Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Zastępczy temat, czyli jak Korwin-Mikke został faszystą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z poglądami Janusza Korwina-Mikke można się nie zgadzać, ale sugerowanie, że opowiada się za eksterminacją niepełnosprawnych lub iż jest faszystą, są dowodem wyjątkowej głupoty lub przejawem skrajnego cynizmu.

Obóz Korwina-Mikke ilekroć zaczyna być traktowany jako poważna siła polityczna, tylekróć jej szef staje się obiektem niewybrednego taku. Chociaż trzeba przyznać, że sam daje amunicje, której druga strona nie waha się użyć. Tak było w 2007 r. gdy "Dziennik" zarzucił mu na pierwszej stronie, że "szydził" z niepełnosprawnej dziewczynki. Notowania Ligi Prawicy RP, z której kandydował wówczas JKM poleciały z 7-8 procent na poziom błędu statystycznego. Oczywiście JKM nie szydził z dziecka, tylko wypowiedział się negatywnie na temat tzw. szkół integracyjnych.

Tamten sukces akcji "Dziennika" został wykorzystany do powtórzenia "wbicia" JKM w ziemię przy okazji niepełnosprawnych sportowców. Media sprowadziły jego wypowiedź do porównania zawodów niepełnosprawnych sportowców z zawodami szachowymi dla debili. Pomijając fakt iż mówił także o podziwie dla ich wysiłku. Dla mnie jako człowieka mediów jest jasne, że JKM zaliczył "wtopę" medialną, bo większość ludzi otrzymała zakłamany przekaz jego wypowiedzi albo go nie zrozumiała.

Podobnie było w 1995 r. gdy pojawiły się sondaże dające JKM ponad 5 proc. poparcia w wyborach prezydenckich pokazano go w telewizji gdy mówił o konieczności wprowadzenia drobnych opłat dla starszych osób chodzących do lekarza "aby nie przychodzili tam pokwękać", na koniec pokazano również, bezrobotnemu, który nie ma pracy JKM doradził umycie jego samochodu za 5 zł. Niezależnie od tego, że obie wypowiedzi były słuszne i prawdziwe, to przyczyniły się do spadku drastycznego notowań w JKM.

Równie niedelikatnie JKM wyraża się o ludziach, którzy w tragedii smoleńskiej widzą coś więcej niż katastrofę i splot niekorzystnych wypadków. Chociaż jest to duża część elektoratu NP. 

Niestety jeżeli ktoś chce wygrywać w "demokracji" (takiej jak obecna będąca oligarchią różnych układów i grup interesu) , lub być przynajmniej opozycją parlamentarną, to może głosić radykalnych poglądów na wszystkich płaszczyznach. Radykalizm może pozwolić zdobyć kilka punktów procentowych, ale to jest elektorat chwiejny. Dziś wielbi JKM, a jutro może zagłosować na Palikota.

Glanowanie JKM jest prewencyjną grą grup interesu, które obawiają się wzrostu znaczenia Nowej Prawicy. Niestety dawanie im pretekstu do takich ataków zaszkodzi wynikowi wyborczemu NP.

KOMENTARZE

 • *****
  Nie wiem dlaczego ludzie popierający pana Korwina tego wszystkiego, o czym pan napisał nie dostrzegają?
 • Tak to wygląda
  Układ z magdalenki trzyma się mocna . Każdy kto mu zagrozi jest gnojony do końca .
 • @vredotix 11:00:28
  O jakie gnojenie tu chodzi? Ten facet dawno powinien być z życia politycznego wyeliminowany i to raz na zawsze. Można się tylko dziwić, że w niby normalnym kraju, indywiduum, które jawnie na wiecach nawołuje do wieszania jakichś socjalistów - a z socjalizmem to mu się nawet dupa Maryni kojarzy - jeszcze chodzi na wolności. Udało się temu żydowskiemu skunksowi Misesowi rozłożyć od środka Austro-Węgry. Korwin próbuje to u nas. Spustoszenie jakie czyni ten żydek w umysłach młodych nie będzie do naprawiania przez kilka dziesięcioleci.

  To nie jest faszysta, to jest normalna świnia, niestety, komuś bardzo obecnie potrzebna i lansowana.
 • Przecież ta "nowa prawica" to klasyczna neobolszewicka żulia.
  Łatwość z jaką teraz składają różne baśniowe obietnice cudownego nowego wolnego społeczeństwa plus ich ostentacyjne nieuctwo ( z którego są dumni), skłania do zasadnego przypuszczenia, że tak naprawdę chodzi o coś całkiem innego - o run na koryto i wzięcie za mordę tych co nieopatrznie zwrócą uwagę że obiecywali co innego. Bo przecież taki liberał-wolnościowiec też lubi wypić i zakąsić. A jak się ciężko napracuje wdrażając nowy system idealnej wolności jakiego jeszcze świat nie widział, jak się natrudzi taki chłopina demaskując kolejnych wrogów wolności, wbijając im szpilki pod paznokcie i w końcu ich likwidując - to on naprawdę musi dobrze wypić i zakąsić, a na różne fiki-miki też z pewnością zasłużył.
  Więc bez złudzeń, nowe ryje do koryta, dokładnie o to chodzi. I może nawet obciążenia podatkowe spadną do poziomu 10%, a za to zostaną zlikwidowane wszelkie dokładnie świadczenia społeczne, łącznie z bezpłatnym szkolnictwem podstawowym.
  Ale możecie być pewni - wkrótce okaże się że wrogowie wolności są bardzo liczni i knują. Więc co robić? Trzeba będzie powołać "Wolną Armię" i "Nadzwyczajną Komisję do Walki z Kontrrewolucją i Zniewoleniem". Oczywiście nie będą to żadne twory ohydnego państwa poddane jakimś ohydnym regulacjom państwowym, będą to wolne i swobodne byty obywateli niezwykle zatroskanych o trwanie nowego systemu wolności. Oczywiście nie będą obciążać budżetu państwa, środki będą zdobywać w sposób wolny i nieskrępowany - nie zaraz żeby taki wolnoarmista krzyczał "dawaj czasy", to już nie te czasy, po co komu dzisiaj czasy.
 • JKM forever ...
  JKM ma 100% racji. Problemem jest jedynie to, że on ma rację będąc w środku stada DEBILI ...

  Gdy JKM mówi, że 2+2=4 (a on NICZEGO INNEGO nie mówi), to ci, którzy żyją z wmawiania ludziom, że 2+2=3 i pół (tych jest niewielu) oraz pożyteczni idioci (tych jest większość) atakują go w szale ...

  Nawet zwolennicy JKM'a zamiast twardo popierać jego wypowiedzi, zachowują się jak banda głupków bojących się własnego cienia.

  Tym samym to ONI właśnie powodują, że ludzie nie biorą JKM'a na poważnie, bo myślą sobie: no jeżeli nawet jego zwolennicy go krytykują, to widocznie faktycznie było tak, jak to przedstawiają WSI24, gówno wybiórcze, fox, ojejnik, żackowski czy szamborska itp.

  Problemem nie jest JKM, tylko to szambo, które 95% ludzi ma w mózgach.

  Przykładem na to jest sytuacja, gdy zwolennik Wolnego Rynku mówi, że "dzięki Wolnemu Rynkowi będzie WIĘCEJ MIEJSC PRACY" !!!!!

  To najlepiej pokazuje, jak bardzo marksistowska choroba opanowała ludzi.

  A prawda jest taka, że NIE WIADOMO, co to jest "miejsce pracy" - brak możliwości zdefiniowania). Nie wiadomo też CO SPOWODUJE Wolny Rynek bo to jest z DEFINICJI sytuacja, w której każdy człowiek realizuje swoje cele i nigdy nie wiadomo, jakie te cele są (nie wiadomo w szczególności czy ludzie chcą więcej pracować czy mniej).

  Jeżeli nawet zwolennicy Wolnego Rynku BEŁKOCZĄ, to czego spodziewać się po chorych umysłowo debilach trzeciodrogowych, michnikowszczyźnie, lewactwie itp. ???
 • JKM miotał się w TVP a wystarczyło "u lisa" użyć jednego argumentu na celebrytkę* Korwin-Piotrowską,
  argunentu który zresztą podpowiedział komentator "Dallas", cyt.

  "Dlaczego nie podniósł Pan tego argumentu, że skoro lewacy są tacy tolerancyjni dla niepełnosprawnych, to dlaczego z taką ochotą są za aborcją płodów z defektami? Dallas 11.09.2012 00:04:49"

  Przed zadaniem tego pytania należało je tylko poprzedzić dodatkowym pytaniem:
  kto z rozmówców jest za badaniami prenatalnymi i eliminacją chorych embrionów? A potem to już by już JKM jechał po niej jak po burej suce bo miałby dowód, że jest jeszcze bardziej okropna od Hitlera. A tak - kicha. Zakrzyczeli gościa i tyle.

  Poza tym ta celebrytka w tym programie jest jeszcze bardziej zajadła od samego Lisa.

  *celebrytka - osobnik znany z tego, że jest znany.

  Szczęść Boże
 • JKM jest dobrym człowiekiem,ale niestety kiepskim strategiem.
  I choć osobiście uważam Go za wartościowego polityka swoim zachowaniem daje On pole do manewru ludziom ,którzy skrzętnie to wykorzystują.Tak właśnie jak ostatnio atak na paraolimpijczyków.
 • @vortex 11:44:36
  Bardzo podobają się nam Twoje wpisy, ale ujawnij nam proszę, kim byli Twoi dziadkowie, rodzice, dalsza rodzina. Chcielibyśmy poznać czy po roku '44 byli ścigani po lasach za działalność niepodległościową, czy im zrywano paznokcie, wyrzucano z każdej pracy czy to oni służąc w UB, milicji, KBW byli tymi co ganiali Polaków po własnej ziemi i mordowali ich z zapałem? To by było ciekawe a nie powtarzanie w koło banałów niemających nic wspólnego z logiką,
  Szczęść Boże
 • @nikander 10:56:43
  Nie sądzę, żeby ktoś by chciał pana brać w obronę.
 • @Śmiechotka 11:55:52
  "JKM jest dobrym człowiekiem"

  Jest bardzo złym człowiekiem, mnie nie oszuka.
 • pawel-and 11.09.2012 12:01:12
  Ja chciałbym.

  Cieplutko pozdrawiam
 • @nikander 11:20:49
  Bardzo podobają się nam Twoje wpisy "nikander", ale ujawnij nam proszę, kim byli Twoi dziadkowie, rodzice, dalsza rodzina. Chcielibyśmy poznać czy po roku '44 byli ścigani po lasach za działalność niepodległościową, czy im zrywano paznokcie, wyrzucano z każdej pracy czy to oni służąc w UB, milicji, KBW byli tymi co ganiali Polaków po własnej ziemi i mordowali ich z zapałem? To by było ciekawe a nie powtarzanie w koło banałów niemających nic wspólnego z logiką,
  Szczęść Boże
 • @vortex 12:01:43
  bo ty debil jestes
 • Polityczny obóz wolnorynkowy miałby z 10% ale bez JKM i jemu podobnych
  Wszyscy to wiedzą od dekad. Dlaczego więc JKM ze szkodą dla politycznej siły wolnorynkowej, wolnościowej trwa na PO-sterunku? Służba nie drużba, nie chcem ale muszem ;)

  Obecna akcja to dywersja kolejna, stek haniebnych, niechrześcijańskich, nieetycznych głupot, bo którym kanapa JKM spadnie znowu na wyznaczone 1% aż do końca świata.

  Podobnie robi Kaczyński ze swoimi kretami kiedy ma szanse wygrać wybory prezydenckie i parlamentarne. Zawsze walnie jakieś dyrdymały na które media, na które system czeka i walą na tę nutę do skutku.
 • @nikander
  To faktycznie jest też jakaś przykrywka, PO się cieszy że nie gadają o nich... chwila oddechu. A tu niby "faszysta", a zapraszany dalej i stale na salony. Rola błazna dożywotnia. Maskotka III RP i biedna sekta stojąca za nim, bronią swego wodza COKOLWIEK GŁUPIEGO powie doszukując się w tym głębin mundrości życiowej i wartości liberalnych.

  Już wiemy na czym polega liberalizm, na gnojeniu niepełnosprawnych, inwalidów itp Adolf powiedziałby że od tego jest jego narodowy socjalizm znacznie sprawniejszy "w akcji bezpośredniej" przeciw "śmieciom" ludzkości nawet i Niemcom, przecież wielu takich Niemców wymordowano.
 • @Śmiechotka 11:55:52
  a dla mnie skompromitował się przede wszystkim tzw. "Jaś Mela" (czyli po prostu pan Jan Mela), który kompletnie nie zrozumiał, o co chodzi ...

  Już najlepiej w sensie intelektualnym oceniłbym Lisa, który przynajmniej budował logiczne zdania i miał celną uwagę, że w jakimś sensie rywalizacja osób niepełnosprawnych jest z pewnością rywalizacją.

  Zabrakło tylko "kropki nad i", czyli podkreślenia, że JKM-owi chodzi o to, aby ten para-olimpijski cyrk nie był finansowany z publicznych pieniędzy. Ale przecież prawdziwe igrzyska TEŻ SĄ FINANSOWANE z pieniędzy publicznych !!! I są tak naprawdę TAKIM SAMYM CYRKIEM HIPOKRYZJI, jak para-igrzyska

  Natomiast żużlowiec, ta kobieta oraz Jan Mela to jakieś intelektualne nieporozumienia ...

  Naprawdę niewiele brakowało, a żużlowiec i Jan Mela powiedzieliby, że są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, i gdyby byli zdrowi, to sami by sobie uszkodzili ciała, żeby móc być w takim stanie.

  I w sumie mieliby rację ! Bowiem każdy powinien sam oceniać swoje życie i swoje postępowanie.

  I dokładnie to JKM powiedział: niech każdy robi co chce, za WŁASNE PIENIĄDZE i bez PROPAGANDY.

  Niestety, jakoś to się w dyskusji nie przebiło ...
 • @Marek Kajdas 12:24:52
  Są jak najbardziej chrześcijańskie. Właśnie w tym problem, że mylisz pierwszych chrześcijan z dzisiejszym KRK, które z wiarą w Boga nie ma nic wspólnego.
 • @vortex 12:01:43
  Panie "kręciołek" nie to żebym się personalnie czepiał, ale nie chodzi tu już o poglądy na taka czy inną sprawę Pana Janusz Mikke, chodzi o to, że obecny reżim czepia się absolutnie wszystkiego czego może żeby zapchać czas natenowy przeznaczony na publicystykę.
  Nie jest istotne czy wystepuje tam Pan Janusz czy ktokolwiek inny.
  W XIX w. ludzi dziwnych pokazywano w cyrku lub byli obiektem ciekawych badań medycznych (dziś też są), a zwykli ludzie żeli tak jak żyją dzisiaj.
  Jednakże dzisiaj ludzi walczących z "moralnością Pani Dulskiej" pokazuje się jako dziwolagów.
  Socjaliści mają w zwyczaju mieszanie pojęć i wysnuwanie nowych definicji w zależności od potrzeby chwili - najleprzym przykładem jest sam socjalizm, który niby absolutnie doskonały stale ulepszacze świata ulepszają.
  Osobiście cenię JKM za to, że ma odwagę mówić publicznie o gigantycznych przekrętach w PEFRON'nie czy innych nadużyciach.
  Dzięki odważnemu i kontrowersyjnemu występowi Pana Janusza w mediach zawżało i nie da się już tego uspokoić.
  Dlatego wierchówka postanowiła, że [pomimo obrzydzenia zapewne] spodka się na uroczystym posiłku z para-olimpijczykami, ale UWAGA [zapewne w celu rozpuszczenia przykrego widoku] w towarzystwie olimpijczyków "normalnych".
  I znowu szopka "do okoła wojtek" - tyle się prosi, żeby traktować niepełnosprawnych tak samo jak innych ludzi, nie zwracając uwagi na ich kalectwo, oni nie potrzebują LITOŚCI tylko AKCEPTACJI.
  A tu masz babo placek znowu pokaże się ich na tle pełnosrawnych i tego nawet nie trzba komentować - to się widzi samo przez się.
  A opowiadając, że pełnosprawni zdobyli 10 medali, a niepełnosprawni 30 pare - udowadniamy sobie i innym, że lepiej być para-sprotowcem, czyli takim torochę na niby, niż pełnosprawnym sportowcem zawodowcem.
  I to i tylko to miał na myśli JKM.
 • @panMarek 12:04:54
  Spoko, miałem to szczęście, że urodziłem się w rodzinie chłopskiej. Tam nie było czasu, aby zastanawiać się w jakiej te kolejności te orły z Warszawy się kopulują. To było gdzieś daleko i byli szczęśliwi jak nie pozdychali z głodu na kolejnym przednówku.
 • @pawel-and 12:01:12
  To popatrz sobie na ten uśmieszek z obrazka. Test to uśmieszek triumfu faceta, któremu udało się rozpierdolić polską gospodarkę. Widać go nad każdymi zgliszczami fabryki nad resztkami każdego PGR-y. To wyjątkowo szkodliwy skurwiel.
 • To widac jasno
  W świetle dnia , w białych rękawiczkach , kradzione jest znaczenie słów . Debil , sport to słowa które mają swoje znaczenie ,łatwo nawet można sprawdzić jakie w słownikach czy na Wikipedii . Zamiast dyskusji merytorycznej Lis i K-Piotrowska grali na emocjach . Dla nich debil to inwektywa . Jest więc ponurą prawdą ,że 85% ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem . Odrzucając emocje , JKM tę "dysputę" wygrał . Nie da się wprowadzić w zawodach para-sportowych jasnych , równych i sprawiedliwych kryteriów . Sami twórcy tego widowiska nazwali je para-olimpiadą .
 • @vortex 11:44:36
  Jesteś zwyczajnie niedouczony i chamski . Neobolszewicy - czy ty wiesz co to znaczy ? Czy może ci się tylko wydaje , że wiesz ? Sprawdź ! Znaczenia słowa żul nie znasz na pewno .
 • @Jan Piński
  A ja wystosowałem taki apel do pana Janusza: http://gps65.nowyekran.pl/post/73671,apel-do-janusza-korwin-mikke
 • @nikander 12:45:03
  Coś przeoczyłeś albo komentujesz nie ten artykuł co trzeba. Te "zasługi" nie należą do niego.
 • Moim zdaniem
  Moim zdaniem (które zawsze powtarzam), PO, PSL, Pjn, RPP,SLD, UPR, LPR to jedna partia składająca się z szumowin lub ich dzieci . Partia ta została podzielona dla stwarzania pozorów demokracji. Wystarczy przeanalizować jak poszczególni posłowie dowolnie się tasują. Kłótnie są tylko pozorne bo wszyscy są umoczeni i dbają o to aby ich niecne sprawki nie ujrzały światła dziennego.
  Korwin Mikke gra rolę oszołoma którego zadaniem jest pozyskanie kilku procent wyborców. Podobnie jak Palikot nigdy sam nie będzie rządził. Ale kilka procent zagubionych zabierze.
  POZDRAWIAM
  Deus, Honor, Patria
 • W KOŃCU KOMUNISTA TO TEŻ FASZYSTA TYLKO ŻE CZERWONY :))))
  .
  W KOŃCU KOMUNISTA TO TEŻ FASZYSTA TYLKO ŻE CZERWONY :))))
 • @pawel-and 13:18:40
  Nie, niczego nie przeoczyłem. JKM był tym "światłem" ograniczonych umysłowo kutasów, którym się wydawało i wmówili narodowi, że to ich stówka w portfelu rządzi światem i gospodarką. Z tych a nie innych względów dla obecnej władzy jest on wyjątkowo użyteczny.
 • @nikander 11:20:49
  nie żałuj sobie demokrato wolnościowcu - skoro żydek to może opaskę na ramię albo od razu do wagonu ?
 • nie wiem o czym ta dyskusja
  przecież twórcy paraolimpiady bardzo trafnie sami określili to widowisko

  "W wyrazach złożonych jednak przedrostek para- (od greckiego pará – poza-, obok) oznacza: obok, niby, prawie, wyrażający zaprzeczenie lub osłabienie podobieństwa do tego, co jest określane drugą częścią złożenia (z greki)"
 • @nikander 12:41:59
  skoro mowa o kopulacji, to wsie często charakteryzowały się rozmnażaniem wsobnym co może mieć kiepskie konsekwencje dla stanu potomstwa
 • @Marqus 15:00:30
  Zgadzam się. Warszawa przez to została zdegenerowana. U nas na wsi robiło się to w sposób zdrowy, zwykle na owsianym snopie. Fredro nawet wiersz temu poświęcił. Elyta to jeno sfa z Paryża przywoziła.
 • To nie przekora JKM, to wiara w smolenska brzoze.
  "Równie niedelikatnie JKM wyraża się o ludziach, którzy w tragedii smoleńskiej widzą coś więcej niż katastrofę i splot niekorzystnych wypadków. Chciaż jest to duża część elektoratu NP."

  Bzdura. JKM trzyma sie smolenskiej brzozy z ta sama determinacja , jak Anodina i MAK. To nie jest slabosc do przekomarzania sie, to jest bardzo silna motywacja. JKM prowadzi turne po Polsce, gdzie agituje za smolenska brzoza. Jedynym argumentem JKM w odrzucaniu hipotezy zamachu, jest osmieszanie. Nie dowod, nie logika, ale szyderstwo.
  Sekcje zwlok zadaja klam rosyjskiej wersji katastrofy, gdyz nie ma naruszen narzadow wewnetrznych. (http://salski.nowyekran.pl/post/56980,przyczyny-zgonu-ofiar-w-smolensku-nieznane-narzady-wewnetrzne-ekshumowanych-ofiar-nie-zostaly-naruszone).
  Coz z tego, kiedy nawet to ze znaleziono na ciele Zbigniewa Wassermana ślady materiałów wybuchowych, o czym dowiedzial sie Nowy Ekran od pracownika naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu nie robi na JKM wrazenia. (http://demostenes.nowyekran.pl/post/44918,slady-materialow-wybuchowych-na-ciele-zbigniewa-wassermanna).
  Naukowe opracowanie, profesora Wieslawa Biniendy jest znane i nikt go nie obalil. Prof. W. Binienda udowodnil, ze brzoza nawet dwa razy mocniejsza i wyzsza nie byla przyczyna urwania skrzydla. Argumenty, rozumu, logiki, nie trafiaja do JKM, skadinad inteligentnego czlowieka, wszedzie lubiacego podkreslac, ze kieruje sie logika i rozumem. Janusz Korwin-Mikke swoje, jakby dopiero co z Kremla wrocil. Czy jemu myslec zakazano? To nie jest niedelikatnosc, czy sklonnosc do kontrowersji, to jest etat ruskiego politruka.
  Moze, kiedy juz bedziemy pod rosyjskim zaborem, wtedy J. Korwin Mikke, dostanie wiecej niz 1% poparcia.
 • @nikander 12:45:03
  Spoko, miałem to szczęście, że urodziłem się w rodzinie chłopskiej. Tam nie było czasu, aby zastanawiać się w jakiej te kolejności te orły z Warszawy się kopulują. To było gdzieś daleko i byli szczęśliwi jak nie pozdychali z głodu na kolejnym przednówku.

  To co robisz na tym forum, z powrotem do gnoju, na którym jak widać znasz się bardzo dobrze.Po każdej, twojej wypowiedzi rozchodzi się tylko fetor

  Pozdrawiam
 • @Skad my to znamy 15:16:05
  rozpisałeś się to jeszcze podrzuć cytat, gdzie JKM potwierdza brzozę jako powód
 • @liberalkonserwatywny 15:38:42
  Bolszewicy też gardzili chłopami, mamy więc kolejne podobieństwo was i ich.
  Przypomnę tytuł mojego komentarza z 11:44:36 .

  "Przecież ta "nowa prawica" to klasyczna neobolszewicka żulia."


  Jesteście taką samą bandą żuli, jaką byli bolszewicy gdy pchali się do władzy.
 • Uczestnikom dyskusji tej polecam:
  http://www.youtube.com/watch?v=l4qpD842PM0
 • @nikander 16:00:34
  Wiejski dziadku. Spierdalać to sobie możesz mówić do swojego konia lub psa. Nie moja wina, że masz słomę zamiast mózgu. Mieszasz i nie rozumiesz pewnych pojęć, co z wiekiem może faktycznie być problemem ale to nie powód, żeby się tak unosić. Sam się o to prosisz a poniżej w linku jest wyjaśnienie dlaczego tak się zachowujesz:

  http://www.youtube.com/watch?v=22SK1oxMuNc&list=UUACZeXd1lxlDYT3XE-GxWBQ&index=6&feature=plcp
 • @nikander 16:00:34
  Z chama nigdy nie zrobi się Pana,jak mówi stare przysłowie Polskie.

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 17:08:32
  A potem zdziwienie, że korwinowcy nie mogą przekroczyć progu wyborczego. Widzę, że macie szacunek dla Polaków, z powodu ich pochodzenia społecznego, na każdym kroku wydajecie o sobie świadectwo.

  A ty kolego, to jakiś pełnej krwi polski szlachcic? Zapewne sarmata, konserwatysta, monarchista i legalista, jednak z butów wystaje słoma.

  To nie wiesz popaprańcu, że ziemiaństwo i polska szlachta wywodziła się z polskiej wsi, a nie z miasta?

  Ależ ci popaprańcy od Korwina to głupole. Przecież to są w zachowaniu i tym, co piszą anty Polacy, ale za to kosmopolityczni liberałowie, bardzo podobni do komunistów, masonerii i socjalistów, którymi tak się jakoby brzydzą.
 • @liberalkonserwatywny 17:08:32
  Lepiej być z pochodzenia polskim chamem, inaczej polskim chłopem, niż wykształconym prostakiem.
 • @liberalkonserwatywny 17:08:32
  Aleś ty głupi, coś nieprawdopodobnego. Pan z ciebie?
  Tak samo jak ten cały pawel-and.
 • @Paweł Tonderski 17:17:24
  Nie chciało mi się tak obszernie wyjaśniać, jak to ty zrobiłeś. Te ich teksty są kompromitujące dla nich. Szkoda że to anonimowo sieci, jakby tak ich czołowi działacze publicznie takimi tekstami pojechali, to już byłoby po tych mętach społecznych posprzątane. Jak już pisałem, to są standardy żulii.
 • @monk 16:03:42
  Tez wlasnie wczoraj przypomnial mi sie ten skecz :)
  Co to sie porobilo z ludzmi, kiedys sie z tej satyry smieli a dzisiaj im mozg przezarla polit-poprawnosc.
 • @emk6 17:28:13
  Angielski żart jest w dobrym tonie? No tylko pogratulować dobrego smaku i samopoczucia. Monty Python to lewacy jakich mało...

  I co to wszystko ma wspólneggo z politpoprawnością?

  Nikt nie lubi, gdy ktoś nawet w odpowiednim kontekście wyśmiewa się z jego wad, a tym bardziej kalectwa.

  A już o tym na pewnio powinien wiedzić człowiek, który aspiruje do tego, aby władcą wszystkich Polaków.

  Polacy to również ludzie upośledzeni umysłowo, kalecy... No i co z tego, że Korwin nawet ma rację, jednak i tak to mu nie przysporzy zwolenników, bo to jest człowiek o zachwianej psychice, który nie potrafi trzymać swojego języka na wodzy.

  Nie wiem, czemu tak czyni od lat, chyba tylko po to, aby pogrążyć swoją partię, w której jest po to, aby ośmieszyć ludzi, którzy go politycznie popierają i są w niego wpatrzeni. Jednak bardzo dobrze dla Polski się stało, że tacy ludzie należą do mniejszości i nie mają możliwości wpływać na losy Polski, to byłaby dopiero tragedia dla Polski i Polaków.

  A przecież to zwykły kabotyn i głupiec z muszką. Chciałbym kiedyś, z tym kabotynem i prostakiem sprawdzić się w szachy lub w brydża, wtedy bym się przekonał, jaki z niego mistrz intelektu.

  Dla mnie to imbecyl umysłowy i prostak, który nie potrafi się publicznie zachować, który powinien już dawno zejść z polskiej sceny politycznej, na której ktoś go od lat trzyma, aby mieszać młodym Polakom w ich głowach.

  Klaun, pajac i prostak bez krzty kindersztuby z wyglądem debila.
 • @Paweł Tonderski 17:38:36
  To powiedz mi co wysmiewa MPFC? Bo oni te skecze robili calkiem na serio, to byla satyra.

  "Nie wiem czemu tak czyni od lat, chyba tylko po to, aby pogrążyć swoją partię" - jak chcesz aby ludzie poszli w kierunku wolnosci, jesli maja jeszcze bolszewicko - marksistowskie myslenie. Wbrew temu co ci sie wydaje JKM odwala kawal dobrej roboty, uczy mlodych ludzi myslec. Bez pozbycia sie tamtego myslenia, zrzucenia propagandy minionego systemu, nic dobrego nie utworzysz. Tak samo jak bolszewicy i marksisci musieli przemodelowac ludzi, zniszczyc ich aby mogli zyc w komunizmie, tak aby powrocic do normalnego systemu, trzeba ludzi odbudowac spowrotem jakim byli przed eksperymentami czerwonych.

  JKM nie wysmiewa sie z niczyich wad, kazdy ma takie. Ale jesli ja jestem beznadziejny w pisaniu a dobry w programowaniu nie pcham sie do dziennikarstwa a do komputerow. Ale socjalizm zawsze zle alokowal zasoby, wprew naturze. Czy to byly zasobu ludzkie, pieniezne - czy jakiekolwiek inne, z koncowym smiertlenym skutkiem.
 • @emk6 17:50:58
  To jest książkowy przykład korwinowskiego ucznia, który pisze, że ktoś zachowuje się, jak bolszewik i socjalista nie zauważając przy tym, że sam postępuje jak bolszewik i socjalista.

  A jego guru na co dzień wysługuje się bolszewikom i trockistom w ich stacji telewizyjnej, świadczy o tym również to, że Korwin bez chwili zastanowienia, tylko po to, aby się wypromować poszedł do programu Lisa, oczekując od niego uczciwej debaty. No czy to nie jest debil?

  Ale co takiego wygrał w polityce Korwin?

  Jest dobry w szachach i brydżu i w pisaniu obraźliwych i kabotyńskich krótkich wpisów na swoich blogach, to niech się tym zajmie, ponieważ w polityce przegrał wszystko, co było możliwe do przegrania, nigdy nic nie osiągnął w polskiej polityce i to z własnej winy.

  A tak poza tym, mam wątpliwości, czy to sam Korwin pisze te androny na swoich blogach, ale to uwaga na marginesie.
 • @Paweł Tonderski 18:05:11
  Prosze sie odniesc merytorycznie do tego co napisalem. Poki co to sle Pan epitety w strone moja i JKM.
 • @Paweł Tonderski 18:05:11
  Pozatym jesli Pan doskonale widzi wady JKM i wie jakie popelnia bledy ktore mu uniemozliwiaja dojscie do wladzy, to negujac to ma Pan gotowy plan dojscia do wladzy srodowiska wolnosciowego i nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrealizowac. Prosze swoim dzialaniem dac przyklad korwinowi jak to sie robi albo wrecz samemu zastapic JKM. Z pewnoscia wtedy wszyscy na Pana zaglosujemy.
 • @emk6 18:08:52
  Piszę o argumentach, które nie trafiają do korwinowców, narażając się przy tym z ich strony na niewyszukane obelgi i bezpodstawne oskarżenia i na epitety.

  Piszę o liberalizmie, w swoich autorskich wpisach na tym portalu, proszę poczytać moje komentarze z dnia dzisiejszego, być może wtedy odniosę się do pani komentarza w sposób merytorycznie.

  Moim zdaniem niczego dobrego Korwin nikogo nie uczy i nie nauczał, jest w polskiej polityce od ponad 40 lat i nie dorobił się w niej niczego, nie stworzył mocnej partii, nie ma zaplecza politycznego, nie wszedł nigdy do polskiego parlamentu, nie ma przy sobie armii ludzi.

  Na przykład jego były doradca pan Kowalski dawny upeerowiec dzisiaj odtworzył w Lublinie okowy ONR-u, i uczynił to przez tylko kilka lat, dokonał to czego nie mógł dokonać Korwin w Warszawie przez lat dwadzieścia.

  Co czyni Korwin? Dalej obraża innych Polaków i ma wśród Polaków poparcie równe błędowi statystycznemu.

  To jest polityczny nieudacznik, czy Korwin miał kiedykolwiek swoją działalność gospodarczą, prowadził jakieś swoje przedsiębiorstwo, zarządzał ludźmi, miał swoich pracowników?

  A wypowiada się na temat liberalizmu gospodarczego i wolnego handlu?
 • @Paweł Tonderski 18:40:37
  No jesli Pan uwaza ze JKM nic nie zrobil nic nie osiagna, prosze zaczac dzialac samemu. Zaglosujemy na Pana, jesli wybije sie Pan i bedzie lepszy od JKM. Tak wlasnie dziala ruch wolnosciowy - nie czekamy az wodz sie zmieni, wskaze nam droge, zrobi to za nas, tylko sami dzialamy. Zachecam, napewno zwyciezy lepszy.
 • @Paweł Tonderski 18:40:37
  "A wypowiada się na temat liberalizmu gospodarczego i wolnego handlu?" - caly czas, na kazdym spotkaniu F2F. W TV nikt mu o tym powiedziec nie daje szansy.
 • @Paweł Tonderski 18:40:37
  "To jest polityczny nieudacznik, czy Korwin miał kiedykolwiek swoją działalność gospodarczą, prowadził jakieś swoje przedsiębiorstwo, zarządzał ludźmi, miał swoich pracowników?"
  O ile mi wiadomo, to JKM nie zyje z diety poselskiej (w przeciwienstwie od niektorych co sa juz "politykami sa od urodzenia" tj na naszym garnuszku), emerytury, renty, zyje calkiem OK - nie narzeka, wiec chyba tym nieudacznikiem nie jest.
 • @emk6 18:48:47
  A skąd takie założenie, że ja nic nie czynię?
 • @emk6 19:04:27
  Z czego żyje? - to żydowski przydupas na ichnim jurgielcie.
 • @Paweł Tonderski 19:12:03
  Swietnie czyn dalej o to chodzi, precz z kolektywizmem, głoś idee wolnego rynku, zmieniaj mentalnosc ludzi wokolo siebie.
  Tyle ze narazie o Tobie niewiele slychac. Jak juz bedziesz dobrze widoczny, o znanych, wyrazistych pogladach, chetnie rozwazymy zaglosowanie na ciebie. Musisz zbudowac sobie kapital zaufania, w obecnej polsce chyba nikt ci kredytu zaufania chyba juz nie da.
 • @emk6 19:04:27
  To prawda, nie żyje z diet poselskich, ale z opisywania tego, co się dzieje w polskiej polityce i w polskim parlamencie. I to na bardzo wysokim poziomie, to jest dopiero liberalna sztuka. Nie być na świeczniku i za nic nie odpowiadać, jednak żyć z tego, co powiedzą i uczynią tzw. polscy politycy i polscy parlamentarzyści.

  A jak przychodzi kolejna chwila próby, zbliżają się wybory, to Korwin odwala kolejny numer, tak aby nie wejść do tego parlamentu, aby wreszcie mieć jakiś wpływ na dalsze losy Polski i dzięki temu swoje androny o gospodarczej wolności, liberalizmie i wolnym handlu przekuć wreszcie w czyn i wreszcie odpowiadać za swoje czyny i mityczny gospodarczy liberalizm, dzięki któremu wszyscy Polacy będą bogaci albo bardzo bogaci, i to dzięki wspaniałym rządom imć jaśnie wielmożnego króla Polski Korwina. :)

  Ale po co mu to czynić, czy nie lepiej żyć ze składek i wpłat na swoje konto, czy nie lepiej żyć z tego, co mu płacą za jego komediowe wystąpienia reżymowe media, które tak krytykuje, oraz za to co mu wpłacają na jego konto za jego wypociny jego otumanieni zwolennicy, inaczej korwinowska sekta?

  Korwin to kabotyn, pozorant, prostak i zwyczajny dywersant oraz prowokator.
 • @emk6 19:29:30
  No to jestem w tym samym miejscu co kabotyn, debil i prostak Korwin.
 • @Paweł Tonderski 19:30:27
  "Ale po co mu to czynić, czy nie lepiej żyć ze składek i wpłat na swoje konto" - masz na to dowody? Bo to by bylo oszustwo, jesli tak to do prokuratury i pewnie tez do UKSu za nielegalne dochody.
  Ja wiem tylko o dochodach z publicystyki ale jesli wplaty na KNP zasilaja kieszen JKM, to poposze o dowody.
 • @Paweł Tonderski 19:31:54
  "No to jestem w tym samym miejscu co kabotyn, debil i prostak Korwin." - no nie, o tobie nikty nie wie - nie jestes w przestrzeni publicznej, JKM jest dobrze rozpoznawalny - i pozytwnie i negatywnie.
 • @emk6 19:42:00
  A kto wie o Korwinie, anarchiści i trockiści, którzy oglądają SuperStację?
 • @Paweł Tonderski 19:30:27
  "To prawda, nie żyje z diet poselskich, ale z opisywania tego, co się dzieje w polskiej polityce i w polskim parlamencie. I to na bardzo wysokim poziomie, to jest dopiero liberalna sztuka."
  moj piekarz tez doskonale sobie zyje z przykrego zjawiska glodu, moj lekarz tez sobie zyje jeszcze lepiej z nieszczesc zwiazanych z moimi chorobami, mechanik samochodowy z pecha ze cos mi sie w samochodzie zepsuje...itd...itd Generalnie to czuje sie strasznie wykorzystywany, kazdy odemnie chce kasy i musze ja doborowolnie oddac mimo ze nie chce (sic!). A ci zli ludzie uczynili z moich przeklenstw dochodowy biznes, nozesz! I to pewnie wiecej zarabiaja odemnie! To niesprawiedliwe :)
 • @emk6 19:40:41
  Przecież na jego prawdziwym blogu, jak byk stoi, prośba o wspieranie jego liberalnej sprawy i jest podany numer konta, to niby te pieniądze, które tam ktoś wpłaca z własnej nieprzymuszonej woli, nie zasilają pana Korwina, to kogo? Innych debili liberałów?
 • @Paweł Tonderski 19:44:56
  leje Pan wode, EOT.
 • @Paweł Tonderski 10:56:00
  Czy ludzie popierający PIS też nie dostrzegają błędów Pana Kaczyńskiego?
 • @chimy 19:52:46
  Oczywiście, że widzą. :) Oho, teraz zostanę pisowcem, albo socjalistą. :)
 • @emk6 19:50:05
  To co napisałem w poprzednim komentarzu nie jest argumentem tylko laniem wody? A to ciekawe. :)
 • @Ultima Thule 12:32:39
  Ale właśnie od tego JKM powinien rzecz całą zacząć i zakończyć. Tzn. może mógł zacząć od finansowania olimpiady, a na finansowaniu paraolimpiady skończyć. Poszedł krok dalej - o jeden krok za daleko.

  I nie chodzi mi to o to, co merdia z tym zrobiły, bo one zrobią cokolwiek z czegokolwiek, tylko że sama idea paraolimpiady (nawet z jej przelicznikami) nie byłaby sprzeczna z zasadami naszej cywilizacji, gdyby nie była finansowana ze środków publicznych.

  Co do "miejsc pracy" i efektywności gospodarczej kapitalizmu, to z jednej strony masz rację, że na to nie naciskasz, bo z punktu widzenia wolności to jest nieistotne, a z wymienionych przez Ciebie powodów trudno udowadnialne. Jednak z drugiej strony - w praktyce im więcej wolności, tym gospodarki są wydajniejsze, a co za tym idzie - bezrobocie w takich wolnych krajach mniejsze. Pytanie: mówić o tym, czy nie i czy używać tego jako argumentu za wolnym rynkiem...
 • @Metzgerwein 20:33:48
  ponadto zwrócę ci uwagę, że w Auschwitz-Birkenau było pełne zatrudnienie ...


  Moim zdaniem ABSOLUTNIE nie powinno się mówić o "miejscach pracy", a KAŻDY kto o tym mówi jest MARKSISTĄ/KEYNESISTĄ ...
 • @Ultima Thule 20:58:42
  dodam jeszcze, że gdybyś we wszystkich bibliotekach świata przeszukał wszystkie moje dzieła i monografie, to w żadnej (w ŻADNEJ !!!) nie znalazłbyś ani razu użytego słowa "miejsce pracy" !!!
 • @Ultima Thule 21:00:06
  :-D
 • @Śmiechotka 11:55:52
  'Tak właśnie jak ostatnio atak na paraolimpijczyków.'

  dobry przyklad, jak ludzie zrozumieli ten 'slynny' wpis.
 • @Ultima Thule 21:00:06
  "dodam jeszcze, że gdybyś we wszystkich bibliotekach świata przeszukał wszystkie moje dzieła i monografie, to w żadnej (w ŻADNEJ !!!) nie znalazłbyś ani razu użytego słowa "miejsce pracy" !!!"

  Wiemy, wiemy, waszym ideałem jest życie z rozbojów i rabunków.
  Główne hasło Kongresu Nowej Prawicy powinno brzmieć - "DAWAJ CZASY". Powinniście to mieć na wszystkich waszych sztandarach i siedzibach.
 • MIKKE ZAWSZE BYŁ CZERWONYM FASZYSTĄ BO NALEŻAŁ DO SD !:)))))
  .
  MIKKE NIE ZOSTAŁ ALE ZAWSZE BYŁ CZERWONYM FASZYSTĄ

  BO NALEŻAŁ PRZEECIEŻ DO SD !:)))))

  PS
  SD - TO KLON ZBRODNICZEJ PZPR !!!
 • @nikander 12:41:59
  "Spoko, miałem to szczęście, że urodziłem się w rodzinie chłopskiej."

  Czy to była wieś chłopska czy szlachecka? (ważne)
  Szczęść Boże
 • @panMarek 07:45:44
  Kiedyś wszystkie wsie były szlacheckie. :)
 • @Paweł Tonderski 08:25:00
  I tu się Pan myli. Brak Panu wiedzy na ten temat. Mniej pisać więcej czytać. Jest o tym przynajmniej jedna rozprawa doktorska,
  Szczęść Boże
 • @panMarek 10:01:54
  Jasne.
 • @panMarek 10:01:54
  Wśród nas jest bardzo dużo niedouczonych doktorów, nie wziął pan tego pod swoją uwagę? Być może ma pan rację, proszę mnie w takim razie oświecić, z chęcią zapoznam się z tą pracą doktorską.

  Nie było wsi nie należących do możnowładców, szlachty, ziemiaństwa, króla, księcia, czy jakiejś parafii, bez tego nie można było być szlachcicem, żeby być nominowanym, trzeba było posiadać przynajmniej jedną wieś. Szlachta zaściankowa, okoliczna i zagrodowa oraz "gołota". :) Kiedy to niby zniesiono pańszczyznę w Polsce? Dopiero od tego momentu nastąpiło zbliżanie się szlachty do chłopstwa. :)

  "Kiedym został szlachcicem? Sam Bóg to pamięta!
  Niechaj Moskal w las idzie pytać się dębiny,
  Kto jej dał patent rosnąć nad wszystkie krzewiny."

  Ja wiem, że teraz ten temat masoneria i żydostwo omija jak może, ponieważ okazałoby się, że żydostwo mieszkające wtedy przede wszystkim w małych wsiach i miasteczkach należało do polskiej rodowej szlachty i polskiego ziemiaństwa.

  Całe wydziały historii w Polsce od lat znajdują się w rękach żydostwa i masonerii. No ale pan zapewne wie swoje. I po co panu na końcu każdego swojego komentarza, to szczęść boże? Czy normalnie w rozmowie, z kimś na ulicy również używa pan tego zwrotu po zakończeniu swojej myśli, albo używa pan znaku Krzyża Świętego?

  p.s.

  Non possunt illi amare Rempublicam, in qua suum nihil habent.
 • @panMarek 10:01:54
  Panu na pewno chodzi o to, że były wsie, w których mieszkała sama szlachta, a były wsie, w których mieszkało same chłopstwo. Tak? Ale one były bezpańskie, nie płaciły dziesięciny, nie podlegały rozkazom wojewody albo jakiegoś możnowładcy lub ziemianina, księcia albo nie należały do biskupstwa lub parafii?
 • @Paweł Tonderski 10:51:09
  Właśnie o to mi chodzi o to, że były wsie, w których mieszkała sama szlachta (gołota) i były wsie, w których mieszkało same chłopstwo.

  Stąd się wywodzi nasz Naród i stad są nasze problemy. Kwestia moralności i mentalności. Geny + wychowanie i tyle. Stąd ważne jest kto z jakiej wsi się przypałętał do Warszawy,

  Szczęść Boże
 • @panMarek 23:11:06
  Gołota nie mieszkała we wsiach. :)
 • @panMarek 23:11:06
  Pochodzenie społeczne tutaj naprawdę nie ma żadnego znaczenia, w dzisiejszych czasach, tylko wychowanie, rodzina, szkoła, kościół, najbliższe otoczenie, z którym obcujemy na co dzień.
 • zgadza się
  dośc niefortunne wypowiedzi JKM jakie usłyszałam jakiś rok temu, rozumiem że w przypływie emocji,ale szkoda, bo niepotrzebne i z wielkim żalem to przyznam bo podobają mi się niektóre poglądy JKM- m.in. odnośnie struktury aparatu administracyjnego państwa.

  Chodziło o kwestie niepełnosprawnych-dał się sprowokowa dziennikarce Jedynki i wygłosił swoją teorię o prawie naturalnym;

  Kolejna skuteczna niestety prowokacja-temat użycia przez panstwo przymusu wobec obywateli do celów bezpieczenstwa,ale przy strajku czyli prawnie dostępnym środkiem nieposłuszeństwa obywatelskiego- również nieudany dyskurs

  Szkoda, ale każdy czasem głopotę wypowie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930