Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Manipulacje czołowych mediów dot. marszu Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilkanaście tysięcy (bliżej 15 niż 10) ludzi przyszło dzisiaj pokojowo manifestować na pl. Konstytucji 93 rocznicę odzyskania Niepodległości. Na tą grupę napadły lewicowe bojówki, powstrzymane przez policję.

Uczestnicy marszu, w tym rodziny z dziećmi, spokojnie maszerowały pod pomnik Romana Dmowskiego. Marsz przebiegał w sposób zdyscyplinowany i bezkonfliktowy. Na kilkukilometrowej trasie mogli to obserwować ze swoich domów warszawiacy.

Manifestujący wyszli z placu Konstytucji i spokojnie przeszli do ul. Belwederskiej, a później na pl. na Rozdrożu.

Media (TVN, onet.pl, gazeta.pl) przekazując informacje o marszu starały się wytworzyć przekonanie, że to uczestnicy marszu Niepdległości wdali się w bijatykę z policją. W podwanych komunikatach nie rozróżniano, którzy manifestujący atakują policję. Tymczasem poza atakiem lewicowych bojówek cały marsz przebiegał spokojnie. Najbardziej agresywnym zachowaniem części maszerujących było śpiewanie, już coraz bardziej ludowej, przyśpiewki "Donald matole, twój rząd obalą kibiole".

Po dojściu na plac na Rozdrożu zaczęliśmy się rozchodzić. Na moich oczach policja wyłapywała na al. Ujazdowskich kolejnych lewaków ubranych w białe kominiarki, którzy czekali na uczestników marszu Niepodległości, aby atakować idących do domów.

Policja, z tego co ja widziałem, zachowywała się bardzo profesjonalnie. Na Belwederskiej demonstranci dziękowali nawet policji za ochronę, krzycząc do policjantach na motorach "dziękujęmy". 

Policja ma pełną wiedzę, że uczestnicy i organizatorzy marszu Niepodległości nie zachowywali się agresywnie. Szefowie policji boją się tylko podać do publicznej informacji, że jedyne starcia jakie miały miejsce to bijatyki z lewackimi bojówkami.

Skandalem jest próba przypisania lewackiego terroru zwykłym ludziom, którzy chcieli uczcić dzień odzyskania Niepodległości. Głosy o utrzymywaniu porządku i wygrażaniu manifestującym przypominają mi oburzenie Hitlera, z powodu pożaru Reichstagu (który to pożar sam zlecił wzniecić).

Podsumowując. Ogromny sukces organizatorów marszu Niepodległości i policji, która powtrzymała lewckie bojówki (na placu były całe rodziny z kilkuletnimi dziećmi).  Szkoda, że szefostwo polcji nie chce (nie może?) podać do publicznej wiadomości faktycznego przebiegu zdarzeń.

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  ja śledziłem niestety wydarzenia tylko w mediach i rzeczywiście przekaz był wyjątkowo przekłamany. prowadząca program w TVP INFO za wszelka cenę chciała (miała takioe zadanie?) zmusić Artura Zawiszę w rozmowie telefonicznej do wzięcia odpowiedzialności za rozróby na Placu Zwycięstwa, podczas gdy p Zawisza był na czele Marszu już daleko poza placem. nikt nie wspominał o bójkach niemieckich faszystów zaproszonych przez Krytykę Polityczną. ciągle pokazywali te same scenki bijatyki z Policją, podczas gdy faktyczny Marsz Niepodległości relacjonował chyba jako jedyny ŁŁ. SZOK!
 • @Autor
  Jan Tadeusz Stanisławski wygłaszał w latach osiemdziesiątych monolog, w którym był taki fragment (cytuje z niedoskonałej pamięci):
  "Patrzę w okno, widzę rzeczywistość. Patrzę w telewizor, widzę inną rzeczywistość"
  Minęło prawie 30 lat a tekst nadal aktualny.
  Pozdrawiam
 • @Autor
  Byłem i potwierdzam prawie wszystko co napisałeś. Nie zgadzam się jednak z twoją oceną pracy policji. Sądzę, że policja mogła zapobiec wielu incydentom ale tego nie zrobiła. Na przykład mogła zapobiec incydentowi z samochodem TVN na Placu Na Rozdrożu. Do zdarzenia doszło w miejscu gdzie nie było tłumu a siły policji były wystarczające. Jednak siły te przystąpiły do akcji dopiero wtedy, gdy samochód płonął. Wyglądało to tak jakby policja czekała na pretekst do delegalizacji zgromadzenia.
 • @autor
  Sukces Policji ?? Porażka. Zgromadzeni ludzie pod pomnikiem Romana Dmowskiego zostali zmyci przez szpaler policji, policji która była agresywna w stosunku do uczestników zgromadzenia.

  http://www.youtube.com/watch?v=Ky3B5tqD5WQ
 • aut@r "Policja, z tego co ja widziałem, zachowywała się bardzo profesjonalnie"
  autorze po co pieprzysz?. Reporterzy NE maja tyle materiału że niepełne informacje są zbyteczne. Nie pełne, wręcz nieprawdziwe.

  A jak zachowała się policja na Placu na rozdrożu?.

  Tego już piękne oczy nie widziały?.

  Masz swój profesjonalizm !!!

  http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSHdsU&feature=player_embedded
 • Mass media elementem totalitarnym w POSTSOWIECKIM świecie
  * * *
  Dzieje się tak dlatego, iż w Polsce nie ma niezależnych mass mediów, jakie mogłyby kształtować świadomą swego znaczenie opinię publiczną… Czyli taką opinię publiczną — której głos mogły być istotny oraz liczący się w kształtowaniu rozwoju kraju. Także i postbolszewickim elitom rządzących tymi mediami zupełnie nie zależy na posiadaniu inteligentnego i dobrze poinformowanego społeczeństwa. W rezultacie, zamiast mediów dostarczających rzeczową informację — mamy nihilistyczne media kierowane przez kapłanów "polskiego wstydu" oraz media żerujące na kulcie błazenady i kiczu, chamstwie oraz głupocie.

  Niestety, wszystkie te liberalno-lewackie, a więc najczęściej postubeckie i postkomunistycane media kształtują ten nowy PRL-bis zgodnie z interesami kasty rządzącej, która przejęła kraj na własność w okresie zmian po 1989 roku. Dla ludzi z tej skorumpowanej oraz sprzedajnej elity, istotny jest wyłącznie interes ich własny oraz grupy z której się wywodzą.

  A przecież jest to ta sama grupa — która do 1989 roku swój interes widziała wyłącznie w bezpośrednim sprzedawaniu kraju komunistom i moskiewskim bandytom z Kremla.

  Takie trockistowsko-postkomunistyzne media atakują całość życia społeczeństwa i fałszywie komentując — kształtują je zgodnie ze swoim totalitarnym postmodernizmem...
 • @Jan Piński
  Przykład "doskonałej" pracy Policji można zobaczyć tu: http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/37195,lewica-i-policja-bije-ludzi

  W przypadku Manifestacji Solidarności jaka miała miejsce w Wawie w czerwcu br czołowe polskie media również podawały przekłamaną informację jakoby w manifestacji miało uczestniczyć kilka - kilkanaście tysięcy osób, a w rzeczywistości uczestniczyło około 100.000 osób.
 • Manipulacja
  Oglądałem relacje na żywo. (dzięki NE), I jak widzę jak tvn, polsat okłamują społeczeństwo to krew mi się gotuje. Celowo wprowadzają w błąd.
 • @Dziadek Wojtek
  Masz rację. Moim zdaniem policja DOPUŚCIŁA celowo do tego podpalenia. Sytuacja miała się tak (byłem niedaleko):

  Stały dwa samochody TVN obok siebie (osobowy i bus). Najpierw jakieś tłumoki zaczęły skakać po osobówce, wrzucono do środka petardę. Po chwili pojawiła się policja i otoczyła samochody. Jakim cudem w tej sytuacji kilkanaście minut później doszło do rozbujania i podpalenia drugiego samochodu?! Akurat w międzyczasie przeszedłem w stronę samochodu organizatorów, żałuję teraz...
 • @Pluszak
  Potwierdzam
 • O co chodziło?
  O to, aby zmienić ustawę o zgromadzeniach.

  Niewykluczone, że tzw, chuligani to wynajęci prowokatorzy. Przynajmniej pewna ich część.

  Przy okazji można było napluć na narodowców.

  Kilka pieczeni wysmażonych na jednym ogniu.
 • @prawi co wiec
  Prowadząca TVP info DIANA RUDNIK zapracowała dzisiaj na etat w TVN lub innej gadzinówce; zawsze się stara ale dzisiaj pokaz niekompetencji, służalczości, stronniczości i zwyczajnej głupoty zadziałał na niekorzyść rządzących.
  Publiczna ostentacyjna prostytucja bez odrobiny skrytości...
 • @Andrzej Słonawski
  Panowie,

  odróżnijcie marsz i jego zabezpieczenie od incydentów takich jak na filmie. Policja to zwykli ludzie. Dziś większość z nich ochraniała marsz Niepodległości. Dzięki nim przeszedłem spokojnie od placu Konstytucji na plac na Rozdrożu, nieatakowany przez lewaków. Wyraźnie napisałem o marszu i tym, że piszę o tym co dane było mi widzieć.
 • @krzew
  Zgadza się, podobnie jak człowiek za załączonym filmie jest policjantem po cywilnemu i kopie przechodnia. Na podstawie pojedynczych wypadków nie można oceniać ani pracy policji, ani organizatorów marszu. Na plac po stronie marszu weszło na pewno trochę zadymiarzy, ale zostali tam podczas gdy marsz pomaszerował.
 • @Jan Piński
  To chyba jednak zbyt optymistyczna relacja. Mnie zaskoczyło, że prezydent, MS i MSWiA zgodnym chórem natychmiast zaczęli mówić o pilnej nowelizacji Ustawy o zgromadzeniach.
 • @Leopold Klon
  "Prowadząca TVP info DIANA RUDNIK zapracowała dzisiaj na etat w TVN lub innej gadzinówce;..."
  Wyjątkowo odrażający był jej sposób prowadzenia programu.
  W TVN24 w "faktach po faktach" był występ wyjątkowego oblesia salonowego, niejakiego Olbrychskiego. Nastał taki czas po 10 kwietnia 2010 roku, że wypełzają na powierzchnię wszelkie postsowieckie robactwa.
 • @Łażący Łazarz
  Dzięki za uzupełnienie.

  Więc celowo prowokowali, a efekt ten sam. Zmieni się Ustawę, żeby można było utrudniać wszelkie akcje protestacyjne.
 • @Rebeliantka
  To, że mamy do czynienia z wykorzystaniem mediów i prowokacją, to jedno. A fakt, że policja obroniła na placu Konstytucji kilkanaście (kilkadziesiąt? - z dołu trudno oszacować dokładną liczbę uczestników marszu), to drugie. Nie wiem co miało miejsce na placu na Rozdrożu. Parę minut po 17 było tam spokojne rozchodzenie się do domów. Pewne jest, że puszczenie informacji o delegalizacji marszu Niepodległości mogło skończyć się tragicznie. Poza dymisją odpowiedzialnego urzędnika warto odpowiedzieć na pytanie czy był to przypadek, czy celowa próba sprowokowania spokojnego marszu.
 • @Jan Piński
  Czegoś nie rozumiem. ŁŁ pisze, że walka się toczyła miedzy policjantami a kibicami. Więc policja nie musiała chronić uczestników marszu, bo to nie oni byli zagrożeni (pomijając wcześniejsze prowokacje lewaków).
 • @Łażący Łazarz
  Istotnie Policja działa według szablonu i łańcucha dowodzenia...
 • @Jan Piński
  Policja na Placu Konstytucji zepchnęła uczestników marszu na ul. Waryńskiego. Joz tam dochodziło do prowokacji. Odpalono radiowozy. Policja, wobec mnie i Pawła Pietkuna, też nie była uprzejma, pomimo posiadanych legitymacji prasowych. Niezależne media maja informować, a nie dezinformować. Na Pl. Konstytucji nie było fajnie. Carcinka ma z tego czasu relację.

  Więc jakie "rozchodzenie do domów" - tam marsz się dopiero zaczynał !!!.
 • @35stan 21:06
  Ma Pan w zupełności rację. Oglądałam z mężem ten program i brakowało cenzuralnych słów, żeby określić zachowanie tej funkcjonariuszki mediów. Oprócz kłamst jakimi na okrągło karmiła widzów, posuwała się do, moim zdaniem, do podżegania i eskalowania konfliktu. Gdy ktoś z władz Warszawy wyjaśniał, że marsz est legalny, to parła do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co musi się stać, żeby go zdelagalizować. Tak jakby chciała przekazać bojówkom lewackim, co mają zrobić, żeby rozwalić marsz.
  Czegoś takiego to jeszcze w telewizji publicznej nie widziałam.
  Dobrze, że Zawisza na antenie ją skasował, mówiąc, że marsz spokojnie się przemieszcza. A TVPInfo pokazywała w tym czasie rozróby na Placy Konstytucji podając, że tak właśnie wygląda marsz.
  Nie wiem jak to wygląda od strony prawne, ale ja na miejscu organizatorów zastanowiłabym się, czy nie podać TVPInfo do sądu.
  Dobrze, że Pan podał nazwisko tej dziennikarki. Siądę i napiszę e-maila do władz TVPInfo.
 • @Jan Piński
  polecam artykuł kolegi po "piórze" -
  http://wpolityce.pl/dzienniki/jeden-taki/17925-dramatyczny-reportaz-piotra-zaremby-z-marszu-niepodleglosci-i-okolic-kto-kogo-naprawde-atakowal


  "Przez chwilę robi się gorąco, bo tłum wpada w lekką panikę. Zostaję przygnieciony do szyby pubu „Szwejk”. Decyduję się skręcić do knajpy. W surrealistycznej atmosferze pośród tłumu ludzi, wśród których są zarówno goście „Szwejka” (także cudzoziemcy), jak i uczestnicy manifestacji, często z biało-czerwonymi flagami, obserwuję przez wielkie okna policjantów wypierających ludzi na Waryńskiego. Kordon odcina dostęp do Placu, a głos z megafonu zapewnia, że nie gwarantuje bezpieczeństwa „osobom z immunitetem, takim jak posłowie, senatorowie i dziennikarze” i „nie odpowiada za straty materialne”. Pocieszony, decyduję się jednak wyjść z lokalu i dogonić pochód"
 • Dianie Rudnik powinno się ogolić głowę i
  puścić na miasto jak za okupacji postępowano z wiadomymi kurwami.
  I Bufetowej III RP też by się to przydało....

  I proszę mi tu nie pieprzyć, że policja "zachowywała się bardzo profesjonalnie".
 • @Andrzej Słonawski
  http://www.tvn24.pl/-1,1723988,0,1,chuliganow-widzialem-tylko-w-telewizji,wiadomosc.html

  Artur Zawisza przekonywał, że "Marsz Niepodległości", w którym on uczestniczył, przebiegał spokojnie. - Chuliganów widziałem w telewizji, bo nie na własne oczy - zastrzegł. - Sceny, które widzieliśmy w telewizji, miały miejsce po opuszczeniu pl. Konstytucji przez "Marsz Niepodległości" - dodał, przekonując że ci, którzy chcieli świętować i spokojnie przejść ulicami Warszawy, zrobili to.

  Ewidentnie widać, że Ci, którzy byli w środku i na początku mają inne wspomnienie marszu. Co do mnie, zgadzam się z Arturem Zawiszą, że ci, którzy chcieli spokojnie świętować i przejść ulicami Warszawy zrobili. Było parę osób na pewno, którym się to nie udało. Mówmy jednak o zasadzie, a nie wyjątkach. Trzeba wyraźnie oddzielić chuliganów bijących się z policją (ja bym ich kibicami nie nazwał), którzy przyszli tylko po to na marsz Niepodległości o tych, którzy przyszli świętować. W innym wypadku podczas następnej imprezy będzie już zasada, że jak nasz marsz wpadną chuligani i będą demolować sklepy i samochody, to koszty poniesie organizator.
 • @Jan Piński
  myślę że reakcja TŁUMU jest nie do przewidzenia. Na trzydzieści tysięcy, a może i więcej uczestników, nawet kilkoro stanowi zapalnik. Organ jakim jest centrum Zarządzania Kryzysowego, jak i cały sztab zabezpieczenia, doskonale potrafi nastrojami manipulować. Więc proszę nie opowiadać, że Artur Zawisza widział co innego, niż szanowny autor, ja, czy pozostali reporterzy Nowego ekranu, z naczelnym na czele. Ponadto kibice są równoprawnymi uczestnikami marszu, więc proszę o nich nie pisać.
  Proszę pamiętać jak przed wyborami wspomagali opozycję, wtedy nikomu to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie.

  A pisać, zwłaszcza o postawie organów porządkowych, kiedy nie ma się pełnej wiedzy, no ... .
 • @Andrzej Słonawski
  Dla mnie ludzie, którzy rzucają petardami w policję, to zwykła hołota. Nie interesuje mnie kogo popierają. Przyszli bić się z policją, a nie świętować odzyskanie Niepodległości.
 • ...
  co wy za bzdury wypisujecie - czytajac was mozna odniesc wrazenie ze to ufoludki zdewastowaly woz transmisyjny polsat news , a potem poprzebijali opony , probowali przewrocic a w koncu podpalilili woz transmisyjny tvn 24 - swoja drogą pracownik , ktory BYL wowczas w wozie wyladowal w szpitalu ( ale oczywiscie nikogo to tutaj nie zainteresuje - skoro byl z tvn-u to najlepiej zeby splonął zywcem ) - a bandyci-kibole to niby pojawili sie na placu konstytucji przypadkiem ? od poczatku mieli uczestniczyc w tym marszu
 • @Łażący Łazarz
  Tak, Łazarzu. Opisujesz bo tam byłeś i to w samym środku zajść. Nam się nie udało dotrzeć na Plac, dołączyliśmy na Waryńskiego. I już wszystko było pod kontrolą. Do momentu gdy zapalił /lili/ wóz transmisyjny TVN. A kto to zrobił?. Warto wspomnieć że był to obszar chroniony przez duże siły policyjne. A ludzi było bez liku.
 • @Łażący Łazarz
  "Pobiegłem z aparetem by zobaczyć co tam się dzieje, co to za poruszenie i zobaczyłem: po prostu pojawił sie tam Janusz Korwin-Mikke i rozentuzjazmowani Kibice cisnęli się by go zobaczyć z bliska. Zrobiłem filmik, kliknąłem zdjecia i musiałem sie wycofać bo Policjanci (którzy chyba źle wszystko odczytali) zaczęli atakować"

  asumpt dla obecnych tu Korwinofobów...Korwin jako prowokator zamieszek. zrobił ruch wśród kibiców, co dało Policji mandat do reakcji.
 • @Łażący Łazarz
  nie sądze aby bandyci podpalajacy samochody i atakujący policjantow mogli uchodzic za " spoleczenstwo" to raczej " patologiczny margines " spoelczenstwa
 • TVP info jak za komuny
  A wieczorny występ pani prezenterki przypomniał mi niejaką Falską, pewnie niektórzy też pamiętają te czasy.
 • @contessa
  Jako prowincjusz mogłem wydarzenia oglądać tylko w TV. Konkretnie w TVP Info. Takiego qrewstwa jakie zaprezentowała ta dziamdzia Diana Rudnik nie widziałem nigdy a sądziłem że szczyty osiągnęła niejaka Lichocka broniąc studia przed JKM-em. W Peerelu każda państwowa firma miała swoją służbę nieoficjalnie zwaną "pogotowiem seksualnym" i widać że TVP kontynuuje tradycję a nawet ją potęguje. Aktualną sytuację - Szymek - kolega dobrego wojaka Szwejka - określiłby, że dzisiaj zrobiły się te kurwy nachalne i zuchwałe ponad miarę.
 • @Łażący Łazarz
  policja wiedziała co ma robić oczywiście że tak niedarmo tuż przed wyborami robili cwiczenia z pacyfikacji tłumu i zwalczania terroru
 • @Łażący Łazarz
  Kto bywa na meczach ligowych ten wie jak policja potrafi wywołać zamieszki. Od lat 80-tych stadiony są poligonem doświadczalnym dla kolejnych pokoleń "pałkarzy". Jak trzeba to potrafią szybko i skutecznie zneutralizować kiboli i zadymiarzy. A jak zaistnieje inna potrzeba to wiedzą jak sprowokować rozruchy.
  Jak jest rozkaz prać to się pierze.
 • @Andrzej Słonawski
  "Antifa tłucze przechodnia z flagą"

  Nie przxechodnia z flagą, tylko TŁUCZE FLAGĄ, co widać wyraźnie kilka razy. Więc nie tylko napaść, ale również profanacja flagi.
  W następnym kawałku typki w żółtych kamizelkach wcale nie wyglądają na policjantów, ale na przebranych lewaków. To młode gnojki. Nie wiadomo, czy kamizelki mają od policji (wtedy to rzeczywiście policja tłucze) czy też sami się poprzebierali - i wtedy już nie wiadomo kto jest kto i pełny zamęt.
  Proponuję, żeby bardzo dokładnie oglądać te uliczne migawki, zanim się poda konkluzję do publicznej wiadomości. Chyba, że też chcemy dezinformować.
  To bardzo ważne, żeby ustalić CO się naprawdę dzieje, inaczej nie będzimy rozumieć rzeczywistości, a tym samym - podejmować adekwatnych działań. Od samego kłapania dziobem nie stajemy się wcale bardziej sprawiedliwi.
 • @Łażący Łazarz
  "Kibiców to wkurzyło, bo nie było takiej konieczności więc zaczęli (dopiero wtedy) atakować Policję."
  >>ma Pan spory 'dar tłumaczenia' wyczynów kibolstwa.
 • @Andrzej Słonawski
  "Ponadto kibice są równoprawnymi uczestnikami marszu, więc proszę o nich nie pisać."
  >>chce Pan kibolstwo cywilizować ?
 • @ll
  W TV pokazują rozróbę na pl.Konstytucji, zaraz potem bufetowa mówi, że w związku z zamieszkami marsz grupy rekonstrukcyjnej musiał zmienić trasę. Niezła manipulacja! Zgadnijcie jaka to stacja. A dla tych co nie wiedzą, to grupa rekonstrukcyjna musiała zmienić trasę ze względu na niemieckich lewaków.
 • @Rebeliantka
  O tuż to .... Teraz tak wymyślą, że będzie ciężko o pozwolenie na marsz...

  Jestem jednak tego zdania, że jak za ''komuny'' też nie można było, a jednak ludzie wychodzili, to teraz w przypadku niekorzystnych zmian jakoś znajdzie się rozwiązanie ...

  Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale za wywołane burty w czasie marszu... Przede wszystkim na Placu Konstytucji powinna ponieść Prezydent Warszawy Halina Gronkiewicz-Walc. Za to, że pozwoliła na drugą demonstrację nie całe 200 metrów od przemarszu ludzi.
  Urząd Miasta Warszawy powinien odpowiadać za narażenie na niebezpieczeństwo Matek z dziećmi, starszych ludzi! Tylko dlatego, że jakiś urzędas z premedytacją dał pozwolenie na drugą demonstrację!
  A czemu nie pozwolił im w innym miejscu miasta? tak ok 10 km ... Warszawa duże miasto... Miejsce by znaleźli ...
  Mówmy też o takich rzeczach karygodnych, że znowu drogę Marszu trzeba było zmienić bo bezprawnie zablokowano go! Z tego tytułu wydłużyła się droga ...

  A tak między nami przecież do ŻADNYCH BURD NIE DOCHODZIŁO W CZASIE MARSZU. BYŁO SPOKOJNIE I SYMPATYCZNIE LUDZIE Z BALKONÓW POZDRAWIALI I WYMACHIWALI FLAGAMI...

  Początek Marszu zaczął się od hymnu :) było bezpiecznie, aż do przyjścia pod pomnik Dmowskiego.
  Dwa samochody z TVN zaparkowane niedaleko Marszu, wiedzieli, zdawali sobie sprawę, że mogą być zaatakowani ... Gdzie był kierowca?
  Co tam robił samochód METEO ? Mierzył temperaturę ?
  Stare rumple poświęciły, ubezpieczone, potem wyklepią, i to z zyskiem ...

  Ech........ nie tak to sobie wyobrażałem ten MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI ...
 • @John May
  Film 1,2,3 pokazuje uczestników kontrmanifestacji. Tamtędy w raz z Pawłem próbowaliśmy sie przedostać, a także Carcinkja z moim synem ten fragment 2 filmu "dokańczają"

  http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,w-sercu-zamieszek,319065.html

  Więc widać iż zadymy rozpoczęły środowiska lewacko,- homoseksualno - łotrowskie. /w sektorze gdzie min. znajdował się "tęczowy Rycho".Wszystko dzieje się pomiędzy ul. Hożą a Koszykową. Marsz zgromadził się na Placu Konstytucji, z uwagi na zamieszki "za plecami', pomaszerował w stronę ul. Waryńskiego.
 • @John May
  Film 1,2,3 pokazuje uczestników kontrmanifestacji. Tamtędy w raz z Pawłem próbowaliśmy sie przedostać, a także Carcinkja z moim synem ten fragment 2 filmu "dokańczają"

  http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,w-sercu-zamieszek,319065.html

  Więc widać iż zadymy rozpoczęły środowiska lewacko,- homoseksualno - łotrowskie. /w sektorze gdzie min. znajdował się "tęczowy Rycho".Wszystko dzieje się pomiędzy ul. Hożą a Koszykową. Marsz zgromadził się na Placu Konstytucji, z uwagi na zamieszki "za plecami', pomaszerował w stronę ul. Waryńskiego.
 • @Aleksander
  Niestety nie "stare rumple" tylko normalne, nowe samochody.

  A że ubezpieczone to oczywista - tym większą głupotą było ich niszczenie.
 • Dodajmy, latali helikopterem i nic nie pokazali... majstersztyk.
  Polsacik latał i niccc nie pokazał.. hehehehe jak oni to robią.
 • @Andy-aandy
  Dokładnie, nie mamy żadnej telewizji.... Same miecugowy wpatrzone w aktualną władzę i zgadujące, jak zrobić jej dobrze. I powiem tyle - ci dziennikarze przejadą się na cmentarz na takim postępowaniu. Bo zniszczą swój kraj, rozkradną go... i zdechną. Dobra gospodarka i niegłodne dzieci pomogłyby im przeżyć stare lata. A tak kurwy wyzdychają. Nienakarmione 2 miliony dzieci w POlsce nie zrobi iluś tam odkryć i wynalazków i kurwy zdechną z braku leków. Proste. Sami sobie kręcą sznur. Panie miecugow, dobre szkło kontaktowe, ale nie wstawaj pan, kiedy mówisz o tusku czy gierku. Hadko patrzeć. Miecugow czy inna swołocz - nie rozróżniam tych zer...
 • @Leopold Klon
  Widzę ostatnio durczoki mordy w tewałenie nie pokazują - chyba im wstyd, bo już swoje się nakłamali :) Co występ to jakaś nówka nie śmigana, pewnie lasek pozazdrościli superstacji :)...
 • @Rebeliantka
  Ja bym napisał taką ustawę:
  Demonstracja ma prawo do przemarszu i małej demolki.
  Demolującemu stawia się zarzuty dopiero po 10 trafionym na amen policjancie. Po to policjant ma pałę i tarcze, żżeby nie dać się trafić, i po to jest policjant, zeby ochraniać demonstrację, a nie żeby na nią napadac i niszczyć demokrację. Jeśli demonstranci chcą wywieźć kogoś na taczkach, i takie jest zdanie 3/4 danej grupy zawodowej, to policja jest obowiązana dostarczyć odpowiednią ilość taczek, smoły i pierza.
 • @Leon.
  Trafiłeś w sedno. A ja myślałam, że inteligentni policjanci nie zdarzają się.
 • @cometto
  Uważam, że ani organizatorzy, ani uczestnicy Marszu Niepodległości, nie powinni się tłumaczyć z tego co wydarzyło się dziś w Warszawie??? Nie powinni tłumaczyć się, że doszło do walki dwóch światów z udziałem policji??? Bo, oto właśnie chodzi władzy, by społeczeństwo straszyć zamieszkami, by straszyć wolnością i niepodległością??? Syndrom strachu naród polski, ma w wiekowych genach, po zaborcach, faszystach i komunistach??? Nieustają oni, wszyscy razem, w wysiłkach, byśmy się od tych strachów, nie uwolnili. Ale nie bójmy się, pozwólmy społeczeństwu polskiemu, przezwyciężyć ten strach przed razami pałek policyjnych??? Niech widzą, że walka o niepodległość to nie jest sielanka, to nie siedzenie na tapczanach przed telewizorem??? Muszą przekonać się, że być może to jedyny słuszny sposób, żeby w Polsce nastał dobrobyt, bo wolność i niepodległość sama w sobie jest dobrobytem??? Że bez wolności i niepodległości, jesteśmy niewolnikami??? Być może dzisiaj, to była prowokacja, być może dzisiaj to była prowokacja policyjnych bojówek, po to, by wywołać określone reakcje, w określonym celu, już ogłoszonym przez prezydenta, ale to nic??? Przyglądajmy się kto dziś kłamie, dezinformuje, manipuluje??? Nie tłumaczmy się, nie przepraszajmy??? Kiedyś wygramy przecież, być może na ulicy??? Nie wolno bać się nam kosztów, jakie będziemy musieli zapłacić, za prawdziwą niepodległość, bo korzyści, będą po stokroć większe, może nie dla nas, ale naszych dzieci??? Nie zapominajmy, dlaczego benzyna jest taka droga, dlaczego gaz jest taki drogi??? Albo inaczej, dlaczego zarabiamy tak mało, że benzyna i gaz jest dla nas tak drogi, dlaczego zarabiamy tak mało, że energia elektryczna jest dla nas taka droga???Dlaczego zawsze brakuje nam do wypłaty??? Bo o to właśnie chodzi, zawsze mamy być biedakami??? MUsimy zrozumieć, że to nie dlatego, że jest tam jakiś kryzys, ale dlatego, że jesteśmy współczesnymi, eurpejskimi niewolnikami, wykorzystywanymi, przez zaborców, tak jak kiedyś??? I ci zaborcy, nie pozwolą nam nigdy dobrowolnie, byśmy uwolnili się, od płacenia im haraczu??? Ten haracz, to krwawica, nasza niewola??? My biedni, to oni bogaci, czy zawsze tak ma być???
 • Patriota to jest uczciwy człowiek!!!!
  Skąd więc Zawisza? Miał ośmieszyć inicjatywę?
  Zawisza ma śledztwo prokuratorskie w sprawie oszustwa. Okradł i oszukał. Jedni mają w ręku płytę chodnikową,by zniszczyć cudze mienie, inni jak Zawisza fabrykują nielegalne papiery, by ludzi okraść. I jedni i drudzy przestępcy!!!
  http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=580:tempo-wraca-do-prokuratury&Itemid=43
 • @cometto
  Oczywiście, że głupotą...Ale kto je zniszczył? Jak tam POLICJI nie było...
  O dziwo zjawili się po fakcie ...
 • @karapatan
  Widać ze tego jak na dłoni, że ten scenariusz ma kilka zakończeń??? Artur Zawisza nie pojawił się tam przypadkiem, bo nie on przecież był organizatorem??? Kto wykręcił jego numer, akurat numer Artura Zawiszy, czyżby gotowy był materiał kompromitujący tego pana??? Trzy scenariusze, tak jak u Rostowskiego???
 • @oskar20
  eh oskar... tyś jest większy zadymiarz niż huligani z tvn

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930