Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Szymowski odpowiada Szymborskiemu: ujadanie frustrata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Książka "Agenci SB kontra Jan Paweł II" wywołała - jak się spodziewałem - falę komentarzy i zainteresowanie czytelników - pisze Leszek Szymowski na blogu www.szymowski.com.

Dziś. gościnnie na moim blogu od jutra już jako publicysta "Nowego Ekranu". Zapraszam do lektury! [JP]

 

Zainteresowanie ogromne, co przełożyło się na dobrą sprzedaż. Reakcji też się spodziewałem - padłem obiektem nagonki nieżyczliwych mi recenzentów. Nagonki pozbawionej konkretów, ale jakże wyrafinowanej.

Zaczęło się od niejakiego Tomasza Szymborskiego. Nigdy bym się nie dowiedział, że taki ktoś istnieje, gdyby znajomi nie zwrócili mi uwagi, że ów zupełnie nieznany mi jegomość w Internecie rozpowszechnia na mój temat niepochlebne komentarze. Poszukałem, zobaczyłem, zorientowałem się, że to próba drwin niepoparta argumentami merytorycznymi (przynajmniej ja takich nie widzę) i odpuściłem, nie chcąc się zniżać do tego poziomu. Potem, poziom krytyki Szymborskiego zaczął mnie cieszyć, a nie smucić, bo wstydu przynieść mi nie mógł (jak mawia starohebrajska mądrość: "Nie ma większego wstydu niż kiedy głupcy nas chwalą"). Gdy potem jegomość ze Sląska zaczął komentować moją książkę o Smoleńsku, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle książkę przeczytał. Oczywiście daleki jestem od twierdzeń, że tak wybitny dziennikarz śledczy nie wziął do ręki omawianej pozycji, choć zastanawiam się gdzie wyczytał to, co komentuje. Gdy kilkanaście dni temu weszła na rynek moja książka "Agenci SB kontra Jan Paweł II", liczyłem, że jednym z pierwszych recenzentów książki będzie właśnie Szymborski. Tak się też stało. Szymborski - jak sam przyznaje - książkę kupił i przeczytał. Ale czy ją zrozumiał??? www.tosz.salon24.pl

Szymborski postawił mi na swoim blogu dwa zarzuty. Jeden dziennikarski i jeden kryminalny. Dziennikarski polegał na tym, że "w co najmniej jednym przypadku przypisałem pseudonim agenturalny niewłaściwej osobie". Chciałoby się wiedzieć w którym. Tego jednak Szymborski nie ujawnia. Mamy więc do czynienia z argumentem "wiem, ale nie powiem". W ten sposób polemika z nim staje się niemożliwa, bo brak konkretów nie pozwala się odnieść do zarzutów. Tak samo jak trudno byłoby się bronić człowiekowi oskarżonemu o zabójstwo, gdyby nie powiedziano kiedy, gdzie i kogo zabił. Ciekawszy jest jednak drugi zarzut: ujawnienia tajemnicy czyli przestępstwa z art 266. Szymborski stwierdził bowiem, że ujawniłem źródło informacji. Powołał ogólnikowy fragment wstępu do książki, w którym podziękowałem za pomoc pracownikom IPN (nie wymieniłem ich z nazwiska), którzy podzielili się ze mną wiedzą wyniesioną z archiwów - także ze Zbioru Zastrzeżonego. Gdyby dziennikarz śledczy Tomasz Szymborski miał zwyczaj sprawdzania informacji to wystąpiłby do IPN z zapytaniem i uzyskałby odpowiedź, że w ostatnich latach kilkaset osób miało dostęp do tego zbioru. W moim przypadku to "podzielenie się" wyglądało w ten sposób, że jako pierwszy lub jeden z pierwszych dowiadywałem się o tym jakie materiały zostały odtajnione i trafiły do katalogu jawnego. I zaraz potem o te materiały występowałem. I tyle. Żadnej sensacji w tym nie ma, chyba, że dziennikarz śledczy Tomasz Szymborski uzna za moralnie naganne, że przy okazji pracy nad książką próbowałem się dowiedzieć jak najwięcej i pytałem o informacje osoby siedzące w temacie. I tyle. Szymborski oczywiście konspirował się znacznie lepiej. Tak dobrze, że na kartach kontrolnych akt IPN nie ma jego podpisu. Nie ma jakiegokolwiek śladu, że choć raz się z nimi zapoznawał. Nie wynika z tego oczywiście, że Tomasz Szymborski nie czytał akt IPN dotyczących działań SB w Watykanie, które komentuje. Tak wybitny dziennikarz dziennikarz śledczy nie komentuje przecież tego, czego nie widział. Ot, po prostu, lepiej się zakonspirował. Tak, aby nikt nigdy nie był w stanie odkryć jakie akta czytał.

Stary Testament mówi (Mądrość Syracha), że "uczyć głupiego to kleić skorupy". Trudno mi więc uczyć Szymborskiego kultury języka i sposbu prowadzenia polemiki na poziomie. Dlatego, że w jego "polemice" brak jest argumentów merytorycznych, za to sporo inwektyw i przekłamań. Już tytuł jego wpisu to "pożyteczny idiota" tyle, że napisane po rosyjsku, przy czym z treści wynika, że określenia tego Szymborski użył wobec mojej osoby. Mamy więc inwektywę, która każe postawić znak zapytania nad dobrym wychowaniem redaktora Szymborskiego. Szczególnie dziennikarz uzurpujący sobie prawo do pouczania innych, powinien wykazywać choć trochę kultury. Potem pyta: Zastanawiam się też, dlaczego Szymowski łamie zasady ustawy o ochronie danych osobowych? To tak zwane pytanie z tezą - wynalazek prokuratora generalnego ZSRR Andrieja Wyszyńskiego "Dlaczego oskarżony działał przeciwko władzy ludowej". Z tezą, bo zakłada już popełnienie pewnego czynu i nie dopuszcza możliwości, że było inaczej. Pragnę odpowiedzieć Szymborskiemu, że nigdy nie łamałem żadnej ustawy o ochronie danych osobowych. Gdyby zaś Szymborski dobrze obejrzał obrazki na końcu książki (określone trudniejszym słowem "ilustracje") zorientowałby się, że ujawnione przez mnie - rzekomo wbrew ustawie - adresy księży to nie ich adresy prywatne tylko adresy instytucji, w których pracują (np. adres kurii drohiczyńskiej - w przypadku biskupa Dydycza). Jedyny adres prywatny (księdza Witczyka) został podany za jego zgodą. Ksiądz profesor zażyczył sobie tego, aby każda osoba, która będzie miała wątpliwości co do jego przeszłości sama mogła się z nim skontaktować.

Gdyby wierzyć w to, co na mój temat pisze Tomaz Szymborski, trzeba byłoby się dla mnie spodziewać dwóch wyroków (jednego za ujawnienie tajemnicy, drugiego za łamanie ustawy o ochronie danych osobowych), oraz zamkniecia przez ABW mojego źródła z IPN. To oczywiście nie nastąpi, ale nie dlatego, że Tomasz Szymborski się myli (on nie myli się nigdy) tylko dlatego, że służby specjalne, które - zdaniem Szymborskiego - mnie prowadzą, po raz kolejny pomogą mi uniknąć odpowiedzialności. Te same służby zapewne zastraszyły bohaterów mojej książki, także tego, co do którego się pomyliłem (ale którego Tomasz Szymborski nie ujawni) i tylko dlatego żaden z nich nie wystąpił przeciwko mnie i wydawnictwu do sądu. Bo przecież na pewno nie było tak, że napisałem prawdę. Autorytet Tomasza Szymborskiego nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

Zastanawiam się z czego wynika ta słowna agresja Tomasza Szymborskiego przeciwko mnie. Zapewne nie z wielkości mediów, dla których pracowaliśmy. Tygodniki "Angora" i "Najwyższy Czas!", gdzie publikuję od lat, czy portal "Nowy Ekran" to oczywiście małe, niewiele znaczące tytuły w porównaniu ze znaną na całym świecie "Panorama Silesia" red. Szymborskiego. Zapewne też nie chodzi o to, że na spotkania promocyjne moich książek przychodzi więcej osób niż czyta bloga Szymborskiego, a moje książki rozchodzą się w wysokich nakładach (książki Szymborskiego nie znam ani jednej). Może też chodzi o to, że ze wszystkich prawomocnie zakończonych spraw sądowych przeciwko mnie zawsze wychodziłem jako zwycięzca, czego Tomasz Szymborski o sobie powiedzieć nie może (kompromituje go choćby sprawa z dziennikarzem Jackiem Bazenem). Moim zdaniem chodzi o frustrację Szymborskiego i zawiść, że mnie się coś udaje. Ale ja się mylę. Szymborski nie myli się nigdy.

Leszek Szymowski, www.szymowski.com

KOMENTARZE

 • Ależ to normalne
  kiedy tylko prawda jak oliwa na wierzch wypływa
 • @@@
  Super ! Witamy. Kilku nowiutkich Trolli zaczęło z dniem dzisiejszym dzialalność, zastanawiałem sie na czyją cześć ?! To teraz wiem.
 • @cyborg59 21:16:22
  Panie Cyborg , ja wiem , prawda piekielnie boli , a tu jeszcze temat tabu , nienaruszalny
 • @Łażący Łazarz 20:48:52
  Jeżeli koleś jest wg ciebie "kompletnie z wykopalisk i kompletnie bez znaczenia", to co ten "artykuł" robi na czołówce? Tak mi się dziwnie kojarzy z wstępniakami minionej epoki.

  Poza tym dwa razy w krótkim zdaniu użycie słowa "kompletnie" to albo pośpiech albo ubogie słownictwo.

  Nie wiem w co wy tam gracie, ale zauważam na nE, w dziale "wydarzenia", dobieranych ręką Pińskiego, coraz więcej tytułów rodem z Onetu.

  Opieranie się na "sondażach" CBOS-u, tak po prawdzie, kompromituje was. Przedruk sondaży instytucji rodem z PRL-u i zamieszczanie ich na waszej SG, chyba nie pozostawia złudzeń. Może jednak ci którzy po waszych początkach, które nazwałbym "epoką burzy i naporu" od was odeszli, mieli rację??

  Linię waszego portalu coraz bardziej czuć antypisowską.
  Na koniec prośba - nie sugeruj mi, że jak się nie podoba, to*****
  Sam wiem kiedy *****
  Nie jestem n niczym ŻOŁDZIE:-)
 • @KrisJora 21:25:43
  Z całym szacunkiem : jesteśmy tu od dawna, nie musimy być 'per Pan'.
  O Trollach było z zupełnie innego wpisu (dzisiejszego JKM'a) tam się pojawili.
  Pojawili i leją wszystkich. Jeżeli zostałem źle zrozumiany; przepraszam !
 • No pięknie
  Myślałem, że copyright na epitet "frustrat" mają redaktorzy GWna, a tu proszę .....
 • @cyborg59 22:22:11
  to ja przepraszam za "nie załapanie " myśli :) , oczywiście "Pan" , zbędny :)
 • TEKST PANA SZYMOWSKIEGO BRZMI PRZEKONUJACO
  Co do mnie, ta negatywna reakcja na ksiazke pana Szymowskiego ze strony niektorych jeszcze bardziej sklania mnie do kupna ksiazki.

  RE: Zainteresowanie ogromne, co przełożyło się na dobrą sprzedaż.

  --- Good dla autora, oraz wydawcy - tym ostatnim jest pan Pinski.
 • UWAGA
  Uwaga na blog- Czerwony kieł, prowadzony przez kapusia SB i współwinnego morderstwa Pyjasa, lesława maleszke. Maleszka udziela sie aktywnie na wielu stronach w tym i na nowym ekranie.
  Prosze zapoznać sie z tym tematem- http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20180
 • --------
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html
 • @gallux @Andrzej22
  gallux:
  "....Nie wiem w co wy tam gracie, ale zauważam na nE, w dziale "wydarzenia", dobieranych ręką Pińskiego, coraz więcej tytułów rodem z Onetu.

  Opieranie się na "sondażach" CBOS-u, tak po prawdzie, kompromituje was. Przedruk sondaży instytucji rodem z PRL-u i zamieszczanie ich na waszej SG, chyba nie pozostawia złudzeń. Może jednak ci którzy po waszych początkach, które nazwałbym "epoką burzy i naporu" od was odeszli, mieli rację??

  Linię waszego portalu coraz bardziej czuć antypisowską.
  Na koniec prośba - nie sugeruj mi, że jak się nie podoba, to*****
  Sam wiem kiedy *****
  Nie jestem n niczym ŻOŁDZIE:-)"

  Andrzej22:
  "@gallux 21:46:23
  Trafna analiza..już dawno zauważyłem czym na parawdę jest NE i o co walczy! Redaktorzy jeszcze się maskują, jeszcze próbują kreować się na prawicowych, patriotycznych redaktorów a z każdym dniem zza ich pleców wychyla się wykrzywiona morda Bula-Komorowskiego przez którego przenika KGBowska morda Putina."
  ======================================

  Ludzie spostrzegawczy i inteligentni, analizując politykę - coraz mniej

  delikatnego a coraz bardziej nachalnego powielania i uwiarygodniania

  ubekistańskich, PIS-ożerczych mediów - uprawianą przez kierownictwo

  NE nie mają już żadnych złudzeń co do celów tego jeszcze "otwartego"

  portalu, którego "rodowód" był przez tak wielu mocno dyskutowany

  i nie do końca wyjaśniony :)
 • @Zbigniew-Grzymski 10:32:12
  A jakie sa te zlowieszcze "cele" tego ""otwartego" portalu"" oraz ten tajemniczy przez "tak wielu mocno dyskutowany i nie do konca wyjasniony rodowod"?

  Czy twierdzisz, ze portal naprawde jest zamkniety? Jesli tak, to czemu np. TY jestes tu w srodku, zamiast na zewnatrz, i to mimo tego, ze nie wydajesz sie darzyc sympatia ludzi, ktorzy prowadza ten portal?

  A jesli portal jest taki naprawde podejrzany, wuesiowo-esbecki, czy cokolwiektam tacy jak ty im zarzucaja, to skoro na nim skrobiesz, to moze TY tez z WSI i esbecji, hm?

  Czytales choc jeden tekst Lazarza, np. ten o katastrofie smolenskiej? Czy tak pisalby wuesiowiec, esbek?

  Wal, chlopie, prosto z mostu, zamiast owijac w bawelne. Ale podawaj tez fakty. Potrafisz?
 • @Andriej22 09:27:32
  Chcialbys cenzurowac wypowiedzi, zeby byly one takie jak TY chcesz, nie takie, jak wypowiadajacy - ich autor i wlasciciel - chce? Czy to nie jeszcze jeden dowod na twoja sowiecka mentalnosc, Andrieju?

  Wiec usilujesz przedstawiac sie jako zwolennik PiS-u, przeciwnik "Bula-Komorowskiego"?

  Czy to nie ty jestes autorem nastepujacego oswiadczenia: "tak Marky, najlepoiej to zrobic poprzez poparcie JKMa, Dukaczeswskiego i Bula-Komorowskiego przy jednoczesnym ośmieszaniu i dezawuowaniu PiSu a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego"?

  Napisales zas to oswiadczenie w odpowiedzi na moj wpis, w ktorym postuluje, ze Dworak powinien zostac wyrzucony ze stanowiska za jego dyskryminacje telewizji Trwam.

  Calosc wpisu Andrieja na: http://janpinski.nowyekran.pl/post/60153,dworak-nie-wazne-czy-jest-milion-podpisow-czy-dwa#comment_455443

  A tu, w tym watku, usilujesz przedstawic sie jako zwolennik PiS-u i Kaczynskiego?

  Czy nie jestes zwiazany z WSI, i czy nie jestes tzw. ruskim trepem, Andrieju?
 • @Andriej22 11:10:12
  To co, jestes z WSI i "ruskim trepem," Andrieju?
  :)
 • @Andrzej22 11:31:03
  Aj, Andriej, mocno sie starasz dewaluowac Nowy Ekran na wymyslonej podstawie, ze oni sa rzekomo antypisowscy a zarazem popieraja wrogow PiS-u. Usilujesz nastawic na Nowy Ekran zwolennikow PiS-u, sklocic ze soba jednych i drugich, prawda? Czy to nie typowo tasjnosluzbowe, promoskiewskie dzialanie?
 • @Łażący Łazarz 11:38:02
  Andriej wydaje sie byc nie tylko durniem, bo odkryl swoja agenturalnosc tym wpisem o tym zeby osmieszac i dezawuowac PiS i Kaczora, ale tez "ruskim trepem,"czyz nie tak? Kogo on tu usiluje nabrac?
  :)

  Drogi panie Lazarzu, radze podchodzic do tego wszystkiego humorystycznie. Pozdrawiam! Aha, i prosze o wiecej krytyki PiS-u na Nowym Ekranie, chocby najostrzejszej. I nie bac sie, ze niektorzy nie beda tego lubic, i stad odejda. Krzyzyk na droge. Przyjda inni, madrzejsi. Krytyka, chocby najgorsza, jest zawsze cenna, fanatyzm jest zawsze zly, destrukcyjny. Pisze to jako prawdziwy zwolennik tej partii, nie taki, jak Andriej i spolka.
 • @Andriej22 11:49:01
  Tak, to dokladnie ta twoja notka.

  Czy nie domagasz sie w niej, zeby popierac "JKMa, Dukaczeswskiego i Bula-Komorowskiego przy jednoczesnym ośmieszaniu i dezawuowaniu PiSu a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego," "czynić wrzutki pod adresem PiS i wściekłego Kaczora którego sie nie udało odstrzelić," "wszędzie i na każdym kroku czynić aluzje i wcinki ośmieszające Kaczyńskiego a przede wszystkim Macierwewicza, "sugerować że to nie Dukaczewski a właśnie Kaczyński to sługus i agent Moskwy," "chronić namiestnika Bula-Komoruskiego", "czynić wrzutki , że zbrodnia smoleńska to robota mosadu w porozumieniu z CIA, "ze jesli Ruscy w tym maczali łapki, to tylko ci którzy nie kochają Putina i chcą go koniecznie obciążyć tą zbrodnią"?

  O czym usilujesz przekonac, publikujac tu te notke? Czy o tym, ze nie ma w niej tych slow?

  To TY jestes manipulantem, bo nie podajesz tu mego wpisu, na ktory TWOJA powyzsza notka jest odpowiedzia.

  Zatem kto tu jest naprawde "prymitywnym manipulatorem" - ja, czy jednak TY? Jak zwykle usilujesz zarzucac innym TWOJE WLASNE negatywne cechy, prawda, Andrieju?
 • @Andrzej22 11:31:03
  Cóż. Ciekawa teza. Poproszę o egzegezę poniższych tekstów

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/49567,bronislaw-komorowski-moze-byc-szantazowany

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/31008,jak-bronislaw-komorowski-kompromituje-polske

  było jeszcze parę.
 • @Andriej22 12:08:28
  Czy usilujesz przekonac, ze ja w moim wpisie niepoprawnie uzylem slowa "dewaluowac"? Czy nie jest to dowod na to, ze nie znasz dobrze jezyka polskiego? Jednak- "ruski trep"?

  Istotnie, slowo "dewaluacja" na cel twojej propagandy nienawisci przeciwko Nowemu Ekranowi i ludziom go prowadzacym wydaje sie niezupelnie wlasciwym slowem. Wlasciwe slowa na opisanie twego celu to "oczernienie" "oklamanie," "zniszczenie."

  Ja uzylem slowa "dewaluowac" z wrodzonej delikatnosci, ale w stosunku do takich jak ty absolutnie nie powinno sie byc delikatnym.

  No prosze, "ruski trep," ktory sadzi byki ortograficzne, usiluje pouczac Marky'ego jak poprawnie pisac po polsku?

  We wpisie powyzej, z 25.04.2012 09:27:32 (do Lazarza), Andriej pisze: "Bez względu na skutki historia oceniła jednoznacznie kto był zdrajcą a kto patriotą, kto był bohaterem a kto tchurzem!"

  Czy trzeba az samej historii, zeby ocenic, ze Andriej to nie tylko ruski patriota i "tchurz," ale i durak?
  :)
 • @Marky 10:46:15
  Marky:
  "Czy twierdzisz, ze portal naprawde jest zamkniety? Jesli tak, to czemu np. TY jestes tu w srodku, zamiast na zewnatrz, i to mimo tego, ze nie wydajesz sie darzyc sympatia ludzi, ktorzy prowadza ten portal?

  A jesli portal jest taki naprawde podejrzany, wuesiowo-esbecki, czy cokolwiektam tacy jak ty im zarzucaja, to skoro na nim skrobiesz, to moze TY tez z WSI i esbecji, hm?

  Czytales choc jeden tekst Lazarza, np. ten o katastrofie smolenskiej? Czy tak pisalby wuesiowiec, esbek?

  Wal, chlopie, prosto z mostu, zamiast owijac w bawelne. Ale podawaj tez fakty. Potrafisz?"
  ====================================

  Jeżeli bierzesz wyważony ton moich wypowiedzi za moją słabość

  czy owijanie w bawełnę to się "chłopie" grubo mylisz.

  W sytuacji koniecznej potrafię "przypieprzyć" także tobie :)

  chociaż z zasadzy nie karmię w ten sposób naiwniaków :)

  i pozostawiam tę formę komunikowania dla rosyjskich agenciaków

  od których aż się roi na NE :)

  Pozwolisz, że o tym "kiedy walić prosto z mostu", będę rozstrzygał

  ja sam :) Nie jestem też tu po to aby "darzyć sympatią ludzi, którzy

  prowadzą ten portal" ale m.in. po to aby przestrzegać Polaków przed

  takimi naiwaniakami jak ty :)

  Do dzisiaj nie udowodniono Michnikowi, że na rozdmuchanie jego

  imperium Agory dostał za umizgi do Jaruzela ogromne środki od

  ubekistanu ze zrabowanych Narodowi miliardów z FOZZ.

  Złodziejski ubekistan inwestuje do dzisiaj w swoje media według

  zasady towarzysza Stalina "Nie ma władzy bez propagandy".

  Na naszych oczach tusk, komor, zdradek i reszta antypolskiej

  polszewicko-bolszewickiej mafii wespół z rosją i niemcami dokonuje

  kolejnego rozbioru Polski. Dzisiaj kto nie jest z PIS jest za rozbiorem

  Polski - PIS jest drugą Konfederacją Barską, która tylko dzięki

  wewnętrznym zdrajcom nie zdołała uratować Polski przed

  zbrodniczymi sąsiadami - rosją i niemcami.

  Jeżeli Polacy wskutek ubekistańskiej, rozbijackiej i "patriotycznej"

  propagandy nie poprą PIS to ta tragiczna sytuacja powtórzy się.

  "Andrzej22" i "gallux" mają rację.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:54:34
  @Zbigniew-Grzymski 12:54:34

  Pisz co ci sie zywnie podoba, wlaczajac przypieprzanie mi. Zas ja zastrzegam sobie prawo komentowania twoich wpisow tak, jak uwazam za stosowne. W tym zadania, zebys nie owijal w bawelne, tzn. nie pisal niejasno. Oraz udowadnial prawdziwosc twoich twierdzen.

  Nazywasz mnie naiwnym. Udowodnij, ze nim jestem. Potrafisz?

  Wiec twierdzisz, ze skoro "nie udowodniono Michnikowi, że na rozdmuchanie jego imperium Agory dostał za umizgi do Jaruzela ogromne środki od ubekistanu ze zrabowanych Narodowi miliardów z FOZZ," to Nowy Ekran, Opara, to agenci WSI, komuchy? A to ci argument, i dowod. :)

  RE: Jeżeli Polacy wskutek ubekistańskiej, rozbijackiej i "patriotycznej"
  propagandy nie poprą PIS to ta tragiczna sytuacja powtórzy się.

  --- Polacy moga tez glosowac np. na Solidarna Polske. Jesli PiS i Solidarna Polska beda ze soba wspolpracowac dla dobra Polski, tez wygraja z PO-komuna. Ja popieram PiS, ale jestem tez krytyczny wobec tej partii, nie jestem fanatykiem ani PiS-u, ani zadnej innej partii. Nawet najlepszej partii nigdy nie nalezy slepo ufac - swiadcza o tym fakty historyczne.

  Wiec "Andrzej22"ma w czyms racje? W czym? Czy np. w tym, zeby popierac "JKMa, Dukaczeswskiego i Bula-Komorowskiego przy jednoczesnym ośmieszaniu i dezawuowaniu PiSu a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego"?
 • @Jan Piński 12:26:29
  Na pana miejscu nie zabierałbym głosu, bo gra pan rolę obrońcy i oskarżyciela. Mam na myśli meritum sprawy czyli "kontrowersyjną" książkę osoby, pod której urokiem jest pan niewątpliwie.
  Na całe szczęście świat nie kończy się na panu i portalu nE.
  Właśnie skończyłem czytać artykuł na wpolityce.pl. I wie pan co? Ja daję wiarę wpolityce.pl.

  http://wpolityce.pl/artykuly/27353-szymborski-odpowiada-szymowskiemu-dobrze-jest-stosowac-sowiecka-zasade-dowieriaj-no-prowieriaj

  Polecam go wszystkim.
  I jeszcze jedno. Ujadanie frustrata. Jak na autora książki to bardzo merytoryczna odpowiedz. Bardzo. Duzo mowi o autorze.
 • @gallux 13:29:59
  RE: Ja daję wiarę wpolityce.pl.

  --- Ja jestem sceptyczny wobec nich, bo oni cenzuruja wypowiedzi. Jesli pozowola Szymowskiemu odpowiedziec Szymborskiemu na swojej stronie, bez jakiegokolwiek cenzurowania, wtedy uwierze, ze sa fair w tej sprawie.
 • @Marky 13:36:54
  Nie pisałem do ciebie.
  Może ty nie dostrzegasz różnicy między nE, a wpolityce.pl, ale nawet głupi zauważy fakt, że tam publikują uznani dziennikarze, a tu tylko wyroby czekoladopodobne.
  Jako komentator i tylko komentator jesteś dla mało wiarygodny. Nie ma nic twojego własnego, po prostu cię nie znam. Nie mam gwarancji, że nie jesteś drugim wcieleniem red. Pińskiego:-)
  Co do cenzury. Na tym portalu artykuły niezgodne z "linią gazety" bardzo szybko znikają. Inne, dla mnie osobiście beznadziejne, kwitną na SG po kilka dni. To też jest kotku cenzura. Ukryta i pełzająca,
  Ja w tym miejscu mam dorobek, pochwal się swoim, potem pomyślę czy jesteś wiarygodny.
 • @gallux 13:29:59 PS.
  Przeczytalem tekst Szymborskiego. Nie wydaje sie, ze udalo mu sie w nim udowodnic, ze Szymowski klamie w powyzszym artykule. Pod artykulem Szymborskiego jest obrzydliwy wpis atakujacy Nowy Ekran. Zadnych dowodow na prawdziwosc swoich oskarzen przeciwko Nowemu Ekranowi autor wpisu, oczywiscie, nie podaje. A redakcja wpolityce wyraznie zgadza sie z trescia tego wpisu.

  Wiec Szymborski radzi, zeby w odniesieniu do artykulu Szymowskiego stosowac "sowiecka zasade"?

  Aha.
  :)
 • @gallux 13:49:05
  Czy dla ciebie w dyskusji wazne jest to, kim jestem, co robie, jak sie ubieram, co jem, itp., a nie wylacznie to, co pisze? Jesli tak, to dlaczego? Czy dlatego, ze w dyskusji lubisz uzywac tzw. argumentow ad hominem?

  Mnie w dyskusji z toba nie interesuje nic, oprocz twoich wypowiedzi.

  Dla mnie mozesz sobie byc np. panem Szymborskim, czy redaktorem Chmyzem.
  :)
 • @Marky 13:54:20
  Wiesz, że trollujesz? Tam są co najmniej dwa fakty: ksiądz, który niby zażyczył sobie żeby podawać publicznie jego adres i przypisanie ks. abp. Januszowi Bolonkowi pseudonimu Prorok.

  Jeżeli uważasz, że to normalne żeby bez zgody podawać cudze dane osobowe, to podaj swoje:-)))))
 • @gallux 13:49:05
  RE: Ja w tym miejscu mam dorobek,

  --- Jejku, naprawde? Jakze jestes wielki, nieomylny, nie wolno cie krytykowac! - Czy to chciales ode mnie uslyszec? Gwizdze na twoj domniemany "dorobek," koles. Interesuje mnie wylacznie co skrobiesz, i zastrzegam sobie prawo wolnego komentowania tego, co skrobiesz - komentowania, jakie JA uznam za stosowne. Hehehe, alez to ciekawy polski zwyczaj, to pysznienie sie swoimi domniemanymi "zaslugami" i domaganie sie, zeby za te zaslugi byc nietykalnym i podziwianym. Taki argument - "mam zaslugi, wiec mam racje" - to tzw. falsz retoryczny, czyz nie tak?

  RE: pochwal się swoim, potem pomyślę czy jesteś wiarygodny.

  --- Znaczy, ze moje chwalenie sie uczyni mnie dla ciebie "wiarygodnym"? Bez tego chwalenia sie nie jestem dla ciebie "wiarygodny"? Czy argument "jesli sie nie chwalisz, nie jestes wiarygodny" nie jest kolejnym falszem retorycznym galluxa?

  Juz ja wole pozostac "niewiarygodny" w galluxowym znaczeniu tego slowa.
  :)
 • @gallux 14:06:20
  RE: Wiesz, że trollujesz?

  --- Cokolwiek rozumiesz przez slowko "trollujesz," udowodnij, ze to robie. Wiec?

  RE: Tam są co najmniej dwa fakty: ksiądz, który niby zażyczył sobie żeby podawać publicznie jego adres i przypisanie ks. abp. Januszowi Bolonkowi pseudonimu Prorok.

  --- Powoli po scianie, kolego. Pan Szymborski tak twierdzi, ale czy zgodnie z prawda? Skad wiesz, ze te twierdzenia Szymborskiego sa faktami, czyli zgodne z prawda? Szymowski twierdzi cos odwrotnego. Skad wiesz, ze on nie twierdzi zgodnie z prawda? Udowodnij, ze twierdzenia Szymborskiego to fakty.

  RE: Jeżeli uważasz, że to normalne żeby bez zgody podawać cudze dane osobowe,

  ---- Na jakiej podstawie zakladasz, ze ja moge uwazac za normalne podawanie bez zgody cudzych danych osobowych? Wiec wedlug ciebie takie podawanie tych danych jest nienormalne? Czemu? Znaczy, ze jak policja podaje do publicznej wiadomosci dane poszukiwanego przestepcy, to zachowuje sie nienormalnie?

  RE: to podaj swoje:-)))))

  --- Co ty z tym podawaniem danych osobowych? Z bezpieki jestes, czy innego WSI? A z czego sie tak cieszysz?
 • @Marky 14:26:02
  Z czego się cieszę? To chyba proste:-) Z ciebie.

  "Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych."

  Pasuje do ciebie? Jak ulał.

  PS. W twoim konkretnym przypadku proszę do mnie zwracać się per pan. Mam 60 lat, siwe włosy, spore życiowe doświadczenie i co najważniejsze - kur szczać z tobą nie wyprowadzałem:-)))))
 • @gallux 14:42:45
  Jesli TY zwracasz sie do mnie per "ty", ja tez bede zwracal sie do ciebie per "ty." Twoj podeszly wiek nie jest dla mnie arumentem za tym, zebys ty zwracal sie do mnie per "ty," a ja do ciebie per "pan."

  Udowodnij, ze podana przez ciebie definicja trollowania pasuje do mnie jak ulal. Udowodnij, ze ja zamierzenie wplywam na innych, zeby ich osmieszac lub obrazac, ze w tym celu wysylam napastliwe, kontrowersyjne, czesto nieprawdziwe przekazy (cio to takiego?), oraz stosuje rozne zabiegi erystyczne.

  Potrafisz?

  Jesli nie, czy nie wyjdzie na to, ze jestes klamca?

  Przy okazji, autor tej twojej definicji "trollowania" to, zdaje sie, niezly zamordysta, przeciwnik wolnosci wypowiedzi. Czy ten autor to ty?
 • @Marky 14:52:05
  Synuś, szczylu z koszulą w zębach, chłopczyku w przykrótkich majteczkach. Ja piszę o swoich odczuciach, zatem niczego ci nie muszę udowadniać. Wpisz sobie w google "trolling" i kliknij w pierwszy wynik. To twoje główne źródło wiedzy o otaczającej cię rzeczywistości, jak również twojego prezydenta.
  Żegnam ozięble z odrobiną rozbawienia.

  PS. 60 lat to nie jest podeszły wiek, to jest siła wieku. To sprawność intelektualna i wiedza jakiej ty w moim wieku raczej nie posiądziesz.
 • @gallux 15:03:44
  Na jakiej podstawie twierdzisz, ze jestem twoim "synusiem," ze w ogole jestem mlodszy od ciebie, hm? Tez na podstawie odczuc"?

  Czy na podstawie swoich "odczuc" twierdzisz tez, ze to co Szymborski napisal, to fakty?

  Wiec nie potrafisz udowodnic prawdziwosci twego twierdzenis, ze ja rzekomo "trolluje"? Zamiast tego obrzucasz mnie wyzwiskami, prawda?
  Czy duzo masz takich tekstow w swoim "dorobku" na Nowym Ekranie?
  :)
 • @gallux 21:46:23
  dokładnie tak jest. Walić w PiS to podstawowe zadanie "blogerów" rodem z jakiegoś moczarowskiego UBekistanu. Zachwyt nad putinowską, gnijącą Rosją,do tego wszystko to podlane "patriotycznym" sosem
  Co prawda Ł Ł i kilka zaledwie osób, odbiega od "poziomu", ale to co WSIarskie już dominuje. Interersujące, że nie ma słowa o ubeckich prokuratorach, którzy dzisiaj wykręcili numer z ...odkryciem sprawców zabójstwa Papały.
 • @Andrzej22 13:28:14
  Szanowny Panie!

  Nie jest trudno udowodnić, że krytykuje PiS. Ostatnio jednak skupiam się na rządzie i prezydencie, znacznie mniejsza konkurencja. PiS jest partią establishmentu. To ta partia parła i forsowała finansowanie partii politycznych z budżetu, przy zakazie innych form pozyskiwania pieniędzy. Skutek jest taki, że rządzi Tusk, bo Kaczyński jest niestrawny dla większości ludzi. Trudno mi stwierdzić, czy jest Pan partyjnym trollem (człowiekiem oddelegowanym przez PiS do siania propagandy, czy np. trollem Gazety Polskiej). Pracuje w mediach od 12 lat. Moje teksty i materiały są dostępne w mediach: opublikowałem m.in rozmowę Gudzowaty-Michnik i Oleksy-Gudzowaty. Tą pierwszą tylko w TVP dzięki zgodzie Bronka Wildsteina, bo wszystkie inne media, łącznie z macierzystą redakcją bały się narazić Michnikowi.
  PiS rządził 2 lata. W tym czasie nie dotknął się lustracji (prezydent mógł sobie mówić "Stokrotko", ale żeby inni...A fe), pozostawił agenturę w mediach obecnych służb (o jej wycofania prosiliśmy Wassermana w grudniu 2005 r. ja, Witek Gadowski i jeden dziennikarz, którego jak bym wymienił z nazwiska, to by stracił robotę), nie opublikował aneksu do raportu WSI, wykreślił z raportu znanych "prawicowych" dziennikarzy popierających PiS, mógłbym tak dłużej. Jeżeli jest Pan trolem, to szkoda czasu. Jeżeli myśli Pan samodzielnie, to proszę pocztyać

  http://www.wprost.pl/ar/134007/Nieczyste-rece/

  To link do wywiadu z Wojciechem Miłoszewskim, prokuratorem, który pokazywał akta mafii paliwowej Jarosławowi Kaczyńskiemu, za co próbowano postawić mu zarzuty. To prokuratur, jedyny w PRL, który wezwał oficera SB, aby postawić mu zarzuty (połowa lat 80) za prześladowanie księdza.

  Sądząc po liczbie wpisów, jest Pan trollem PiS (po co tak komentować na gadzinowym portalu). W takim razie szkoda czasu, jak chce Pan więcej info zapraszam na priv
 • @Andrzej22 14:00:54
  Zanim zacznie Pan obrażać ludzi, to niech Pan trochę poczyta. Np. mój tekst o "Fikcji lustracyjnej" (także na nowym ekranie). Bezkrytyczną wiarą w PiS daje Pan dowód bycia trollem PiS, albo człowiekiem pozbawionym elementarnego rozumienia tekstów. Zarzucanie mi bycie człowiekiem WSI jest więcej niż żałosne. Za mną stoi wieloletnia publicystyka, doniesienia do prokuratury, które składał na mnie Marek Dukaczewski itp. (Za ten tekst http://www.wprost.pl/ar/119366/Hak-Dukaczewskiego/) . Ale cóż to oznacza wobec Pańskiej intuicji. Podałem Panu link do wywiadu, w którym prokurator ujawniający prawdę, któremu prokuratura za rządów PO chciała stawiać zarzuty za ujawnienie tajemnic śledztwa J.Kaczyńskiemu, ujawnił, że pisowskie tajne służby go prześladowały. Także "super" pisowskie CBA.
  Kaczyński nie chciał sanacji w Polsce. Chciał nie tyle skończyć z bagnem, co przejąć władzę. Informacje o agenci traci wartość kiedy znają ją wszyscy. Dlatego nie wiemy kim jest "Stokrotka". Dlatego prezydent LK nie ujawnił aneksu do raportu z likwidacji WSI. Dyskutowanie z panem przypomina walenie grochem w ścianę. Nie odpowiada Pan na pytanie. Dam poniżej Panu kilka pytań, nie po to, aby Pan odpowiedział, ale żeby pomyślał. Tak na wszelki wypadek, gdyby nie był pan trollem.

  1) Jak to się stało, że dzieci żołnierza AK i żołnierki "szarych szeregów" dostały rolę w 1962 r. w filmie "o dwóch takich...". Czy uważa Pan, że w PRL role w filmie przyznawano w prawdziwych castingach, także dzieciom "wrogów ludu"?
  2) Dlaczego w 1992 r. lista agentów Macierewicza wyciekła do mediów, a za rządów PiS ujawniono tylko 9 ze 117 agentów uplasowanych przez WSI w mediach?
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/35979,lustracja-ktorej-nigdy-w-polsce-nie-bylo
  3) Dlaczego za rządów PiS utrzymywano nominowanych przez postkomunistów szefów 3 największych spółek skarbu państwa: Igora Chalupca (do 2007 r.) jako szefa PKN Orlen, Pawła Olechnowicza (do tej pory jest szefem RG), no i kumpla Kwaśniewskiego szefa PZU, Stypułkowskiego do czerwca 2006 (przez 9 miesięcy!).
  4) Dlaczego PiS nie zgodził się na wznowienie działalności przez Komisję Śledczą ds. PKN Orlen?
  5) Dlaczego Andrzej Urbański, były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego zatrudnił Tomasza i Hannę Lis w TVP kontrolowanym przez PiS?
  6) Dlaczego Jarosław Kaczyński zawarł sojusz z SLD i wspólnie przez rok rządził w Telewizji Publicznej?
  7) Dlaczego przez 2 lata rządów PiS nie zrealizował wniosku komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU (z 2005 r.) i nie zgłosił wniosku do sądu za uznanie tej prywatyzacji za nieważną?
  Mógłbym tak dłużej, ale to nudne.
  Co do uczciwości dziennikarskiej. We wrześniu 2005 r. przeprowadzałem wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, do dziś mam maila od jego sekretarki, że to pierwszy wywiad, w którym prezes nie chce zmieniać ani jednego słowa. Wywiad się nie ukazał, bo jeden z ówczesnych szefów tygodnika uznał, że "za mało dowala Kaczyńskiemu". Kilka miesięcy później Jarosław dostał człowieka roku "Wprost", a ja kilka miesięcy później trafiłem na dywanik za pisanie tekstów "antypisowskich". W ten sposób - jak skomentował kolega z działu - zostaliśmy awangardą rewolucji pożartą przez własne dzieci.
  Krótko mówiąc: Pańskie uwagi są męczące i jak nadal będę musiał je czytać (uważam że jest Pan trollem PiS), to ujawnię parę faktów z moich rozmów z PiS na temat współrządzenia TVP w 2009 r. Taka kara za nasyłanie troli na NE....
 • @Marky 10:46:15 ty to glupi czy naiwny? w wiezienach PRLowskich
  siedzialo w celi z polskimi patryjotami UBbecy pobijani brudni wychudzeni
  moeli za zadanie prowokowac i wyciagac zeznania nazwiska adresy.To byla typowa robota UBecka wytworzyc najpierw zauafanie tak jak na stwarzanych przez WSIwych agentow portalach gdzie kontroluje sie opozycje i zagospodarowuje sie energie patryjotyczna ktora pozniej sie marnotrawi.NE stworzylniby liste 2000tys podpisow, ktore zostaly celowo zmarnowane.WSWowski agent Opara spioch sluzb zalozyl ten portal na zamowienie swoich bosow jest tez wentyl nastrojow.Opara jest klamca mowiac ze nie ma cenzury na NE.N atemat zamachu smolenskiego wypowiedzialsie jak typowy agent - ze nie wie czy to byl zamach bo nie byl w komisji badajacej a pozatym dodal ze on chce wladzy poz mianie rzadu czyli w ladza ma zostac w rekach agentury.
 • @Andrzej22 11:35:55 dokladnie jest tak jak piszesz ostatni atak Carcajou
  przybocznego pieska Opary na Sakiewicza i Gazete Polska potwierdza co za bansda kryje sie za NE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930