Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1936 postów 183 komentarze

Uważam Rze

Moje komentarze

 • @gallux 19:37:59
  Wiem o dwóch: musiał przeprosić obecnego szefa ABW i jego zastępcę Jacka Mąkę, a pewnie było tego więcej...
  Nie wszystkie kłamstwa Cezarego Gmyza
 • @gallux 18:56:06
  Pan tak serio? Pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego płaci pracodawca. Czyli Karnowscy zatrudnili sobie sekretarza za pieniądze Hajdarowicza. Tak trudno zwolnić się z pracy i pójść pracować dla konkurencji? Chce Pan rozgrzeszać złodziejstwo?
  Nie wszystkie kłamstwa Cezarego Gmyza
 • @Pan Marky 10:36:42
  Celna obserwacja, że można zrobić nieprawdziwy film o polskich zbrodniach, ale zanegowanie holokaustu będzie karane.

  Problem w tym, że to prawo jest cenzurą (na co nie zwróciłem uwagi). Można nakręcić fikcję na temat zbrodni Polaków , ale nie można nakręcić filmu z fikcyjnymi zbrodniami negującymi holokaust Żydów. Rzeczywiście brak jest równości w zmyślaniu.

  Jednak trzeba pisać prawdę. Polacy mordowali Żydów w czasie II wojny światowej, byli też Polacy antysemici, którzy wykorzystali holokaust do własnego wzbogacenia. I to jest prawda. Podobnie jak fakt, że znaczny odsetek funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa po 1944 r. była pochodzenia żydowskiego. A UB mordowała polskich patriotów. Podobnie obciążający jest fakt, że ludność pochodzenia żydowskiego współpracowała z sowieckim okupantem w latach 1939-41 i po 44 roku. Tego wszystkiego nie wolno rozdzielać. Pokazywanie zbrodni jednej z narodowości, bez pokazania kontekstu całej sytuacji jest manipulacją.

  Gdyby Pasikowski nakręcił film historyczny musiałby pokazać rolę Niemców w pogromie Żydów, a także uzasadnić nienawiść sąsiadów, którzy chcieli pomścić krzywdy sowieckiej okupacji. Znów, to nie jest usprawiedliwienie dla okrucieństwa, ale jest niezbędnym faktem, aby zrozumieć to co zrobili tamtejsi mieszkańcy. Zrozumieć, nie usprawiedliwiać.
  "Pokłosie". Nudny film o zabijaniu
 • @drhumor 08:02:51
  Raczej czasu...Odezwę się jak złapie chwilę
  Tajemnica zdjęć satelitarnych ze Smoleńska. Ktoś wiedział wcześniej o katastofie?
 • @youtoo 17:40:55
  Nie jestem, ale nie uważam tego za obrazę, wręcz przeciwnie ;-)
  Żądają od Izraela przeprosin za słowa o Holokauście
 • @Zbigniew-Grzymski 16:46:13
  Tak myślałem. Jest Pan tchórzem. Kończę rozmowę, bo nie dyskutuje z anonimami.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Zbigniew-Grzymski 21:42:22
  Proszę leczyć się na nogi. Na głowę za późno...
  To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie
 • @Zbigniew-Grzymski 13:40:46
  Nie lubię sytuacji, w których ktoś chowa się za pseudonimami, okłamując innych. Czy mogę ujawnić to co wiem na Pański (chodzi o nicka) temat? Wydaje mi się, że jesteśmy zwolennikami jawności, ale na wszelki wypadek pytam.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Zbigniew-Grzymski 19:14:23
  Pan natomiast ukrywa się pod pseudonimem. Skoro jest Pan taki odważny proszę się przedstawić, prawdziwie. Albo ja to zrobię za Pana.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @balsam 21:37:52
  W tym problem, że posługuje się logiką. Jeżeli w Tupolewie był materiał wybuchowy (na co obecnie nie ma żadnych dowodów), to głównymi podejrzanymi nie są Rosjanie. Ja zaś, prywatnie, uważam, że ich odpowiedzialność za katastrofę jest największa.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Warlord 00:13:12
  Ma Pan 100 proc. rację. Mój problem polega na tym, że jestem z racji zawodu osobą publiczną i mniej mi wolno pisać niż wiem, szczególnie, że musiałbym spekulować. Jak mawiał mój nieżyjący mentor dziennikarz, to nie ten co pisze co wie, tylko ten co wie co pisze...;-)
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Zbigniew-Grzymski 18:27:37
  Bredzi Pan.

  Parę pytań.

  1. Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że "udowodniono eksplozje?
  2. Na jakiej podstawie uważa Pan, że eksplozja została spowodowana przez trotyl? Dodam, że obecne stanowisko C. Gmyza i "Rzeczpospolitej" jest takie, że znalezione materiały MOGĄ być śladami substancji wybuchowych, ale nie wiadomo jakich.
  3. Po co Rosjanie kazaliby swoim kontrolerom sprowadzać samolot na nieprzepisowy poziom 50 metrów (zeznania załogi JAK-a 40) skoro i tak miał wybuchnąć?
  4. Dlaczego Rosjanie w panice izolowali kontrolerów lotu na 1,5 dnia skoro wszystko było zaplanowane? (Uprzedzam. Według mnie kontrolerzy byli nawaleni jak stodoła po żniwach)

  5. Dlaczego Rosjanie zabrali przenośny system ILS, który naprowadzał samoloty Tuska i Putina? Przecież skoro katastrofa była "zaplanowana", to powinni go zostawić, aby świadczył na ich korzyść?

  6. Na jakie korzyści Rosjanie mieli liczyć dokonując owego zamachu?

  7. Skoro Rosjanie dokonali zamachu, to po co spartolili robotę, że teraz trzeba dokonywać ekshumacji i mamy możliwość wymusić badanie ciał?


  Pytań jest więcej. Bynajmniej nie twierdzę, że zamachu nie było. Uważam go jednak za małoprawdopodobny scenariusz.

  Załóżmy jednak scenariusz zamachu. Jeżeli dokonują go Rosjanie, to musieliby umieścić ładunek wybuchowy w czasie remontu samolotu. Jeżeli tak, to dlaczego nikt owego ładunku nie wykrył przez 4 miesiące użytkowania samolotu?

  Jeżeli wniesiono ów ładunek przed wylotem feralnego dnia, to skąd podejrzenie, że zamachu dokonali Rosjanie?

  Moja uwaga. Nie widzę korzyści, które mieli mieć Rosjanie z tego zamachu. Natomiast widzę korzyści, które ma Unia Europejska dzięki skróceniu kadencji Sławomira Skrzypka i kompletnej zmianie sposobu inwestowania polskich rezerw Narodowego Banku Polskiego.

  Pytań jest więcej. Tylko "etatowy internauta" PiS może nie rozumieć złożoności sprawy. W przeciwieństwie do Pana ja mam otwartą głowę. Jeżeli pokaże mi Pan dowody na Pańskie twierdzenia, mogę zmienić zdanie. Nie uważam tego za hańbę. Mottem książek, które pisze lub redaguje jest zdanie Józefa Mackiewicza, że tylko prawda jest ciekawa. Natomiast Pańskie wyzwiska i twierdzenia i brak elementarnej wątpliwości sugerują, że jest Pan awatarem PiS skierowanym do regularnej propagandy na Nowym Ekranie.
  To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie
 • @kontra 16:38:24
  Otwarcie odpowiadam: nie należę do masonerii. Moja rodzina jest rdzennie polska (herb Lubicz ze strony ojca). Jeden z dziadków zginął na Syberii (skąd w 1946 r. jako dziecko wrócił mój ojciec), rodzony brat mojej babci ze strony Mamy Mieczysław Uniejewski był egzekutorem Armii Krajowej i żołnierzem Osy-Kosy, który wysadzał dworce w Berlinie w czasie wojny i został rozstrzelany przez Niemców.
  Jestem dziennikarzem od 14 lat. To co pisałem/filmowałem jest w większości dostępne w internecie. Dla przypomnienia: ujawniłem taśmy Michnik-Gudzowaty, Oleksy-Gudzowaty, zdjęcia Aleksandra Kwaśniewskiego z Dochnalem, spotkanie Jana Kulczyka z Ałganowem i parę innych rzeczy. Tyle o mnie. Jak Pan chce zawsze służę informacją na swój temat.

  Nie myśli Pan logicznie. Skoro Rosjanie umyli wrak, to gdyby dowodził on jakieś ich zbrodni, to nie wpuściliby polskich śledczych, tylko wrak by np. spłonął (ew. został ukradziony) itp. Logika. Pomysł, że 2,5 roku po zdarzeniu Rosja na swoim terytorium trzyma dowód "swojej" winy jest więcej niż zabawny. Chyba, że to nie Rosja podłożyła ładunek (jak miałaby nawiasem mówiąc to zrobić).

  Gdybym miał wiedzę o zamachu (a takowej nie mam) obstawiałbym uszkodzenie urządzeń i doprowadzenie do katastrofy. Zeznania załogi JAK-a mówią o poleceniu zejścia na 50 metrów. Po co łamać procedurę i zostawiać świadków dla samolotu, który zaraz wyleci w powietrze?

  Problem Polski polega na tym, że fanatycy PiS, chcą mieć monopol na patriotyzm, a stado ich wolontariuszy i opłacanych internautów każdego kto nie chwali JarKacza i nie wyznaje wiary w zamach za ubeka i zdrajce.

  Z mojego punktu widzenia PiS i PO są siebie warte. PiS rządził lepiej, ale nie chciał zmienić systemu. Dodatkowo jego szefowie są odpowiedzialni za stworzenie kartelu politycznego, w którym partie w parlamencie dostają ogromne pieniądze. Ktoś kto chce z nimi konkurować nie ma szans, albo musi złamać prawo. I tyle
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Jan Piński 17:54:52
  Na powyższe wskazują również zeznania pilotów JAK-a 40. Po co sprowadzać samolot na 50 metrów - jeżeli mówią prawdę - skoro ma wybuchnąć? Jeżeli piloci (nawigatorzy etc.) zeznają prawdę, to ewentualne manipulacje mają na celu ukryć celowe spowodowanie katastrofy, ale nie wybuch. Ludzie! Nauczcie się myśleć logicznie!
  To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie
 • @superfajny 16:34:01
  Polecam pierwszą książkę o katastrofie smoleńskiej Piotra Nisztora i Krzysztofa Galimskiego, którą wydało wydawnictwo, w którym pracuję. To Polacy rozdzielili wizyty.

  Źle Pan rozumuje. Przesłanki wcale nie wskazują na Rosjan. Rosjanie są odpowiedzialni za

  1) zgodę na lądowanie, a był to lot wojskowy, a więc według prawa międzynarodowego, to kontrolerzy decydowali czy samolot może lądować
  2) zdemontowanie systemu ILS (naprowadzanie samolotu, tak aby bezpiecznie wylądował), który naprowadzał samolot Tuska i Putina
  3) prawdopodobnie pijanych kontrolerów lotu ("zabezpieczonych" na półtora dnia przez tajne służby po wypadku - zapewne po to, aby wytrzeźwieli). To ważna przesłanka przemawiająca przeciwko oficjalnemu udziałowi Rosji w ewentualnym zamachu

  Moim zdaniem śledztwo celowo jest "puszczane" w stronę wybuchu, a nie uszkodzenia samolotu i urządzeń wewnątrz lub celowego naprowadzenia na rozbicie. Łatwo podczas remontu zepsuć urządzenia lub zamontować mechanizm psujący. Bardzo trudno umieścić ładunek wybuchowy.

  Jeżeli takowy był na pokładzie, to głównymi podejrzanymi są Polacy, a nie Rosjanie.
  To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie
 • @Zbigniew-Grzymski 11:24:07
  A tak z innej beczki. To dlaczego uważa Pan, że ewentualny trotyl w samolocie podłożyli Rosjanie?

  Uprzedzę. Hipoteza, że został tam ukryty podczas remontu 4 miesiące wcześniej i później Donald Tusk i paru oficjeli z PO latali na latającej bombie (jako oczywiście członkowie spisku...) brzmi trochę naciąganie. Oprócz tego samolot sprawdzała przed każdym lotem ochrona prezydenta, zaufana, wybrana przez niego.

  A skoro tak, to po ewentualnym potwierdzeniu, że w samolocie były środki wybuchowe, pierwszą hipotezą do rozpatrzenia będzie, że zostały podłożone w Polsce...
  To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie
 • @val 11:04:32
  Nie ma dowodów obecnie na zamach. Jest fatalnie prowadzone śledztwo, bardziej pasuje słowo: parodia śledztwa, niszczenie dowodów przez Rosjan, którzy świadomie podsycają spiskowe teorie. Jest mnóstwo pytań, na które nie ma obecnie odpowiedzi. Są teorie o wybuchu na pokładzie (znów - teoria - nie dowód, a co więcej, ewentualny wybuch nie musi być zamachem...)
  Należę do tych, którzy w takiej sytuacji zadają pytania, a nie piszą z tezą. W całej tej sprawie skandaliczne jest to, że prokuratorzy tuż po katastrofie ogłosili, że "zamachu nie było". Natomiast pisanie dziś o zamachu bez dowodów jest tylko i wyłącznie wodą na młyn Rosjan.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @Mustrum 10:31:23
  1. To czy jest to lipa czy nie - nie wiadomo. Moim zdaniem - jest. A Pana nie. Trotylu i nitroglicerny nie ma poza "rz"
  2. Gmyz przez kilka godzin milczał i pozwalał się rozjeżdżać. Dementi "Rz" pozostaje w mocy usunęli, że napisali nieprawdę. Zostawili, że nie wiadomo jak jest naprawdę. I to jest kompromitacja.
  3. Seremet powiedział dziennikarzom: "detektory wykryły we wraku pewne substancje wysokoeneregetyczne, ale źródła ich pochodzenia mogą być różne i za wcześnie na formułowanie wniosków, na które trzeba poczekać do zakończenia badań". Jak Gmyz z tego trotyl zrobił pozostanie jego słodką tajemnicą.
  4. Dokładnie. Badania wykażą. A "Rz" napisała, że już znaleziono.
  5. Pełna zgoda, ale ja z tym nie polemizuje.
  6,7. Znów - pełna zgoda.
  8. Ale co to ma wspólnego z trotylem Gmyza?

  Jeżeli doszło w Smoleńsku do zamachu, to najlepszym sposobem "zabezpieczenia" tej informacji jest podawania co jakiś czas nieprawdziwych przecieków i hartowanie opinii publicznej. Jeszcze kilka podobnych imprez i żadne dowody nie będą miały znaczenia dla opinii publicznej, bo wszystko już było.

  Ktoś zagrał dziennikarzem i zrobił z tego majstersztyk
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @val 10:27:56
  Mam certyfikat od samego Adasia Michnika, który publicznie stwierdził, że jako dziennikarz pracuję według najlepszych wzorców KGB...A poważnie niech Pan nie pisze głupot. Jeżeli gazeta, nawet renomowana pisze głupoty, to się je obala, a nie klęka przed "autorytetem". Tego chciał Michnik. "GW" napisała, a więc jest to prawdą. Polemizujesz? Podważasz? To jesteś oszołom, antysemita i w ogóle zły człowiek. Rzepa się wczoraj ośmieszyła.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska
 • @val 10:01:25
  "panie JANIE ,w tak zwanym demokratycznym Swiecie informacja podana przez uznaną gazetę nie podlega dyskusji, tylko jest niepodważalnym faktem"

  Bez jaj. Publikacja "uznanej gazety" niepodważalnym faktem w demokracji? To było marzenie Adasia Michnika. "Gazeta Wyborcza" locuta casus finita. Media dają się non stop wpuszczać w kanał. Ciśnienie na newsa rzuca się redaktorom na mózg. Tak się spieszyli, że puścili ów trotyl tylko w części nakładu. Równie dobrze mogli posiedzieć i posprawdzać dłużej. Cała sprawa jest wrzutką lub doskonałym wykorzystaniem okoliczności przez strategów PO i Tuska. Prokuratura ewidentnie czekała z konferencją na wyskoki PiS i Kaczyńskiego.

  A co do euforii w PO. To nie sugestia, to wiedza. Byli wczoraj niebo wzięci.
  Oczywiście zagrywka Smoleńska jest ryzykowana, ale jest jedyną, którą mają.
  Smoleńska "przykrywka" Tuska

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930