom, które Nowy Ekran chciałby widzieć na swoim forum

  Z dyskusji wynika, że albo ktoś bałwochwalczo i bez żadnych zastrzeżeń jest zwolennikiem PiS i Prezesa Kaczyńskiego, albo ten ktoś to...: idiota, wariat, pracownik służb, manipulator, narzędzie tzw "żydokumuny" itd itp

  Z dyskusji wynika, że tylko i wyłącznie PiS i Prezes Kaczyński mają rację, są jedynymi zbawicielami Narodu. Tylko ONI mają monopol na prawdę.

  Nie można mieć żadnego odmiennego zdania. To zbrodnia - a kara będzie wkrótce jak PiS przejmie władzę.

  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego.

  To nie ważne też co ONI (PiS i Kaczyński) do tej pory zrobili, dla Polski. Wszelkie próby podsumowania ich osiągnięć - to wyłącznie kłamstwa i wroga propaganda - przeciw interesom Polski.

  Czy mam jeszcze coś dodać?. Aha, skąd my to znamy. Ja znam z historii najnowszej, powojennej Polski. Nic się w tym względzie nie zmieniło.

  Smutne to wszystko ale prawdziwe. Najlepiej to właśnie świadczy jak bardzo negatywne emocje wzbudza PiS i Prezes Kaczyński - jak bardzo i jak skutecznie potrafią też skłócić NARÓD.

  Ludzie opamiętajcie się. Wszyscy. Dla dobra Naszego Kraju.

  Niech nas Bóg ma w swojej opiece. Niech Nas Bóg prowadzi.

  Z największym szacunkiem

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 11:05:59 Bardzo przepraszam...
  Ale mojego Pan nie przeczytał...

  Ulepszaczy obecnego systemu należy traktować jako nieszkodliwych idiotów.
  Oni myślą, że obecna włądza czeka na ich pomoc.
  Nie czeka i do głosu ich nie dopusci.
  A gdyby doszło do zmian - to się zapowietrzą, bo mają zerową zdolność kreatywną.

  Zamiast to czytać mógłby Pan otworzyć nową zakładkę: "Kreatywnie".
  I uruchomić na niej cenzurę - niemerytoryczne wpisy kasować.
  Komu cenzura niemiła - szaleje na zakładkach dla marudnych diagnostów. (większość zakładek)
 • @Ryszard Opara 11:05:59
  "..Z dyskusji wynika, że tylko i wyłącznie PiS i Prezes Kaczyński mają rację, są jedynymi zbawicielami Narodu.."

  W tej chwili niestety TAK!! Inne rozwiązania bez dokładnego "biznes planu" i gwarancji jego powodzenia nie mają najmniejszych szans, za jakieś 25 lat i owszem przy bardzo intensywnej ofensywie medialnej. Pzdr
 • @Ryszard Opara 11:05:59
  > Jakość tej dyskusji jest żenująca

  Tu wyjaśniam dlaczego: http://gps65.nowyekran.pl/post/70904,skad-sie-biora-komentarze
 • @Ryszard Opara 11:05:59
  Na pewno przydała by się jakaś minimalna moderacja.
  Kasowanie:
  -wycieczek osobistych w stosunku do innych.
  -oskarżeń bez podania dowodów.
  -wyzywanie innych od debili ,pajaców, idiotów jest nad wyraz częste i w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poziomu ONETU.

  Tak to już jest, że wszędzie gdzie istnieje możliwość wymiany zdań będą pojawiać się różne siły, którym nie koniecznie zależy na dyskusji.
 • @BTadeusz 10:20:05
  POpatrz, POsłuchaj, POmyśl i wyciągnij prawidłowe wnioski z obrazu a czy czarna dziura tak ona się zbliża i za moment przestaniemy istnieć razem ze swoimi POglądami wchłonie nas gówno NWO, staniemy się internacjonalnym humusem.
 • @
  Zobaczcie co opublikowali na tvn24! Czyżby zmieniali taktykę PR?
  http://www.tvn24.pl/islandzki-cud-gospodarczy-nie-ratowali-bankow-i-interesow-wierzycieli,281499,s.html
 • @Ryszard Opara 11:05:59
  Zadałem pytania merytoryczne to co interesuje normalnych wyborców.
  Tych pytań jest oczywiście więcej ktoś dał mi odpowiedż czy link ???
  Gdzie jego partia czy ugrupowanie odpowiada na te kwestie?
  Więc z czym do ludzi z Zieloną Wyspą czy Jarosław Polskę zbaw kto nie znami ten zdrajca idiota kgb to jest chrześcijańska prawica to raczej lucyferiańska nienawiść do wszystkiego i do siebie samego.

  Ludzie mają problem za co w tym miesiącu nie zapłacić energie, czynsz
  Przepraszam ich Polska to nie moja Polska .
  Dlatego 50% Polaków nie chodzi na wybory czy to też agenci KGB???Tym milionom nie głosujących przepraszam żygać chce na te elity są wykluczeni nie mają reprezentanta politycznego
  Chca odpowiedzi na proste pytania bytowe.
  Ta dyskusja to lustro tego co sieją elity politycy więc jak oni mogą inaczej pisać omijając chamstwo .Ryba psuje się od głowy
  pozdrawiam
 • @lancelot 11:27:18
  "..Z dyskusji wynika, że tylko i wyłącznie PiS i Prezes Kaczyński mają rację, są jedynymi zbawicielami Narodu.."
  W tej chwili niestety TAK!!

  Ciekawe, że katolickiemu narodowi jeden zbawiciel nie wystarczy. Szukają następnego. No i znalazł się... Jarosław Polskę Zbaw . Nie wiem czy jest to śmieszne czy żałosne. Aż tak niskie wymagania postawiliśmy dla potencjalnego przywódcy (zbawiciela) narodu.
 • @Freedom 10:42:52
  Przepraszam, ale chyba się nie porozumiemy. Piszesz o "poddanych", itp. co świadczy, że nie masz bladego pojęcia czym jest RzBiK.

  Pozdrawiam
 • @BTadeusz 11:05:28
  Proszę:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/75183,26-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik

  Po lekturze proszę wybrane pytania zadać ponownie: 1,2,3 ... wtedy postaram się na nie odpowiedzieć.
 • @Prezydent RzBiK 12:08:06
  Ja piszę o państwie i o tzw. władzy publicznej.
  Myślałem, że o to pytasz pisząc "jak sobie wyobrażam państwo bez władzy"

  I na to pytanie odpowiedziałem. (choć podejrzewałem, że zrozumienia to raczej nie będzie z Twojej strony)
 • URAA!! URRA!! - OSTATNIE PODRYGI "NIECENZUROWALNOŚCI" NA "NE" ?!!!!!!! :))))))))
  .
  Ryszard Opara:
  "......Jakość tej dyskusji jest żenująca, to bardzo przykre niestety fakty,
  sugerujące, że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może
  na dłuższą metę nie do utrzymania. Tego typu dyskusja zaprzecza wszelkim
  wartościom, które Nowy Ekran chciałby widzieć na swoim forum

  Z dyskusji wynika, że albo ktoś bałwochwalczo i bez żadnych zastrzeżeń jest
  zwolennikiem PiS i Prezesa Kaczyńskiego, albo ten ktoś to...: idiota, wariat,
  pracownik służb, manipulator, narzędzie tzw "żydokumuny" itd itp

  Z dyskusji wynika, że tylko i wyłącznie PiS i Prezes Kaczyński mają rację,
  są jedynymi zbawicielami Narodu. Tylko ONI mają monopol na prawdę.

  Nie można mieć żadnego odmiennego zdania. To zbrodnia - a kara będzie
  wkrótce jak PiS przejmie władzę.

  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego......"
  ===================================================


  Jak to już dawno przewidzieli inteligentni blogerzy (do których nieskromnie

  zaliczę siebie :)))) mamy wreszcie:

  OFICJALNĄ ZAPOWIEDŹ WPROWADZENIA CENZURY NA NE !!!:))))

  NE nie jest i nie mógł być tu wyjątkiem !!! - patrz Wprost, GWno, Onet,

  Salon24 itp. - i po osiagnięciu z pomocą rozreklamowanego

  "niecenzurowania" określonego etapu czyli "jakiej takiej" popularności :)) -

  własciciele tak ja to było do przewidzenia powiedzą wkrótce NIET !!!

  DLA WOLNOŚCI SŁOWA stając się już oficjalnie ORGANEM

  swojej od dawna promowanej JEDYNIE SŁUSZNEJ IDEOLOGII

  "PATRIOTYCZNEJ" :)))))

  PS
  Arystoteles:
  "Nikt, nigdy, nikomu nie finansuje możliwosci
  rozpowszechniania tego co myśli za darmo."
 • @Freedom 12:44:30
  Czytałem. Poraża.

  Mimo różnic zdań - Pozdr.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:49:49
  Proszę siuę przedwcześnie nie cieszyć.
  Jest rozwiązanie organizacyjne, które umozliwi dyskutantom "ad personam" nadal lać ścieki na NE.
  Można nstworzyć dwie zakładki - jedną "ad meritum" i drugą "ad libitum" i wszystkie artykuły blogi komentować wedle uznania.
  Moderator, lub autor będzie mógł przenosić komentarze z "ad meritum" do "ad libitum" i kto będzie chciał będzie dyskutował zgodnie ze swym "głosem serca".

  Jeśli program temu podoła - będzie Pan miał swoją ulubioną "kloaczną demokrację". I wszyscy Panu podobni będziecie sobie na "ad libitum" dyskutować.
  A dla osób preferujących dyskusję merytoryczną - znikną z ekranu "biało ubrani pojebowie z Wadowic".
 • @Prezydent RzBiK 12:10:19
  Po lekturze straciłem zaineresowanie tą Pańską zabawą.
  Ja sądziłem, że rozmawiam z Panem o Polsce.
  O Jej jakiejś realnej formie.
 • @BTadeusz 14:14:19
  Suchą zaprawę też Pan zapewne by nazwał "zabawą". Bez odbioru.
 • POŻYTECZNI IDIOCI WIERZĄ W WANNĘ Z DWOMA ODPŁYWAMI :)))))))
  .
  BTadeusz:
  "@Ryszard Opara 11:05:59 Bardzo przepraszam...
  Ale mojego Pan nie przeczytał...
  .....................
  Zamiast to czytać mógłby Pan otworzyć nową zakładkę: "Kreatywnie".
  I uruchomić na niej cenzurę - niemerytoryczne wpisy kasować.
  Komu cenzura niemiła - szaleje na zakładkach dla marudnych diagnostów.
  (większość zakładek) ......
  .................
  Można nstworzyć dwie zakładki - jedną "ad meritum" i drugą "ad libitum" i
  wszystkie artykuły blogi komentować wedle uznania.
  Moderator, lub autor będzie mógł przenosić komentarze z "ad meritum" do
  "ad libitum" i kto będzie chciał będzie dyskutował zgodnie ze swym "głosem
  serca".
  =============================================

  Kiedyś kursował taki dowcip, że tuskomatolski leming z obecnego

  POlszewickiego nierządu OPATENTOWAŁ

  Wannę z dwoma odpływami - Jeden Odpływ Na Zimną Wodę

  Drugi Na Ciepłą Wodę :)))))))))))


  Ten powyższy leming nagabuje szanownego Pana Oparę :))

  z POwodu POdobnie POronionego POmysłu :))))))

  Każdy post miałby dwa fora jedno ocenzurowane drugie nie :)))))

  Kompletny idiotyzm łącznie z idiotycznymi nazwami "ad meritum"

  i "ad libitum":)))

  A może towarzyszu "BTadeusz" lepiej wam będzie -

  z "ad rectum" i "ad cordis" :))))))))))))))))))))
 • @Zbigniew-Grzymski 14:41:04
  Właśnie tacy blogerzy jak pan powinni być w pierwszej kolejności cenzurowani.
  Za dogmatyczną wizję świata, gdzie dobro ściera się ze złem. Czyli PiS z PO.
 • Alternatywa dla PO PIS i innych partii.
  Potencjał naukowy i przedsiębiorczość mamy na najwyższym światowym poziomie. Zasoby mineralne i żywnościowe przekraczają własne potrzeby. Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI. Zatem tworzymy nową scenę polityczną, światopoglądową, obywatelską z wykluczeniem, JAWNYM GŁOŚNYM BOJKOTEM całego bez wyjątku establishmentu. Nie można być też prawicą będąc za UE ”;  
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród - cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata. Aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”;
  Maciej Piotr Synak: "Koniec z rządami pasożytów."
  dr Nowopolski: „Jedynym ratunkiem byłoby zerwanie ze skostniałymi stereotypami politycznymi polskich patriotów, które to umożliwiłoby prawdziwą sanację i wyłonienie autentycznie kompetentnych, niezaprzedanych narodowych przywódców.”
  Prezydent RzBiK: „Wolność mediów nie może oznaczać możliwości wpływu na społeczeństwo poprzez przekaz nie będący zgodny z Dobrem Polski”;
  Aleksander Ścios: „Nie zatrzymujcie tego marszu” - http://bezdekretu.blogspot.com/2012/10/nie-zatrzymujcie-tego-marszu.html.

  Robimy?
 • @Zbigniew-Grzymski 14:41:04
  "Każdy post miałby dwa fora jedno ocenzurowane drugie nie"

  To jest możliwe. Projekt czegoś takiego nawet w NE przedstawiłem. Wyobraź sobie, że nie widzisz tych wszystkich antyPiS-owców. I co, chyba lepiej? Taki twój autorski NE mógłbyś w ciemno dać nawet na myPiS. Gdybyś zaś chciał się ponaparzać, to wyjmujesz "korek" i .... leje się krew :))
 • @Zbigniew-Grzymski 14:41:04
  A róbta co chceta...
  Nawet własny portal...

  Boi się Pan, że nikt by Pana nie czytał?
  Żona starego zrzędy nie słucha, dzieci też. to chociaż na NE, jak pies w studni sie wyszaleje...
 • @Rebeliantka 00:06:12
  tak, to są prawdziwe argumenty. Nikt nigdy się nie zająknął w tych sprawach. A te są fundamentalne dla gospodarki. Wygląda na to, ze i polityczny interes w tym jest!
 • @Zdzich 15:23:17
  Zapomniałeś dodać, iż mamy rozmontowany system, przez wyjęcie jednego ważnego trybu. Teraz możesz kręcić w lewo i w prawo. Wszyscy mogą składać postulaty i tak żaden nie zazębi.
 • @Zbigniew-Grzymski 15:27:29
  Poszedł raport na pański post. Szkoda tego nawet komentować. Poziom 10 latka z onetu.
 • @michalko 12:05:17
  "Aż tak niskie wymagania postawiliśmy dla potencjalnego przywódcy "

  Postaw swoje wyższe i je wyegzekwuj, potrafisz?
 • @frasobliwy 11:30:34
  "..wyzywanie innych od debili ,pajaców, idiotów jest nad wyraz częste i w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poziomu ONETU.."

  A co nie wiesz jak w takich wypadkach posługiwać się klawiszami "usuń" i "zablokuj" potrzebny ci moderator, jak takiego klienta zablokujesz na parę dni albo tygodni zaraz spotulnieje. Mam to sprawdzone;) działa.
 • @Karuzelski 11:21:15
  "..od razu zrobi się merytorycznie ;]."

  Od razu zrobi się.......pusto i nie będzie z kim pogadać. ;) Taki będzie efekt.
 • @Prezydent RzBiK 16:07:41 - Ojciec Wanny z POdwójnym Odpływem :))))
  .
  Prezydent RzBiK:
  "@Zbigniew-Grzymski 14:41:04
  "Każdy post miałby dwa fora jedno ocenzurowane drugie nie"

  To jest możliwe. Projekt czegoś takiego nawet w NE przedstawiłem.
  Wyobraź sobie, że nie widzisz tych wszystkich antyPiS-owców..... ..."
  ================================================

  No to wiemy kto jest ojcem tego bzdeta !!:)))))

  Tzn., że jeden leming POdpieprzył to "POronienie" drugiemu :)))))))


  Śmieszne jest w tym wszystkim przekonanie lemingów, że wchodzący

  na NE internauci w ogóle by zaglądali na to Łaskawie Ocenzurowane

  Pana Oparowe Forum :)))))) -

  Bo przecież natura ludzka (nawet u lemingów) ucieka od

  kajdanów (nawet tych pięknie POmalowanych :)) )

  a lgnie do wolności (nawet tej POnurej ale prawdziwej :)))
 • @Ryszard Opara 11:05:59
  "..Smutne to wszystko ale prawdziwe. Najlepiej to właśnie świadczy jak bardzo negatywne emocje wzbudza PiS i Prezes Kaczyński - jak bardzo i jak skutecznie potrafią też skłócić NARÓD..."

  No nareszcie wyszło szydło z worka ,) dalszego ciągu już nie trzeba było bo to pusty frazes "clou" wpisu jest w cudzysłowie. Pzdr
 • @lju 11:02:16
  gen. Czempińskiego pan Opara też nie zna ,) Pzdr
 • @lancelot 17:01:57
  Wiem, jednak często komentując na blogach innych osób nie ma się takiej możliwości
 • @Zbigniew-Grzymski 12:49:49
  Panie Zbigniewie, ja nie wiem, czy cenzurowanie NE to taki głupi pomysł. Ten portal świadomie NIE określa się i puszcza oko do wszystkich, udając otwarość i hyde park. A gdyby jasno powiedzieli za kim i za czym są, to najwyżej można zamknąć drzwi i koniec.
  Bo, po cenzurowaniu, można stwierdzić co im się podoba, a co nie i sprawa jasna. Internet jest wielki, można iść w inne miejsce. A tak, ja nie wiem, czy NE jest kręcony przez chłopaków z WSI, jak niektórzy mówią? A może tak naprawdę wydawcy nie lubią PiS i Kaczyńskiego? To ja też ich mam gdzieś, ale niech powiedzą! A tak mamy tu folwark zwierzęcy z postaciami jak ze złego snu, jakiś Korwin, jakiś politolog dezerter, co się nie zna na świecie, frakcje irańsko-rosyjskie, kółko fantastów od bomb barycznych, natankowcy... jednym słowem burdel. A może o to chodzi?
  Akurat dzisiaj napisałem o tym, bo uwazam, że NE świadomie unika określenia swojej wizji.
  http://xiezyc.nowyekran.pl/post/76325,ne-pytanie-o-formule-i-adresatow
 • @circ 23:16:40
  Jeżeli Pani wierzy w moralność pod przymusem, to rzeczywiście, socjalizm będzie Pani bliższy niż liberalizm. Jeżeli chodzi o liberalizm w ekonomii i Lutra, to niestety wypowiada się Pani z pozycji ignorancji. Rzeczywiście był taki okres, kiedy liberalizm był (niesłusznie) kojarzony głównie z protestantyzmem. Jeżeli jest Pani szczerze zainteresowana tym tematem, to polecam książkę "Kościół a wolny rynek", gdzie dowie się Pani, jak postawa liberalna wpasowuje się w poglądy Kościoła Katolickiego. Dodam jeszcze, że autor tej książki (Tom Woods) tej katolikiem i nawet zdarza mu się dyskutować w gronie najwyższych władz KK.
 • @Wyzbyty Gniewu 17:59:25
  Nie potrzeba wcale czytać długich książek, wystarczy krótka notka: http://gps65.nowyekran.pl/post/44073,liberalizm-a-przykazanie-milosci
 • @vortex 23:40:28
  Obawiam się, że Pańska wizja ma dość słabe podstawy w świecie rzeczywistym. Wolny rynek wszędzie gdzie się pojawiał prowadził do upadku molochów (niegdyś latyfundia, potem przedsiębiorstwa subsydiowane przez państwo, obecnie megakorporacje) i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Po prostu na wolnym rynku nieefektywność takich megatworów sprawia, że nie są one w stanie konkurować z mniejszymi i teoretycznie słabszymi uczestnikami rynku, którzy z kolei nie są blokowani przez wysokie koszty wejścia na rynek i prowadzenia działalności gospodarczej jako takiej. Wobec tego nie bardzo jest miejsce na tę kastę superbogaczy, kontrolujących wszystkich i wszystko.
  Jeżeli Pan nie wierzy, to niech zapozna się z historią kolejnictwa w USA, albo sprawą Standard Oil. Doskonałe przykłady na to, jak mali, ale pomysłowi i przedsiębiorczy są w stanie konkurować z gigantami z branży tak skutecznie, że są w stanie zaproponować dużo niższe ceny konsumentom, niż wspomniani giganci korzystający dodatkowo z dotacji państwa.
 • @victor 23:48:18
  Demokracja to jest fetysz. W najlepszym wypadku to jest tyrania większości na mniejszością, w bardziej realnym przypadku to są rządy zdecydowanej mniejszości, w jeszcze gorszym, rządy małej kliki, która jedynie używa demokracji jako narzędzia legitymizującego swoje postępowanie.
  Jeżeli np. w Polsce mamy 50% głosujących (dla uproszczenia) i z tego np. PO zdobywa 40% i łączy się np. z PSL, które zdobywa 20%, czyli łącznie mają 60%, to tak na prawdę głosuje na nich 30% wszystkich uprawnionych (0,6*0,5). Do tego można bezpiecznie założyć, że połowa głosuje nie na PO/PSL, ale raczej przeciw PIS, więc nawet w tak optymistycznym wariancie (jak 60% koalicja) tak naprawdę reprezentuje ona poglądy 15% społeczeństwa. Oczywiście,zakładając, że ta wybrana władza będzie w ogóle spełniać wolę tych, którzy na nich głosowali (dość naiwne założenie moim zdaniem).
  Tak długo, jak długo nie uświadomimy sobie, że państwo to przemoc, tak długo będziemy próbowali realizować różnego rodzaju socjalistyczne utopie. Nie ma nic szlachetnego w nasyłaniu bandy uzbrojonych po zęby zbirów, aby ci zmusili kogoś do pomocy bardziej potrzebującemu. A do tego niestety wszystkie te socjalne programy się sprowadzają. Bóg dał nam wolną wolę i tylko zło wyrządzone z własnej woli jest grzechem, tak jak tylko świadomy i dobrowolny akt pomocy jest uczynkiem miłosierdzia. Nie istnieje coś takiego jak dobroczynność pod przymusem.
  Wychodząc z takiej perspektywy forma rządów jest właściwie nieistotna, ponieważ ewentualne zadania państwa (o ile ma w ogóle istnieć), muszą zawierać się wyłącznie w domenie państwa, a więc w domenie przemocy. Dlatego też, czy do Twojego życia nie będzie się wtrącał sejm, czy też nie będzie się wtrącał król nie robi większego znaczenia. Oczywiście pewne ustroje wypadają lepiej, a inne (jak demokracja) gorzej. Ale to jest już temat pochodny i mniej znaczący.
 • @gorylisko 00:05:42
  Nie chcę patrzeć na Państwa z góry, ale wydaje mi się, że zatraciliście Państwo umiejętność racjonalnego pojmowania rzeczywistości. W jakiś sposób udało się zamknąć Państwa w małych pudełkach z etykietkami PIS, PO, SP, prawica, lewica. Nie potraficie Państwo spojrzeć na różne sprawy trzeźwym, chłodnym okiem i dostrzec, że moje pudełko nie zawiera wszystkich prawd objawionych, ba czasem zawiera wręcz fałsz i obłudę. Tak samo w przypadku innych pudełek, czasem one zawierają prawdy, których w naszym pudełku brak, zawierają oczywiście także brednie i kłamstwa. Połowa dyskusji toczy się, kto jest prawdziwą prawicą, a kto nią nie jest, kto jest ruskim agentem, a kto nie jest itp.
  Wobec tego chciałbym zasugerować pewną możliwość, która w jakiś sposób wydaje się być zupełnie przeoczana na tym forum. Zamiast zakładać, że skoro JKM nie uważa, że w Smoleńsku był zamach (abstrahując od tego, czy był, czy nie), to musi być ruskim agentem, można po prostu założyć, że taka jest jego opinia i być może w tej kwestii się akurat myli. Przecież jakby do Was Wasz małżonek powiedział, że w Smoleńsku był wypadek, a nie zamach, to byście nie powiedzieli, że jest ruskim agentem, tylko że się myli, prawda?
  Nie jestem "sekciarzem JKMa", uważam że w wielu sprawach ma rację, uważam też, że w wielu tej racji nie ma. Uważam też, że nie jest najlepszym politykiem i nie wykluczam możliwości, że być może jest człowiekiem wrogiego mi układu (chociaż istnieje wiele spraw, które w mojej opinii zaprzeczają takiemu wariantowi).
 • @goodness 16:45:20
  Wyjaśnij to wszystko jeszcze raz podając wiecej szczegółów.
 • @Bogdan 22:45:20
  Pisze Pan "na prawo" i nikt już się z Panem nie zgodzi. Dla jednych prawica to będzie PIS, a dla innych KNP. A tak naprawdę to co to jest ta prawica, to nikt nie wie, a raczej każdy ma własną jej definicję. I każdy tutaj oczywiście chce być na prawicy. Wydaje się, że zamiast pisać prawica/lewica, należy bardziej skupić się na konkretnych zagadnieniach, jak stosunek do wolności osobistych jednostki, stosunek do państwa, wymarzony system gospodarczy (co często koliduje z wolnością osobistą jednostki).
  W ten sposób możemy klasyfikować środowiska bardziej sensownie.
  KNP - konserwatywni liberałowie
  PIS - narodowi (chociaż tutaj są poważne wątpliwości) socjaliści
  PO - bezideowa partia władzy (wcześniej rzekomo liberałowie)
  SP - narodowi socjaliści czystej wody
  RPP - libertyni
  SLD - bezideowa, skłaniająca się ku socjalizmowi, partia władzy
  PSL - przystawka o charakterze socjalistycznym (przynajmiej jeżeli chodzi o retorykę).
 • @Rebeliantka 00:06:12
  A to państwowa emisja "pieniędzy" z niczego jest już ok? Problemem jest rzeczywiście system bankowy (bankowość centralna, połączona z rezerwą częściową i państowym monopolem na pieniądz), ale to, że biorą w nim udział prywatne firmy akurat nie jest jego istotą. Istotą jest to, że został on stworzony przez państwo i pod skrzydłami państwa działa. Jeżeli tę specjalną ochronę bankom odebrać (a więc uwolnić rynek bankowy, zlikwidować bank centralny i zalegalizować konkurujące waluty), to natychmiast straciłyby całą władzą, jaką dzisiaj posiadają.
  Być może nie o tym Pani pisze, ale po prostu jest uwrażliwiony na ten temat. Ludzie krytykują bankowość odsetkową, postrzegając obecną sytuację, jako jej efekt, a tak na prawdę w ogóle nie zdają sobie sprawy, że odsetkowość w dzisiejszej bankowości to jest najmniejszy problem (o ile w ogóle - śmiem twierdzić, że w odsetkach nie ma nic złego).
 • @Wyzbyty Gniewu 18:41:12
  To ja polecam skrótowy słowniczek, który może być pomocny operowaniu różnymi pojęciami politycznymi: http://gps65.nowyekran.pl/post/10919,slowniczek-polityczny
 • @Muni 17:45:32
  .
  Muni:
  "@Zbigniew-Grzymski 12:49:49
  Panie Zbigniewie, ja nie wiem, czy cenzurowanie NE to taki głupi pomysł.
  Ten portal świadomie NIE określa się i puszcza oko do wszystkich, udając
  otwarość i hyde park. A gdyby jasno powiedzieli za kim i za czym są, to
  najwyżej można zamknąć drzwi i koniec.
  Bo, po cenzurowaniu, można stwierdzić co im się podoba, a co nie i sprawa
  jasna. ....."
  ====================================================

  Cytat: "Panie Zbigniewie, ja nie wiem, czy cenzurowanie NE to taki głupi
  pomysł. ...........Bo, po cenzurowaniu, można stwierdzić co im się podoba,
  a co nie i sprawa jasna. Internet jest wielki, można iść w inne miejsce..........."

  Ma Pan rację, że "Internet jest wielki, można iść w inne miejsca", których

  to miejsc jest multum :))) Zresztą o tym wszyscy rozsądni juz dawno

  wiedzieli :)))

  Dlatego nie martwi mnie to co właściciele NE (kim by nie byli) postanowili

  a co zapowiedział Pan Opara :))

  Natomiast wcale nie potrzeba cenzury aby dostrzec w jakim kierunku

  ideologicznym szedł i idzie ten portal i, że głównym jego zadaniem jest

  odciąganie elektoratu od PISu.

  Oczywiście sposobów cenzurowania są setki. Jaskrawym przykładem są

  np. portale GW i Wprost, gdzie wulgarne obrzucanie błotem Kaczyńskiego

  nie podlega cenzurze a rzeczowe krytykowanie komunistów czy

  PO-wców jest kasowane w ciągu paru sekund (i to nawet w nocy!) przez

  cenzorów-ludzi !! nie mówiąc o specjalnym oprogramowaniu filtrującym :)))

  Z zapowiedzi Pana Opary wynika, że prawdopodobnie wejdzie

  cenzura ideologiczna :)) - o czym świadczy bardzo ostry ideologiczny ton:

  Cytat:
  "Jakość tej dyskusji jest żenująca, to bardzo przykre niestety fakty,
  sugerujące, że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może
  na dłuższą metę nie do utrzymania......
  Tylko ONI mają monopol na prawdę. Nie można mieć żadnego odmiennego
  zdania. To zbrodnia - a kara będzie wkrótce jak PiS przejmie władzę.
  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego"

  do tego Pan Opara utożsamia blogerów na NE z PIS-em i Kaczyńskim

  ("Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego")

  co jest już kompletnym nieporozumieniem :)))))

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 00:28:35
  Ruch wolnościowy musi być spójny programowo. Wynika to z samego założenia, że jest to ruch wolnościowy. Jeżeli jednostka ma decydować o sobie (w miejsce urzędnika), to nie ma tutaj miejsca na żadne niespójności. Jedyne niespójności mogą się pojawić tylko co do tego, jak daleko w tej wolności pójść i gdzie się zatrzymać (o ile w ogóle). Niespójne programowo to mogą być ruchy interwencjonistyczne, które będą w nieskończoność debatować, kogo i w jaki sposób dzisiaj zniewolić - czy lepiej bogatych i rolników, czy jednak może biednych? A może Kowalkich, albo tych, co nie zajmują się sadzeniem lasów.
 • @Prezydent RzBiK 08:09:43
  "Jakieś dowody na tę SOWĘ czy tylko chlapanie ozorem" - rozumiem że na Waszej bramie towarzyszu nie wisi tabliczka Promilitio i kilka innych i że cała ta kamienica nie jest wyładowana od dołu do góry wojskowymi agencjami/firmami i nE nie podnajmuje od wojskowych swoich pomieszczeń? Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko wojskowym. Wojsko strzeże kraju [o tyle o ile pozwalają im na to politycy] nie mniej jednak zastanawiające jest, jak bardzo środowisko nE wzdryga się przed przyznaniem do tych powiązań. To czy Ryszard Opara jest członkiem SOWA-y czy tylko się z nimi kumpluje to w tej sytuacji nie ma znaczenia, bo do końca już będzie mieć ksywę SOWA nawet jeśli w SOWAie nie jest.
 • @Zbigniew-Grzymski 17:04:32
  Wyobraź sobie, że nie chciałbyś by twoje dzieci czytały wypowiedzi agresywnych autorów czy takich co sieją niewiarę - jeśli przykład z PiS ci nie odpowiada. Chyba byś chciał by ktoś mógł zobaczyć NE twoimi oczami.
 • @GPS.1965 00:39:09
  Mi się wydaje, że po prostu PISu jest tutaj więcej, niż było wcześniej i stąd też więcej jest z nimi (zwolennikami tego ugrupowania) polemiki. Ja z tego właśnie powodu zaglądam tutaj już tylko sporadycznie.
 • @Wyzbyty Gniewu 18:21:04
  Im mniej osób rządzi tym mniej to kosztuje.
 • @Rexturbo 00:42:38
  Jeżeli ten "klub" nie ma szans na realizację swoich pomysłów, to znaczy, że jesteśmy już do końca skazani na socjalizm.

  Nie mówię, że się z Panem nie zgadzam, badź, że się zgadzam, chciałem tylko dokonać pewnej destylacji Pańskiej myśli.
 • @Ewidentny Oszust 01:19:06
  Czyli że kłamie?
  Rozumiem, że jest Pan gotów pójść za ludźmi, którzy obiecują Panu, że dadzą Panu coś, czego Pan zupełnie nie chce, bo liczy Pan, że Pana okłamują? To jest przecież absurd.
 • @Ewidentny Oszust 01:19:38
  Pan nie rozumie prawa własności. Jeżeli ja mieszkam sobie na działeczce i tam suszę pranie, to jak jakaś fabryka się obok postawi i zacznie mi na to pranie dymić, to jest to atak z jej strony na moją własność. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i niezgodna z prawami własności właśnie.

  Co do dobrego batiuszki Kaczyńskiego, który pod swoimi skrzydładmi tuli niewinne i nieopierzone kaczuszki, aby ustrzec je przed zewnętrznym złego tego świata, to proszę sobie darować.

  Pan chyba nie rozumie, że dla wielu PIS i PO to dwie strony takiej samej monety. O ile ja jestem nastawiony bardziej pozytywnie w stosunku do PIS niż do PO, to i tak dla mnie jest to wybór, jak między dżumą a cholerą, wybór, w którym ja w ogóle nie chcę mieć udziału. Jakby ludzie przestali głosować na mniejsze zło, to by te partie miały pewnie po 20% poparcia maksymalnie. Skończyło by się straczenie pisowców PO i powców PISem. A tak to się będziemy jeszcze trochę bujać w tę i z powrotem, jak w USA, gdzie ludzie myślą, że establishment Demokratów czymś się różni od establishmentu Republikanów (co najlepiej widać w obecnych wyborach prezydenckich).
 • @Ewidentny Oszust 02:18:55
  A może nie jest Pan w stanie zaakceptować faktu, że świat nie dzieli się na PIS i PO i ludzie mają własne poglądy, które w jakimś stopniu pokrywają się z tym co głosi dowolna z partii politycznych. W tym przypadku widoczine Rebeliantka zgadza się w jakimś stopniu z JKM i tylko tyle.
 • @Ewidentny Oszust 02:20:39
  Niestety jest to opinia pochopna. Proszę sobie prześledzić historię postów Rebeliantki, a zobaczy Pan, że krytyka JKM się w nich pojawia. Z drugiej strony nie rozumiem, skąd takie przemożne parcie na szufladkowanie ludzi na zwolenników JKM. Pewnie w ten sposób jest Panu łatwiej, ale to znacząca zawęża Pański światopogląd.
 • @drhumor 06:13:54
  Nie wiem, czy Pan to dostrzega, ale jeżeli Pan mówi, że powinniśmy coś zrobić zamiast tylko gadać, to natychmiast niejako stawia się Pan na przegranej pozycji. Inaczej by to wyglądało, jakby Pan z taką listą sam wyszedł (chociaż ja to akurat uważam za mało sensowny pomysł, ale moje zdanie akurat tutaj Panu pewnie niepotrzebne).
 • @RICO 06:51:25
  Zgadzam się z Panem.
 • @circ 06:57:38
  Ha. Wyjątkowo się z Panią zgadzam.
 • @circ 07:04:11
  Sugerowałbym zapoznanie się z ideami konserwatywno liberalnymi, z wkładem Kościoła Katolickiego (zaczynając od sławetnych scholastyków z Salamanki, a skończywszy na encyklikach Jana Pawła II) w rozwój myśli wolnorynkowej, z argumentami katolików wolnorynkowców, pokazujących, że wolny rynek, jako jedyny właściwie, jest całkowicie zgodny z nauką KK, zanim zacznie Pani komukolwiek zarzucać ignorancję.
  Jeżeli ktoś sugeruje, że rozwój myśli liberalnej jest zasługą wyłącznie protestantów, albo że nie jest on częścią tradycji KK, to niestety jest po prostu ignorantem.
 • @wiki 07:11:37
  Świat nie dzieli się na zwolenników PIS i zwolenników PO. Poza nimi jest jeszcze całe spektrum różnych poglądów. PIS i PO to tylko drobny wycinek otaczającego naś świata, fakt, że w pewnym sensie dominujący na scenie politycznej. To jednak nie usprawiedliwia Pańskiej ignorancji!
 • @zwykły człowiek 09:01:28
  Ależ własnie dlatego urzędnikom tej władzy trzeba odebrać jak najwięcej. Władza w ręce ludu po prostu, ale nie w taki sposób, że Kowalski decyduje o Nowaku, albo Nowak o Kowalskim (gdzie albo Nowak jest niewolnikiem albo Kowalski), tylko gdzie Kowalski decyduje o Kowalskim, a Nowak o Nowaku. To jest właśnie pogląd środowisk wolnościowych.
 • @michalko 09:10:56
  Wszędzie do władzy dochodzą socjopaci, bo tacy mają największe szanse się do niej dopchać. Dopóki nie zrozumiemy, że państwo to przemoc i jeżeli ma już istnieć, to tylko resorty siłowe powinny być w jego ręku, tak długo będziemy łudzić się utopiami z dobrym gospodarzem na czele. Po prostu nikt, kto nie manipuluje, nie kłamie, nie fałszuje i nie jest gotowy sprzedać swojej matki za garść srebrników, nie ma w polityce większych szans.
 • @zibi 09:35:18
  Dlaczego zakłada Pan, że michalko jest zwolennikiem PO? Po jego porównaniu PO do PIS należy raczej zakładać, że jest zdecydowanym przeciwnikiem obu formacji. Proszę trzymać się faktów, a nie obrażać kogoś tylko na podstawie swoich (Pan wybaczy) urojeń.
 • @Freedom 09:51:04
  Jeżeli ta "służba" będzie posiadała monopol na przemoc, to nie należy zakładać, że w tej służebnej postaci pozostanie. Jedyny rozsądny model państwa, to jest państwo minimum, takie, które łatwo jest kontrolować i które nie zawłaszcza każdego aspektu życia przeciętnego zjadacza chleba.
 • @Wyzbyty Gniewu 19:33:07
  > Jedyny rozsądny model państwa, to jest państwo minimum, takie,
  > które łatwo jest kontrolować i które nie zawłaszcza każdego
  > aspektu życia przeciętnego zjadacza chleba.

  To jest oczywiste. Mi Pan nie musi tego mówić :)

  Zachęcam do bardziej szczegółowej lektury:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  Państwo ma stać na straży ludzkiej wolności - czyli gwarantować UCZCIWOŚĆ i DOBROWOLNOŚĆ relacji między ludźmi.

  Jedyna logiczna definicja ludzkiej wolności - to zasada wyznaczająca granicę w relacjach między ludźmi - tak aby wszyscy byli tak samo wolni.
  Tą zasadą jest nie czynienie nikomu wbrew jego woli - a więc dobrowolność (zatem i uczciwość) w relacjach między ludźmi.
  (podstęp, oszustwo, wprowadzenie w błąd itp. nieuczciwe praktyki wykluczają dobrowolność)
 • @Zbigniew-Grzymski 18:51:37
  Też mam podobne odczucia, po przeczytaniu komentarza p. Opary.
  Może on robi wreszcie tzw. coming out? No to dobrze, ale trzeba będzie jakoś przetrawić i najwyżej wynieść się stąd.
 • to oczywiste
  kaczor agentem MOSSADu , jego celem jest wyeliminowanie wszystkiego i wszystkich kto nie będzie służył izraelskim interesom. Zioberko również za wszelką cenę zwalczał przeciwnika syjonistycznych eskapad jakim był Lepper
 • @Zdzich 18:39:24
  Tryby zarządzania państwem zawsze zazębiały się z odpowiedzialnością za zbrodnie na narodzie, z trybem najwyższej kary. Wyjęcie 1 trybu i brak czegoś zastępczego zatrzymuje pracę i tworzy nieczynny bubel z całego mechanizmu. Dlatego projekty różnych kierunków są nie realne jak silnik zablokowany.
  http://www.sciaga.pl/tekst/41931-42-geneza_kary_smierci_w_polsce
 • @Ewidentny Oszust 18:53:16
  O co chodzi z tym "towarzyszu" i "waszej" - ja tam nie pracuję lecz czasem bywam i żadnej SOWY nie widziałem. Widziałem za to parę razy adm. Toczka, który wygląda na porządnego faceta i gen. Wileckiego. Coś masz przeciwko tym panom? Obiad Drawski? Rzekomy zamach stanu Jednostki Nadwiślańskiej w 1992 r.? Oni nie są w żadnej SOW-ie.

  Coś konkretnego masz też przeciw Pro Milito? Pisał jeden z ich członów (wygoogluj sobie) że nie mają nic wspólnego z SOWĄ, poza początkiem przy rejestracji i nic ich nie łączy z Dukaczewskim (doszło do szybkiego rozłamu). Gdzieś nawet znalazłem ich pismo do Lecha Kaczyńskiego i utrzymaną w stylu neutralnym odpowiedź z Kancelarii Prezydenta.

  To są emeryci i nic nie mogą, nawet z Comorrą przy władzy.
 • @Wyzbyty Gniewu 19:13:50
  Ja taką zacząlem już pisać! Ale tego nie uczyni jedna osoba tylko tysiące.
  Niestety nikt nie podjął tematu!
  Pozdrawiam!
 • @goodness 22:13:27
  Przecież w Postulatach na nasza nową Konstytucyjną Republikę Polski odpowiedzialność za zbrodnie na narodzie jest adresowana przynajmniej dwa razy. Czytałeś?
  "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem". Zatem, tego „trybu” nie brakuje.
  Co teraz powiesz?
 • @Wyzbyty Gniewu 19:13:50
  Ja również wyszedlem z taką listą (powyżej), i tylko jeden blogger (goodness) skomentował.
  Nikt inny nie podjął tematu!
 • @Wyzbyty Gniewu 19:00:11
  Kto kłamie i co kto mi daje? Nie rozumiem.
 • @Wyzbyty Gniewu 19:06:00
  "wybór, jak między dżumą a cholerą" - Pan rozumiem od Korwina Mikke?
 • @gallux 20:03:27
  Trafnie ujete. Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz 21:14:12
  No dobrze - dwie kwestie - pierwsza - LOKAL. Od kogo podnajmuje powierzchnie nE? Druga kwestia - SOWA, dobrze to ująłeś - plotki - też tak to traktuje. Nie mniej jednak one już się do głównego dobroczyńcy nE, Ryszarda Opary przykleiły i jedynie w takim kontekście użyłem określenia SOWA. To tak jak jedziesz na kolonie czy obóz i dostajesz ksywkę której nie lubisz choć nie musi ona faktycznie opisywać Twojej osobowości. To trochę na takiej zasadzie jak się nieraz do swoich znajomych zwracam per towarzyszu lub używam innej nomenklatury PRL względem prawicowców - po prostu robię to z przymrużeniem oka, to mój sposób na drwienie z tej rzeczywistości, z naszych własnych prawicowych paranoi. Jak zapewne zauważyłeś nie stałem nigdy w jednym szeregu z tymi co z pianą na gębie latali po sieci twierdząc, że nE to agentura - dla mnie było to żenujące - jeden z objawów prawicowej paranoi która powoduje że czasem mam ochotę zacząć głosować na Palikota @_@ Zakładam że Pan Ryszard Opara czytając taki komentarz patrzy na niego przez palce - mam tu na myśli tą nieszczęsną SOWAę. Co do sedna wypowiedzi czyli, że Pan Ryszard Opara dał sygnał do podgryzania kostek Kaczyńskiemu, a potem dołączyłeś do tego Ty oraz teraz Pan Piński - no to chyba jest aż nadto wyraźne - 3 najważniejsze pióra nE [bez wazeliny] poszły dokładnie w tą samą stronę tylko troszkę innymi ścieżkami. To jest sedno mojej myśli. Wyraźnie napisałem, że jest za co krytykować PiS, sam mam im kilka rzeczy za złe z czego dwie poważnie, natomiast dorabianie im gęby że niszczą prawicę jest moim zdaniem nadużyciem i w tym nadużyciu ostatnio nE gra pierwsze skrzypce, zastanawiam się DLACZEGO?
 • @grzesiekZ 00:39:58 JAK ZWYKLE KACAPOFILSKO-PISOFOBICZNIE? :)
  RE: Ma świadomość, że rozpętanie afery smoleńskiej do niczego dobrego nie doprowadzi. Więc po co ma zdobywać bramki dla drużyny PiS?

  --- Skad wiesz, ze Korwin Mikkie ma te "swiadomosc"? A nawet gdyby ja mial, czy ta swiadomosc bylaby prawdziwa, tj. czy jego ewentualne przekonanie, ze "rozpetanie afery smolenskiej do niczego dobrego nie doprowadzi," byloby sluszne, zgodne z prawda? Jesli tak, to dlaczego? A co to jest "afera smolenska"?
 • @ AUTOR - ARTYKUL ZAWIERA WIELE PRAWDY O PISIE, ALE MIMO WSZYSTKO POPIERAM PIS :)
  Ten artykul zawiera wiele prawdy o PiS-ie.

  Niemniej jednak, mimo swych oczywistych wad, PiS to ciagle jedyna powazna, silna partia stanowiaca realna opozycje wobec hordy peockiej i jej nierzadow.

  Dlatego nadal popieram PiS - popieram krytycznie, nie: bezkrytycznie.

  Co do pana Korwin Mikkego, uwazam go za niepospolitego mysliciela, nierownego, ale niekiedy ze skra geniuszu, a zarazam za politycznego nieudacznika.

  Moim zdaniem, nie posiada on potrzebnej do skutecznego rzadzenia sily woli i odwagi.

  Odwazny jest tylko w mysleniu, nie dzialaniu.

  Janusz Korwin Cykke.
  :)
 • @Wyzbyty Gniewu 17:59:25
  // Jeżeli jest Pani szczerze zainteresowana tym tematem, to polecam książkę "Kościół a wolny rynek", gdzie dowie się Pani, jak postawa liberalna wpasowuje się w poglądy Kościoła Katolickiego. Dodam jeszcze, że autor tej książki (Tom Woods) tej katolikiem i nawet zdarza mu się dyskutować w gronie najwyższych władz KK.//

  Jest też kilka książek o tym, że Jezus był socjalistą.

  To, że autor jest katolikiem nic nie znaczy. Wolność jest wpisana w Ewangelię i nie musi nazywać się liberalizmem. Każda ideologia to kłamstwo.
  Szkoła Lubelska proponuje ''filozofię realizmu''. I przy tym zostańmy.
 • @circ 06:23:51
  > Wolność jest wpisana w Ewangelię i nie musi nazywać się
  > liberalizmem.

  Pięknie powiedziane! I tak jest w istocie.
 • @Zdzich 23:57:39
  http://gps65.nowyekran.pl/post/76368,sojusz-w-kwestii-kary-smierci
 • Zapamietajcie to dobrze
  Jesli chcecie Polski , jako panstwa niezaleznego i samodzielnego. Z Nami , czyli narodem, wolnym i samostanowiacym, pozbawionym nienawisci i uprzedzen. Solidarnym.
  Chcecie?
  Ok. To najpierw zacznijcie prace nad tym by w to uwierzyc, ze taka Polska jest realna. Jak bedziecie miec ten etap za soba, mozecie czytac dalej ze zrozumieniem. Inaczej nie zrozumiecie tego co pisze ponizej.

  Jest rok 2012. Polska by odzyskac chociaz czesc tego czym byla przed 1772 rokiem, musi rozpoczac trudny acz konieczny etap przejsciowy. Im szybciej tym lepiej. Ten etap to odbydowa zrebow, wytyczenie nowych fundamentow i zaprawa.

  Jest tylko jedna realna sila polityczna mogaca przeprowadzic Nas przez ten okres. To bez znaczenia czy to sie komus podoba czy nie. Te formacje reprezentuje JAROSLAW KACZYNSKI.

  Jakkolwiek czyste bylyby jego zamiary i genialne decyzje, NIE STANIE sie NIC, dopoki MY NAROD nie przylaczymy sie do wspolnej pracy nad odzyskaniem Polski.

  Gdy to sie stanie, wreszcie wolny Narod Polski , wybierze swojego nowego lidera , ktory mam nadzieje wyloni sie z odmetow niewiary i strachu. I obym dozyl tej chwili. Czego i Wam zycze.
 • @robinsoncrusoe 12:46:52
  Ale Jarosław Kaczyński już rządził, już ten okres przejściowy był. I nie był to żaden okres przejściowy tylko kontynuacja.
 • @GPS.1965 13:01:04
  Kaczyński nie rządził sam tylko z agentem Giertychem i agentem Lepperem przyspawanym mu przez służby jeszcze przed wyborami, i mimo tego mimo bardzo KRÓTKIEGO okresu 2 lat udało się wiele zrobić ALE ty to przecież wiesz, ciekawe czemu to pomijasz - specjalnie czy z przekory?
 • @goodness 12:13:49
  Świderski to mądry gość. Dodałem jego kompromis do naszych Postulatów.
 • @Łażący Łazarz 20:32:27
  No to kim jesteście "wy"? Na kogo stawiacie? Na Ziobrystów? Na JKM? A może na... siebie?
 • @Łażący Łazarz 20:32:27
  "Nawet jak wziął w 2005 to razem z Samoobroną i LPR" no a czyja to była wina? Przecież on aż się skręcał od środka przed tym wyborem ale agentura to tak ustawiła. Albo mógł z nimi [SO/LPR] coś zrobić - rozwalić WSI albo mógł niczego nie zrobić. Już widzę jaki byśmy teraz mieli kryzys gdyby wtedy gospodarki przez dwa lata dobrze nie ustawili, paru śmieci nie skasowali. Zapłacili jako formacja ogromną cenę, za tą koalicję, uważam że się jednak wykazał podejmując taki PR-owski ciężar.

  "Teraz nie ma nikogo do koalicji. Więc zrobię wszystko żeby miał" W sensie Ty jako ŁŁ co zrobisz/zrobiłeś?

  Pacyfikowanie opozycji to mocne słowo, jakiś przykład?

  PiS przemilcza wiele kwesti i mnie też się nóż w kieszeni otwiera. Obecnie największy wkurw mam w sprawie Syrii i tego że te obrzezańce chcą zaciągnąć Polskę w ten konflikt. Polscy żołnierze znów mają uczestniczyć w nie swojej wojnie w imię ku*wa demokracji / syjonistycznych brudnych interesików. Ostatnio jak Sakiewicz błysnął głęboką myślą o Syrii to miałem ochotę napluć na monitor :/
 • @Ewidentny Oszust 12:41:18
  Mnie tez nie podoba sie te skrzywienie PiS u w strone Usraela. Ale co zrobic gdy zagrozeniem smiertelnym jest putinowska Rosja, ktora trzyma Nas w smiertelnym uscisku. Szczury juz uciekaja. ONI Nas zdradzaja by sobie zapewnic wygodne zycie kosztem Narodu . Nie zgadzam sie ze zagrozeniem jest Islam. Zagrozeniem jest wolny swiat, zarowno dla czerwonych jak i pejsatych bankierow spod znaku NWO. Ale lepiej byc mimo wszystko blizej tych cywilizowanych, bo tam jest jakis cien nadziejii na demokratyczna rewolucje w postrzeganiu swiata
 • @all
  "Partia ta W TEN SPOSÓB stara się stworzyć monopol po stronie polskiej prawicy, dezawuując inne ugrupowania."

  1. Korwin Mikke sam sobie wystawia świadectwo i sam siebie dezawuuje ośmieszając Smoleńsk i wpisując się w moskiewską i platformową narrację

  http://www.youtube.com/watch?v=_Efx4WTfpJ8

  2. PiS "w ten sposób" ani się nie stara, ani nie musi bo JUŻ TERAZ ma monopol, poza tym kogo dezawuuje? Marka Jurka?
 • @robinsoncrusoe 16:04:19
  TRUE. Widzę to dokładnie tak samo, dlatego z bardzo cierpką miną ale jednak jakoś przełykam lizanie się PiSu po tyłkach z obrzezańcami.
 • @Acontrario 16:12:07
  Dokładnie. To nie jest tak, że PiS wycina / kompromituje inne odłamy prawicowe, oni sami się kompromitują, PiS już w sumie nie wiele musi robić, oni tylko patrzą punktując tych kabotynów.
 • @Pan Marky 03:25:21
  zgoda - panie Marky co do PISu.
  Co do JKM - absolutnie nie użyłabym słowa "nierówny"
  bezkompromisowy tak
  tylko że w polityce trzeba umieć pójść na kompromis
  by ugrać więcej - gadanie o bandzie czworga nie pomaga
  Pan Jarosław Kaczyński jest dla mnie większym liberałem niż sam chce się do tego przyznać
  no bo jak tu teraz narodowi powiedzieć że liberałowie nie są tacy źli
  liberałowie w sensie liberałów faktycznych a nie z pożal się bogini z PO

  z szacunkiem
  Braszka

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930