Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

PSL prowadzi nieoficjalne rozmowy z PiS o powołaniu rządu „technicznego”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Jedyna droga do zmiany w Polsce to wymiana rządu chociażby na jakiś „techniczny”. Ten obecny tak psuje wszystko, że nawet taki byłby lepszy” - przekonywał Jarosław Kaczyński tuż po wybuchu afery z taśmami PSL. Takie rozmowy już się toczą.

Wbrew pozorom nie jest polityczne science fiction, ale jeden z możliwych scenariuszy. Już w poprzedniej kadencji PiS prowadził sondażowe rozmowy z PSL i …SLD odsunięciu Platformy od władzy. Wówczas (w 2009 r.) scenariusz przewrotu zakładał powołanie „rządu fachowców” PSL - PiS, a SLD miało zadowolić się stanowiskiem marszałka Sejmu. Chociaż do przewrotu nie doszło, to lider PSL Waldemar Pawlak wykorzystał ofertę PiS do nacisku na Platformę. Podobnie jest tym razem. Wykorzystując aferę z taśmami Platforma bardzo mocno uderzyła w ludowców. Teraz Pawlak chce pokazać Tuskowi, że nie będzie trwał w koalicji za wszelką cenę. W tej grze jego sojusznikiem jest antytuskowa opozycja wewnątrz Platformy, czyli Grzegorz Schetyna.


Powtórka z rozrywki

Jarosław Kaczyński cieszy się sławą niebywale skutecznego polityka w kuluarowych rozgrywkach. W 2009 r. na przekór swojemu elektoratowi dogadał się z SLD i wspólnie z postkomunistami przejął kontrolę nad mediami publicznymi. Trudno było uwierzyć, że po jednej stronie negocjacyjnych stołów siedzieli Włodzimierz Czarzasty i Robert Kwiatkowski, bohaterowie „afery Rywina”, a po drugiej politycy PiS. Sojusz jednak zawarto, a koalicja wytrzymała ponad rok. Okazało się, że jeżeli w grę wchodzi realna władza i korzyści, to nie ma koalicjanta, którego Jarosław Kaczyński nie byłby w stanie zaakceptować. W tle rozmów o kontroli nad mediami prowadzone były również rozmowy o odsunięciu Platformy od władzy. Plan nie został zrealizowany tylko z powodu braku zgody PSL. Waldemar Pawlak nie mówił wówczas „nie”, tylko uważnie słuchał propozycji. Zbliżeniu PiS i SLD sprzyjały wówczas dobre relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Dziś nie są one już takie bliskie, ale również poparcie SLD nie jest niezbędne do przeprowadzenia „przewrotu”.
    „Etatowym” kandydatem PiS na szefa rządu technicznego jest Michał Kleiber. Minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządach SLD, ale także doradca Lecha Kaczyńskiego. 66-letni Kleiber ma opinię fachowca i brak wyraźnych konotacji politycznych. Gdy wiosną br. doszło do zgrzytów między PO, a PSL w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego PiS otwarcie proponował ludowcom powołanie rządu „fachowców”, bez polityków PiS. „Na pewno znalazłby się jakiś ekspert do zaakceptowania. My nie chcemy wchodzić do rządu, ja mówię o sytuacji rządu, w którym nie ma polityków PiS” - zapewnił mówił wówczas Adam Hofman, rzecznik PiS. Dodatkowym atutem Kleibera jest to, że może go poprzeć SLD.
    Dla PiS doprowadzenie do przesilenia i wcześniejszych wyborów parlamentarnych ma dodatkowy atut, bowiem oznacza szansę pozbycia się „ziobrystów” z Sejmu. Obecnie kluczem do być albo nie być tej partii są wybory do euro parlamentu w 2013 r. A wynik tych wyborów zależy od ordynacji wyborczej. PO dziś prowadzi rozmowy zarówno z „ziobrystami” jak i z PiS. Jeżeli pozostanie obecna ordynacja wyborcza, to szanse „ziobrystów” nie są duże. Alternatywą jest głosowanie na listy ogólnokrajowe do europarlamentu. W takim wypadku Ziobro, Kurski i Cymański mają znaczną przewagę nad partyjnym brandem PiS. 

Walka gigantów
Forsując idee rządu technicznego Jarosław Kaczyński stara się wygrywać konflikty w Platformie. Oprócz znanej wszystkim „szorstkiej przyjaźni” Grzegorza Schetyny i Donalda Tuska w PO są również inne zarzewia konfliktu.
    Prezydent Bronisław Komorowski ma ewidentnie inne cele niż PO. W rankingach popularności zbliża się do wyników Aleksandra Kwaśniewskiego. Ufa mu już ponad 70 proc. Polaków. Jego reelekcji w 2015 r. może zagrozić tylko i wyłącznie ostra spolaryzowana kampania wyborcza, w której będzie musiał opowiedzieć się po stronie PO. Z punktu widzenia Komorowskiego najlepszym wyjściem byłyby wybory parlamentarne w 2013 r. lub 2014 r.
    Kolejnymi czynnikami destabilizującymi Platformę są Jarosław Gowin i Radosław Sikorski. Ten pierwszy, ma swoją konserwatywną frakcję w PO, coraz silniejszą. Ten drugi ma potencjał polityczny, który może pozwolić mu ubiegać się o prezydenturę w walce z Komorowskim. Nawet wbrew woli PO.
    Jest też Donald Tusk, który stał się zakładnikiem własnego sukcesu. Osiągnął taką pozycję, że nie ma możliwości usunięcia się w cień. Może albo rządzić, albo stracić władzę. Jeżeli dojdzie do niepokojów społecznych powstanie koalicji „wszystkich przeciwko Tuskowi” jest więcej niż pewne. W obecnym Sejmie powołanie rządu antytuskowego jest możliwe tylko w wypadku rozłamu w PO. Posłowie PiS, z którymi rozmawiałem mówili o koalicji PiS-PSL i części PO związanej z Grzegorzem Schetyną.
    Konflikt Schetyny i Tuska jest coraz wyraźniejszy. Gdy jednego z polityków PO dopytywałem się o to czy wojna między Tuskiem Schetyną trwa usłyszałem: „aby wypowiedzieć komuś wojnę, to trzeba rozmawiać. A oni nie rozmawiają”. Schetyna już raz niemal pozbawił władzy Tuska. Gdyby jesienią 2011 r. po wyborach PO i PSL nie mogłyby utworzyć rządu, to do koalicji zostałby dołączony SLD, który poparłby jako kompromisowego kandydata na premiera Schetynę. Powstaniu tej koalicji patronował prezydent Komorowski. Kamery odnotowały smutną minę Schetyny, gdy ogłaszano zwycięstwo wyborcze Platformy, pozwalające rządzić wspólnie z PSL. 

Tuska kontruje Palikotem
Tusk ma świadomość siły wewnątrzpartyjnej opozycji. „Tusk ma interes w tym, by zgłoszone na poważnie wotum nieufności na jesieni straciło trochę mocy” - tłumaczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” pomysł Janusza Palikota, aby zgłosić konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Ze słów Kaczyńskiego jasno wynika, że uważa odwołanie Tuska na jesieni za realny scenariusz. Działania Palikota mają zaś siać zamęt i tworzyć niekorzystny wizerunek medialny ewentualnych zmian. Ruch Palikota ma bowiem poważny problem. Gdyby dziś odbywały się wybory, to jest prawdopodobne, że nie wszedłby w ogóle do Sejmu. Z punktu widzenia Palikota stabilizowanie sytuacji i unikanie wcześniejszych wyborów jest koniecznością.   
Tusk nie może bowiem wymienić koalicjanta na Ruch Palikota, gdyż oznaczałoby to utratę części konserwatywnych posłów. Co więcej, sojusz z Palikotem byłby wiarygodnym dla opinii publicznej powodem ich odejścia z PO.
O tym, że działanie Palikota ma na celu osłonę rządu Tuska świadczy jeszcze jeden fakt. „Nie wykluczam, że jako kandydata na premiera zaproponujemy prof. Michała Kleibera” – powiedział Palikot w TVP Info. Ewidentnie w ten sposób starał się „spalić” kompromisowego kandydata, którego może zaproponować PiS. Prawdziwe intencje pokazało jego twierdzenie, że nie wyobraża sobie, aby PIS i SLD broniły rządu Tuska głosując przeciwko osobie z nimi związanej. Działania Palikota utrudniają, ale nie uniemożliwiają przeprowadzenie przewrotu.
Zmiany na polskiej scenie politycznej mogą wymusić publikacja kolejnych nagrań lub kryzys gospodarczy. W ostatnich tygodniach, na polityczno-medialnych salonach spekulowano jakie jeszcze taśmy mogą ujrzeć światło dziennie. Plotki były zgodne tylko co do jednego faktu. Kolejne taśmy – jeżeli się pojawią - uderzą w Platformę. Innym powodem przesilenia politycznego jest nadciągający kryzys gospodarczy. Spowolnienie jest widoczne tzw. gołym okiem. Rząd na wyścigi zmieniając prawo utrudniające demonstracje daje do zrozumienia, że poważanie obawia się ulicznych protestów.
Na razie scenariusze przewrotów politycznych są tworzone po to, aby dyscyplinować obecnych sojuszników politycznych. Ale jak wiadomo nabita broń raz do roku może sama wystrzelić.

Tekst opublikowany w tygodniku "Najwyższy Czas!"
 

KOMENTARZE

 • PSL??????
  A kto wtedy rozliczy afery????
 • @AdNovum 09:12:11
  Dobrze byłoby zebrać cały Sejm, do wiadra i wrzucić do pieca. Dosyć tej dziadowskiej elyty. Pora aby młodzi ludzie, wzięli swoje sprawy w swoje ręce. Najwyższy czas na zmianę .
 • Oo
  "...dobre relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Dziś nie są one już takie bliskie"

  szczególnie, że ten drugi nie żyje...

  Panie Piński, proszę lepiej układać zdania!
 • @Acontrario 09:43:50
  Proszę nie wyrywać zdań z kontekstu. Z konstrukcji zdania jednoznacznie wiadomo, że chodzi o relacji PiS-SLD. Aczkolwiek fakt, można to było czyściej napisać.
 • @Jan Piński
  Wniosek jest jeden - wszyscy nagle widzą możliwość poważnego załamania i ewentualnego przewrotu i każdy chce ugrać swoje. To niezbyt optymistyczny scenariusz kontynuacji z ewentualną kosmetyką.
  Problemem zmiany ustrojowej, która jest niezbędna jest fakt, że nie pokazała się jeszcze postać, która by mogła to pociągnąć.
 • @Jan Piński 09:56:31
  "Zbliżeniu PiS i SLD sprzyjały wówczas dobre relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Dziś nie są one już takie bliskie"

  one = relacje

  "Zbliżeniu PiS i SLD sprzyjały wówczas dobre relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Dziś relacje między tymi dwoma partiami nie są już tak bliskie"

  poza tym dobre relacje to były między Napieralskim i jego świtą a PIS-em, przejęcie władzy w SLD przez Millera doprowadziło do zantagonizowania obydwu partii (Blida) na szczęście Miller pokłócił się też z P.-m
 • :))) PSL z tymi jeszcze nie radzil:)))
  ciekawe na ile "przekreci" PIS:)))))))
 • PIŃSKI PROPAGUJE PASZKWILE Z LIBERALNEJ GADZINÓWKI JEGO KOMUSZEJ MACI (JKM) :)))))
  Tygodniku "Najwyższy Czas!" (JKM) / Piński:
  ".....Jarosław Kaczyński cieszy się sławą niebywale skutecznego polityka
  w kuluarowych rozgrywkach. W 2009 r. na przekór swojemu elektoratowi
  dogadał się z SLD i wspólnie z postkomunistami przejął kontrolę nad mediami
  publicznymi. Trudno było uwierzyć, że po jednej stronie negocjacyjnych
  stołów siedzieli Włodzimierz Czarzasty i Robert Kwiatkowski, bohaterowie

  „afery Rywina”, a po drugiej politycy PiS. Sojusz jednak zawarto, a koalicja
  wytrzymała ponad rok. Okazało się, że jeżeli w grę wchodzi realna władza i
  korzyści, to nie ma koalicjanta, którego Jarosław Kaczyński nie byłby w
  stanie zaakceptować. "

  ======================================================

  "jeżeli w grę wchodzi realna władza i korzyści, to nie ma koalicjanta,
  którego Jarosław Kaczyński nie byłby w stanie zaakceptować." -

  Gwoli uczciwości tow. Piński powinien poinformować blogerów, że

  zamieszcza tekst (m.in. z powyższym paszkwilem na Jarosława

  Kaczyńskiego), który jest

  wyprodukowany przez liberalną gadzinówkę "Najwyższy Czas!"

  której to twórcą i właścicielem była Jego Komunistyczna Mać (JKM) :)))

  czyli krypto-komunista i agent rosji Mikke !:))))))
 • @jazgdyni 10:14:44
  jazgdyni:
  "Wniosek jest jeden - wszyscy nagle widzą możliwość poważnego załamania
  i ewentualnego przewrotu i każdy chce ugrać swoje. To niezbyt
  optymistyczny scenariusz kontynuacji z ewentualną kosmetyką.
  Problemem zmiany ustrojowej, która jest niezbędna jest fakt, że nie pokazała
  się jeszcze postać, która by mogła to pociągnąć."

  ==========================================

  Słusznie !!! -

  Zatem dalej spokojnie, milcząco i pasywnie popieraj Tuska i PO i czekaj

  na swojego idola, który ci zmieni usrój :)) - może spłynie z moskwy

  albo z berlina ten twój mesjasz-ideał i cię zaspokoi :))), kiedy już Polski

  i Polskiego Państwa nie będzie :))))))
 • "NAJWYŻSZY CZAS" NA LIBERALNY ANTY-PIS-OWSKI SMRODEK :)))))
  Acontrario:
  ""...dobre relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego.
  Dziś nie są one już takie bliskie"

  szczególnie, że ten drugi nie żyje...
  Panie Piński, proszę lepiej układać zdania!"

  Jan Piński:
  "@Acontrario 09:43:50
  Proszę nie wyrywać zdań z kontekstu. Z konstrukcji zdania jednoznacznie
  wiadomo, że chodzi o relacji PiS-SLD. Aczkolwiek fakt, można to było
  czyściej napisać."

  ======================================

  Poprawne układanie zdań nie jest mocną stroną liberalnych

  zadymiarzy ("Najwyższy Czas!) i lewaków (Piński) - za to

  anty-PIS-wski smrodek produkują perfekcyjnie :))))
 • @Zbigniew-Grzymski 11:03:15
  Nie dziwią mnie bluzgi. Ale fakty są takie jak przytoczyłem.
  PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarł sojusz medialny z SLD wprowadzając bohaterów afery Rywina z powrotem na salony. Prawda boli?

  Najwyższy Czas jest pismem Konserwatywno-Liberalnym, który publikuje sporo tekstów zwolenników PiS. Ciekawy kiedy pisowskie (obecnie po przejęciu GPC już nie tylko z poglądów, ale i z kapitału) media zaproszą na swoje łamy zwolenników Nowej Prawicy...
 • @Zbigniew-Grzymski 11:20:23
  Proszę zdefiniować stwierdzenie "lewak" pod moim adresem. Bo moim zdaniem "lewacki" to był program gospodarczy PiS.
 • PIŃSKI ROZPOWSZECHNIA BLUZGI JAKO FAKTY !!!!!!!
  Jan Piński:
  "@Zbigniew-Grzymski 11:03:15
  Nie dziwią mnie bluzgi. Ale fakty są takie jak przytoczyłem.
  PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarł sojusz medialny z SLD
  wprowadzając bohaterów afery Rywina z powrotem na salony.
  Prawda boli?....."

  ================================================

  Cytat:
  "jeżeli w grę wchodzi realna władza i korzyści, to nie ma koalicjanta,
  którego Jarosław Kaczyński nie byłby w stanie zaakceptować." -

  Powyższy cytat nie jest faktem ale bluzgiem - czystą paszkwilancką

  interpretacją !!!!

  W podobny sposób rosyjska agentura w II-RP interpretowała

  polityczne dogatywanie się Piłsudskiego z Austriakami (tworzenie Legionów)

  jako zdradzieckie konszachty z zaborcami - a potem przedstawiała

  Piłsudskiego - Ojca Odrodzenia Polskiej Państwowości - jako austriackiego

  płatnego szpiega !!!!!
 • Zbigniew-Grzymski 27.08.2012 11:52:52
  Ciekawe dlaczego p. Pińskiego nie razi długoletnia współpraca JKM z PZPR?

  Będąc członkiem SD akceptował tą współprace i... przewodnią rolę PZPR. A więc wszystkie jej poczynania łącznie z dozgonną przyjaźnią z ZSRR!
 • SWIETNY TEKST, SWIATOWA KLASA
  Dalbym 10 gdyby bylo mozliwe.
 • @mnich zarazy 11:59:01
  mnich zarazy:
  "Zbigniew-Grzymski 27.08.2012 11:52:52
  Ciekawe dlaczego p. Pińskiego nie razi długoletnia współpraca JKM z PZPR?
  Będąc członkiem SD akceptował tą współprace i... przewodnią rolę PZPR.
  A więc wszystkie jej poczynania łącznie z dozgonną przyjaźnią z ZSRR!"

  ====================================

  Prawda !!!

  Może Pan Piński ustosunkuje się do tego oczywistego i niezaprzeczalnego

  FAKTU, że JKM (pan Mikke) był w przez 20 lat członkiem SD !!!! -

  partii sojuszniczej ze zbrodniczą sowiecką agenturą PZPR !!!
 • @Skanderbeg 12:05:43 ALEZ KLAMIESZ O LECHU KACZYNSKIM :)
  Twierdzisz o Lechu Kaczynskim: "dogadywał się z komuchami w magdalence (Lech Kaczyński)... współpraca L. Kaczyńskiego z systemem? Ja czytałem jego prace naukowe. Zwykły komuch, i tyle. Karierę naukowa w PRL zrobił. Lech kaczyńsaki akceptował komunizm."

  ---- Udowodnij prawdziwosc powyzszych twierdzen. Udowodnij prawdziwosc chocby JEDNEGO z nich.

  Wyzywasz Grzymskiego od szurow, ale moze to TY jestes szurem?

  :)
 • Skanderbeg 27.08.2012 12:05:43
  To proszę to udowodnić.

  Na obecną chwilę jest pan dla mnie osobą niewiarygodną.
 • SPROSTOWANIE
  Ładny artukuł, dobrze się czyta. Pomijając fakt, że palikot to "Jaś Fasola" polskiej sceny politycznej, nalezy podkreślic, że broń raz w roku NIE STRZELA SAMA. Zawsze znajdzie się KTOŚ, kto nacisnie na spust.
 • PIŃSKI WSPOMAGA PALIGŁUPA I RATUJE MATOŁA ????:)))))))
  http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/72228,kolejna-hucpa-winiarza-z-bilgoraja
  kuzmiuk:
  ".....
  Gdybyśmy mieli w tzw. mediach głównego nurtu rzetelnych dziennikarzy,
  to wystarczyłaby jedna rozmowa z prof. Kleiberem i stałoby się jasne,
  że do żadnego rządu fachowców się nie wybiera, co więcej winiarz z
  Biłgoraja nawet się nie pofatygował, żeby z nim porozmawiać przed
  ogłoszeniem swojej propozycji.

  2. Realność tej propozycji jest żadna i z tego powodu, że konstruktywne
  wotum nieufności wymaga aby za tym rozwiązaniem opowiedziało się
  przynajmniej 231 posłów, a nawet zakładając teoretycznie, że za tzw.
  rządem fachowców głosowałaby cała obecna opozycja, to tych głosów jest
  tylko 224.

  A jaką opozycją wobec rządu Tuska jest Ruch Palikota, można było
  zobaczyć podczas prac na projektem ustawy o podwyższeniu wieku
  emerytalnego do 67 lat.

  3. Po co więc ta propozycja została złożona?
  Z trzech powodów. Po pierwsze wbrew pozorom jest wygodna dla
  Donalda Tuska.

  Odwraca uwagę od afery Amber Gold, która uderza w Tuska podwójnie.
  ......
  Po drugie jest wygodna dla samego winiarza z Biłgoraja. Jego
  notowania kołaczą się w okolicach 5% poparcia i mimo różnych
  sejmowych ekstrawagancji, nie chcą się ruszyć do góry.
  .............
  Wreszcie po trzecie może to być dla premiera Tuska wygodna
  sytuacja,żeby po raz kolejny pogrozić PSL-owi, ...."

  ===================================================

  Całą tę hucpę Paligłupa z jego "rządem fachowców" :)))))

  bardzo dobrze obnażył Zbigniew Kuźmiuk !!!!

  (http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/72228,kolejna-hucpa-winiarza-z-bilgoraja)

  Piński jak widać bije pianę Tuskowi i Paligłupowi :))))

  odwracając uwagę od gigantycznej, tuskomatolskiej afery Amber Gold !!!

  i promując balansującego na progu 5 % paligłupa !!!

  i o to tutaj pewnie chodzi :))))!!!!
 • ZALOSNE
  Jak mozna ludziom mozgi prac.

  PO CO PAWLAK MIALBY Z KIMS NEGOCJOWAC RZAD FACHOWCOW SKORO SAM JEST PRZY KORYCIE?Tylko w chorym mozgu moglo sie cos takiego zrodzic
 • "fachowiec z PiS / PSL" to klasyczny oksymoron
  chyba że chodzi o fachowca z nieudacznictwa stosowanego
 • @widziane z USA 12:42:53
  widziane z USA:
  "ZALOSNE
  Jak mozna ludziom mozgi prac.

  PO CO PAWLAK MIALBY Z KIMS NEGOCJOWAC RZAD FACHOWCOW
  SKORO SAM JEST PRZY KORYCIE? Tylko w chorym mozgu moglo sie
  cos takiego zrodzic"

  ==========================================

  SŁUSZNA UWAGA !!!!

  Ten liberalny "Najwyższy Czas!" to gadzinówka podobna do

  michniczego GWna !:))) -

  jak widać Piński jest jej propagatorem na NE :))
 • Grzymski w uniesieniu.
  Żeby tylko z tych uniesień dzieci nie było, bo takie dzieci to katastrofa.
 • @kanton 09:31:54
  Popieram 100% !!! Zamiast memlać jęzorem kto kogo agituje i z kim się układa, należy zrobić porządek . Ale to taka chyba mentalność jest, musi Niemiec wejść do Polski bo jak swój kradnie i zabija to okazuje się że wielce tolerancyjni jesteśmy a ewentualne oburzenie tu właśnie w postach, gorzkie żale płyną i inwektywy . Co Wam z tego przyjdzie że prześwietlicie pracę Kaczyńskiego sprzed lat iluś ? Czy rozumiecie że prawdziwi Polacy mają dość tych kaczo-tuskich ryjów?
 • @Roots 14:00:32
  Dzięki. Święte słowa. Tu potrzeba noża, może to brzydkie określenie. Ale niestety, po prostu nie można inaczej.
 • @Skanderbeg 12:30:08 KOMUCH OSKARZA O KOMUCHOWSTWO? :)
  RE: @Marky Wyzywam Cię na pojedynek. Wybierz warunki.

  --- Dla mnie to nie honor walczyc z takim pozbawionym honoru dzikusem - kompulsywnym klamca i oszczerca - jak ty. Ale zawsze mozesz mnie zaatakowac pierwszy. Wtedy odpowiem defensywnie (tj. kopne cie jak kundla). Znalezc mnie latwo.

  Ten prymitywny, komuszy odruch bicia kogos za jego opinie, czyli brutalnego cenzurowania, pokazuje, ze nie przypadkowo jestes moskalofilem, smieciu, czyz nie tak?

  Niestety dla ciebie, bedziesz musial znosic moje komentarze, bo na tym forum panuje wolnosc wypowiedzi.

  Wiec masz dowody na to, ze Lech Kaczynski "dogadywał się z komuchami w magdalence, " wspolpracowal z "systemem," byl "zwyklym komuchem," "akceptowal komunizm"?

  Oswiadczenie: "Byl w Magdalence" nie wystarczy. Wielu bylo i nadal jest w Magdalence.

  Wiec podaj co Lech Kaczynski rzekomo takiego strasznego powiedzial czy zrobil w Magdalence. Potrafisz, komuchu udajacy "prawicowca"?

  :)
 • Waldek sie powtarza......
  "...czyszczę sobie UOP...."To chyba tak tworzył rząd podczas "Nocnej zmiany" ?
 • wszyscy oni to uklad magdalenkowo-okraglostolowy
  wiec i tak nic sie nie zmieni oprocz swin przy korycie aferalow zastapia narodowi socjalisci z pis ale to taka sama banda zerujaca na panstwie vide ,,chora,,zona hoffmana co to nie wie ile trwalo powstanie
 • Ten Kleiber to very bardzo porządny gość, do PiS pasuje jak ulał.
  Gdy pisałem o PiS prawdę, że to żydowsko-masońska agentura, niepolska, a z ducha stalinowska - to wyzwiska dostawałem. To nie jest tak, że Kleiber to przypadek i Kaczyński czegoś nie wie. Wie dokładnie wszystko.

  "Przetrwanie ludności na świecie zależy od tego, czy wprowadzimy na rynek żywność genetycznie modyfikowaną.
  Prof. Michał Kleiber"

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,page,2,title,Plody-bez-glow-czy-te-eksperymenty-zagrazaja-Polakom,wid,13699884,wiadomosc.html?ticaid=1f0ff&_ticrsn=3

  Jak będzie trzeba to takich ciekawostek znajdę więcej.

  Jakiś miesiąc temu gdzieś mignęło mi (w radio), że Kaczyński jest niezadowolony z rządu Tuska, że ten zbyt wolno uruchamia program elektrowni atomowych w Polsce, że tak naprawdę tylko markuje, gdy trzeba ostro pójść do przodu. Ale główne media oczywiście tematu nie nagłośniły, choć ten gniew Kaczyńskiego to byłaby ciekawostka medialna. A ile by przy okazji stracił głosów w swym elektoracie. Ale media głównego nurtu o image PiS i Kaczyńskiego bardzo dbają, i takie informacje szybko wyciszają.
 • @vortex 15:16:21
  ależ PiSdnięci na tym forum doskonale wiedzą ,że Kleiber to podejrzana persona. Jeszcze czoraj wylewano, na niego kubły pomyi, że kumpel Michnika z liceum . Obecnie mądrośc etapu moż esaię zmienić i prof. Kleiber zostanie szanowanym autorytetem i jedynym ratunkiem Polski. Po czym okaże sie , że to był kret. :-))))))
  wszystko zależy od tego , którą nogą wstanie prezes, i jak jego humor odczyta Hoffman.
 • @Marek.Lipski 14:34:46 ALEZ KLAMIESZ
  RE: PiS z Kaczynskimi pozbawia praw obywatelskich Polakow w tym dzieci

  --- W jaki konkretnie sposob PiS z Kaczynskimi to rzekomo zrobil? Alez klamiesz, czlowieku.

  RE: pseudo prawicy, przebierancow,ktorzy byli za kartkami i glodem w PRL?

  --- Niby PiS to ta "pseudo prawica," przebierancy, ktorzy byli za kartkami i glodem w PRL? Udowodnij, ze tak. Przeciez PiS-u w czasach PRL-u w ogole nie bylo.

  RE: Ktorzy byli za chorobami zakaznymi jak gruzlica w PRL gdyz nie protestowali?

  --- Wiec twierdzisz ze PiS i Kaczynscy byli za chorobami zakaznymi i gruzlica w PRL bo nie protestowali? Udowodnij, ze tak bylo.

  RE: Jedyna osoba jak Prezydent Komorowski z PO protestowal.

  --- Przeciwko konkretnie komu lub czemu i konkretnie kiedy rzekomo on jeden "protestowal"?

  RE: A wy?Co robiliscie w roku 2008?

  --- A dlaczego pytasz? Czyzbys byl z SB?

  Agresywny peok, zwolennik donka, bula i spolki? Nie wstydzisz sie tego, hm?
 • Coś "nowego" - czyli po staremu..
  Czekanie na to „co będzie” - czyli dalsze pozwalanie na utrzymywanie inicjatywy, kreowanie rzeczywistości przez destruktorów prowadzi zawsze do tego samego: kontynuacji destrukcji pod innym szyldem i z krawatem w innym kolorze...
  CZEKANIE NA KONSTRUKTYWIZM ZE STRONY DESTRUKTORÓW (jak zawsze na odwrót)...
  Państwo nie czekają na pozytywne działania posłów, senatorów, ministrów, premiera, prezydenta, tylko NAIWNIE oczekują konstruktywizmu od ułomnego Felka, co to zna cwaniaka Zdzicha, który poznał przebiegłego Mariana, który kumpluje się z kreaturą Olkiem, który jest kumplem psychopatycznego Juzka – którzy zawsze wiedzą kiedy i gdzie się zapisać, a kiedy wypisać, kogo cytować, a kogo już nie cytować, co i gdzie recytować, z kim i jak robić interesy (a frajerzy mają się pierdolić/czekać na co tam sobie chcą aż do śmierci)...


  Co ma wykazać glosowanie – w jakiej części są to głosy niezależne, kompetentne... Jaki jest to argument...
  Kierowanie się głosem większości, to podporządkowywanie się osób normalnych, inteligentnych, dalekowzrocznych, w tym zdolnych do całościowego myślenia, analizowania, wnioskowania, prawych, konstruktywnych, wybitnych, w tym dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznych osobnikom bezmyślnym, egoistycznym, krótkowzrocznym, zdemoralizowanym, wypaczonym, etycznie kalekim, intelektualnie ułomnym, debilnym, nienormalnym, w tym obłąkanym, psychopatycznym; destrukcyjnym...!


  O DIAMETRALNEJ RÓŻNICY MIĘDZY DŻUMĄ A CHOLERĄ...
  PO, PiS*, PSL, SLD i inni zajmują się tzw. polityką od kilkunastu i więcej lat - wszyscy rządzili, w tym samodzielnie, a niektórzy nawet 2 razy - efekty znamy (proszę sobie przypomnieć...)!
  Trzeba też dodać, że są to ludzie przypadkowi, zamiast pozytywnie, to negatywnie zweryfikowani, niekompetentni, destrukcyjni, zdemoralizowani, wypaczeni, powiązani, uwikłani, szantażowani, szantażujący (mają tzw. haki na siebie nawzajem), wypaleni intelektualnie, bez zdolności a nawet chęci do konstruktywizmu!
  Więc nikt z nich nie jest względem pozostałych konstruktywną alternatywą!
  Tak samo - PRAKTYCZNIE - stosowanie demokracji nie daje szans na poprawę sytuacji!

  *Łopamiętajta sie i dajta klerowi pozostałe grunty, nieruchomości i pieniundzy (a łoni w zamian dadzom wam świnte łobrazki, pomodlo się i zapewniom wam komfortowe warunki pobytu w niebie), a kooperującym z nimi PiSowcom władzę!!!...

  „FAKTY I MITY” nr 47, 29.11.2007 r. LISTY
  NIE DOPOMÓGŁ
  Kiedy ci [Członkowie PiS], co ostatnio odeszli z wysokich stanowisk państwowych (premier, wiceprzewodniczący, ministrowie, posłowie), składali przysięgę, obejmując te stanowiska, dodawali zdanie: „Tak mi dopomóż Bóg”. Żadnemu z nich Bóg nie pomógł, mimo że chodzili do kościołów, klękali, całowali księży po rękach i przekazywali Kościołowi ogromne państwowe pieniądze. Odeszli szybko i w niesławie. (...)
  R.S., Konin

  [Latali do Watykanu, obradowali w Sejmie w obecności krzyża, modlili się w sejmowej kapliczce, nosili ze sobą biblię, itp. - red.]


  Rys. z „FiM”


  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 2)
  http://www.wolnyswiat.pl/11ah5.html

  MORDY KOR
  http://www.wolnyswiat.pl/2h4.html

  ILE DLA KOR... – HISTORIA:
  http://www.wolnyswiat.pl/3ah4.html

  ILE DLA KOR... (CZ. 1)
  http://www.wolnyswiat.pl/3bh4.html

  ILE DLA KOR... (CZ. 2)
  http://www.wolnyswiat.pl/3ch4.html

  KOR A NIEPODLEGŁOŚĆ, DEMOKRACJA...
  http://www.wolnyswiat.pl/4h4.html

  ________________________

  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @Andrzej22 15:59:50
  do kompletu brakuje jeszcze opisu hamletowskich rozterek Kaczyńskiego przy okazji podpisywania traktatu o wejściu do UE
 • @all
  To że Kalkstein jest chory na władzę i że w imię jej zdobycia ułoży się nawet z diabłem i Palikotem jest oczywiste. Tak jak "nagiął" rzeczywistość i pochwalał Gierka tak nagnie jeszcze raz i pochwali "związki partnerskie" i będzie dobrze. Dla Kalksteina liczy się tylko "kochana władzuchna" i TKM, dla jej posiadania zrezygnował z życia rodzinnego i zastąpił je kotem, zaiste, wielkie to poświęcenie co widać na jego udręczonej twarzyczce. Teraz cierpi bo jego część Magdalenkowej kamaryli jest dalej od koryta zastąpiona przez tę druga część. "Kij mu w oko" jak mawiają Francuzi:))

  Dziwne dla mnie jest natomiast że PSL które jest czysto korytową formacją ale sprytną i nie pozbawioną rozsądku chce się z Kalksteinem układać. Przecież wtedy podzieli los Samoobrony i LPR gdzie też się układali i nie wyobrażali sobie że można okazać się aż taką kanalią jak Kalkstein i doprowadzić te formacje na dno. Za swój brak rozwagi zapłaciły zniszczeniem a okrągłostołowcy odnieśli triumf. Każdy kto ułoży się z Kalksteinem skończy tak samo, on całą energię kieruje na niszczenie "konkurencji". Polska bynajmniej nie jest najważniejsza.
 • JEDNO MNIE BARDZO SMIESZY
  Ten portalik z zalozenia mial byc glosem opozycji a jest tuba peowska i to w tym najgorszym wydaniu.Rzadko widze jak sobie ujerzdzaja na platformersach za to na tym niedobrym kaczorze to na kazdym kroku.Najwieksze banialuki napiszecie aby tylko kaczorowi dowalic nie zastanawiajac sie ze to nie jemu dowalacie ale SOBIE!!!!!

  Pozbawiono was emerytur,szpitale przyjmuja na operacje z kilkuletnim oczekiwaniem,na kazdym kroku afera i zlodziejstwo UCZCIWYM PRZEDSIEBIORCOM KTORZY TWORZYLI MIEJSCA PRACY PRZY WYKONYWANIU AUTOSTRAD NIE ZAPLACONO a wy w najlepsze bawicie sie kaczorem.TO TYLKO GLUPI POLACY MOGA TAK SIE BAWIC
 • @widziane z USA 17:23:53
  Głupi to twoi mocodawcy z CIA że taką durnotę wystawili do propagandy.

  Twój karłowaty idol z Żoliborza był jednym z tych co te wszystkie patologie tworzyli w imię "Nowej KORowskiej demokratycznej NATOwsko-europejskiej Polski". Jest takim samym szkodnikiem jak PO czy LSD tyle tylko że tamci szkodzą z otwartą przyłbicą i nie są hipokrytami, a Kalkstein nazwał swoją formację "patriotyczną" i udaje zatroskanego o Polskę jak zresztą tacy "emigranci" pomarcowi siedzący w judeoameryce i jej interesy realizujący jak ty. Dlatego trzeba tępić ten wizerunek gdzie się da by Polacy już nigdy nie nabrali się na "patriotyzm Jarosława". PO czy tam inny ZSL jaki jest każdy widzi a na Kalksteina i jego kamarylę trzeba ludziom otwierać oczy.
 • @widziane z USA 12:42:53
  "PO CO PAWLAK MIALBY Z KIMS NEGOCJOWAC RZAD FACHOWCOW SKORO SAM JEST PRZY KORYCIE?Tylko w chorym mozgu moglo sie cos takiego zrodzic"

  Mylisz się i to bardzo...
  Weź cofnij się o kilkanaście lat wstecz i zobacz jak PSL się zachowuje jak ekipie rządzącej parzy się dupa.
  Poobserwuj szczególnie rok-półtora przed każdymi wyborami i zauważysz że PSL ZAWSZE ALE TO ZAWSZE (poza ostatnimi wyborami) robi wtedy jakieś uniki z obsrywaniem i fochaniem się nawet na koalicjanta - ze zrywaniem koalicji włącznie.

  To ich stała technika ---> technika szczura który zawsze ucieka z tonącego krętu
 • @Pan Marky 12:12:52
  "Twierdzisz o Lechu Kaczynskim: "dogadywał się z komuchami w magdalence (Lech Kaczyński)... współpraca L. Kaczyńskiego z systemem? Ja czytałem jego prace naukowe. Zwykły komuch, i tyle. Karierę naukowa w PRL zrobił. Lech kaczyńsaki akceptował komunizm."

  ---- Udowodnij prawdziwosc powyzszych twierdzen. Udowodnij prawdziwosc chocby JEDNEGO z nich."

  http://25lat.blox.pl/resource/magdalenka__kiszczak_kaczynski_bujak.jpg
  http://www.polishnews.com/art_pics/magdalenka.jpg
  http://ma.blox.pl/resource/Kaczynski_Walesa.jpg
  http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy.jpg
 • No i jak
  Panowie? Doszliście już kto ma rację ? Czy już nam się będzie lepiej żyło dzięki temu ? Już wiadomo na kogo głosować?
 • @Skanderbeg 12:25:16
  Samo "bycie" ( w Magdalence !) łamago o NICZYM JESZCZE NIE ŚWIADCZY !!!!!!! Kumasz ?????????
 • ALIK 27.08.2012 17:47:32
  gdybys nie byl tak zaczadzony wlasna glupowata propaganda to wiedzialbys co Kaczynski mowil po 89ym.Chodz o to ze kiedy odebrano wladze komuchom to Kaczynski mowil to otwarcie ze trzeba bylo zerwac jakiekolwiek porozumienia z komuchami.Nikt do walesy nie ma pretensji ze pertraktowal w Magdalence ale ludzie maja pretensje co robil poznioej czyli trzymal sie sztywno ustalen pookraglostolowych a efekty tego do dzis widzimy
 • @Andrzej22 19:05:38
  Andrzej22:
  ".....Bo NE to WSIowy portal..Załozony przez WSIoków i dla WSIoków
  którzy udając prawicowców i wrogów PO i obecnego rządu tak na prawdę
  główną jego rolą jest zwalczanie PiS a przede wszystkim Jarosława
  Kaczyńskiego......"

  ==========================================

  Niestety ale wszystko na to wskazuje !!!:((

  Czerwone, prymitywne mendy :)) takie jak Skanderberg, ALIK, vortex,

  prawi co wiec, Warlord itp. to kacapsko-żydo-komusza sfołocz opłacana

  przez filie kremla w Polsce - pogrobowców wsi, sb, ub i podobnego

  antypolskiego, sowieckiego, post-PRL-owskiego badziewia, które

  mamonę z okradzenia Polski ("prywatyzacja", FOZZ itp.) inwestuje w

  media.bo to gwarantuje trzymanie w łapach władzy poprzez zwalczanie

  Polskiej Partii PIS.
 • @joasia 19:10:26
  joasia:
  "@Skanderbeg 12:25:16
  Samo "bycie" ( w Magdalence !) łamago o NICZYM
  JESZCZE NIE ŚWIADCZY !!!!!!! Kumasz ?????????"

  ================================================

  Słusznie !!!

  Ale ten prymitywny, tchórzliwy polskojęzyczny bolszewik

  Skanderbeg i tak nie kuma bo nie ma rozumu :))

  - w miejsce mózgu wplantowano mu sierp i młot !:)))

  a poza tym siedzi w piwnicy na kremlu - i jest stymulowany

  batogiem do anypolskiego, rynsztokowego spamowania na NE :)) -

  a jak wyrobi dzienną normę to dostaje nagrodę -

  musztardówę śmierdzącej ruskiej gorzały :)))  PS

  Kaczyński to jedyny Polski Mąż Stanu ! - a władzy potrzebuje

  do RATOWANIA POLSKI !!!

  a nie tak jak wermahtowy Matoł do zaspakajania własnej próżności i

  do zwalczania znienawidzonej Polskości !!


  Natomiast namolne zarzuty o Magdalenkę - wysuwane przeciw Kaczyńskim

  przez obłudnych wsi-owców, postkomunistów typu

  Skanderberg, ALIK, vortex, prawi co wiec, Warlord, slepa manka,

  katerina404, Marek Kajdas itp. łatwo obalić.


  Spotkań w Magdalence był aż 13-ście !!!

  W rozmowach w Magdalence uczestniczyli nawet przedstawiciele

  Kościoła katolickiego jak ks. Alojzy Orszulik, ks. abp

  Bronisław Wacław Dąbrowski - chodziło o rozpoznanie

  co knują komuniści i ich agenci - krypto-komuniści z Solidarności.

  W czasie obrad Okrągłego Stołu odbyło się 5 oficjalnych, ogólnych

  spotkań w Magdalence.

  Lech Kaczyński brał udział tylko w tych 4 ogólnych spotkaniach.

  W końcu trzeba było rozeznać zamiary sowietów - Kiszczaka i Jaruzela.

  Natomiast nie brał udziału w tzw. tajnych "rozmowach w śisłym gronie

  towarzyszy" - w których to Kiszczak w imieniu Jaruzela dogadywał się

  z Michnikiem, Kuroniem, Mazowieckim, Wałęsą i Gieremkiem co do

  faktycznego przydziału stołków i władzy. Nie mówiąc o spotkaniach

  absolutnie utajnionych poza Magdalenką, których było dużo więcej !!!
 • @joasia 19:10:26
  "Samo "bycie" ( w Magdalence !) łamago o NICZYM JESZCZE NIE ŚWIADCZY !!!!!!! Kumasz ?????????"

  Świadczy niestety. Był dość jasny podział wśród działaczy ruchu Solidarność na stronę narodowo patriotyczną (zwaną przez komunę ekstremą) i na tych po linii korowskiej, takiej bardziej internacjonalną, postępową, różową, skorą do dogadania się z czerwonym.
  I w Magdalence byli ci drudzy. Nawet Pietrzyk co chyba akurat nie do końca kumał ten temat też tam był, ale tylko raz na najbardziej poufnych naradach. Ale opisał że Lech Kaczyński był jednym z głównych rozgrywających wtedy. A chodziło o wykiwanie tych innych działaczy, i Lech Kaczyński na pewno to rozumiał, Pietrzyk zajarzył dopiero w trakcie tego pierwszego spotkania.
 • @Zbigniew-Grzymski 19:53:25
  "Czerwone, prymitywne mendy :)) takie jak Skanderberg, ALIK, vortex,

  prawi co wiec, Warlord itp. to kacapsko-żydo-komusza sfołocz opłacana

  przez filie kremla w Polsce - pogrobowców wsi, sb, ub i podobnego

  antypolskiego, sowieckiego, post-PRL-owskiego badziewia"  Też cię lubię zbysiu:)) Ulżyło?? Jak nie zrób lewatywę:)) Tą "polską partią pis" ubawiłeś mnie setnie na cały wieczór.
 • @Andrzej22 19:08:06
  "mogłeś czytać prace Lecha Kaczyńskiego"

  Pokaz mi sekciarski śmierdzielu gdzie ja to napisałem.
  Dawaj.

  Nie znajdziesz bo "dzieła/gniota" takiego pojeba i zdrajcy nigdy nie wziąłbym do ręki
 • @joasia 19:10:26
  "Samo "bycie" ( w Magdalence !) łamago o NICZYM JESZCZE NIE ŚWIADCZY !!!!!!! "

  Tak jak podawanie rozżarzonych prętów do tortur za czasów Inkwizycji
 • @widziane z USA 19:44:11
  "Nikt do walesy nie ma pretensji ze pertraktowal w Magdalence ale ludzie maja pretensje co robil poznioej czyli trzymal sie sztywno ustalen pookraglostolowych a efekty tego do dzis widzimy"

  Widzimy widzimy lecz nie pitol o BOLKU głupot bo TYLKO nikt poza UB-ekami jak kalksteini i michniki mu nie wypomina Magdalenek - to był kolejny rozbiór Polski i KAŻDA menda która tam była powinna dyndać na latarni.

  Ustaleń i z Magdalenki i z NWO sztywno i od lat trzymają się kalksteini:
  - Irak
  - Afganistan
  - b'nai b'rith
  - Traktat lesbijski = NWO
 • @joasia 19:10:26
  "Samo "bycie" ( w Magdalence !) łamago o NICZYM JESZCZE NIE ŚWIADCZY !!!!!!! Kumasz ?????????"

  To właśnie przez takich debili jak Ty, vALe, marky, andrzejki, gzymskie, ślepaki ze zmywaka w usa, kalksteini..... i inne pojeby czy też sługi UB-eckie do dziś dnia nadal taplamy się w tym agenturalnym postsowieckim syfie.

  To właśnie przez takich palantów, gnoi i debili oraz zakamuflowanych agentów zamiast stanąć ramię w ramię jak rodak z rodakiem przeciwko tym złodziejom u wierchuszki przepychamy się między sobą.
  Jedni mają rację a drudzy to zaPISdziałe debile i raczej do czasu wojny domowej nic się nie zmieni a sitwa spokojnie dokończy dzieła zniszczenia i grabieży.
  Żadne to pocieszenie że może wtedy oprzytomniejecie pojeby - bądź zakłamane UBeckie gnidy jeśli już będzie za późno i nie będzie czego ratować a mieszkać będziemy w obcych domach z obcym wyposażeniem, żreć obce gówno, płacić za wszystko z przydziałem powietrza do oddychania włącznie i jak komuś będzie się dobrze powodziło to stać go będzie nawet na dwa gówniane posiłki z niedzielę między praca drugą a trzecią.........................
  No cóż...........taki jest plan a jełopy wiernie i za free w nim pomagają.
 • @widziane z USA 19:44:11
  " wiedzialbys co Kaczynski mowil po 89ym"

  Nie ważne chłopie co się mówi a co się robi:
  - FOZZ
  - TELEGRAF
  - Sądy "wydobywcze"
  - Irak
  - Afganistan
  - Traktat Lesbijski
  - B'nai B'rith
  - i od ..uja innych

  TO są FAKTY !!!!!!!!
  a nie pierniczenie do motłochu na wiecu wyborczym a dokładniej spędu ciemnych wiernych fanatycznych oszołomów
 • @Autor
  Rzad fachowcow skladajacy sie z PiS, PSL i SLD. Hahahahaha. Zagranico nadchodze!
 • @Logic 21:28:20
  "Rzad fachowcow skladajacy sie z PiS, PSL i SLD. Hahahahaha"

  O przepraszam ale sprostuję:
  Jeszcze z oszołoma z Biłgoraja
  - jak zabraknie głosów to nie będzie kija bądź marchewki tylko wibrator albo gun.
  :D
 • ----- nie czytam -za długie i nie chce mi się --------- ale ----------
  --------- Pawlak --polski chłop -i Bogu dzięki , że jest / mimo nocnej zmiany w , której to jako JEDYNY !!! jako POLSKI CHŁOP ! z refleksem :))
  --POWIEDZIAŁ !!!!!!!! matce boskiej w klapie -ALEŻ TO GANKSTERKA !!
 • @Andrzej22 22:16:57
  Już tylko tyle esbeczyny potraficie, bezradnie pluć. A prawda o was już niedługo dotrze do milionów Polaków - ludzie znikąd, z nierejestrowanego esbeckiego zaciągu z końcówki komuny. Gracie z czasem, albo w ciągu pół roku weźmiecie Polaków za ryj (zanim się dowiedzą prawdy o was), albo po was.
 • Michał Kleiberg - kim jest, że cenili go postkomuniści, PiSowscy a teraz Palikot ?
  http://niepoprawni.pl/blog/2399/michal-kleiber-%E2%80%93-czy-ma-byc-polski-premier
 • @ALIK 17:47:32 HEJ, PSYCHOPATO :)
  RE: @Pan Marky 12:12:52 [etc.]

  --- Kolejny juz raz adresujesz do mnie te same fotografie. Zatem kolejny raz pytam: w jakim celu to robisz, jaka wiadomosc mi w ten sposob usilujesz zakomunikowac?

  Czy psychopata zrozumie to, co powyzej napisalem?
  :)
 • @Warlod 17:37:03 ZROB WARLODA MUMII LENINA :)
  Twoje kolejne wpisy to zasadniczo to samo kacapofilsko-pisofobiczno-polonofobiczne blablabla: bredzenie o"karlowatym idolu z Zoliborza," o "Kalksteinie," o tym ze jest takim samym "szkodnikiem" jak PO i SLD, tylko z zamknieta przylbica i hipokrytycznym, itp.

  Oj durny ty, durny.
  :)
 • @Pan Marky 04:11:27
  A pytałem cię debilna kalksteinowa cioto smoleńska o opinię? Jazda na "blog" lance(nie)lota komentować postępy komisji Maciarewicza w liczeniu trupów smoleńskich!

  Przy okazji, ktoś ostatnio molestuje kota Prezesa. Jeśli to nie ty to UDOWODNIJ!!!
 • @Warlod 08:57:38 RUSSOFIL-KOTOFIL? :)
  RE: Przy okazji, ktoś ostatnio molestuje kota

  --- Czy ten ktos to nie TY?
  :)
 • @vortex 07:08:37
  re: On chce ci zakomunikować, że jesteś

  --- Skad wiesz cio on chce? Czy macie ze soba intymne stosunki? Czy te stosunki zaczeliscie jeszcze w czasach esbeckich?

  RE: skład delegacji po obydwu stronach stoliku wskazywała bezpieka. ... i Kaczyńskiego wskazali

  ---- Udowodnij, ze tak bylo, i ze to akurat bezpieka "wskazala" Kaczynskiego. Potrafisz?
  :)
 • @Pan Marky 14:07:26
  zejdźmy na poziom durnia marky:

  Nie, to nie ja, sądzę że to ty, jeśli tak nie jest udowodnij. Potrafisz??
 • @Pan Marky 03:52:16
  " Kolejny juz raz adresujesz do mnie te same fotografie. Zatem kolejny raz pytam: w jakim celu to robisz, jaka wiadomosc mi w ten sposob usilujesz zakomunikowac?"

  Nie do ciebie boś za tępy sekciarski jełop aby cokolwiek z nich zrozumieć - co sam potwierdzasz.
  To dla innych czytelników aby nie dali się załgać takim UBeckim pomiotom jak ty, czy inne tobie podobne jełopy typu vale, nieloty, gzymasione i inne żydowskie pomioty
 • @Warlord 08:57:38
  "Przy okazji, ktoś ostatnio molestuje kota Prezesa. Jeśli to nie ty to UDOWODNIJ!!!"

  Nie on (niestety)...
  Sam kalkstein to potwierdził i powiedział kto to był odnosząc się do hhhhofffffmannnnaaa:
  "gdy rano wstawałem i otwierałem drzwi był tam tylko kot i pan..."

  (chyba że zasMARKYany to hofffffmannnn)
 • @Warlod 14:41:04 RUSSOFIL-ZOOFIL? :)
  RE: Nie, to nie ja, sądzę że to ty, jeśli tak nie jest udowodnij. Potrafisz??

  --- Co mam konkretnie udowodnic? Czy ja cos stwierdzilem, ale nie podalem dowodow na prawdziwosc tego czegos? Co by to bylo?

  Natomiast TY twierdzisz, ze nie molestujesz kota. Udowodnij, ze nie molestujesz.

  Widzisz, jakis ty tepy?

  :)
 • @ALIK 19:22:31
  RE: Nie do ciebie boś za t

  --- Mowisz, ze nie do mnie adresujesz te zdjecia? To dlaczego umiesciles je pod naglowkiem "@Pan Marky 12:12:52"? Z tego psychopatycznego podniecenia myla ci sie imiona dyskutantow?
  :)
 • @Pan Marky 23:13:44
  Sądzę że to ty jesteś tępy. Jeśli tak nie jest udowodnij. Potrafisz??
 • @ALIK 19:24:22
  Haha, no nie zdziwił bym się. Polot intelektualny taki sam:)) Dzięki za poprawienie mi humoru:))
  Pozdrawiam
 • @Warlod 23:34:42 OJ DURAK TY DURAK :)
  RE: Sądzę że to ty jesteś tępy.

  --- Udowodnij, ze jestem tepy. Potrafisz?

  RE:Jeśli tak nie jest udowodnij. Potrafisz??

  --- Dlaczego mialbym to udowadniac? Czy ja to stwierdzilem i nie podalem dowodow na prawdziwosc mego twierdzenia? Gdzie?

  Widzisz, jaki ty durak?
  :)
 • @Pan Marky 02:50:59
  Udowodnij że nie miałbyś udowadniać. Udowodnij czy stwierdziłeś czy nie. Potrafisz?
  Czy podałeś jakieś dowody czy nie? Udowodnij. Potrafisz?
 • @Warlord 16:59:29 BLABLABLA :)
  RE: Udowodnij że nie miałbyś udowadniać.

  --- Dlaczego mialbym powyzsze udowadniac? Wiec powyzsze da sie udowodnic? Jak?

  RE:Udowodnij czy stwierdziłeś czy nie. Potrafisz?

  --- Dlaczego mialbym powyzsze udowodnic? Wiec powyzsze da sie udowodnic? Jak? A dlaczego pytasz, czy potrafie?

  RE: Czy podałeś jakieś dowody czy nie? Udowodnij. Potrafisz?

  --- Czy podalem dowody w jakiej sprawie...? Cio mialbym udowodnic? Cio - czy potrafie?

  Oj idiot ty,idiot. Wiekszy niz myslalem, actually.
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930